صفحه 44 از 80 نخستنخست ... 343536373839404142434445464748495051525354 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Azad University Science and Research Branch,Clinical Psychology

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

سلام
    دوست عزیز احتمالا ابتدا باید برای گرفتن پذیرش فوق اقداک کنی، نمرات تافل و جی آر ای بالایی باید داشته باشی. به دلیل اینکه مدارکت مرتبط نیست سعی کن نمره GRE Subject خوبی رو کسب کنی. روی رزومه ات هم کار کن. اگر ارشدت رو اینجا روان شناسی خونده بودی تا حدی کمک می کرد، ولی الان کارت سخت تر شده. اما اگر علاقه داری می تونی براش برنامه ریزی کنی و موفق بشی.

Junior Member

سلام به همه دوستان . من هر چقدر جستجو کردم در مورد developmental psychology در فروم چیزی پیدا نکردم . ممکنه دوستانی که اطلاعات دارند در این مورد که پذیرش این رشته توی امریکا چقدر نیاز به رزومه ی قوی داره و آیا نسبت به سایر گرایش ها که جنبه ی درمانی دارند راحت تره یا نه توضیح بدند ؟ ممنون

Junior Member

با عرض سلام یه چنتا سوال داشتم من کارشناسی روانشناسی بالینی با معدل 18/70 از دانشگاه ازاد تهرانم تافلمم 94 گرفتم میخوام اروپا به خصوص المان یا سوییس اپلای کنم.گرایش مد نظرمم Neuroscience هستش.
    1-چقدر شانس دارم تا اپلای کنم؟
    2-دانشگاه تقریبا خوبی میتونم برم مثلا برای سی تا دانشگاه اول اروپا شانس دارم؟
    3-میتونم فاند بگیرم؟
    4-در ضمن GRE ندارم مشکلی که نداره؟(شنیدم اروپا GRE نمی خواد)
    5-سوال اخرم اینکه این کارگاه های روانشناسی که رفتم تاثیری تو رزومه داره یا نه؟

سلام دوستان ممنون میشم جواب بدید
    من لیسانس روانشناسی کودکان استثنایی از دانشگاه اصفهان با معدل 15/24 و ارشد روانشناسی بالینی از دانشگاه اصفهان با معدل 17/53 دارم.
    علاقه ای به تحصیل در امریکا یا کانادا ندارم و کشورای اروپایی(به خصوص آلمان) رو بیشتر میپسندم. میخوام مجددا برای مقطع ارشد اقدام کنم.
    دو تا سوال دارم:
    1. توی آلمان پذیرش توی رشته های فنی مهندسی خیلی راحته میخواستپ بدونم برای روانشناسی هم رشته های انگلیسی زبان و اینترنشنالش به همین خوبی رشته های مهندسی پذیرش میدن یا نه؟ چون امریکا و کانادا اینگار بیش از اندازه شرایط پذیرششون سخته. اما کورسهای انگلیسی زبان آلمانو که دیدم مثلا آیتلس 5.5 الی 6.5 میخواستن. میخوام بدونم آلمان واسه روانشناسی به راحتی رشته های مهندسیش پذیرش میده یا نه؟
    2. با توجه به اینکه من میخوام مجددا ارشد اقدام کنم آیا توی رزومه م بگم که یه مدرک ارشد بالینی دارم یا نه؟ (چون از یه طرف میگم شاید اگه بگم ارشد دارم و معدل ارشدمو نشون بدم بتونم معدل پایین لیسانسمو کاور بکنم تا حدی. اما از طرف دیگه میگم شاید عنوان کردن اینکه ارشد دارم و میخوام مجددا ارشد اقدام کنم توی پذیرش یا اخد ویزا برام یه پوئن منفی باشه!)
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام
    ميخواستم درمورد جايگاه رشته روانشناسى و روانشناس در آلمان بدونم
    و سؤال بعدى ام اينكه آيا كسيكه ديپلمش علوم انسانيه ميتونه تو آلمان از اول شروع كنه و دندانپزشكى بخونه يا نه؟
    لطفا اگه كسى اطلاعاتى داره بگه
    ممنون

Junior Member

سلام
    دوستاني كه اكنون روانشناسي در آمريكا مي خونن لطفا جواب بدن.
    ١) با توجه به اينكه دوستمون گفتن روانشناسي باليني در آمريكا به روانكاوي نمي پردازه سوال من اين هست كه در اين رشته دقيقا چه مباحثي خوانده ميشه و چه روشهايي براي روان درماني استفاده مي شه ؟
    ٢) همين طور در رشته مشاوره؟ فرقش با روانشناسي باليني چيه ؟ آيا متخصصان باليني موثق ترن اگر هر دو مي توانن كار مشاوره و در مان داشته باشن علت رغبت بيشتر به باليني چيه؟
    ٣)مباحث مربوط به فلسفه ذهن و فلسفه آگاهي و شناخت شناسي تا چه حد در روانشناسي باليني يا مشاوره روش كار مي شه يا تحقيق مي شه؟ يا اصلن مطرح هست؟ مثلن روانكاوي شهودي يا اشراقي كه بر گرفته از عرفان شرقي و شيخ اشراق و آثار اون هست و جوزف الي يزر روش كار كرده در آمريكا مطرح هست اصلن؟
    پاسخ شما مي تواند راهگشاي خيلي باشد
    با تشكر

Junior Member

سلام
    من ارشد روانشناسی تربیتی دارم
    می خواستم بدونم برای دکترا کدوم دانشگاه و کشور راحتر می تونم اپلای بگیرم ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Psychology

سلام میخواستم بدونم پذیرش توی رشته بالینی واقعا سخت تر از رشته های مهندسیه؟ اصن امکان داره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Psychology

من با این رزومه می تونم اپلای کنم؟کجا ها؟
    آیلتس 8
    2 تا مقاله
    4 جلد ترجمه کتاب(بدرد میخوره آیا؟)
    معدلم 17.5 تا 18
    جی ار ای :
    وربال 650 کوانت 740 نوشتاری 4

Member Salahpsycho آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Uni of Wisconsin, Psychology

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezaee7474 نمایش پست ها
    من با این رزومه می تونم اپلای کنم؟کجا ها؟
    آیلتس 8
    2 تا مقاله
    4 جلد ترجمه کتاب(بدرد میخوره آیا؟)
    معدلم 17.5 تا 18
    جی ار ای :
    وربال 650 کوانت 740 نوشتاری 4
    Your application seems to be competitive. The probability you will get some admissions is relatively high if you find professors interested in your background.
    Keep going...
    You can even think of clinical psych if your background suits some professors' research.
    Translation, unfortunately, doesn't work very well. Just focus on peer-review papers..
    I bet you will easily get an admission from neuroscience or cog psychs if you do have some related studies.

Sasali
    نکات کلی موثر در پذیرش رشته روانشناسی. چه مواردی رو در نظر میگرفتم اگر بر میگشتم به دوران لیسانسم.http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2212943

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)