صفحه 54 از 80 نخستنخست ... 4444546474849505152535455565758596061626364 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط neda9631 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من ارشد روانشناسی بالینی از دانشگاه علوم و تحقیقات معدل 17 دارم. دوتا مقاله در حد پایان نامم دارم. مدرک زبان فعلا ندارم ولی دارم برای ایلتس میخونم. سابقه کار در مدرسه و کلینک هم دارم که بعنوان مشاور با کودکان کار کردم. سوالم این است که برای دکترا در شاخه روانشناسی بالینی کودک و نوجوان کشورهای اروپایی بهتر هستند یا آمریکایی؟
    سوال دیگه ای که داشتم اینکه وضعیت کاری بعداز دکترا به چه صورت هست؟ با در نظر گرفتن این نکته که رشته ی ما شدیدا وابسته به زبان است.
    رزومه خوبی دارید. به نظرم اگر قصد داري بعد تحصيل در همان کشور بماني و کار کني.با توجه به اينکه خوده تان اشاره کردين کار کردن در روانشناسي وابسته به زبان هست.. کشور هاي اروپايي شايد در دانشگاه هايشان انگليسي تدريس کنند اما فکر نکنم بتوان با زبان انگليسي مثلا در کشوري مانند سوييس يا آلمان کار باليني در روانشناسي کنيم. چون زبان رسميشان مثلا آلماني هست.اگر هم بشه سخت خواهد بود. در نتيجه براي اينکه تحصيل کنيد و بعد از آن در همان کشور کار کنيد دانشگاه هاي کشورهاي انگليسي زبان مانند امريکا، استراليا و يا کانادا مناسب خواهند بود.من نظر خودم را گفتم شاید نظرم اشتباه باشد.موفق و پيروز باشين.

Junior Member

سلام دوستان عزیز، بنده لیسانس و فوق لیسانس روانشناسی بالینی دارم و مثل خیلی از دوستان قصد ادامه تحصیل در ایالات متحده و یا کانادارو دارم. به هر حال از اینکه بینتون هستم، خوشحالم و البته خوشحالترم میشم که از تجربیات دوستان استفاده کنم.
    سپاس از شما

Junior Member

Salahpsycho
    سلام
    شما ویسکانسین درس میخونی؟ کدوم دانشگاه و شهر؟ منم تصمیم دارم برم مدیسن!

Junior Member

دوستان سلام
    کسی درباره موسسه کاپلان در امریکا اطلاعاتی داره؟میخوام بدونم دوره های زیر یک سال برای روانشناس ها هم دارن؟ من دوستان پزشکی دارم که از طریق این موسسه ویزا گرفتن و راه به نسبت اسونتری هست برای ویزا گرفتن.کسی میدونه چیزی در این مورد؟

Junior Member

سلام به همه ی دوستان. معذرت می خوام. چیزی که می خوام بگم ربط چندانی به این موضوع نداره ولی هر کاری می کنم نمی تونم موضوع جدیدی ارسال کنم. ولی شدیدا به کمک احتیاج دارم. اگه میشه راهنماییم کنید. من امسال کنکور سراسری دادم و رتبم 17 شد. خیلی به روانشناسی علاقه دارم و می خوام این رشته رو بخونم. و می خوام هر طور شده ارشد یا دکتری ام رو تو اروپای غربی یا آمریکای شمالی بخونم و حتما بعد از تحصیل اقامت و کار کنم. چند تا سوال دارم:
    1. وضعیت روانشناسی برای مهاجرت چطوره با توجه به این که من می خوام در نهایت مهاجرت کنم، روانشناسی رو توصیه می کنید یا رشته ی دیگه ای بخونم؟ ( ولی خودم روانشناسی رو دوس دارم)
    2. به نظر شما کدوم دانشگاه درس بخونم بهتره؟ تهران یا بهشتی؟ کدومشون راهمو واسه اپلای هموار می کنن؟ اصلا تاثیری دارن؟
    3. کدوم کشور رو توصیه میکنید، کدومشون فاند کامل میدن( چون هیچ پولی ندارم)، و اقامت پس از تحصیل تو کدوم کشور راحت تره که من از الان بشینم زبان اون کشور رو یاد بگیرم؟
    خواهش می کنم جواب بدین چون فقط چند روز دیگه واسه انتخاب رشته وقت دارم. خیلی سردرگمم. ببخشید اگه زیاد شد. ممنون

Junior Member

سلام تبریک میگم
    آقای افشین شما رشته تان علوم انسانی بوده یا تجربی یا ریاضی؟ روانشناسی رو نسبت به چه رشته های میخای مقایسه کنی که برای مهاجرت بهتره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sanjary نمایش پست ها
    سلام تبریک میگم
    آقای افشین شما رشته تان علوم انسانی بوده یا تجربی یا ریاضی؟ روانشناسی رو نسبت به چه رشته های میخای مقایسه کنی که برای مهاجرت بهتره؟
    ممنون. رشته ی من علوم انسانی هست. والا من از رشته های دیگه اطلاع چندانی ندارم. می خوام بدونم اگه روانشناسی بخونم مهاجرت تحصیلی و در نهایت اقامت و کار ممکنه؟ یا رشته ی دیگه ای پیشنهاد می کنید؟ البته فکر نمی کنم رشته های علوم انسانی وضع خوبی داشته باشن.

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط Afshin76 نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان. معذرت می خوام. چیزی که می خوام بگم ربط چندانی به این موضوع نداره ولی هر کاری می کنم نمی تونم موضوع جدیدی ارسال کنم. ولی شدیدا به کمک احتیاج دارم. اگه میشه راهنماییم کنید. من امسال کنکور سراسری دادم و رتبم 17 شد. خیلی به روانشناسی علاقه دارم و می خوام این رشته رو بخونم. و می خوام هر طور شده ارشد یا دکتری ام رو تو اروپای غربی یا آمریکای شمالی بخونم و حتما بعد از تحصیل اقامت و کار کنم. چند تا سوال دارم:
    1. وضعیت روانشناسی برای مهاجرت چطوره با توجه به این که من می خوام در نهایت مهاجرت کنم، روانشناسی رو توصیه می کنید یا رشته ی دیگه ای بخونم؟ ( ولی خودم روانشناسی رو دوس دارم)
    2. به نظر شما کدوم دانشگاه درس بخونم بهتره؟ تهران یا بهشتی؟ کدومشون راهمو واسه اپلای هموار می کنن؟ اصلا تاثیری دارن؟
    3. کدوم کشور رو توصیه میکنید، کدومشون فاند کامل میدن( چون هیچ پولی ندارم)، و اقامت پس از تحصیل تو کدوم کشور راحت تره که من از الان بشینم زبان اون کشور رو یاد بگیرم؟
    خواهش می کنم جواب بدین چون فقط چند روز دیگه واسه انتخاب رشته وقت دارم. خیلی سردرگمم. ببخشید اگه زیاد شد. ممنون
    سلام
    چند نکته:
    تو آمریکا و کانادا کسی فرق بین دانشگاه شریف و مزارشریف رو نمی دونه، مگر در مواردی که استاد یا کمیته ی پذیرش نسبت به دانشگاه شریف اطلاعاتی داشته باشن. ولی رتبه ی عالی تون تو کنکور حتما یه نکته ی خوب هست تو رزومه تون.
    - برای پذیرش با فاند در کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی، یا دکترای روانشناسی بالینی، یا دکترای مستقیم روانشناسی بالینی،
    30 درصد نمره ی تافل شما تاثیر داره، نمره ی بالای 100 عالیه.
    40 درصد هم نمره ی GRE شما تاثیر داره که نمره ی بالای 320 بیارین عالیه.
    30 درصد هم SOP و مقالات و و معدل بالای 17 و توصیه نامه و… تاثیر داره.

-البته قاعده ی کلی ای نمیشه داد، ولی شما این عیار دستت باشه، تا حداقل دیدت روشن تر باشه.

- وضعیت کار هم چه آکادمیک و چه بالینی، ربط به سواد و مهارت های شما داره، هر چی مهارت تدریس، تحقیق و مشاوره و درمانتون بالا باشه، کار هست و درامد هم هست. متوسط در آمد یه روانشناس تو امریکا سالیانه 70.000 دلار هست. البته برا خارجیا مسلما پیدا کردن کار و تثبیت شغل و… سخت تر هست.

این نظر کلی ای بود که بهتون گفتم، ولی چیزایی که فتم لزوما همیشه درست نیست.

Junior Member sem87 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : از اپلای برای آمریکا نترسید فقط اپلای کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط Salahpsycho نمایش پست ها
    با درود
    برادر عزیز . این سوالت مثل این میمونه که بگی : میخوام برم تهران کوچه احمدی. مومن 200 تا کوچه احمدی داریم تهران.

لطفاً یه خورده از همین فروم اطلاعات کسب کنید و حوزه علایق را محدود تا راحت تر بشه کمکتون کرد انشالله
    اولاً مهمه کجا ارشد گرفتی ، دوماً CV یت چطوره ؟ سوماً کجا را دوست داری ؟ چهارماً چقد پول داری ؟ پنجماً زبانت چطوره ؟ ششماً سربازی رفتی ؟ هفتماً چقدر زبانت خوبه ؟
    هشتماً کدوم کشورو دوست داری؟ نهماً چند تا مقاله داری ؟ و الی آخر...
    اینو بگم خلاص. از نحوه پست این عزیز معلومه که دنبال این دانشگاه های پولی و راحت پذیرش بده : مثل هندو ملزیو ، دبی و ازین جور اجق وجقا.
    من پیشنهاد میکنم اصلا از اپلای برای آمریکا کانادا و استرلیا و اروپا حتی با گرفتن فول فاند نترسید و برای اینجور جاها اپلای کنید. اسم آمریکا همه را میترسونه . ولی واقعاً اینقدر ترسناک نیست که از دور به نظر میرسه. من که خودم الان درگیر فرآیند اپلای هستم اینو کامل حس کردم. 5سال پیش که دانش زیادی در زمینه اپلای نداشتم ، فکر میکردم اگه هند از یه جاش پذیرش بگیرم ، یه ماه فامیلارو سور بدم. الان به جایی رسیدم که خیلی وقتها به خودم میگم اگه امسال دانشگا ههای رنک پایین آمریکا جواب نگرفتم و فول فاند نشدم ، حتماً سال بعد فقط و فقط برای تاپ تن اپلای میکنم. البته با قوی کردن هرچه بیشتره نمره زبان GRE و سوابقم. درسته یه خورده سختره نسبت به بچه های فنی ولی شدنی. مثلاً چند تا از دوستام که فنی اند و CV من و تعداد مقالات و جزئیات را میدونند ، بهم میگند اگه شرایط تورو ما داشتیم راحت تاپ تن پذیرش میگرفتیم. ولی خوب توجه کنید که من رشته ام تو آمریکا کلی عاشق داره و کلی رقیب ولی بچه های فنی رقیباشون همین بچه های دانشکده خودشونند یا نهایتاً چینی ها و هندی ها. اونا با جی آر ای وربال 550 به تاپ تن فکر میکنند ما باید به دانشگا های رنک متوسط فکر کنیم. هفته پیش میانگین GRE VERBAL گرایش بالینی دانشگاه پنسیلوانیا ( میدونید که قدیمی ترین دپارتمان روانشناسی کل آمریکاست و بنیانگذار گرایش بالینی در آمریکا مال این دانشگاه بوده و کلی از گونده های روانشناسی که احتمالا میشناسی : واتسون ، کتل ، ویتمر ، رایترز و کلی شاخه دیگه که یادم رفته ) را دیدم . از شدت تعجب گریم گرفته بود. 760 میانگینش بود. یا خدا آخه یعنی چی ، میانگین 760. ببین چندتا نمره کامل 800 داشتند که میانگینشون 760 هست. به رفیقام تعریف میکردم باورشون نمیشد تا آدرسه سایتو دادم گفتم نگاه کنید.
    Department of Pychology, Univerisity of Pennsilvania, Clinical program. students admited outcomes and acores.
    اونا هم گریشون گرفت.

ولی نکته مهم اینه که این نمره وربال در اکثر موارد اگه دانشجوی اینترنشنال سی وی خیلی خوب با رکمندیشن خیلی خوب ، با مقالات خوب و تافل خوب داشته باشه ، اصطلاحاً waive میشه. یعنی خوده graduate commitee ویوش میکنه. مثلاًنمره وربال 550 هم معادل بقیه که native آمریکا هستند قبول میکنند. از هیچی نترسید. فقط اپلای کنید نهایتاً یا بدون فاند پذیرش میگیرید یا ریجکت میشید و نزدیک 250 دلار بسته به Application fee و نمره هاو ... میپره. ولی در این مسیر خیلی تجربه کسب میکنی.
    آمریکا بیشتر از 6الی 7 گرایش رایج در روانشناسی داره که در اکثر دانشگاه هاش هست. منظورم کلی پذیرش برای دانشجوی دکترا. برای خوده من که عشق neuroscience هستم آخریای تبدیل شده بود که بر اساس آب و هوای اون شهر که خوشممیاد یا نه اپلای کنم. تا این حد!!! که خوردیم به نمرات بد و همه چی بر عکس شد که تیریپ التماس به استادا و از این جور داستاناها که خنده داره.
    خلاصه کیفیت مدارک شما تعیین کننده است که چه شهری چه دانشگاهی و چه گرایشی که باهاش حال میکنی بری بخونی.

خدا خیلی خیلی بزرگه و هممونو کمک میکنه.
    فقط یا علی همت کنید
    سلام دوست عزیز
    شما موفق شدین برید رشته نوروساینس ؟
    امیدوارم شده باشی . یه توضیح میدی؟

Junior Member

سلام به همه
    لطفا من رو راهنمايي بفرماييد
    من فارق التحصيل روانشناسي باليني از علوم تحقيقات هستم با معدل ١٨
    و يك مقاله اي اس اي دارم.سابقه تدريس در دانشگاه رو دارم
    در حال حاضر مشغول خوندن ايلتس هستم و يه ماهه ديگه امتحان دارم
    از دوستاني كه اطلاع دارن ميخواستم بدونم براي خوندن دكترا در امريكا يا كانادا چه كإرهايي ميبايست انجام بدم و أيا شرايطشو دارم؟! اگر ندارم چه كإرهابي ميبايست كنم؟!
    از دوستاني كه نمونه sop و cv هم دارن ممنون ميشم در اختيار من بذارن.ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)