نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: بازار کار کدام گرایش را در خارج از کشور بهتر ارزیابی می

رأی دهندگان
69. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • گرایشات جزایی و کیفری

5 7.25%
  • گرایشات مالیاتی و فاینانس (حقوق مالیاتی، بانکی)

18 26.09%
  • گرایشات تجاری (حقوق شرکتها، تجارت، تجارت بین الملل)

40 57.97%
  • گرایشات حقوق خانواده

2 2.90%
  • حقوق مالکیت معنوی

6 8.70%
  • حقوق پزشکی

2 2.90%
  • حقوق بشر

11 15.94%
  • حقوق بین الملل

25 36.23%
  • حقوق مسئولیت مدنی(تصادفات، Tort Law)

6 8.70%
  • حقوق ارثیه

2 2.90%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 37

موضوع: بررسی اوضاع بازار کار برای فارغ التحصیلان گرایشات مختلف حقوق

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

پیش فرض پاسخ : بررسی اوضاع بازار کار برای فارغ التحصیلان گرایشات مختلف حقوق

مقاله زیر شمایی از بازار کار فارغ التحصیلان رشته حقوق در آمریکا را نشان می دهد؛

http://online.wsj.com/article/SB1000...917718446.html
    قوانین سایت را رعایت کنیم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

سلام دوستان

به نظر بنده در رشته حقوق، شاخه حقوق بین الملل بیشترین کاربرد را در کشورهای خارجی داراست.

Junior Member

سوال داشتم از کسانی که اطلاع دارن , برای کسی که گرین کارت دارهبرای گرفتن مجوزوکالت در دادگاههای آمریکا دقیقا چه مراحلی رو باید گذراند؟بازار کارش چطوره؟مطالب سایت رو خوندم اما همه اونها بیشتر در مورد ادامه تحصیل صحبت کردن نه در مورد کار و وکالت.ضمنا من الان دانشجوی ارشد جزا هستم.

Junior Member

سلام. کسی می تونه اطلاعاتی بده که بچه های حقوقی در خارج از کشور به چه کاری و با چه در آمدی مشغول به کارند؟ من وکیل و مدرس دانشگاه هستم و علاقه مندم دکتری در خارج بخوانم و همانجا هم بمان ولی می ترسم موقعیت الان که وکالت می کنم و در دانشگاه تدریس می کنم و در آینده هرچه بیشتر وکالت کنم بهتر می شود و احتمالا عضو هیات علمی هم بشوم را از دست بدهم و در خارج چنین موقعیتی نداشته باشم مثلا فکر نکنم بشود آنجا وکالت کرد چون ما قوانین و حقوق کشور خودمان را خواندیم و تفاوت بسیار است البته من ارشد حقوق عمومی هستم و علاقه به کارهای پژوهشی و ... بیشتر دارم مثلا اشتغال به کار پژوهشی در رشته حقوق اساسی و حقوق عمومی چه مراکز و جاهایی می شود کار کرد ؟ همچنین اگر حقوق بشر بخوانیم دقیقا در کجاها می شود کار کرد؟، لطفا راهنمایی کنید؟ با تشکر

Junior Member

به نظرم رشته ی انسانی موضوعات پول ساز دیگری هم مثل مدیریت، مدیریت پروژه و مدیریت صنعتی و سایر گرایش های مدیریت هم داره. به نظرم دیدتون رو محدود نکنید. هر رشته ای متونه خیلی پول ساز باشه به شرطی که بدونید چطوری باید توش فعالیت کنید و به هدف هاتون برسید. بیشترش به خودتون بستگی داره تا به رشته اتون. به میزان تلاشتون بستگی داره

سلام دوستان
    می‌خواستم بدونم نظرتون در مورد بازار کار دفاتر اسناد رسمی‌ در خارج از کشور چیه؟
    و شرایط گرفتنش چیه؟ اینجا باید آزمون خاصی‌ بدیم؟ یا اونجا؟ کسی‌ در موردش اگر اطلاعاتی داره ممنون میشم در اختیار بقیه دوستان هم قرار بده

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط farzaneh_ نمایش پست ها
    سلام دوستان
    می‌خواستم بدونم نظرتون در مورد بازار کار دفاتر اسناد رسمی‌ در خارج از کشور چیه؟
    و شرایط گرفتنش چیه؟ اینجا باید آزمون خاصی‌ بدیم؟ یا اونجا؟ کسی‌ در موردش اگر اطلاعاتی داره ممنون میشم در اختیار بقیه دوستان هم قرار بده
    سلام به شما و با عرض پوزش بابت تاخیر در ارسال پاسخ
    کار دفتر اسناد رسمی تابع قوانینی هست که در هر کشوری و حتی هر ایالتی متفاوت از دیگری است . این حرفه به اندازه بقیه کارهای حقوقی محبوب نیست؛ در استرالیا مثلا تعداد حقوقدانانی که سراغ این رشته می روند بسیار اندک است مثلا در ایالت استرالیای جنوبی با جمعیتی بیش از 1.5 ملیون نفر و 2500 حقوقدان تنها 100 دفترخانه وجود دارد که غالبا هم بطور دائمی فعال نیستند. در ملبورن در سال 2002 برای جمعیت 3.5 ملیون نفری این شهر 66 تا دفتر خانه وجود داشته ... (منبع: ویکیپیدیا) در 18 تا از ایالتهای آمریکا لازمه که شخص متقاضی دوره ای را طی بکند، آزمونی بدهد و یا آزمون مربوطه را با موفقیت طی کند و گاهی هم هر دو ... مثلا در ایالت کالیفرنیا بعد از اینکه دوره لازمه طی شد و امتحان داده شد باید شخص متقاضی تقاضا نامه ای به اداره California Secretary of State's office ارسال کند و گواهی عدم سوء پیشینه و ...رو بفرسته و بعد هم سوگند بخوره (منبع : http://www.ehow.com/how_2037842_beco...alifornia.html)
    البته سطح بالای زبان انگلیسی لازمه... در خصوص آمریکا همه سوال و جوابهایی که لازم دارید اینجا هست؛
    http://www.ehow.com/how_11155_become-notary-public.html
    در بریتانیا در اسکاتلند قبلا وکلا خودبخود حق انجام امور سردفتری را داشتند ولی از سال 2007 باید از Law society of Scotland مجوز بگیرند. در انگلیس و ویلز هم شرایط پیچیده تره و درجه بندی دارند و هر درجه کار خاصی رو می تونه انجام بده... برای دیدن اطلاعات کامل؛
    http://en.wikipedia.org/wiki/Notary_public
    قوانین سایت را رعایت کنیم

من با تحقیقاتی که انجام دادم متوجه شدم که رشته هایی مثل business law,commercial lawمیتونه بازار کار خوبی داشته باشه.در حقیقت شرکتهای تجاری توی شهرهای بزرگ و تجاری مثل سیدنی یا ملبورن استرالیا نیاز زیادی به این دست رشته ها دارند.همونطور که در یک فروم دیگه گفتم من خودم از qut استرالیا پذیرش دارم.برای این رشته طیف وسیعی از واحدهای درسی ارائه میشه که دانشجو میتونه بر اساس علاقه مندی یا به اصطلاح further career واحدها رو انتخاب کنه

Junior Member

ولی‌ اینو هم بدونید که بعد از فارغ و تحصیلی‌ از دانشگاه QUT شما باید حتما مدارک خودتون رو assess کنید تا اجازه کار بهتون بدن. که اون هم شرایط ایالت به ایالت در استرالیا فرق می‌کنه !!!
    و واقعا تحصیل در رشته حقوق توی دانشگاه‌های خارج قابل مقایسه با تحصیل حقوق در ایران نیست .. حقوق در ایران شاید می‌شه گفت جز یکی‌ از آسان‌ترین رشته‌های دانشگاهی هست !!!

Junior Member

مناسبات پیدا کردن کار در یک کشور دیگه به خیلی‌ از عامل‌های دیگه ربط داره ، که مهمترین آنها داشتن ویزای معتبر حالا یا اقامت دائم یا ویزای کار هست .. چون در غیر این صورت با ویزای اقامت موقت ۲ ساله ( مثلا استرالیا رو میگم) عملا شانس پیدا کردن که خیلی‌ میاد پایین ، چون شرکت‌ها بیشتر مایلند کسی‌ رو به عنوانه کارمند یا مشاوره حقوقی استخدام کنند که مطمئن باشن فرد برای مدت طولانی اجازه کار و اقامت داره نه اینکه بعد از دوسال ویزای فرد تموم بشه و برگرده کشور خودش..
    در کّل مسئله بازار کار و موقعیت شغلی‌ بیشتر از آنچه که به رشته مربوطه ربط داشته باشه با مسائل اقامتی و ویزا در ارتباط هست !!

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)