صفحه 27 از 80 نخستنخست ... 17181920212223242526272829303132333435363777 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

ApplyAbroad Senior Veteran
    Olympia آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آشنایی با گرایش های مختلف روان شناسی و مسائل مرتبط با فرایند اپلای در این گرای

نقل قول نوشته اصلی توسط azadehzareii نمایش پست ها
    من میخام رشته پازیتیو سیکولوژی رو شروع کنم.و میخام امسال چند تا ایمیل به استادا بزنم اما نمیدونم چی بنویسم که نتیجه بگیرم.لطفا منو راهنمایی کنید چون زمان را دارم از دست میدم
    دوست من بهتره قبل از هر چیز اطلاعات خودتون رو در مورد گرایش Positive Psychology بیشتر کنید و خودتون و از لحاظ داشتن معیارهای لازم ارزیابی کنید. اگر واجد شرایط نباشی اساتید به ایمیل شما جواب نمیدن. ضمنا قصد نا امید کردن شما رو ندارم ولی پذیرش گرفتن در رشته روانشناسی به این راحتی که فکر می کنید نیست. برخلاف دانشگاههای ایران ،برای گرفتن پذیرش در این رشته رقابتی باید از لحاظ مهارتهای زبانی و research در سطح بالا باشی و توصیه نامه ی قوی از اساتید این رشته به علاوه مقالات تحقیقی ISI داشته باشی.

در مورد آشنایی با نحوه تماس با اساتید بهتره مطالب این انجمن رو بخونید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

سلام
    من لیسانس روانشناسی بالینی دارم . می خواستم با همین گرایش اقدام کنم ولی می خوام بدونم کدوم کشور بهترین جا برای این رشته است؟
    حودم دارم رو آلمان فکر می کردم.درسته کارم؟اونجا خوبه؟

Olympia آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط raspberry نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس روانشناسی بالینی دارم . می خواستم با همین گرایش اقدام کنم ولی می خوام بدونم کدوم کشور بهترین جا برای این رشته است؟
    حودم دارم رو آلمان فکر می کردم.درسته کارم؟اونجا خوبه؟
    دانشگاههای آمریکا، کانادا و استرالیا بیش از دانشگاههای کشورهای دیگر در تولید علم در این رشته مشارکت دارند و بقیه کشورها بیشتر در گروه مصرف کننده قرار می گیرند.از میان دانشگاههای کشورهای اروپایی نیز آلمان و انگلیس بیش از بقیه کشور ها در این زمینه مطرح می باشند

ضمنا بر خلاف نظام آموزشی ایران، در مقطع تحصیلات تکمیلی در خارج از کشور برنامه های متنوعی برای این رشته وجود دارد. فوق لیسانس در برخی کشورها ( مانند استرالیا)به دوصورت Coursework & Research oriented ارائه می شود که در شکل Coursework به دو صورت بدون / همراه تز ارائه می گردد .
    در مقطع دکتری کشورهای اروپایی، آسیایی ( ماند مالزی و سنگاپور)، و کشورهای قاره اقیانوسیه ( مانند تمام دانشگاههای استرالیا به جز دانشگاه ملی استرالیا) برنامه های Research Oriented را به دانشجویان متقاضی ارائه می دهند. در حالیکه تقریبا تمام دانشگاههای آمریکا و کانادا برنامه های خود برای مقطع دکتری را به صورت Coursework ارائه می دهند.

Junior Member

سلام
    اینجا همه دنباله پذیرش واسه دکترا هستند ..من واسه ارشد میخوام اقدام کنم...الان کارشناسی بالینی شهید بهشتی سال آخرم..معدلم بالای هجده ونیم..و مقاله ندارم..واسه آمریکا نمیخوام اقدام کنم..تو فکر اروپا و نیوزیلند هستم..با سرچ هایی که کردم فهمیدم واسه ارشد بالینی پذیرش گرفتن نمیشه با مدرک لیسانس بالینی اقدام کرد(توی سایت بعضی دانشگاه های استرایا و نیوزیلند دیدمم)..درسته؟؟ واسه گرایش های غیر بالینی واسه ارشد (بورس و فول فاند) چطوره شانس؟باا این معدل و نمره آیلتس حدود هفت و هفت ونیم

Olympia آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zara1391 نمایش پست ها
    سلام
    اینجا همه دنباله پذیرش واسه دکترا هستند ..من واسه ارشد میخوام اقدام کنم...الان کارشناسی بالینی شهید بهشتی سال آخرم..معدلم بالای هجده ونیم..و مقاله ندارم..واسه آمریکا نمیخوام اقدام کنم..تو فکر اروپا و نیوزیلند هستم..با سرچ هایی که کردم فهمیدم واسه ارشد بالینی پذیرش گرفتن نمیشه با مدرک لیسانس بالینی اقدام کرد(توی سایت بعضی دانشگاه های استرایا و نیوزیلند دیدمم)..درسته؟؟ واسه گرایش های غیر بالینی واسه ارشد (بورس و فول فاند) چطوره شانس؟باا این معدل و نمره آیلتس حدود هفت و هفت ونیم
    دوست من بیشتر توضیح بدین ( لطفا لینکهایی که مطالعه کردین رو اینجا بذارین) که منظور شما از اینکه نمیشه با مدرک لیسانس بالینی برای ارشد بالینی اپلای کرد چی هست؟ ضمنا مطمئن باشین که صد درصد به سابقه کار تحقیقاتی و مقالات تحقیقاتی ISI برای گرفتن پذیرش نیاز دارین.
    موفق باشید

Junior Member

من با معدل 18 (لیسانس بالینی) و ایلتز 6.5 و سابقه کارواسه استرالیا اقدام کردم- متوجه شدم که به دانشجو های خاور میانه با احتمال خیلی ضعیف پذیرش میدن. تو social work که رشته نزدیکیه پدیرش گرفتم.
    برای امریکا شانس بیشتری واسه روان شناسی هست و المان( رشته های انگلیسیش).

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Control Engineering

پیش فرض پاسخ : آشنایی با گرایش های مختلف روان شناسی و مسائل مرتبط با فرایند اپلای در این گرای

من گرایش کنترل هستم.چطور میتونم در رشته روانشناسی و کنترل اامه تحصیل بدم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Salahpsycho نمایش پست ها
    برق اینروزها در روانشناسی و نوروساینس تر*****...
    BioElectronics-- BioMedicine Engineering--
    tracks: Signal Processing--Image Processing--fMRI/PET Scan/EEG/qEEG/ERP
    Virtual Reality.
    البته گرایشهای مخابرات، کنترل و قدرت کمتر نزدیک اند به رشته ما اما الکتروتکنیک و بایو الکتریک کاملا مرتبط. حتی مگاترونیک که یکی از گرایشهای بین رشته ای برق و مکانیک هست هم اومدند به سمت روانشناسی--
    خالصانه بگم آینده روانشناسی و نوروساینس عینی، در آینده نزدیک با این گرایشها گره خواهد خورد که البته همین الانش هم خورده.
    ظرف 30 سال گذشته در حوزه روانشناسی بالینی ، غیر از رواندرمانی، اکثر درمانها برگرفته از رشته برق بوده:
    tDCS / rTMS / Neurofeedback and Biofeedback / CCRT / Electra Galvanic Therapy / /
    یه چیز بگم خیال دوستان را راحت کنم. دانشگاه USC یکی دو ساله پروژه ای را راه انداخته به نام Virtual Reality معروف هست. در این پروژه از طریق واقعیت مجازی شما هم میتونی کیس داشته باشی و هم میتونی درمانگر ویرچوآل داشته باشی.البته کل کارای دیگه ای هم تو این گروه میکنند. در آینده نزدیک هوش مصنوعی کامپیوتر طوری پیش خواهد رفت که تحت نسخه های نرم افزاری هوش مصنوعی، قوی ترین رواندرمانگران مجازی طراحی خواهند شد که هر کدام طبق یک رویکرد روانشناختی مثل CBT / BT/ ABA / Psychoanalysis / REBT خدمات رواندرمانی در منزل شما ارائه میدند. اینقدر الگوریتم های پیشرفته ای در طراحی این درمانگران مجازی به کار رفته ، که شما نمیتونید تشخیص بدید که مجازی هست. در کنار همه اینا یه تکنولوژی دیگه به نام کینکت (kINECT) که حتی در کنسول XBox هم استفاده میشه؛ این قابلیت را فراهم کرده که رواندرمانگران در منزل یا آفیس خودش و مراجع هم در منزل یا جای دیگه، جلسات واقعی رواندرمانی برگزار کنند. این فقط تو قسمت رواندرمانی هست. سایر گرایشهای روانشناسی بماند--
    یه فکر دیگه هم من خودم دارم که در آینده به جایی پیش خواهیم رفت که از طریق یه سنجش fMRI یا EEG / DTI-- (یا حتی یه قطره از بزاق ما که حاوی ساختار DNA مون باشه)، به ما خواهند گفت که نسبت به کدوم رویکرد درمانی بیشترین اثربخشی و پاسخ را داریم و حتی آیا این مشکلات روانشناختی را که داریم گزارش میکنیم آیا داریم یا نه؟ فکر میکنم آزمون روانشناختی کم کم از چرخه سنجش توانمندی های انسان خارج میشند و آزمونهای تکنولوژیک تر که پیشتر ذکر شد، جایگزینی اند بر آنها. شما وقتی به تونی آن لاین انتقال دهنده ها/گیرنده های عصبی را track کنی، دیگه نیازی نداری که یه آزمون Raven بگیری که هوششو بسنجی، منظورم از لحاظ دقت کار هست. اینا خیلی عواقب برای انسان داره...
    خدا رحم کنه
    موفق باشید

Member Zara.k آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    NYU Psychology

نقل قول نوشته اصلی توسط Olympia نمایش پست ها

psychology graduate school interview

candidates should be aware that when programs interview for admission, they can do so with different goals in mind. Allow me to explain: During some interviews, candidates' paper applications have already been deemed "acceptable." If these candidates pass the "in person check" by performing with no glaring problems during the interview, they will surely be accepted into the program (what I call "Check mode").

In other cases, however, the interview is not merely a check, but a major factor in the decision making process. Candidates are being compared to others and the quality of their interview performance matters a lot ("Interview mode").

Finally, in a few, very select cases, a candidate might have such excellent qualifications that the program is actively trying to recruit them during the interview. That is to say, the faculty believes the individual will improve the program and its reputation and, therefore, they really want him or her to choose to attend that program ("Recruit mode").
    ou! This post was very useful for me. I had 2 interviews through Skype about 1 month ago. If I knew this thing at that time ,there would have been a big difference in the result of my applications

Junior Member

سلام خسته نباشيد.واقعا ممنونم به خاطر اين سايت خوبتون.واقعيتش من نزديك يه سال دنبال كارامم ولي نميدونم از كجا شروع كنم تا اينكه با سايت خوبتون آشنا شدم.من كارشناسي روانشناسي باليني از دانشگاه دولتي الزهرا دارم.نمره IELTS 7.5هم دارم.ميخوام واسه ارشدم برم آمريكا.همه پستاي قبلي رو خوندم ولي جواب يه سوالو توش پيدا نكردم.اونم اينه كه واسه اينكه واسه ارشد برم نيازي به مقاله هست يا اينكه برم دنبال GRE ? توروخدا كمكم كنين.خيلي سردر گمم

Olympia آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط minimnim نمایش پست ها
    سلام خسته نباشيد.واقعا ممنونم به خاطر اين سايت خوبتون.واقعيتش من نزديك يه سال دنبال كارامم ولي نميدونم از كجا شروع كنم تا اينكه با سايت خوبتون آشنا شدم.من كارشناسي روانشناسي باليني از دانشگاه دولتي الزهرا دارم.نمره IELTS 7.5هم دارم.ميخوام واسه ارشدم برم آمريكا.همه پستاي قبلي رو خوندم ولي جواب يه سوالو توش پيدا نكردم.اونم اينه كه واسه اينكه واسه ارشد برم نيازي به مقاله هست يا اينكه برم دنبال GRE ? توروخدا كمكم كنين.خيلي سردر گمم
    سلام

شما نمره زبان خوبی دارید ولی برای اینکه احتمال گرفتن پذیرش خودتون و بیشتر کنید بهتره با مطالعه بیشتر دوباره در آزمون آیلتس شرکت کنید تا با نمره کل 8 به بالا اپلای کنید. اگر مقصد شما فقط دانشگاههای آمریکا هست نیازی به نمره GRE Subject برای اپلای در مقطع فوق ندارید ولی تا اونجاییکه دیدم نمره GRE General الزامی هست. سابقه کار تحقیقاتی مرتبط و توصیه نامه و SOP و سایر مدارک شبیه مدارک موردنیاز برای اپلای در مقطع دکتری هست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)