صفحه 59 از 80 نخستنخست ... 9495051525354555657585960616263646566676869 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط ssyy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس مهندسی کامپیوتر و ارشد MBA دارم. خیلی دلم میخواد روانشناسی بخونم. برای اپلای کردن ارشد برای این رشته که بتونم برای دکترا هم بعدش اقدام کنم باید چیکار کنم؟ میتونم از لیسانس فنی برای ارشد روانشناسی اپلای کنم؟ کدوم کشورها رو پیشنهاد میکنید؟
    سلام دوست عزیز
    تونستن که می تونید با مدرک غیرمرتبط برای کارشناسی ارشد روانشناسی اپلای کنید. ولی این که از کجا پذیرش بگیرید مسئله ی دیگری است!
    اکثریت قریب به اتفاق دانشگاه ها داشتن مدرک مرتبط با روانشناسی یا حداقل علوم انسانی رو از الزامات دادن پذیرش تلقی می کنند.
    ولی دانشگاه های خصوصی ای وجود دارند که با مدرک غیرمرتبط هم می تونید براشون اپلای کنید.
    اگر می تونید برای کل دو سال ارشدتون 70 میلیون تومن کنار بذارید، می تونید با همین مدرکتون برا دانشگاه University of Social Sciences and Humanities در ورشو لهستان اپلای کنید. حتما پذیرش می دن و بعد از اتمام کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی می تونید رزومه تون رو تقویت کنید و به دکترا فکر کنید.

البته به این نکته توجه داشته باشید که مدرک این دانشگاه در ایران مورد تایید نیست. ولی دانشگاه خوبی به نظر می رسه.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Junior Member

سلام
    من لیسانس روانشناسی از دانشگاه پیام نور با معدل 17.68 دارم .
    میخواستم ببینم برای چه کشوری برای مقطع مستر میتونم اپلای کنم که بهم فاند تعلق بگیره ؟

ضمناً متاهل هستم و میخوام با شوهرم بریم اونجا .

میشه منو راهنمائی کنید که چه کشوری خوبه ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    روانشناسی بالینی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط payam14 نمایش پست ها
    سلام

لیسانسم کامپیوتر بود و متاسفانه خیلی دیر متوجه شدم که باید برم دنبال علاقم. پارسال تصمیم گرفتم روانشناسی بخونم. هیچ پیش زمینه ای نداشتم. حدودا 6 ماه واسه کنکور خوندم اما بخاطر یه سری مشکلاتی که برام پیش اومد سر جلسه ، کنکور رو خراب کردم. الان نتایج اومده و بالینی شبانه دانشگاه تبریز قبول شدم. تقریبا 2 ماه هم هست که شروع کردم به خوندن واسه کنکور سال بعد

هدفم اینه که واسه دکترا اپلای کنم امریکا.
    اطلاعاتم در مورد اپلای خیلی کمه. یه چیزایی الان متوجه شدم کم و بیش با خوندن پست های قبلی دوستان.

زبانم بد نیست. ولی صرفا در حد راه انداختن کارم تو ایران و کنکوره و مهارت های مکالمه ی نسبتا سطحی روزمره. باید کار کنم رو زبانم. و البته طبیعتا هیچ رزومه ی خاصی هم ندارم چون رشتم این نبوده.

خدمتم نرفتم هنوز اما احتمالش هست که معاف بشم. حدودا یک ماه و نیم دیگه مشخص میشه.

حالا با توجه به این شرایط کسی هست که به من مشورت بده که الان دقیقا چیکار کنم بهتره؟ بخونم سال دیگه تهران قبول شم؟ (مطمئنم میشم. همین امسال باید قبول میشدم در حد رتبه زیر 20)
    برای اپلای کردن به جز زبان و رزومه دقیقا چه کارایی باید بکنم؟ رزومه باید بیشتر در چه زمینه ای باشه؟

ضمن اینکه اصلا به کم راضی نیستم. میخوام هم ارشد اینجا هم دکترای امریکا رو تو بهترین دانشگاه ممکن بخونم. الان هیچی نیستم چون تازه شروع کردم اما از سختی کشیدن در هیچ ابعادی نمیترسم واسه رسیدن به هدفم و کاملا مشتاقم. فقط نمیدونم باید چیکار کنم و اطلاعاتم کمه. خیلی خیلی ممنون و مدیون میشم اگه کسی کمکم کنه در این زمینه. مرسی
    ببین به نظرم همون تبریز رو برو . من ارشدم رو علوم پزشکی شهیدبهشتی خوندم. اصلا راضی نبودم. فکر نکن تهران خیلی بهتره. حداقل به نظرم بهتر از تبریز نیست. اگه بدونی دانشگاه تبریز مکتب روانشناسی ایرانه و بهترین دانشجوها رو داره تربیت می کنه. من در طول تحصیلم واقعا اینو میدیدم که چقدر بچه هایی که لیسانس رو تبریز خونده بودن از ماهایی که تهران خونده بودیم بهتر بودن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    روانشناسی بالینی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط ststst نمایش پست ها
    سلام
    ممنون می شم سوالم رو جواب بدین
    من با دیپلم معدل 19 و رتبه تک رقمی کنکور وارد روان شناسی شدم و با معدل 18.5 فارغ التحصیل شدم. مقاله داخلی هم دارم چند تا . حیطه پژوهش هام بیشتر رشد و نوجوانی و ... است.
    اینطور که از تاپیک ها متوجه شدم برای دکترای گرایش بالینی با شرایط من که ارشد نخوندم خیلی نمی شه امیدوار بود . مراکز روان کاوی می تونم برم ؟ فاند هم می تونن داشته باشن؟ یا مثلا کشوری مثل انگلیس که روان کاوی اش جزو دانشگاهشه؟ یا کالج های سکس تراپی؟ یا این ها هم قبلش دکترای بالینی می خوان ؟ یا با گرایش های دیگه هم قبول می کنن ؟

خیلی پیچ در پیچ شد شرمنده

سوال بعدی هم این که اگه همسرم فاند بگیره به نظرتون می تونه تامین کننده خرج جفتمون باشه ؟ شرایط غلمی اش از من خیلی بهتره
    بستگی به میزان فاند دریافتی همسرتون و نحوه خرج کردنتون داره، ولی بجز کانادا تو بقیه جاها میشه . ضمنا باید فول فاند هم باشه در این صورت در اکثر مواقع هزینه هر دو تونو پوشش میده.

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط N1l00 نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس روانشناسی از دانشگاه پیام نور با معدل 17.68 دارم .
    میخواستم ببینم برای چه کشوری برای مقطع مستر میتونم اپلای کنم که بهم فاند تعلق بگیره ؟

ضمناً متاهل هستم و میخوام با شوهرم بریم اونجا .

میشه منو راهنمائی کنید که چه کشوری خوبه ؟
    سلام

فاند گرفتن در مقطع ارشد بسیار رقابتی است و نیازمند رزومه قوی در مقطع کارشناسی است. به خصوص که شما همراه با شوهر خودتون می خواهید اقدم کنید.

توصیه می کنم برای مقطع دکترا و با رزومه خوب فوق لیسانس اقدام کنید.

موفق باشید

سلام
    من لیسانسم ادبیات فارسی هست از دانشگاه غیر انتفاعی حافظ شیراز و دانشجوی ارشد روانشناسی بالینی دانشگاه شیراز هستم . با لیسانس غیر مرتبط در کدوم دانشگاه معتبر اروپایی میتونم ادامه تحصیل بدم . البته برام خیلی مهمه که بتونم روانپویشی کوتاه مدت کار کنم کجا این رویکرد رواج داره ؟ سوئد از لحاظ تحصیل روانشناسی چطور هست ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط elahefaghihi نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانسم ادبیات فارسی هست از دانشگاه غیر انتفاعی حافظ شیراز و دانشجوی ارشد روانشناسی بالینی دانشگاه شیراز هستم . با لیسانس غیر مرتبط در کدوم دانشگاه معتبر اروپایی میتونم ادامه تحصیل بدم . البته برام خیلی مهمه که بتونم روانپویشی کوتاه مدت کار کنم کجا این رویکرد رواج داره ؟ سوئد از لحاظ تحصیل روانشناسی چطور هست ؟
    سلام
    داشتن مدرک کارشناسی غیرمرتبط یه نقطه ی ضعف حساب میشه ولی اگر در دوره ی کارشناسی ارشد معدل بالا و سابقه ی تحقیقاتی خوبی داشته باشید، می تونید برای پذیرش در مقطع دکترا در اروپا فکر کنید.
    آمریکا و کانادا هم که بارها بحثش تو این فروم شده.
    اگر برای دکترا قصد ادامه تحصیل دارید، باید سابقه ی تحقیقاتی خوبی داشته باشید. داشتن حداقل سه چهار تا مقاله ی ISI اصولا کار شما رو باید راه بندازه. هر چند شانس و ارتباط با استادان اروپایی و حوزه ی تحقیقاتی و مسایل دیگر هم ممکنه تو پذیرشتون تاثیر داشته باشه.
    در هر حال، اگر عزمتون جدی هست، تلاش کنید، حتما موفق میشید.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

ممنونم . معدل بالا چه حدودایی میشه ؟ با مدرک ارشدم میتونم توی یک دانشگاه اروپایی دوباره ارشد بخونم ؟
    اگر درباره روانپویشی فشرده کوتاه مدت کسی اطلاعی داره که کجاها رایج هست و کار میشه ممنوم میشم به من اطلاع بده .

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط elahefaghihi نمایش پست ها
    ممنونم . معدل بالا چه حدودایی میشه ؟ با مدرک ارشدم میتونم توی یک دانشگاه اروپایی دوباره ارشد بخونم ؟
    اگر درباره روانپویشی فشرده کوتاه مدت کسی اطلاعی داره که کجاها رایج هست و کار میشه ممنوم میشم به من اطلاع بده .
    تونستن که می تونید مجددا ارشد بخونید، ولی دو تا چیز رو دقت کنید:
    اول این که فاندی در کار نخواهد بود.
    دوم این که چیزی از مدرک ارشد ایرانتون نباید به سفارت بگید، اگرم بگید، باید بتونید توجیه کنید.

معدل بالا هم مشخصه دیگه. اصولا معدل بالای 17 در کارشناسی و بالای 18 در کارشناسی ارشد معدل بالا و خیلی خوب حساب میشن.

در باره ی روانپویشی فشرده ی کوتاه مدت هم تو گوگل یه سرچی بکنید، انستیتوهای روانکاوی متعدد در دنیا وجود داره که چنین دوره هایی ارایه میدن.

Member
    رشته و دانشگاه

دوستان توجه بفرمایند که تاپیک جدیدی رو ایجاد کرده ام با نام "پژوهش در حوزه ی روانشناسی".
    برای به دست آوردن اطلاعات تکمیلی در باره ی پژوهش در حوزه ی روانشناسی و نکات مربوطه، به لینک زیر مراجعه کنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...4%D9%88%D8%AF)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)