نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: بازار کار کدام گرایش را در خارج از کشور بهتر ارزیابی می

رأی دهندگان
69. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • گرایشات جزایی و کیفری

5 7.25%
  • گرایشات مالیاتی و فاینانس (حقوق مالیاتی، بانکی)

18 26.09%
  • گرایشات تجاری (حقوق شرکتها، تجارت، تجارت بین الملل)

40 57.97%
  • گرایشات حقوق خانواده

2 2.90%
  • حقوق مالکیت معنوی

6 8.70%
  • حقوق پزشکی

2 2.90%
  • حقوق بشر

11 15.94%
  • حقوق بین الملل

25 36.23%
  • حقوق مسئولیت مدنی(تصادفات، Tort Law)

6 8.70%
  • حقوق ارثیه

2 2.90%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 37

موضوع: بررسی اوضاع بازار کار برای فارغ التحصیلان گرایشات مختلف حقوق

پیش فرض پاسخ : بررسی اوضاع بازار کار برای فارغ التحصیلان گرایشات مختلف حقوق

سلام دوستان. من رشته م رو به حقوق مالکیت فکری تغییر دادم چون همونطور که دوستمون گفتن برای شناخته شدن به عنوان وکیل در استرالیا باید مدارکمون رو اسس کنیم که بعد از اون تقریباً بهمون میگن نزدیک 3 سال باید درس بخونیم تا لیسانس حقوق استرالیا حسابمون کنن!! اما مالکیت فکری توی 3 تا دانشگاه استرالیا accreditate هست و بعد از فارغ التحصیلی میشه به عنوان trademark attorney رجیستر شد. اما خب دیگه اجازه ی دادگاه رفتن نداریم و اسممون وکیل نیست. من شخصاً بعد از یه دوره کارآکوزی توی یه دفتر حقوقی به این نتیجه رسیدم که کار برای یه وکیلی خارجی خیلی خیلی سخته... پس به نظرم اومد که کار مالکیت فکری که بیشتر دفتری هست بهتره.
    سابكلاس٥٧٣ متاهل، لاج پرونده: ٢٨ جون، فايل نامبر:١ جولاي، مديكال: ١ آگوست، انجام مديكال: ١٣ آگوست. ،شروع ترم: ٢٤ اكتبر دانشگاه QUT،گرنت ويزا:١٦ سپتامبر٢٠١٣

چقدر اینجا غیر فعاله! یه سوال: کسی از دوستان تا حالا برای کار در سازمانهای بین المللی اپلای کرده؟ اگر کرده میشه کمی در این مورد راهنمایی کنید.
    سابكلاس٥٧٣ متاهل، لاج پرونده: ٢٨ جون، فايل نامبر:١ جولاي، مديكال: ١ آگوست، انجام مديكال: ١٣ آگوست. ،شروع ترم: ٢٤ اكتبر دانشگاه QUT،گرنت ويزا:١٦ سپتامبر٢٠١٣

Junior Member abolfa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس حقوق از دانشکده حقوق شهرری معدل 17

سازمان های بین المللی مگه میشه اپلی کرد؟......من که اطلاعی ندارم اصلا......

سلام

برای سازمان های بین المللی مثلا چه سازمان هایی؟ مرتبط با چه تخصص حقوقی و چه گرایشی؟
    در زمینه ی سازمان ملل تجربه دوستانم رو میگم. بچهها برای اینترن شیپ اقدام کرده بودن با رزومه ی میشه گفت متوسط اما ریجکت شدند. در تمام جواب ایمیل ها اومده بود که رقابت بسیار شدید هست و داوطلب ها واقعا قدر هستند.
    در خصوص استخدام هم خودم چندین بار ایمیل زدم و این ها گفتن سابقه ی کار میخواهیم مثلا 10 سال در فلان سمت یا 15 سال در فلان خدمت اجرایی !
    یه جورایی شده شبیه همون داستان های ساتخدامی خودمون در ایران هست که ازمون انتظار داشتن از طفیلی سابقه ی کار جمع کرده باشیم !

نمیدونم از چه طریق میشه جذب شد آیا باید ریکامند بشی؟ آیا باید از طریق همین آگهی ها اقدام کنی و شانس بیاری؟ آیا باید یه دوره اینترنشیپ بری و آشنا شدن خوب عملکرد داشتی استخدامت کنن؟

منتها به یقین کار نشد نداره ممکنه سخت باشه ولی امکان پذیره...در هر حال اگر نکته ای کسی میدونه خوشحال میشیم با بقیه هم در میون بذارید...

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfa نمایش پست ها
    سازمان های بین المللی مگه میشه اپلی کرد؟......من که اطلاعی ندارم اصلا......
    ** Don't Surrender, because you can win...I did **

نقل قول نوشته اصلی توسط aimcatcher نمایش پست ها
    سلام

برای سازمان های بین المللی مثلا چه سازمان هایی؟ مرتبط با چه تخصص حقوقی و چه گرایشی؟
    در زمینه ی سازمان ملل تجربه دوستانم رو میگم. بچهها برای اینترن شیپ اقدام کرده بودن با رزومه ی میشه گفت متوسط اما ریجکت شدند. در تمام جواب ایمیل ها اومده بود که رقابت بسیار شدید هست و داوطلب ها واقعا قدر هستند.
    در خصوص استخدام هم خودم چندین بار ایمیل زدم و این ها گفتن سابقه ی کار میخواهیم مثلا 10 سال در فلان سمت یا 15 سال در فلان خدمت اجرایی !
    یه جورایی شده شبیه همون داستان های ساتخدامی خودمون در ایران هست که ازمون انتظار داشتن از طفیلی سابقه ی کار جمع کرده باشیم !

نمیدونم از چه طریق میشه جذب شد آیا باید ریکامند بشی؟ آیا باید از طریق همین آگهی ها اقدام کنی و شانس بیاری؟ آیا باید یه دوره اینترنشیپ بری و آشنا شدن خوب عملکرد داشتی استخدامت کنن؟

منتها به یقین کار نشد نداره ممکنه سخت باشه ولی امکان پذیره...در هر حال اگر نکته ای کسی میدونه خوشحال میشیم با بقیه هم در میون بذارید...

ممنون
    سلام دوست عزیز. ممنون از پاسختون. منظورم سازمانهای وابسته به سازمان ملله و بیشتر از همه WIPO چون به رشته ی خودم مربوطه. خیلی آگهی میده و من هم 7 سال سابقه کار در زمینه مالکیت فکری دارم اما ظاهراً به قول شما ریکامندیشن میخوان...

Junior Member

بله درسته. برای کار کردن در چنین سازمانها به ریکامندیشن درخشانی نیاز دارید. مثلا از یه وزیر امور خارجه که همین الان مشغول به کار هست!

Junior Member

سلام. من كارشناس ارشد حقوق خصوصى از دانشگاه آزاد هستم. ميخوام بدونم امكانش هست به عنوان يه وكيل تو امريكا بتونم كار كنم؟! چه شرايطى داره؟! پذيرش دكترا ميتونم بشم؟! لطفا راهنمايى كنيد.

Junior Member

سلام من از لحاظ مال مشکل دارم به نطر شما کدوم کشور از لحاظ شرایط مالی و امکان کار کردن خوبه؟

Banned

بچه ها تاحالا کسی حقوق خصوصی خونده تو ایران برای دکترا بره خارج؟ وضعیت این رشته و گرایش چطوره؟
    از لحاظ کاری و همچنین فاند دادن!!

نقل قول نوشته اصلی توسط darksoul4273 نمایش پست ها
    بچه ها تاحالا کسی حقوق خصوصی خونده تو ایران برای دکترا بره خارج؟ وضعیت این رشته و گرایش چطوره؟
    از لحاظ کاری و همچنین فاند دادن!!
    کلا حقوق خصوصی در خارج از ایران خیلی بازار کار محشر و توپی داره ب،کافیه به کارفرمای خارجی بگوییم فقه خوندیم اونم از لمعتین چندصدسال پیش و همینطور مدنی مصوب سال 1300و خرده ای و تجارت عهد ناپلئون کبیر یک 20درصدی هم متون حقوقی زدیم توی کنکور >اونم از شدت ذوق زدگی و مهارت و تخصص خاصی که بداریم و سخت به کارشم میاد نمی دونه چه جوری ما رو استخدام کنه
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)