صفحه 10 از 80 نخستنخست 123456789101112131415161718192060 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

Member Salahpsycho آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Uni of Wisconsin, Psychology

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط s0mayeh نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس ادبیات انگلیسی دارم و میخام رشته روانشناسی رو ادامه بدم.حالا میخام بدونم میشه یهو واسه مستر روان شناسی اپلی کنم یا باید از همون لیسانس شروع کنم؟ دانشگاهایی رو سراغ دارین که واسه شفوقش بهم پذیرش بدن؟
    سلام
    بله میتونید. در گرایش Psycholinguistic یا مرتبط با این حوزه به راحتی میتونید. اما شرایط داره که 10 صفحه گذشته همین تاپیک توضیحات وجود دارد. کامل بخونید اگر جواب سوالاتون نبود مطرح کنید.
    خوش باشید
    نکات کلی موثر در پذیرش رشته روانشناسی. چه مواردی رو در نظر میگرفتم اگر بر میگشتم به دوران لیسانسم.http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2212943

سلام
    امیدوارم کسی از دوستان بتونه منو راهنمایی کنه
    من لیسانس روانشناسی عمومی معدل 16:80 و فوق لیسانس روان سنجی معدل 16:60 ، 1 مقاله پژوهشی ( که همون پایان نامه ام هست) ، نمره پایان نامه عالی ، همکاری در چندین طرح پژوهشی به عنوان تحلیلگر ، شاغل در مرکز مشاوره دانشگاه تهران به عنوان پژوهشگر ، و دانشگاه رودهن به عنوان روان سنج و پژوهشگر، همکاری با ستاد مواد مخدر به عنوان پژوهشگر،سابقه کار در مرکز مغز و اعصاب آتیه ، سابقه کار در شرکت آی تی و ... از لحاظ Research و تحلیل آماری مشکلی ندارم و مسلطم. زبانم متوسط. تافل ندادم ولی میدونم نمره قابل قبول مثلا 80-90 رو میگیرم.
    برای phd در زمینه رشته خودم یا consulting یا cognitive امیدی هست بتونم دانشگاهی رو پیدا کنم؟اروپا یا امریکا؟
    ممنون میشم از پیشنهاده دوستانی که تجربه دارن

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من دانشجوی رشته مهندسی مکانیک دانشگاه سراسری! هستم . واسه ارشد می خوام تغییر رشته بدم به علوم انسانی (جامعه شناسی - فلسفه - روان شناسی و یا یه چیز تو این فاز) ، معدلم اصلن خوب نیس 12-13 - زبان و اینا رو میتونه خوب جمعش کنم . مقاله هم میتونم بنویسم ینی فازشو دارم ، پولم اصلا ندارم کشورشم اصلا مهم نیس فقط آسیایی-آفریقایی نباشه.
    چنین چیزی شدنیه ؟ راهکار شما چیه ؟ چه پیشنهادی برای من دارید بعنوان برادر کوچیکترتون ؟

مرسی

Junior Member iris87 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pri نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس روانشناسی عمومی معدل 16:80 و فوق لیسانس روان سنجی معدل 16:60 ، 1 مقاله پژوهشی ( که همون پایان نامه ام هست) ، نمره پایان نامه عالی ، همکاری در چندین طرح پژوهشی به عنوان تحلیلگر ، شاغل در مرکز مشاوره دانشگاه تهران به عنوان پژوهشگر ، و دانشگاه رودهن به عنوان روان سنج و پژوهشگر، همکاری با ستاد مواد مخدر به عنوان پژوهشگر،سابقه کار در مرکز مغز و اعصاب آتیه ، سابقه کار در شرکت آی تی و ... از لحاظ Research و تحلیل آماری مشکلی ندارم و مسلطم. زبانم متوسط. تافل ندادم ولی میدونم نمره قابل قبول مثلا 80-90 رو میگیرم.
    برای phd در زمینه رشته خودم یا consulting یا cognitive امیدی هست بتونم دانشگاهی رو پیدا کنم؟اروپا یا امریکا؟
    سلام دوست عزیز، اونطور که به نظر می رسه سابقه کاری خوبی دارید که قابل توجه دانشگاههای اروپا و آمریکا هست. نکته مهمتر اینه که گرایشی که قصد دارید ادامه بدید چقدر مرتبط با سوابقی است که دارید؟
    در نظر یک استاد صرف اینکه شما فعال باشید کافی نیست و متمرکز بودن بخصوص در حیطه ی مورد علاقه ی اساتید شانس شما رو برای پذیرش ارتقا میده.
    در ضمن با توجه به تجربه ای که شخصا دارم، گرایش Counseling سختتر میشه پذیرش گرفت چون اکثرا بومی بر میدارن(به علت اینکه کار بالینی داره و زبان عالی می خواد؛ معمولا بالاتر از سایر گرایشا!) یا در نهایت کسی رو که تجربه ی بالینی کافی داشته باشه (دانشگاههای خوب بعضاً مصاحبه هم دارن در این مورد)، اما در مورد گرایش Cognitive, چون بیشتر حالت پروژه ای داره و کار بالینی لازم نیست پذیرش راحت تره.
    موفق باشید
    THE ONLY PERSON WHO IS EDUCATED IS THE ONE WHO HAS LEARNED HOW TO LEARN - AND CHANGE. CARL ROGERS

رشته و دانشگاه

Cool پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

سلام
    با سلام
    منم با نظر IRIS موافقم. کلاً آمریکایی ها خودشون عشق بالینی و مدرسه و کانسلینگ هستند. یکی از نکات مهم اپلای متمرکز شدن روی یه موضوع خاص هست که خیلی کمک میکنه. گرایش cognitive هم خوبه ولی به این آسونی که ایشون اشاره کردند نیست. خودش وحشتناک پذیرش میدن ، چون از سایر رشته های فنی هم حتی برای این گرایش اپلای می کنن.
    شما سابقه کاری خوبی دارید. چون روی spss هم مسلط هستید و گرایشونم روانسجی بوده استادهای زیادی خواهنتون هستند.
    اروپا با این شرایط راحت تر میتونید پذیرش با فاند بگیرید.مثل بورسهای اراسموس موندوس.
    ولی یادتون باشه برای پوروسه اپلای خیلی باید دانشگاه های مختلف را دید و استادهاشونو چک کرد.
    در این زمینه از پست های چند صفحه قبل شروع کنید و اونارو بخونید راهنمای خوبیه. جواب خیلی از سوالتون اونجاست.
    موفق باشید
    نکات کلی موثر در پذیرش رشته روانشناسی. چه مواردی رو در نظر میگرفتم اگر بر میگشتم به دوران لیسانسم.http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2212943

نقل قول نوشته اصلی توسط Salahpsycho نمایش پست ها
    با سلام منم با نظر IRIS موافقم. کلاً آمریکایی ها خودشون عشق بالینی و مدرسه و کانسلینگ هستند. یکی از نکات مهم اپلای متمرکز شدن روی یه موضوع خاص هست که خیلی کمک میکنه. گرایش cognitive هم خوبه ولی به این آسونی که ایشون اشاره کردند نیست. خودش وحشتناک پذیرش میدن ، چون از سایر رشته های فنی هم حتی برای این گرایش اپلای می کنن. شما سابقه کاری خوبی دارید. چون روی spss هم مسلط هستید و گرایشونم روانسجی بوده استادهای زیادی خواهنتون هستند. اروپا با این شرایط راحت تر میتونید پذیرش با فاند بگیرید.مثل بورسهای اراسموس موندوس. ولی یادتون باشه برای پوروسه اپلای خیلی باید دانشگاه های مختلف را دید و استادهاشونو چک کرد. در این زمینه از پست های چند صفحه قبل شروع کنید و اونارو بخونید راهنمای خوبیه. جواب خیلی از سوالتون اونجاست. موفق باشید
    سلام و احترام به شما دوستان عزیز واقعا ممنون از راهنمایی و قوت قلبی که بهم دادید.راستش در کمال ناامیدی اینجا سوالم رو مطرح کرده بودم و الان با راهنماییهای شما خیلی امیدوار شدم. اتفاقا من تمام صفحات مربوط به روان شناسی رو خوندم ولی خوب مطلبی در مورد روانسنجی ندیدم! پس به نظر شما توو دانشگاههای اروپا بگردم بر اساس رشته خاص و با استاد در تماس باشم. در اروپا نظرتون در مورد سوئد چطوره؟ در مورد پذیرش با فاند مثل بورسهای اراسموس موندوس امکانش هست یکم توضیح بدید؟ و جسارتا شما رشته خاصی مدنظرتون هست که پذیرش راحتتری داشته باشه و نزدیک به رشته خودم و بیشتر پژوهشی باشه؟ بازم خیلی ممنون از راهنمایی و امیدی که به من دادید سربلند باشید

رشته و دانشگاه

سلام و احترام به شما دوستان عزیز واقعا ممنون از راهنمایی و قوت قلبی که بهم دادید.راستش در کمال ناامیدی اینجا سوالم رو مطرح کرده بودم و الان با راهنماییهای شما خیلی امیدوار شدم. اتفاقا من تمام صفحات مربوط به روان شناسی رو خوندم ولی خوب مطلبی در مورد روانسنجی ندیدم! پس به نظر شما توو دانشگاههای اروپا بگردم بر اساس رشته خاص و با استاد در تماس باشم. در اروپا نظرتون در مورد سوئد چطوره؟ در مورد پذیرش با فاند مثل بورسهای اراسموس موندوس امکانش هست یکم توضیح بدید؟ و جسارتا شما رشته خاصی مدنظرتون هست که پذیرش راحتتری داشته باشه و نزدیک به رشته خودم و بیشتر پژوهشی باشه؟ بازم خیلی ممنون از راهنمایی و امیدی که به من دادید سربلند باشید
    در مورد بورس اروپا تو همین فروم اطلاعات بسیار خوبی نوشتند که همه بورس های اروپا و کشور های مختلف لیست شده. اونجا برگریدی اطلاعات خوبی میده.
    شما تو گرایش های Quantitative یا Research methods یا ... شانس پذیرش بیشتری دارید. اگه واقعاً خوب هم آمار بلد باشید بسیاری از استاد ها خواهان شما هستند ، چون تحلیل پروژه های آماری را به شما می سپارند.
    اگر زبانتون خوب هست از اون لیستی که از دپارتمان های دانشگا ه های کانادا و آمریکا در صفحه های قبل گذاشتم شروع کنید و دپارتمان را هم بررسی کنید و لینک قوی با استاد بر قرار کنید و خیلی خیلی روی این موضوع مانور بدید که من psychometric خوندم و آمارم خیلی خفنه و از این جور داستانها.البته امید وارم همین طور هم باشه مگر نه اگر برید اونور وحشتناک درد سر پیدا میکنید و همون روز اول میان تحلیل رگرسیون خطی و غیر خطی یا تحلیل معادلات ساختاری و... به شما میدن که انجام بدید و اگر ضعیف باشید که دردسره. البته اینا بیشتر تو گرایش مدرسه و کوآنتیتیو مشاهده میشه.
    به طور کلی اول نحوه یه نامه نگاری خوبو از سایت پیدا کنید و بعد شروع کنید. به نظر من گرایش تربیتی یا مدرسه و کوآنتیتیو بیشتر خواهان شما باشند و بازم بستگی داره. اگر زبانتون بعد نیست از آزمون GRE هم نمی ترسید به فکر آمریکا هم باشید که از اونجا هم با این سی وی شما گرفتن پذیرش شدنی هست.
    من تا الان به جرات میتونم بگم دپارتمان روانشناسی یا تربیتی دانشگاهی در آمریکا و کانادا نمونده که یه نگاهی ننداخته باشم.
    پس با این نگاه پیش برید و تا جایی که میتونید دپارتمان و اساتیدش و پروگرماش را چک کنید و اینکه آیا فاند میدن یا نه. حتی شانس شما برای گرفتن فاند از طریق گرنت استاد هم زیاده اگر واقعاً آمارتون خوب باشه ، چون استاد خیلی تو پروژه هاشون آماردان خوب نیازمند و به راحتی قبولتون میکنند. سابقه خوبی هم که دارید خیلی خوبه. مقالات خارجی هم جور باشه تمامه.
    موفق باشید

سلام دوستان من ارشد روانشناسی خانواده و لیسانس بالینی هستم، برای ادامه تحصیل آلمانو انتخاب کردم و قصدم تلاش برای موندن هست بعد از تحصیل، میخواستم بدونم آیا به نظر شما انتخاب خوبی هست با توجه به اینکه بخش مهمی ازانتخاب من مربوط به فاندهای آلمان بوده، دانشگاههای تحصیلم معتبر بودن و معدلم18.06 هست. 2سال سابقه تدریس دانشگاه و کار بالینی دارم اما مقاله خارجی ندارم فقط 2 تا ایرانی و ا کنفرانس، آمارم هم خوبه، از بین انتخابهام PSYCHOLOGYt SOCIAL SCIENCE ,
    و APPLIED STATISTIC کدومش میتونه مناسبتر باشه با توجه به هدف من؟ هم به کار تحقیقی و هم به کار بالینی علاقه دارم، ممنون میشم کمکم کنید قضیه برام روشنتر شه، مرسی

Junior Member

با سلام من لیسانسم زبان انگلیسی خوندم اما ارشدم رو روانشناسی صنعتی. الان که می خوام واسه دکتری اقدام کنم هر موسسه ای که تماس می گیرم بهم میگن نمی تونم واسه دکتری اقدام کنم و باید از اول ارشد بخونم! یعنی درست میگن؟ کسی از دوستان تو این زمینه اطلاعات داره؟ممنون میشم اگه منو راهنماییم کنید

Junior Member

سلام من لیسانس روانشناسی عمومی دارم .برای دانشگاه های کانادا و امریکا هم gre جنرال باید گرفت هم سابجکت؟
    ایا من می تونم ارشد مشاوره اپلای کنم ؟چون می دونم بالینی نمی تونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)