صفحه 73 از 80 نخستنخست ... 23636465666768697071727374757677787980 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 721 تا 730 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

سلام دوستان
    من کارشناسی مهندسی پزشکی خوندم و الان دارم ارشد روانشناسی بالینی میخونم. قصد دارم برای دکترا آمریکا تحصیل کنم. میخواستم بدونم آیا امکان دریافت فاند برای این رشته هست؟ خوشحالم میشم دوستان تجربیاتشون رو با من به اشتراک بذارن.
    ممنونم

Junior Member

سلام بنظرم باتوجه به اينكه كارشناسي روانشناسي نخونديد و مسلما روزمه خاص و ريز نمراتي تو اين زمينه ندارين كه ارائه بدين به دانشگاها بنظرم كارتون سخت بشه.

Junior Member

سلام من کارشناسی مشاوره دانشگاه الزهرا و ارشد تهران مرکز روانشناسی عمومی خوندم و پایان نامم پکیج بومی تربیت جنسی کودکان دبستان هست که چون خودم در مقطع دبستان مشاور بودم همون کار پایان نامه رو در مدرسه اجرا کردم الان کارم داره کتاب میشه و از توش یک انیمیشن ایرانی دارم میسازم برای تربیت جنسی، یه مرکز روانشناسی هم دارم میزنم برای اموزش تربیت جنسی، زبان انگلیسی و فرانسه مسلطم، ( ایلس ۷)، مقاله برای دانشگاه علامه فرستادم در حال بررسی و چاپه اما ISI ندارم، برای دکتری استرالیا یا کانادا فول فاند چقدر شانس دارم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط Arma92 نمایش پست ها
    سلام من کارشناسی مشاوره دانشگاه الزهرا و ارشد تهران مرکز روانشناسی عمومی خوندم و پایان نامم پکیج بومی تربیت جنسی کودکان دبستان هست که چون خودم در مقطع دبستان مشاور بودم همون کار پایان نامه رو در مدرسه اجرا کردم الان کارم داره کتاب میشه و از توش یک انیمیشن ایرانی دارم میسازم برای تربیت جنسی، یه مرکز روانشناسی هم دارم میزنم برای اموزش تربیت جنسی، زبان انگلیسی و فرانسه مسلطم، ( ایلس ۷)، مقاله برای دانشگاه علامه فرستادم در حال بررسی و چاپه اما ISI ندارم، برای دکتری استرالیا یا کانادا فول فاند چقدر شانس دارم؟
    سلام،
    بابت رزومه تون و فعالیت هاتون بهتون تبریک میگم. شما دانشجوی فعالی بودید و حتما با سواد خوبی فارغ التحصیل شدید.
    برای گرفتن پذیرش در مقطع دکترا با فول فاند در اروپا داشتن مقاله و یا سابقه ی پژوهشی لازم هست. البته این قاعده کلی هست و ممکنه استثنایی هم باشه.
    برای کانادا و آمریکا داشتن مقاله شاید اون قدر مهم نباشه. شما اگه نمره ی تافل و جیاری (عمومی و سابجکت) خوبی داشته باشید، میتونید پذیرش با فول فاند بگیرید. با توجه به تعداد محدود دانشگاه ها و پوزیشن های دکترا در کانادا در مقایسه با آمریکا، طبیعتا، گرفتن پذیرش در کانادا سخت تر خواهد بود.
    در باره ی استرالیا اطلاعی ندارم.

برای کسب اطلاعات بیشتر پست های پیشین رو مطالعه بفرمایید و اگر سوالی بود در خدمتم.
    موفق باشید
    حبیب
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Junior Member

سلام به همه
    کسی هست کمک کنه توضیح بده بهتره ارشد بالینی رو کجا بخونیم برای اینکه راحت تر بتونیم دکتری رو یه دانشگاه خوب بورس بشیم ، مثلا دانشگاه های تهران کدومش
    بین شیراز و اصفهان کدومش چون الان بهتره برای انتخاب رشته دقت کرد !؟!؟!؟!؟؟؟!؟!!!!؟!!!!!!!یا اگر پیشنهادی دارید برای اینکه کدوم دانشگاه ها تو بالینی حرف اول رو می زنه تو ایران

Junior Member

سلام دوستان. کسی هست که برای دکتری روانشناسی بالینی پذیرش گرفته باشه؟ لطفا تجربیاتشو در اختیار بقیه بذاره.

Junior Member e2e آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    درس زندگی - زمین

نقل قول نوشته اصلی توسط fum نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من کارشناسی مهندسی پزشکی خوندم و الان دارم ارشد روانشناسی بالینی میخونم. قصد دارم برای دکترا آمریکا تحصیل کنم. میخواستم بدونم آیا امکان دریافت فاند برای این رشته هست؟ خوشحالم میشم دوستان تجربیاتشون رو با من به اشتراک بذارن.
    ممنونم
    اول لازمه بدونید وضعیت ایده آلی ندارید. دوما لازمه بدونید تنها راهکار عملی با احتمال موفقیت 50% برای شما اینکه یک موضوعی انتخاب کنید به عنوان field of interest و در کاور لتری که به استادا میزنید بیارید که لیسانس شما رو پوشش بده و کل این مسیر رو تبدیل به مزیت رقابتی شما بکنه. مثلا! میتونید بگید من رشته نوروساینس یا علوم شناختی رو دوست دارم که بیام روی فلان اختلال، با فلان دستگاه نوظهور و پیشرفته، فلان چیز رو بسنجم. اینجوری لیسانس بی ربط شما، مرتبط جلوه میکنه و ارشد بالینی شمام ثابت میکنه بهشون اختلالات رو میشناسید و دغدغه اش رو دارید. تجربه من میگه این تنها راهی که دارید. اگر توی ذهنتون هست که دکترا رو بالینی ادامه بدید، متاسفانه به نظر شخصی بنده توهم هست. شما فقط میتونید توی فیلد شناختی اپلای کنید که همونم شانس تون متوسط به پایینه ولی روزنه ی امیدی هست. از نظر فاند هم، بله توی دکترا اگر کسی شما رو بخواد پول تحصیل رو قطعا پوشش میده بعلاوه کمی از هزینه زندگی که بنا به پروگرم های مختلف متفاوته. در مجموع، باید این رو بپذیرید که شما بدترین رشته بین تمام رشته های دنیا رو برای اپلای رو انتخاب کردید.
    دو توصیه دیگه: اگر توی حوزه ای که علاقتون رو ادعا می کنید به استادا، مقاله لاتین داشته باشید خیلی شانستون رو بهتر میکنه. اگرم برای یک ارشد دیگه در یک رشته ی دیگه اپلای کنید به خودتون لطف بزرگی کردید. مثلا ارشد مهندسی پزشکی با این داستان توی کاورلتر که شما میخواید علم روانشناسی که یاد گرفتید به علم پایه ای که داشتید کمک کنه و توی رشته خودتون تحول و نوآوری رقم بزنید! البته بگم که مشکل ارشد دوم اینکه احتمال دریافت فاند از 100% که در دکترا هست میشه 60% در ارشد. و نکته مهم تر اینکه، احتمال گرفتن ویزاتون از 90% میشه 40%. چون آفیسر رو باید قانع کنید چرا لازمه دوباره ارشد بگیرید؟ فرض اولیه آفیسر این خواهد بود که شما میخواید بیاید خارج و دیگه برنگردید! چیزی که شما باید مخفی اش کنید و بر علیه اش سند و مدرک جور کنید.
    در مجموع، واقع بینی هرچندم تلخ باشه در زمانتون خیلی صرفه جویی میکنه، پس توی هر مشورتی اگر کسی چیزی گفت که واقعی بود ولی دوست نداشتید بشنویدش، انکارش نکید و منطقی تصمیم بگیرید. و حتما با افراد بیشتری مشورت کنید.
    الان یادم اومد اینم اضافه کنم که اصلا برای دانشگاه های تاپ اپلای نننکنید. اگر 8جا اپلای قراره بکنید که باید همین حدود باشه تعدادش، 4جا رو ضعیف (به معنی نداشتن جلوه پژوهشی تاپ) که فاند میدن (توی سایت هاشون توی قسمت فایننشال ساپورت میگن، نگفتن ایمیل بزنید بپرسید چه قدر میگیرن، چه قدر میدن) انتخاب کنید. و 4 جا هم متوسط که فاند میدن. یادتون باشه زمانی دانشگاهی متوسطه که شما اسمشو به هرکی میگید بگه اره فکر کنم شنیدم. و دانشگاه ضعیف اونی که به هرکی میگید بگه مگه همچین جایی هم هست! دانشگاه های ضعیف که مورد علاقه بومی ها نیستن برای بین الملل ها بهترین شانس اند!
    موفق باشید.

رشته و دانشگاه
    درس زندگی - زمین

نقل قول نوشته اصلی توسط psychoman نمایش پست ها
    سلام، دوستان عزیز من امروز به جمع تون پیوستم، یه سوال داشتم؟
    39 ساله ام، متاهل، کارمند آموزش و پرورش با 13 سال سابقه، لیسانس روانشناسی بالینی از فردوسی مشهد و ارشد بالینی از دانشگاه سمنان به ترتیب با معدل های 15/3 و 17/2 ، دوست دارم دکترا را خارج بخونم در یکی از 50 دانشگاه برتر دنیا................. سوال اصلی ام اینه، از نظر سنی من باید نگران باشم، چون دانشگاه سوییس را بررسی کردم زده بود حداکثر 35 سال؟؟؟؟ و این باعث شده فعلا با حلت شوک دنبال بقیه سوالام نرم؟ نظرتون چیه؟

از دو نظر سن رو باید بررسی کرد، یکی پذیرش! یکی ویزا!

پذیرش:
    دوست عزیز، سن شما تا زمانی که ثابت کنید ارزش افزوده ای ایجاد کرده، هیچ ایرادی نداره و مزیت هم هست. مثلا، شما به استادا میگید من حوزه روانشناسی تربیتی رو دوست دارم و دغدغه ام اینکه چطور اضطراب امتحان کم شه یا جلوی قلدری توی مدارس گرفته بشه یا هر رفتار مخرب دیگه ای یا هر موضوعی! و میگید من بنا به علاقه ام اینو دنبال کردم و 13 سال توی محیط مدرسه بودم و دیدم و توی اتمسفر اش قرار گرفتم. الان وقتشه بیام یک راه حل متناسب بسازم تا بتونم یک نوآوری پژوهشی مهم انجام بدم و .... نکته اش اینکه شما باید به این سوال جواب بدید که چرا اون استاد باید شما رو انتخاب کنه وقتی کل دختر و پسر 26-27 ساله وجود داره؟ باید بگید شما چی دارین که اون دختر پسر های 26-27 ساله ندارن؟؟ اگر اینا رو جواب بدید شانس اش هست!

ویزا:
    کلا سن برای اداره مهاجرت مهمه! خیلی مهمه! من تجربه ام توی این موضوع چون کمتره نمیخوام خیلی قاطع نظر بدم ولی حتما با افراد بیشتری در ارتباط با این موضوع مشورت کنید که چطور میشه آفیسر رو قانع کرد که شما میرید درس میخونید و برمیگردید و علاقه تون به درس واقعیه و علاقه تون به برگشتم واقعی!! مخصوصا چون متاهل هستید و نگفتید فرزند دارید یا نه! اگر بگید همسرم و فرزندام ایران میمونن، با احتمال 90% اونا ویزا میدن چون باور میکنن برمیگردین ولی اگر میخواید همه با هم برید ... خیلی سخته، نمیدونم! فکر میکنم از این بخش حق دارید بترسید و باید حتما با وکلای مهاجرت و افراد آگاه تری مشورت کنید.
    موفق باشید

رشته و دانشگاه
    درس زندگی - زمین

نقل قول نوشته اصلی توسط Nikokimo نمایش پست ها
    سلام به همه
    کسی هست کمک کنه توضیح بده بهتره ارشد بالینی رو کجا بخونیم برای اینکه راحت تر بتونیم دکتری رو یه دانشگاه خوب بورس بشیم ، مثلا دانشگاه های تهران کدومش
    بین شیراز و اصفهان کدومش چون الان بهتره برای انتخاب رشته دقت کرد !؟!؟!؟!؟؟؟!؟!!!!؟!!!!!!!یا اگر پیشنهادی دارید برای اینکه کدوم دانشگاه ها تو بالینی حرف اول رو می زنه تو ایران
    هیچکدوم! اونا هیچکدوم از دانشگاه های مارو توی روانشناسی نمیشناسن و براشون مهمم نیست. همه ی دانشگاه های دولتی یکسان اند از نظر من و امتیازشون کافیه. ولی این همه داستان نیست، اول اینکه باید بدونی تو اینجا معدل نیاز داری، اونم نه الف، معدل بالای 18.5 نیاز داری. پس باید هر ترم معدل ات رو روی 19 هدف بگیری، یعنی هر درس رو برای 20 هدف بگیری! یکم سخته ولی شدنیه!

نکته بعدی اینکه، دانشگاه های تراز اول چون جو پژوهشی بهتری دارن، کمک میکنن مهارت های پژوهشی و مقاله نویسی خودت رو گسترش بدی، با آدم های سالم تری سر و کله میزنی و بعضا با آدم هایی که هدف مشترک باهات دارن.
    برای دکترا، مهم ترین چیز معدل!!! هست. بعدش آیلتس، در حدی که ایلتس ازمایشی بدی و نمره کل ات 7.5 به بالا شه. و بعدش جی آر آی (در حد ریاضی بالا 85% و وربال بالا 70% و رایتینگ 4) و بعدش در حد 4-5 تا مقاله همایشی که مفت نوشته میشه و مفت هم چاپ میشه کار بکن. بعدش اگر از سوال پژوهشی و حوزه کاریت مطمنی، یکدونه مقاله لاتین پازل ات رو کامل میکنه.
    موفق باشی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط e2e نمایش پست ها
    اول لازمه بدونید وضعیت ایده آلی ندارید. دوما لازمه بدونید تنها راهکار عملی با احتمال موفقیت 50% برای شما اینکه یک موضوعی انتخاب کنید به عنوان field of interest و در کاور لتری که به استادا میزنید بیارید که لیسانس شما رو پوشش بده و کل این مسیر رو تبدیل به مزیت رقابتی شما بکنه. مثلا! میتونید بگید من رشته نوروساینس یا علوم شناختی رو دوست دارم که بیام روی فلان اختلال، با فلان دستگاه نوظهور و پیشرفته، فلان چیز رو بسنجم. اینجوری لیسانس بی ربط شما، مرتبط جلوه میکنه و ارشد بالینی شمام ثابت میکنه بهشون اختلالات رو میشناسید و دغدغه اش رو دارید. تجربه من میگه این تنها راهی که دارید. اگر توی ذهنتون هست که دکترا رو بالینی ادامه بدید، متاسفانه به نظر شخصی بنده توهم هست. شما فقط میتونید توی فیلد شناختی اپلای کنید که همونم شانس تون متوسط به پایینه ولی روزنه ی امیدی هست. از نظر فاند هم، بله توی دکترا اگر کسی شما رو بخواد پول تحصیل رو قطعا پوشش میده بعلاوه کمی از هزینه زندگی که بنا به پروگرم های مختلف متفاوته. در مجموع، باید این رو بپذیرید که شما بدترین رشته بین تمام رشته های دنیا رو برای اپلای رو انتخاب کردید.
    دو توصیه دیگه: اگر توی حوزه ای که علاقتون رو ادعا می کنید به استادا، مقاله لاتین داشته باشید خیلی شانستون رو بهتر میکنه. اگرم برای یک ارشد دیگه در یک رشته ی دیگه اپلای کنید به خودتون لطف بزرگی کردید. مثلا ارشد مهندسی پزشکی با این داستان توی کاورلتر که شما میخواید علم روانشناسی که یاد گرفتید به علم پایه ای که داشتید کمک کنه و توی رشته خودتون تحول و نوآوری رقم بزنید! البته بگم که مشکل ارشد دوم اینکه احتمال دریافت فاند از 100% که در دکترا هست میشه 60% در ارشد. و نکته مهم تر اینکه، احتمال گرفتن ویزاتون از 90% میشه 40%. چون آفیسر رو باید قانع کنید چرا لازمه دوباره ارشد بگیرید؟ فرض اولیه آفیسر این خواهد بود که شما میخواید بیاید خارج و دیگه برنگردید! چیزی که شما باید مخفی اش کنید و بر علیه اش سند و مدرک جور کنید.
    در مجموع، واقع بینی هرچندم تلخ باشه در زمانتون خیلی صرفه جویی میکنه، پس توی هر مشورتی اگر کسی چیزی گفت که واقعی بود ولی دوست نداشتید بشنویدش، انکارش نکید و منطقی تصمیم بگیرید. و حتما با افراد بیشتری مشورت کنید.
    الان یادم اومد اینم اضافه کنم که اصلا برای دانشگاه های تاپ اپلای نننکنید. اگر 8جا اپلای قراره بکنید که باید همین حدود باشه تعدادش، 4جا رو ضعیف (به معنی نداشتن جلوه پژوهشی تاپ) که فاند میدن (توی سایت هاشون توی قسمت فایننشال ساپورت میگن، نگفتن ایمیل بزنید بپرسید چه قدر میگیرن، چه قدر میدن) انتخاب کنید. و 4 جا هم متوسط که فاند میدن. یادتون باشه زمانی دانشگاهی متوسطه که شما اسمشو به هرکی میگید بگه اره فکر کنم شنیدم. و دانشگاه ضعیف اونی که به هرکی میگید بگه مگه همچین جایی هم هست! دانشگاه های ضعیف که مورد علاقه بومی ها نیستن برای بین الملل ها بهترین شانس اند!
    موفق باشید.
    ممنون برای پاسخ کاملتون خیلی راهنماییم کردین. من با توجه به سابقه ای که دارم بیشتر هدفم پذیرش در رشته نوروساینس و روانشناسی شناختی هست. ولی مطمئن نیستم با مستر روانشناسی بالینی شانسم چقدر هست.
    و سوال دومم اینه که فرصت های شغلی برای دانشجویان خارجی در رشته های نوروساینس و علوم شناختی به چه صورت هست؟ و اینکه اگر بعد از اتمام تحصیل خواستم برگردم ایران، امکان کار بالینی برام وجود داره یا خیر؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)