صفحه 78 از 80 نخستنخست ... 2868697071727374757677787980 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 771 تا 780 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

سلام.
    لیسانس حقوق و فوق لیسانس روانشناسی عمومی دارم.
    یک مقاله علمی پژوهشی و یک ترجمه کتاب. 3 سال سابقه کار به عنوان کارفرما زیرمجموعه بهزیستی.
    چه گرایشی رو برای ادامه تحصیل مقطع دکتری پیشنهاد میدید؟

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط Zsoleimany نمایش پست ها
    سلام. ممنون از پاسخگویی تون.

جی ار ای سابجکت برای شناختی و تحولی جز ریکوارمنت ها نیست. به عنوان اپشن امتیاز اور مدنظرتونه؟
    و در مورد مقاله، تو موضوعی باید باشه که دکتری می خوام کار کنم؟ مقاله ارشدم پونی نداره؟
    این بستگی به خودتون داره که تصمیم بگیرید جیاری سابجکت بدید یا نه. دقیق نمیشه گفت امتیاز محسوب میشه یا نه.
    بله حتما. مقالات تون رو در حوزه ی کار کنید که میخواید در دکترا روشون کار کنید. اگر مقاله ی غیرمرتبط در سایر حوزه های روانشناسی در گذشته کار کردید هم تو رزومه بیارید. این که شما سابقه ی پژوهشی غیرمرتبط دارید و پژوهش بلد هستید، بهتر از اینه که سابقه ی پژوهشی نداشته باشید. به هر حال بخشی از روش شناسی پژوهش تو مقالات روانشناسی یکسان و مشابه هست و داشتن مقاله ی حتی غیرمرتبط هم شاید در افزایش شانس تون هم بی تاثیر نباشه و نشان دهنده ی پشتکار و توانایی های پژوهشی شماست.

موفق باشید
    حبیب
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh135135 نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب خدمت تمامی دوستان.
    نمیدونید چقدر خوشحالم که این فروم آپدیت شده رو می بینم. از پارسال که تصمیم به اپلای گرفتم هرچی به اپلای ابرود سر میزدم با فروم های غیرفعال مواجه می شدم که اکثرا از 2012 دیگه اپدیت نشدن.
    من 31 سالمه. رشته ام مشاوره خانواده است. دانشگاه غیرانتفاعی. معدلم 17.74 که به جی پی ای تبدیل کردم شد 3.76.
    لیسانسم اما مرتبط نیست. علوم سیاسی خوندم دانشگاه دولتی اصفهان و بین لیسانس و فوقم 5 سال فاصله افتاد.
    اما دوره ارشدم سه سال طول کشید و کارگاهها و کارورزی های زیادی رو گذروندم. یه جورایی قسمت اسکیلز رزومه ام سنگین و پرباره.
    قبل از عید دفاع کردم و یه مقاله ISI سابمیت شده دارم و یه مقاله بین المللی کنفرانسی که البته پرزنت نشد و فقط چکیده اش نمایه شده. در حال حاضر هم با یکی دیگه از اساتیدم دارم روی مقاله جدید کار میکنم.
    برنامه ام پاییز سال اینده است و کشورهای هدفم کانادا امریکا و استرالیاست. در حال حاضر دارم برای ازمون ایلتس برای نمره 7 اماده می شم و بعد از اون هم جی ار ای.
    رشته ای هم که به نظر خودم می تونم اپلای کنم که بخاطر نامرتبط نبودن ریجکت نشم مشاوره روانشناسی هست (Counseling Psychology). البته در امریکا Family Therapy یا Couple Therapy به عنوان یک کورس دکتری ارائه میشه. در واقع به نظر خودم امریکا شانسم بیشتره. در کانادا هم فقط 4 دانشگاه تاپ رشته منو دارن: تورنتو، مک گیل، بریتیش کلمبیا و آلبرتا.
    مسئله اینجاست که من میخوام رزومه ام انقدر سنگین و قابل ارائه بشه که عیوبی مثل دانشگاه غیرانتفاعی و نامرتبط بودن لیسانس رو کاور کنه. دوستان عزیزم در این خصوص اگر پیشنهادی دارید ممنون می شم راهنماییم کنید.
    و نکته دیگه اینکه من اینطور متوجه شدم در رشته های حوزه علوم انسانی بر خلاف مهندسی ها، استادهای کمی هستند که فاند داشته باشند و فاند دانشجو از طرف خود دانشکده تامین میشه. بنابراین لازم نیست استاد محور اپلای کنید. در هر صورت اگر پذیرش بشید دانشکده شما رو به یک استادی معرفی خواهد کرد. و 95 درصد دانشجوهای دکتری فول فاند پذیرش خواهند شد. (اینو یه دانشجویی که خودش سه ساله امریکاست لایو گذاشته بود و می گفت). اگر نظری در این خصوص دارید بفرمایید.
    سلام
    من حدس میزنم شما اطلاعات کافی در باره ی پذیرش از کانادا و آمریکا دارید.
    اگر به حوزه ی روانشناسی سیاسی علاقه مند بودید طبیعتا داشتن دو مدرک در حوزه ی مشاوره و علوم سیاسی براتون نکته ی مثبت هم حساب میشد. یکی از دوستان ایرانی با مدرک کارشناسی روانشناسی و کارشناسی ارشد علوم سیاسی الان در دانشگاه ایالتی واشنیگتن هست و دکترای روانشناسی سیاسی ش رو هم تموم کرده.
    ولی اگر شما میخواید برای دکترای روانشناسی مشاوره اپلای کنید، مدرک ارشدتون غیرمرتبط حساب میشه. میتونید با گرفتن یه ارشد مشاوره این رو حل کنید. یا این که بی خیال این موضوع بشید و نمره ی جیاری جنرال و سابجکت بالایی بگیرید و اپلای کنید و امیدوار باشید!

کلا خیلی چیزها از کنترل ما خارج هست. زیاد وسواس به خرج ندهید. تلاش کنید، اپلای کنید و امیدوار باشید.
    حبیب
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    سلام
    من حدس میزنم شما اطلاعات کافی در باره ی پذیرش از کانادا و آمریکا دارید.
    اگر به حوزه ی روانشناسی سیاسی علاقه مند بودید طبیعتا داشتن دو مدرک در حوزه ی مشاوره و علوم سیاسی براتون نکته ی مثبت هم حساب میشد. یکی از دوستان ایرانی با مدرک کارشناسی روانشناسی و کارشناسی ارشد علوم سیاسی الان در دانشگاه ایالتی واشنیگتن هست و دکترای روانشناسی سیاسی ش رو هم تموم کرده.
    ولی اگر شما میخواید برای دکترای روانشناسی مشاوره اپلای کنید، مدرک ارشدتون غیرمرتبط حساب میشه. میتونید با گرفتن یه ارشد مشاوره این رو حل کنید. یا این که بی خیال این موضوع بشید و نمره ی جیاری جنرال و سابجکت بالایی بگیرید و اپلای کنید و امیدوار باشید!

کلا خیلی چیزها از کنترل ما خارج هست. زیاد وسواس به خرج ندهید. تلاش کنید، اپلای کنید و امیدوار باشید.
    حبیب
    سلام و تشکر از حسن توجه شما.
    من ارشدم مشاوره است دیگه. مشاوره خانواده. لیسانسم علوم سیاسیه. اتفاقا هنوز هم به حوزه علم سیاست بسیار علاقمندم منتهی من مشاوره خانواده خوندم و به گمانم برای روانشناسی سیاسی مدرک باید روانشناسی می بود.
    الان تمرکزم روی اینه که نمره آیلتسم بالای ۷ بشه و بلافاصله بعد از اون هم باید برای آزمون جی ار ای جنرال آماده بشم. تا ابان دیگه مدارکم آماده باشه.
    راستش یه کم ترس و دلهره دارم به همین خاطر بعضی وقت ها دچار افکار وسواسی میشم که نکنه نشه.... این همه تلاش... و همه ش دنبال راهی برای تقویت رزومه م هستم.
    ولی به جز مقاله دیگه نمیدونم چیکار باید بکنم. فقط کارگاه شرکت میکنم که مهارت های مشاوره ایم قوی باشه.

معدلم به جی پی ای ۳.۷۶
    یک مقاله کنفرانسی
    یک مقاله isi سابمیت شده
    یک مقاله دیگه هم در دست اقدام
    بالای ۴۰۰ ساعت کارورزی و کارگاههای روانشناسی و مشاوره ای

شما شرایط منو چطور ارزیابی میکنید؟

Junior Member

سلام دوستان. بعد از خوندن مطالب پیج چند سوال برام مطرح شد که ممنون میشم راهنمایی م کنید
    من تو رشته ی روانشناسی به گرایش های میان رشته ای بین مدیریت و روانشناسی علاقمندم مثل روانشناسی سازمانی و صنعتی یا روانشناسی رفتار مصرف کننده که بیشتر تو برنامه ریزی کمپین ها استفاده میشه.
    سوال اولم اینه که بهتره برای کدوم کشورها برنامه ریزی اپلای کنم
    دوم اینکه بازار کار این رشته ها چطوره؟ نمیخوام خدای نکرده بعد از تحصیل برای کار پیدا کردن به مشکل بخورم

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh135135 نمایش پست ها
    سلام و تشکر از حسن توجه شما.
    من ارشدم مشاوره است دیگه. مشاوره خانواده. لیسانسم علوم سیاسیه. اتفاقا هنوز هم به حوزه علم سیاست بسیار علاقمندم منتهی من مشاوره خانواده خوندم و به گمانم برای روانشناسی سیاسی مدرک باید روانشناسی می بود.
    الان تمرکزم روی اینه که نمره آیلتسم بالای ۷ بشه و بلافاصله بعد از اون هم باید برای آزمون جی ار ای جنرال آماده بشم. تا ابان دیگه مدارکم آماده باشه.
    راستش یه کم ترس و دلهره دارم به همین خاطر بعضی وقت ها دچار افکار وسواسی میشم که نکنه نشه.... این همه تلاش... و همه ش دنبال راهی برای تقویت رزومه م هستم.
    ولی به جز مقاله دیگه نمیدونم چیکار باید بکنم. فقط کارگاه شرکت میکنم که مهارت های مشاوره ایم قوی باشه.

معدلم به جی پی ای ۳.۷۶
    یک مقاله کنفرانسی
    یک مقاله isi سابمیت شده
    یک مقاله دیگه هم در دست اقدام
    بالای ۴۰۰ ساعت کارورزی و کارگاههای روانشناسی و مشاوره ای

شما شرایط منو چطور ارزیابی میکنید؟

سلام میشه لطفا بگین برای مقاله نوشتن از کجا شروع کردین؟با موسسه مقاله نویسی همکاری داشتین؟

سلام. نه عزیزم از پایان نامه ام یه انگلیسی درآوردم بعدم دادم ویرلیش نیتیو.
    یکی دیگه م با استادم داریم شروع میکنیم

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    این بستگی به خودتون داره که تصمیم بگیرید جیاری سابجکت بدید یا نه. دقیق نمیشه گفت امتیاز محسوب میشه یا نه.
    بله حتما. مقالات تون رو در حوزه ی کار کنید که میخواید در دکترا روشون کار کنید. اگر مقاله ی غیرمرتبط در سایر حوزه های روانشناسی در گذشته کار کردید هم تو رزومه بیارید. این که شما سابقه ی پژوهشی غیرمرتبط دارید و پژوهش بلد هستید، بهتر از اینه که سابقه ی پژوهشی نداشته باشید. به هر حال بخشی از روش شناسی پژوهش تو مقالات روانشناسی یکسان و مشابه هست و داشتن مقاله ی حتی غیرمرتبط هم شاید در افزایش شانس تون هم بی تاثیر نباشه و نشان دهنده ی پشتکار و توانایی های پژوهشی شماست.

موفق باشید
    حبیب
    خیلی ممنونم. شماهم موفق باشید

شما در مورد رشته Family and Human Development

اطلاع دارید که از لحاظ کاری چطوریه؟ و مجوز کارکلینیکی میگیرن یا نه؟
    و مدرکش قابل تبدیل به چه رشته ای تو ایران هست؟

Member
    رشته و دانشگاه

خیلی ممنونم. شماهم موفق باشید

شما در مورد رشته Family and Human Development

اطلاع دارید که از لحاظ کاری چطوریه؟ و مجوز کارکلینیکی میگیرن یا نه؟
    و مدرکش قابل تبدیل به چه رشته ای تو ایران هست؟
    درباره ی این رشته اطلاعی ندارم. ولی کلا دکترا حداقل در اروپا پژوهش محور هست و شما روی پروژه کار میکنید و قرار هم نیست پس از اتمام دکترا درمانگر بشید یا در کلینیک کار کنید.
    اگر برنامه دارید که درمانگر بشید و بتونید صلاحیت لایسنس گرفتن در خارج داشته باشید، قوانین کشور مورد نظر خودتون در باره ی روانشناس (بالینی، خانواده و ...) شدن رو مطالعه کنید و ببینید چه رشته ای باید بخونید که در کشور مورد نظر بتونید لایسنس بگیرید.
    برای مثال، سایت انجمن روانشناسی بریتانیا رشته هایی که با خوندنشون صلاحیت گرفتن لایسنس رو خواهید داشت رو در لینک زیر گذاشته:
    https://www.bps.org.uk/public/become-psychologist

برای هر یک از استان های کانادا و هر یک از ایالت های آمریکا هم چنین سایت هایی باید وجود داشته باشه.

Member Salahpsycho آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Uni of Wisconsin, Psychology

سلام دوستان

ممنون میشوم راهنماییم کنید که باتوجه به رزومه ام پیشنهادتون چی هست؟

کارشناسی مهندسی برق امیرکبیر معدل 15.85
    ارشد روانشناسی تربیتی معدل18.59- سال 2017 فارغ التحصیل شدم. موضوع تزم در مورد دوره تحولی اوایل بزرگسالی بود
    سه تا مقاله فارسی دارم در رابطه با تز ارشدم- دنبالش هستم یک مقاله انگلیسی خوب هم چاپ کنم
    یک همایش خارجی

تو این مدت سابقه کار پژوهشی کیفی با وزارت علوم- کارورزی مهدکودک 100ساعت- و کارهای پژوهشی و اجرایی دیگر در رابطه با کودک و والد انجام دادم
    از لحاظ نرم افزار spss, Lisrel رو مسلطم و از دوره مهندسی MATLAB رو تا حدود خوبی بیاد دارم.

ایلتس6.5
    جی ار ای: وربال143 کوانت:158 (301) رایتینگ:3

مییدونم که نمره زبانم خوب نیست و مجدد میخوام ازمون بدم

1. ولی برای جی ار ای راهی هست که مجدد ندهم؟

به دنبال روانشناسی تحولی یا شناختی هستم.
    کشور مقصد هم خیلی برام مهم نیست، مهم اینکه استادی باشه که روی زمینه مورد علاقه ام یعنی moral development کار کنم.

2. اینکه تغییر موضوع دارم می دهم در دکتری از بزرگسالی به اخلاق در کودکی و ریسرچ هیستوری مرتبط ندارم، مانع پذیرش و فاند هست بنظرتون؟ و اگر ضعف هست چطور جبرانش کنم؟ مسلما نوشتن مقاله با کیفیت و چاپش طول می کشه.البته میتونم ربط بدم بهم که از نتایج پژوهش ارشدم به این تنتیجه رسیدم که روی کودکی و رابطه والدین و کودک و تحول اخلاق کار کنم.

3. من سال پیش برای 5دانشگاه اپلای کردم (مونترال- تورنتو- مری لند- نیویورکNYU- شیکاگو)که ریجکت شدم متاسفانه و خیلی روی روحیه ام اثر گذاشت. (با اساتید مکاتبه کرده بودم و همه شون گفتن اپلای کن). برای همین خیلی لطف می کنید راهنماییم کنید که رزومه ام چه ایراداتی داره؟ و چی کار باید بکنم که شانسم بره بالا؟

و 4.سوال اخر اینکه برای اروپا و استرالیا اقدام کنم شانسم بیشتره، اگر فرض بگیریم که جی ار ای مجدد ندم؟ استرالیا تاجایی که دیدم 6سال باید روانشناسی خونده باشی برای ورود به دکتری، می دونید این قانون برای گرایش های غ بالینی هم هست؟
    I personally feel you have a good shot. You just applied to top ranked universities and expect a miracle.
    Try middle ranked universities. Your background will be very well considered given that you have an engineering degree. Educational psychology has moved towards the integration of computerized methodologies. Your application would have an upper hand compared to others. Also, try cognitive psychology and neuroscience programs.

So, the best strategies is to search, search and search as many American, Canadian, Australian universities as possible.
    You should find a right fit and it definitely comes with persistent communications and position hunting.

Back in days, I applied to 10 USA universities and one Canadian university. I only applied to those schools that I knew they strongly consider my application. How did I get to know about this? Only by searching, communication, looking up their average GRA scores, application deadlines and so forth and so on. I had a long list of Excel sheet organizing each program, their requirement, my strengths and chances. I painstakingly reviewed over 200 departments in the US and Canada. Think about it…

Also, a rule of thumb is that if the application deadline of a program is around Dec 1 or earlier, that program is really competitive. If any deadline is going to be around Feb 1st or Jan, that is going to be a much less competitive program and you might have a good shot depending upon other factors. Plus, you should find a faculty who seriously considers your application. That is actually the number one factor to nail it. And, of course, throughout the years, I have completely come to this conclusion that chance indeed plays some role in this process, but not more than your own control over your admission. For example, the situation is completely messed for upcoming Iranian students due to Covid 19. I am not even sure they can get their visas on time before the semester begins.

Sasali
    نکات کلی موثر در پذیرش رشته روانشناسی. چه مواردی رو در نظر میگرفتم اگر بر میگشتم به دوران لیسانسم.http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2212943

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)