صفحه 75 از 80 نخستنخست ... 2565666768697071727374757677787980 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 741 تا 750 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

Local Moderator
    pitbullirani آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urmia state university, English Language and literature

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

به جز اس پی اس اس و آر بقیه رو نگو. از نظرشون غیرواقعی و مسخره میاد که چرا باید اینارو بدونی.
    حالا نمیشه به عنوان هابی(hobby) بقیه رو در نظر گرفت ؟ یعنی استاداتا از اینم بدشون میاد؟
    واقعا بعضی کارا و چیزا ادم فقط بخاطر خودشون میخاد یاد بگیره و هدف خاصی پشتش نیست.
    I am still here. I am alive.

Junior Member e2e آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    درس زندگی - زمین

نقل قول نوشته اصلی توسط pitbullirani نمایش پست ها
    حالا نمیشه به عنوان هابی(hobby) بقیه رو در نظر گرفت ؟ یعنی استاداتا از اینم بدشون میاد؟
    واقعا بعضی کارا و چیزا ادم فقط بخاطر خودشون میخاد یاد بگیره و هدف خاصی پشتش نیست.
    سلام،
    هابی تعریف مشخصی داره، هابی یعنی وقتی کار نمیکنی و درس نمیخونی، چه تفریحی رو انجام میدی که انرژی بگیری و حالت خوب شه! اینکه بگی تفریح ام برنامه نویسیه، برداشت میشه یک آدم یک بعدی و غیراجتماعی هستی. و جذب ات نمی کنن چون میگن این قطعا بلد نیست کار تیمی بکنه چون یکدونه فعالیت گروهی که توش چهارتا آدم دیگم باشن توی رزومه اش نداره. اینور سافت اسکیل به مقدار معنی داری مهمه براشون.
    این اشتباه رو نکن که رزومه قراره داستان زندگی تو باشه! رزومه هیچ ربطی به واقعیت زندگی تو نداره. بیوگرافی تو نیست. رزومه یک تیکه کاغذه که خط مشترک بین دانش، تجربه و توانمندی های تورو با الزامات و شایستگیهای لازم واسه پوزیشنی که داری اپلای میکنی رو پوشش میده. پس باید ببینی دنبال چی هستن و بعد بنویسی تو چه ارزشی میتونی ارائه بدی با توجه به نیاز اونها! وقتی ازت برنامه نویسی سی نخواستن، یعنی بی ربطه!
    راستی جوابی که دارم میدم عقیده ی منه، پس میتونی قبولش نداشته باشی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    psychology_Razi university

سلام ، ممنون می شم من رو راهنمایی کنید .

من کارشناسی روانشناسی دانشگاه رازی خوندم با معدل 17.69 و 7 ترمه تموم کردم و میخوام برای ارشد نوروساینس کانادا اقدام کنم .
    بجز کارگاه های ایران ، چند تا کارگاه بین المللی نوروساینس شرکت کردم و گواهی دارم .
    یه دونه مقاله ی isi در زمینه ی اعتیاد دارم و یه مقاله ی چاپ نشده که موضوعش خیلی جدیده و در همون راستا یه پروپزال مربوط در حیطه ی نوروساینس دارم .
    ولی نمره زبانم پایین IELTS توتال 6.5 هست و همینطور توی سایت های دانشگاه که نگاه کردم GRE جز الزامات نبود .
    بنظرتون برای دانشگاه اتاوا شانس دارم که پذیرش بگیرم ؟ یا دانشگاه با سطح پایینتر مثل وینزدور ؟ برام پیشنهادی دارین .
    می تونم سال اول رو خودم خودم کاور کنم و فاند برای سال اول بارم خیلی مهم نیست .
    مرسی از راهنماییتون

Junior Member e2e آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    درس زندگی - زمین

نقل قول نوشته اصلی توسط simplewave نمایش پست ها
    سلام ، ممنون می شم من رو راهنمایی کنید .

من کارشناسی روانشناسی دانشگاه رازی خوندم با معدل 17.69 و 7 ترمه تموم کردم و میخوام برای ارشد نوروساینس کانادا اقدام کنم .
    بجز کارگاه های ایران ، چند تا کارگاه بین المللی نوروساینس شرکت کردم و گواهی دارم .
    یه دونه مقاله ی isi در زمینه ی اعتیاد دارم و یه مقاله ی چاپ نشده که موضوعش خیلی جدیده و در همون راستا یه پروپزال مربوط در حیطه ی نوروساینس دارم .
    ولی نمره زبانم پایین IELTS توتال 6.5 هست و همینطور توی سایت های دانشگاه که نگاه کردم GRE جز الزامات نبود .
    بنظرتون برای دانشگاه اتاوا شانس دارم که پذیرش بگیرم ؟ یا دانشگاه با سطح پایینتر مثل وینزدور ؟ برام پیشنهادی دارین .
    می تونم سال اول رو خودم خودم کاور کنم و فاند برای سال اول بارم خیلی مهم نیست .
    مرسی از راهنماییتون
    سلام، پاسخ سریع:
    - معدل ات میشه 88 درصد که خوبه، نگرانش نباش.
    - برای هیچکی مهم نیست چند ترمه تموم کردی.
    - برای هیچکی مهم نیست چه کارگاه هایی رو رفتی. چه داخلی چه بین المللی.
    - مقاله ات مهمه. مقاله در دست نوشتن ات هم همون انداره مهمه. مهم نیست که چاپ نشده. اینکه پروپوزال ات در راستای همون هست هم نقطه قوته.
    - نمره زبان ات خودت هم میدونی خوب نیست ولی دیگه بستگی داره میخوای کجا شانس ات رو امتحان کنی.
    - وینزور دانشگاه سطح پایینی نیست. این دانشگاهارو توصیه میکنم دقیق چک کنی و اپلای کن:
    دانشگاه سایمون فریزر توی ونکوور. دانشگاه نیوفنلاند توی ایالت نیوفنلاند.(این دو تا شهریه هاشون یک سوم بقیه دانشگاه هاست اگر پذیرش بگیری)
    دانشگاه کارلتون توی شهر اوتاوا. دانشگاه اوتاوا توی شهر اوتاوا. دانشگاه وینزور هم در نظر بگیر. دانشگاه کنکوردیا توی مونترال. دانشگاه سنت مری توی هالیفکس، دانشگاه نورث بریتیش کلمبیا، دانشگاه ویکتوریا (اینا شانس پذیرش هاشون خوبه)
    دانشگاه کلگری، دانشگاه وسترن، دانشگاه یورک، دانشگاه گلف، دانشگاه آلبرتا (اینا بهترن و سخت تر)
    دانشگاه یو بی سی، دانشگاه مک گیل، دانشگاه تورنتو (اینا ایده آل و آرمانی ان)

از نظر من، تو شانس پذیرش داری، اگر یک استاد توی یک دانشگاه بگه من تورو میخوام!

حالا که یک لیست کامل از دانشگاه ها داری، میری توی قسمت دانشکده روانشناسی تا ببینی چه پروگرم های ارشدی دارن. بعدش میری ببینی هییت علمی های پروگرم نوروساینس یا بعضا کاگنیتیو کیا هستن و حوزه کاریشون چیه. اونایی که دقیقا مثل تو ان بهشون شماره یک بده و توی یک اکسل همرو بزار، اونایی که میدونی یک ارتباط تئوری بین اش هست کد 2 بده، اونایی که صرفا مشابهت در حد استفاده از ابزار مشابه یا تئوری پایه مشابه هست 3 بده. هروقت هر دانشگاه رو تا آخر شخم زدی، بعدش واسه 1 ها میری صفحه گوگل اسکلارشون رو سرچ میکنی تا ببینی 3 سال اخیر آیا توی همون حوزه کار چاپ کردن یا موضوعشون عوض شده و سایتشون آپدیت نیست!!! بعدش همینجوری کدهای بعدی. بعدش کاورلترها رو میفرستی و میری تا آخر ...

من فکر میکنم فقط در صورتی که یک استاد بخوادت توی رشته فوق العاده رقابتی روانشناسی میتونی پذیرش بگیری. پس روی استادا کل انرژی و زمان ات رو بزار و از سر باز نکنشون و تنبلی هم نکن!! هروقت با خودت گفتی حوصله خوندن مقاله های اخیر این استاده رو ندارم یا حوصله مرتب کردن کاورلترشو ندارم یا گفتی حوصله سرچ کردن و پیدا کردن دانشجوهاش رو ندارم... به خودت بگو همین استادی که میخوام سرش تنبلی کنم، همین کلید ورود من به کانادا میتونه باشه. تک تک احتمال هاتو جدی بگیر و با شنیدن نه هاشون یا اینکه دانشجو نمیگیرن یا اینکه تو خوب نیستی، نا امید نشو! تو برای ادامه تحصیل توی کانادا، فقط به """"یکدونه""" "آره، من خوشحال میشم باهات کار کنم" نیاز داری.

موفق باشی!
    چون خیلی کار داشتم میخواستم پاسخ سریع بدم خیرسرم ولی دلم نیومد. امیدوارم به خواسته ات برسی.

نقل قول نوشته اصلی توسط e2e نمایش پست ها
    سلام،
    یک پاسخ خیلی سریع میخوام بهت بدم:
    1- رزومه ات خوبه ولی باید یک چیزهایی اش رو حذف کنی و نگی وقت اپلای. اگر حوزه ای که اپلای میکنی همون فیلدی هست که متاآنالیز کار کردی خوبه و شانس ات میره بالاتر. قسمت های برنامه نویسی، به جز اس پی اس اس و آر بقیه رو نگو. از نظرشون غیرواقعی و مسخره میاد که چرا باید اینارو بدونی.
    2- کارشناسی ریاضی نفهمیدم چی بود داستانش ولی اگر جذاب نیست بهشون نگو.
    3- بزرگترین اشتباهی که میتونی بکنی اینکه به هوای رزومه خوب ات بخوای فقط جاهای تاپ اپلای کنی و یک سال از عمرت رو از دست بدی، اگر مشکل مالی نداری، 9 جا اپلای کن، 3 جا آرمانی و ایده آل، 3جا متوسط، 3 جا فوق العاده مضخرف.
    هرجایی که دکترا داشته باشه قطعا اونقدر مضخرف نیست ولی منظورم از مضخرف اینکه برند نیستن. و اینکه اگر پذیرش دکترا بگیری قطعا فاند خوبی هم میگیری. هرچی من میگم مربوط به کاناداست در ضمن. و اینکه حتما با دانشجوهای استادها کانکت شو و ازشون بپرس این استاد اخیرا رو چی کار میکنه، به سایت های قدیمی اعتماد نکن، یا توی توییتر پیدا کن استادها رو ببین درباره چی توییت میزارن. بعدش یک کاور لتر خوشگل و قانع کننده بنویس و بفرست.
    رزومه ات خوبه ولی اگر مشورت نکنی و بخوای با فرضیه های اشتباه بری جلو این رزومه نجات ات نمیده.
    موفق باشی
    ممنونم که وقت گذاشتید و پاسخ دادید.
    در مورد برنامه نویسی میتونم این توضیح رو بدم که متلب و به خصوص دو پکیج SPM و Psychtoolbox پکیج های کاربردی برای نوروساینس و روانشناسی هستند. این موضوع حاصل جستجو دیدن وبلاگ آزمایشگاه های استادهای مورد نظرم گشتم و لیستی از ابزارهایی که استفاده میکنند رو تهیه کردم و از این جهت بود که این ها رو یاد گرفتم. هرچند که به توصیه شما و یکی دیگر از دوستام نرم افزار medcalc و زبان C و C++ رو حذف کردم.
    یک پیشنهادی هم برای دیگر کاربران که ممکنه این پیام ها رو بخونند دارم. لیست استادهایی که زمینه مشترک پژوهشی با شما دارند رو از سایت دپارتمان دانشگاه های مختلف پیدا کنید. معمولا در صفحه هر استاد لینکی به سایت یا وبلاگ آزمایشگاه آستاد وجود داره. معمولا در سایت آزمایشگاه اون استاد می تونید اطلاعاتی پیدا کنید در مورد این که اون استاد از دانشجوی کارشناسی، ارشد و دکتری چه مهارت های نرم افزاری و پژوهشی انتظار دارند. این اطلاعات معمولا در join us نوشته شده. اینجوری می تونید وقت تون رو به صورت بهتری مدیریت کنید و شانس تون رو افزایش بدید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی و کارشناسی ارشد بالینی،دانشگاه شیراز

سلام. من لیسانس و فوق لیسانس بالینی از دانشگاه شیراز دارم
    معدلمم 16.7 و 16.70
    نمره تافل 110 و GRE هنوز ندادم ولی مسلطم تقریبا.
    و زبان آلمانی و عربی هم در حد متوسط بلدم
    یه مقاله خارجی و دوتا داخلی دارم
    و نیاز به فول فاند دارم
    مقطعی هم که میخوام دکترا یا ارشد مجدده
    کشورهای موردنظر: امریکا، کانادا، آلمان
    آیا امکان پذیرش تو رشته خودم وجود داره؟

Junior Member

با سلام. من 42 سالم هست و دکتری مشاوره و راهنمایی از دانشگاه ازاد با معدل 18 دارم و نیز دارای 8 مقاله داخلی هستم میخواستم برای پسا دکتری در کانادا اقدام کنم. البته مدرک زبان ندارم ایا میتورم برای پسا دکتری اقدام کنم.ایا با شهریه ازاد میتونم اقدام کنم

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

پست دکتری را شغل محسوب بفرمایید. یعنی در صورت موفقیت در یک پوزیشن در واقع فرد استخدام شده و حقوق میگیرد و بیمه و مالیات میدهد.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط samand29 نمایش پست ها
    با سلام. من 42 سالم هست و دکتری مشاوره و راهنمایی از دانشگاه ازاد با معدل 18 دارم و نیز دارای 8 مقاله داخلی هستم میخواستم برای پسا دکتری در کانادا اقدام کنم. البته مدرک زبان ندارم ایا میتورم برای پسا دکتری اقدام کنم.ایا با شهریه ازاد میتونم اقدام کنم

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

کسی میدونه اپلای برای رشته نورو ساینس پذیرش درش چطور است.منظورم درصد پذیرش و شرایط برای گرفتن فاند هست؟؟(میخوام به کارشناسی روانشناسی تغییر رشته بدم،میخوام بدونم ارزش داره تغییر بدم یانه ،رشته الانم هم کامپیوتر هست.)

پیش فرض پاسخ : رشته روانشناسی

سلام شما ترم چند روان شناسی هستین ؟شما اطلاعی دارین که آیا دانشجو از دانشگاه غ انتفایی چطور باید اپلای کنه ؟صرفا مقاله و تافل یا آیلتس داشتن مهمه یا ریز نمرات دانشگاه غیر انتفاعی هم لازمه ؟؟اصلا اعتباری داره غیرانتفایی یا ربطی نداره؟واقعا ممنون میشم اطلاعی دارین در اختیار منم بزارین چون خیلی برام مهمه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)