صفحه 12 از 80 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

ممنون از راهنماییتون واسه نروز یا سوئد چقدر شانس دارم؟بازم ممنون

Member Salahpsycho آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Uni of Wisconsin, Psychology

نقل قول نوشته اصلی توسط dooman نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون واسه نروز یا سوئد چقدر شانس دارم؟بازم ممنون
    به خیلی چیزها بستگی داره. ولی احساس از سایر جاها بیشتر. مهم یه لینک خوب با استاتید اونور است.
    نکات کلی موثر در پذیرش رشته روانشناسی. چه مواردی رو در نظر میگرفتم اگر بر میگشتم به دوران لیسانسم.http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2212943

نقل قول نوشته اصلی توسط hpt1988 نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوستان.
    من خودم رشتم مکانیکه و با خوندن اطلاعات این تاپیک خیلی خیلی تعجب کردم.
    تو رشته ما اصلا نیازی به GRE بالا نیست و پذیرش پرفتن از دانشگاه های معتبر آمریکا خیلی راحت تر هستش.
    من اینجا دنبال اطلاعات برای یک یاز دوستانم هستم که لیسانس روانشناسی عمومی و ارشد بالینی داره. به زمینه NeuroCognitive Psychology علاقه داره. میخواستم بدونم دانشگاه خوبی در اروپا، خصوصاً آلمان میشه پیدا کرد؟ منظورم اینه که وقتی پذیرش رفتن از آمریکا اینقد سخته همه اصرار دارید از اونجا پذیرش بگیرید!
    خلاصه اگه لطف کنید منو راهنمایی کنید غیر از آمریکا و کانادا دیگه چه کشورهایی برای ادامه تحصیل در رشته روانشناسی مناسب هستند.
    من یک سوال دیگه هم دارم و اون این که آیا به GRE General نیاز هست یا GRE Subject و یا هر دو؟ کدوم ضروری تره؟

با تشکر از لطف شما عزیزان
    ببینید دانشگاه ludwig muximus تو المان داره مسترز نوروکتگنتیو!!

Junior Member

سلام
    می خواستم از دوستانی که اطلاع دارند راجع به تغییر رشته در رشته روانشناسی بپرسم که من با لیسانس معماری چجوری می تونم تغییر رشته بدم به روانشناسی برای مستر در آمریکا؟ آیا شانسی هست؟ یا باید با پذیرش مستر معماری بروم و اونجا اقدام برای تغییر رشته کنم؟
    اگه کسی اطلاعی داره ممنون می شم اگه کمکم کنه ....

Junior Member

خوب من الآن همه پست هارو خوندم و تقریبا جوابمو گرفتم ، فقط می شه لطفا به این سوالام جواب بدین:

آیا در روانشناسی گرایشی هست که از لیسانس هنر و معماری پذیرش بده؟ مثلا مثل موردی که گفتین برای ریاضی محض وجود دارد؟

برای خوندن gre subject psychology آیا منابعی وجود داره؟

ممنون

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nedatajtaj نمایش پست ها
    خوب من الآن همه پست هارو خوندم و تقریبا جوابمو گرفتم ، فقط می شه لطفا به این سوالام جواب بدین:

آیا در روانشناسی گرایشی هست که از لیسانس هنر و معماری پذیرش بده؟ مثلا مثل موردی که گفتین برای ریاضی محض وجود دارد؟

برای خوندن gre subject psychology آیا منابعی وجود داره؟

ممنون
    دوست عزیز
    سوال اولتون: در روانشناسی یه گرایشی داریم که امروزه خیلی رو بورسه. اسمش Environmental Psychology است. کاربرد روانشناسی در طراحی منزل و آرتیچکتی است. مثل رنگ و طراحی دکراسیون و ... البته کلی تره ولی یه قسمتش طراحی منزل و ایناست. و از معماری هم میگیره. ولی نکته ای که داره نمیدونم چه دانشگاهی و چه دپارتمان هایی ارائه اش میدند. فکر کنم بیشتر باید در دپارتمان های معماری باشه تا روانشناسی. من که خودم برخورد نکردم تو دپارتمانهای روانشناسی.
    چند تا لینک خوب میذارم یه نگاهی بینداز. برای شروع کار خوبه.
    http://www.snre.umich.edu/eplab/people.html

http://www.apadivisions.org/division...-programs.aspx

http://www.apa.org/about/division/div34.aspx
    اصل مطلب تو این پیج هست:
    http://www.snre.umich.edu/eplab/prospective.php

در رابطه با سوال دوم:
    بهترین منابع GRE Psych کاپلان و کتاب خوده ETS هست. البته جدیداً پیریستون و برونز هم چاپ کردند بد نیست. بهترینش اون اولیاس. تاپیک GRE Psych هم اینجا داریم یه سری بزنید بد نیست.
    راستی یه چیز یادم رفت. اون پیج مربوط به APA که تمام دانشگاه هایی که این گرایش را دارند را گذاشته با دقت تمام بررسی کنید. حتی شده تمام دپارتمانهای ذکر شده را یه نگاهی بندازید. برای این گرایش پیج فوق العاده ای بود.
    Good Luck
    ویرایش توسط Salahpsycho : August 2nd, 2012 در ساعت 05:24 PM
    نکات کلی موثر در پذیرش رشته روانشناسی. چه مواردی رو در نظر میگرفتم اگر بر میگشتم به دوران لیسانسم.http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2212943

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعتبار ارشد روانشناسی در باکو؟

سلام
    من کارشناسی ارشد مشاوره شغلی دارم معدلم بالای 19 هست و پایان نامم 20 شدم . 2 مقاله علمی پژوهشی داخل کشور دارم. میخواستم برای روانشناسی صنعتی یا مشاوره شغلی یکی از دانشگاه های آمریکا اغدام کنم
    سوالاتی که دارم:
    احتمال پذیرشم جقده؟
    برای ویزا دادن جون میخوام کارشناسی ارشد مجدد بگیرم گیر نمی دن؟
    و اینکه احتمال fund گرفتنم چقده؟
    ممنونمم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Salahpsycho نمایش پست ها
    دوست عزیز
    تلاشت ستودنی است.
    برای اینکه جواب تمام سوالاتو بگیری لطف کن و از صفحه اول این تاپیک وقت بگذار و بخون. جواب همه اش را میگیری و حتی بیشتر.
    خوش باشی
    خوب من الان جواب کلی رو گرفتم و با اینکه بیشتر به بالینی علاقه دارم به نظر میاد باید قیدش رو بزنم. حالا از دوستان خواهش می کنم یک توضیحات کلی در مورد گرایش های مختلف روانشناسی به خصوص بازار کار این رشته ها در ایران و خارج بفرمایند. من الان دارم در مورد cognitive مطالعه می کنم و میخوام ببینم از این رشته چطور میشه پول درآورد و درآمدش چقدر هست به طور متوسط؟

رشته و دانشگاه

گرایش شناختی یکی از پول ساز گرایشهای روانشناسی تو دنیاست. مثلاً من تو یه دانشگاه دیدم که یه استادش با شرکت خودروسازی یه پروژه عظیم داشت که نویگیشن خودروهاشونو بر اساس اصول روانشناسی شناختی طراحی کنه و خیلی جالب بود. خلاصه پولش هم عظیم بود. کلا هر پروژه ای در آمریکا با صنعت رابطه پیدا کنه وحشتناک پول ساز میشه و نزدیکترین گرایش های روانشناسی به این موضوع گرایش شناختی و صنعتی سازمانیه. البته شناختی خیلی گسترده است ولی امکان ربطش به صنعت زیاده.چندین مدل روانشناسی شناختی داریم.
    اکثر گرنت های استاد دپارتمان روانشناسی که من دیدم بیشتر از NIH و غیره بوده ونهایت گرنت 1 میلیون دلاره که اونم خیلی بعیده. ولی یه پروژه عظیم با شرکت خوردسازی میتونه 10ها میلیون دلار باشه.
    همه اینا را گفتم ولی کلا با توانمندی فرد بستگی داره که میخاد چیکار کنه. خیلی ها هم با گرایشهای دیگه روانشناسی دیدم که گرنت های خوبی گرفتند.
    به خودت بستگی داره.
    بازار کار روانشناسی شناختی تو ایران بیشتر در حوزه درمانیه. جایگاه چندانی ام نداره تا وقتی که پژوهشکده علوم شناختی راه افتاد و الان خوب داره دانشجو میگیره و کار میکنند. البته 5 سالی هست.
    سایت این پژوهشکده را بیابید کمکه خوبیه.

Junior Member

سلام دوباره
    اگه میشه منو راهنمایی کنید چون میخوام برای ترم بهمن حتما اقدام کنم
    من کارشناسی ارشد مشاوره شغلی دارم معدلم بالای 19 هست و پایان نامم 20 شدم . 2 مقاله علمی پژوهشی داخل کشور دارم. میخواستم برای روانشناسی صنعتی یا مشاوره شغلی یکی از دانشگاه های آمریکا اقدام کنم
    سوالاتی که دارم:
    احتمال پذیرشم جقده؟
    برای ویزا دادن جون میخوام کارشناسی ارشد مجدد بگیرم گیر نمی دن؟
    و اینکه احتمال fund گرفتنم چقده؟
    ممنونمم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)