صفحه 13 از 80 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

با سلام و خسته نباشید.من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی هستم.سربازیمم رفتم.از یه طرف راحتم.می خواستم ارشد رو روانشناسی بخونم.اما ارشد رو میخام ایران بخونم واسه دکترا اپلای بگیرم.ولی سوالی که دارم اینه که موندم بالینی بخونم یا عمومی. اینجور که تو روم بچه ها نوشتن،بالینی درسته پر طرفداره اما یه کم خسته کننده می شه.یکی میگه تو عمومی چیزی یاد نمی گیری همش نظریه هست.نمی دونم. آخه گرایش عمومی انگار تو خارج به این اسم نیست.گرایش روانشناسی شناختی هم که تو ایران نیست.دوستان اگه منو راهنمایی کامل کنن،ممنون میشم.

Member Salahpsycho آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Uni of Wisconsin, Psychology

نقل قول نوشته اصلی توسط gita8457 نمایش پست ها
    سلام دوباره
    اگه میشه منو راهنمایی کنید چون میخوام برای ترم بهمن حتما اقدام کنم
    من کارشناسی ارشد مشاوره شغلی دارم معدلم بالای 19 هست و پایان نامم 20 شدم . 2 مقاله علمی پژوهشی داخل کشور دارم. میخواستم برای روانشناسی صنعتی یا مشاوره شغلی یکی از دانشگاه های آمریکا اقدام کنم
    سوالاتی که دارم:
    احتمال پذیرشم جقده؟
    برای ویزا دادن جون میخوام کارشناسی ارشد مجدد بگیرم گیر نمی دن؟
    و اینکه احتمال fund گرفتنم چقده؟
    ممنونمم
    سلام
    اینکه احتمال پذیرشتون چقدره جواب خاصی نداره، چون بسیار دلایل زیادی داره.
    من کم دیدم که به ارشد دوباره در ویزا دادن گیر بدن. اگه خوب صحبت کنید با آفیسر مشکلی پیش نمیاد.
    احتمال فاند هر کس بر اساس یه مشت کرایتریا هست که با تجربه گردش در سایت دپارتمان های دانشگاه های آمریکا بدست میارید.
    درضمن این گرایش به نسبت سایر گرایش ها در دپارتمانهای کمتری هست. مثل این دانشگاه ها :
    University of Connecticut
    University of Houston
    University of Windsor in Canada
    دانشگاعه سوم روانشناسی اجتماعی با امفسیس صنعتی سازمانی داره.
    در گرایش Experimental Psychology هم میشه تحقیقات در فاز صنعتی سازمانی پیدا کرد ولی باید خیلی دپارتمان گشت و دید.
    فایل دپارتمان ها در صفحات قبلی هست.
    دوستان لطفاً صفحه های قبلی این تاپیک را بخوانند کلی از سوالاتشون جواب داده میشه.
    در ضمن اگه سال اول اپلای هستید به فکر نمره های درست حسابی TOEFL & GRE هم باشید که به ددلاین ها که از اول دسامبر تا اوایل فوریه هست برسه.
    اپلای یه سر داره و 10 هزارتا سودا
    موفق باشید انشالله
    نکات کلی موثر در پذیرش رشته روانشناسی. چه مواردی رو در نظر میگرفتم اگر بر میگشتم به دوران لیسانسم.http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2212943

Junior Member

بچه ها کسی میدونه کدوم دانشگاه های آمریکا برای رشته مشاوره شغلی یا روانشناسی صنعتی خوبه؟
    خیلی نیاز دارممم

Junior Member Parniannn آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Psychology

سلام دوستام
    من يكي از دانشگاه هاي سراسري تهران كارشناسي روانشناسي استثنايي معدل ١٥/٦٥ هفت ترمه خوندم
    الان دارم روي چهار تا مقاله اي اس اي كار ميكنم
    زبانمم خوبه البته ميخوام tofel رو اخر اذر بدم تا خيلي نمرم عالي باشه
    ايا گرايش يا دانشگاهي (روانشناسي) تو امريكا ميتونم با اين وضع پيدا كنم كه فاند خوب بدن
    ايا راهي يا كاري هست كه بتونم انجام بدم؟؟
    منتظر راهنماييييييتونممممم منونووووووون

رشته و دانشگاه
    Psychology

نقل قول نوشته اصلی توسط soheylj نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید.من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی هستم.سربازیمم رفتم.از یه طرف راحتم.می خواستم ارشد رو روانشناسی بخونم.اما ارشد رو میخام ایران بخونم واسه دکترا اپلای بگیرم.ولی سوالی که دارم اینه که موندم بالینی بخونم یا عمومی. اینجور که تو روم بچه ها نوشتن،بالینی درسته پر طرفداره اما یه کم خسته کننده می شه.یکی میگه تو عمومی چیزی یاد نمی گیری همش نظریه هست.نمی دونم. آخه گرایش عمومی انگار تو خارج به این اسم نیست.گرایش روانشناسی شناختی هم که تو ایران نیست.دوستان اگه منو راهنمایی کامل کنن،ممنون میشم.

سلام
    روانشناسی بالینی تو ایران فقط وزارت بهداشت ارزش داره که شما نمیتونی شرکت کنی چونکه کارشناسیت روانشناسی نبوده ،
    من خودم ارشد بالینی وزارت بهداشت دادم یک ماه دیگه نتیجه ش میاد تازه اگه قبول شم نمیرم چونکه واسه رزومه قبولیشو میخوام،
    اگه بخوای روانشناسی بالینی وزارت علوم بخونی هم کلا چیز زیادی یادت نمیدن فقط زحمت زیادی واسه قبولیش باید بکشی + زحمت تو دانشگا در مقایسه با روانشناسی عمومی
    راستی در مورد روانشناسی شناختی فک کنم پژوهشکده علوم شناختی کارشناسی ارشدعلوم شناختی داره
    http://www.iricss.org/fa/Education/Pages/Masters.aspx

رشته و دانشگاه

دوستان برای اطلاع از بورسهای موجود روانشناسی دنیا به تاپیک بورس روانشناسی مراجعه کنن. ضرر ندارد
    موفق باشید
    سسلی
    ویرایش توسط Salahpsycho : August 8th, 2012 در ساعت 01:13 AM
    نکات کلی موثر در پذیرش رشته روانشناسی. چه مواردی رو در نظر میگرفتم اگر بر میگشتم به دوران لیسانسم.http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2212943

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط soheylj نمایش پست ها
    دوستان از سوالهایی که در تاپیک قابل مطرح شدن است ؛ همین جا مطرح کنید و پیام خصوصی نفرستید.
    من اگه دانشی در مورد سوال خاصی داشته باشم نظرم را همینجا ارسال میکنم.
    واقعاً جواب بعضی هاشو نمیدونم و اگه جواب نمیدم مربوط به این نیست که نمیخام نظرمو بگم، دلیل اصلیش نداشتن اطلاعات کافی است.

دوست عزیز
    جواب سوال شما واقعاً جواب خاصی از نظر من نداره. شما دنبال علاقه ای که داری بورو و حرف های حاشیه ای را کنار بگذار.
    از نظر من گرایش در ایران معنا نداره اگر به فکر اپلای هستی، مهم زمینه مقالات شما و حوزه ای که داری فعالیت میکنی است.
    زبان را محکم بچسب، هر گرایشی که بیشتر علاقه داری روش کار کن و بسیار بسیار به فکر مقالات تخصصی در حوزه خاص باش.
    موفق باشی--سسلی

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Parniannn نمایش پست ها
    سلام
    روانشناسی بالینی تو ایران فقط وزارت بهداشت ارزش داره که شما نمیتونی شرکت کنی چونکه کارشناسیت روانشناسی نبوده ،
    من خودم ارشد بالینی وزارت بهداشت دادم یک ماه دیگه نتیجه ش میاد تازه اگه قبول شم نمیرم چونکه واسه رزومه قبولیشو میخوام،
    اگه بخوای روانشناسی بالینی وزارت علوم بخونی هم کلا چیز زیادی یادت نمیدن فقط زحمت زیادی واسه قبولیش باید بکشی + زحمت تو دانشگا در مقایسه با روانشناسی عمومی
    راستی در مورد روانشناسی شناختی فک کنم پژوهشکده علوم شناختی کارشناسی ارشدعلوم شناختی داره
    http://www.iricss.org/fa/Education/Pages/Masters.aspx
    منون که در نظر دهی مشارکت میکنید.
    ولی با نظرتون مخالفم.
    در حال حاضر هیچ فرقی عمده ای بین بالینی وزارت علوم و وزارت بهداشت نیست و صد البته به خود دانشجوست بر میگرده که دنبال چی هست.
    یه نکته ای است که بین چند تا دانشگاه تاپ تهران یه تفاوت هایی هست ولی در هر حال خود دانشجو نقش اساسی داره. مثلاً بالینی شهید بهشتی واقعاً ایده آل هست. چون کلینیک داره، اتاق آینه داره، مرکز مشاوره و کلی گرایش خوب و... اما دانشجوهای معرض هم از این دانشگاه دیدم و گفتند تهران بهتره. من خودم جفتشونو تجربه کردم ولی انصافاً بهشتی قوی تره برای دانشجوهایی که دنبال کار بالینی اند. جو روانکاوی و داینامیک موجود در بهشتی بسی می چربد به تهران و البته استادای سوپر اکتیوی که داره. اما در 2 سال گذشته هم تهران خیلی رشد کرده و بعد از افتتاح مرکز مشاوره دانشکده و اتاق آینه یه سرویس هایی برای دانشجویان برقرار شد که کیس درست حسابی ببینند.
    از بحث اصلی دور نشم، یه فرق اساسی وزارت بهداشت و علوم، نوع کیس ها هست. چون در بهداشت کیس های بالینی تر و نزدیک تر به کرایتریای DSM بیشتر مشاهده میشه ،.
    مثلا اکثر کیس های Bipolar و Schizophrenia یا اختلال شخصیتی درست حسابی میتونی اونجا ببینی ولی اینجور کیس ها خیلی کمتر به کلینیک های دانشگاه های وزارت علوم مراجعه میکنند. دلیل اصلی اش هم وجود روانپزشک ها در درمانگاههای وزارت بهداشته به علت دارو...
    نمیدونم چقدر صحت داره ولی به نظر میرسه که آموزش رواندرمانی در دانشگاههای وزارت علوم بهتر اتفاق می افته تا وزارت بهداشت.
    3 سال پیش با یکی ار ارشدهای دانشگاه علوم پزشکی بهشتی صحبت میکردم و میگفت خیلی دوست داشته در شهیدبهشتی وزارت علوم درس بخونه، چون استادای علوم پزشکی بهشتی اکثراً روانپزشک هستند و گیر دارو اند و چیزی بلد نیستند برای آموزش رواندرمانی. خوشبختانه یا متاسفانه من این حالت را در بسیاری از روانپزشکها دیدم که چیزی از رواندرمانی که روانشناس ها بهش احتیاج دارند نمیدونند و فقط در حد یکربع تا 20 دقیقه مریض میبینند. حق هم دارند چون خودشونو با سایر پزشکا مقایسه میکنند.
    البته ناگفته نماند که همین انیستیتو روانپزشکی تهران ، استادای خبره روانشناسی داره که خیلی هم با علم هستند. ولی بازم جو، جوه روانپزشکیه نه روانشناسی. قدرت دست روانپزشکاست.
    نکته آخر اینکه اگر به پایان نامه های دانشگاه های وزارت علوم نگاهی بی اندازید، از بُعد تنوع بسیار متنوع تر هستند و درمانهای بسیار زیادی را کار کردند و دلیل این موضوع هم وجود استادای روانشناس با گرایش های مختلف] ولی این موضوع در وزارت بهداشت جایی نداره. گرایش هایی مثل: بازی درمانی، شن درمانی، موسیقی درمانی، هنر درمانی، قصه درمانی، رواندرمانی پویایی کوتاه مدت، روانکاوی آبجکت ریلیشن، روانکاوی کلاسیک، CBT و GCBT ، MBSR و .... اما این گرایش ها در وزارت بهداشت وجود نداره.
    دوستان این نظر منه، توش هم خیلی سوگیری داشته. لطفاً برای اطلاع از وضع موجود بیشتر تحقیق کنید.
    موفق باشید--سسلی

Junior Member

بچه ها کسی میدونه کدوم دانشگاه های آمریکا برای رشته مشاوره شغلی یا روانشناسی صنعتی خوبه؟
    خیلی نیاز دارممم

رشته و دانشگاه
    Psychology

نقل قول نوشته اصلی توسط Salahpsycho نمایش پست ها
    منون که در نظر دهی مشارکت میکنید.
    ولی با نظرتون مخالفم.
    در حال حاضر هیچ فرقی عمده ای بین بالینی وزارت علوم و وزارت بهداشت نیست و صد البته به خود دانشجوست بر میگرده که دنبال چی هست.
    یه نکته ای است که بین چند تا دانشگاه تاپ تهران یه تفاوت هایی هست ولی در هر حال خود دانشجو نقش اساسی داره. مثلاً بالینی شهید بهشتی واقعاً ایده آل هست. چون کلینیک داره، اتاق آینه داره، مرکز مشاوره و کلی گرایش خوب و... اما دانشجوهای معرض هم از این دانشگاه دیدم و گفتند تهران بهتره. من خودم جفتشونو تجربه کردم ولی انصافاً بهشتی قوی تره برای دانشجوهایی که دنبال کار بالینی اند. جو روانکاوی و داینامیک موجود در بهشتی بسی می چربد به تهران و البته استادای سوپر اکتیوی که داره. اما در 2 سال گذشته هم تهران خیلی رشد کرده و بعد از افتتاح مرکز مشاوره دانشکده و اتاق آینه یه سرویس هایی برای دانشجویان برقرار شد که کیس درست حسابی ببینند.
    از بحث اصلی دور نشم، یه فرق اساسی وزارت بهداشت و علوم، نوع کیس ها هست. چون در بهداشت کیس های بالینی تر و نزدیک تر به کرایتریای DSM بیشتر مشاهده میشه ،.
    مثلا اکثر کیس های Bipolar و Schizophrenia یا اختلال شخصیتی درست حسابی میتونی اونجا ببینی ولی اینجور کیس ها خیلی کمتر به کلینیک های دانشگاه های وزارت علوم مراجعه میکنند. دلیل اصلی اش هم وجود روانپزشک ها در درمانگاههای وزارت بهداشته به علت دارو...
    نمیدونم چقدر صحت داره ولی به نظر میرسه که آموزش رواندرمانی در دانشگاههای وزارت علوم بهتر اتفاق می افته تا وزارت بهداشت.
    3 سال پیش با یکی ار ارشدهای دانشگاه علوم پزشکی بهشتی صحبت میکردم و میگفت خیلی دوست داشته در شهیدبهشتی وزارت علوم درس بخونه، چون استادای علوم پزشکی بهشتی اکثراً روانپزشک هستند و گیر دارو اند و چیزی بلد نیستند برای آموزش رواندرمانی. خوشبختانه یا متاسفانه من این حالت را در بسیاری از روانپزشکها دیدم که چیزی از رواندرمانی که روانشناس ها بهش احتیاج دارند نمیدونند و فقط در حد یکربع تا 20 دقیقه مریض میبینند. حق هم دارند چون خودشونو با سایر پزشکا مقایسه میکنند.
    البته ناگفته نماند که همین انیستیتو روانپزشکی تهران ، استادای خبره روانشناسی داره که خیلی هم با علم هستند. ولی بازم جو، جوه روانپزشکیه نه روانشناسی. قدرت دست روانپزشکاست.
    نکته آخر اینکه اگر به پایان نامه های دانشگاه های وزارت علوم نگاهی بی اندازید، از بُعد تنوع بسیار متنوع تر هستند و درمانهای بسیار زیادی را کار کردند و دلیل این موضوع هم وجود استادای روانشناس با گرایش های مختلف] ولی این موضوع در وزارت بهداشت جایی نداره. گرایش هایی مثل: بازی درمانی، شن درمانی، موسیقی درمانی، هنر درمانی، قصه درمانی، رواندرمانی پویایی کوتاه مدت، روانکاوی آبجکت ریلیشن، روانکاوی کلاسیک، CBT و GCBT ، MBSR و .... اما این گرایش ها در وزارت بهداشت وجود نداره.
    دوستان این نظر منه، توش هم خیلی سوگیری داشته. لطفاً برای اطلاع از وضع موجود بیشتر تحقیق کنید.
    موفق باشید--سسلی

من سال گذشته چونکه قصد اپلای نداشتم ، واسه کنکور ارشد علوم و بهداشت خیلی تحقیق کردم
    تعداد زیادی از دوستام ارشد بهشتی و تهران بودن تعدادی هم انستیتو،ضمن اینکه خودمم تهران خوندم و تقریبا با استادا و اوضاع اشنا بودم
    طبق تحقیقات من کلا بچه های انستیتو باسوادتر هستن و حتی راحت تر و زودتر استخدام میشن ، مثلا حتی اگه مطب بزنن میتونن دفترچه بیمه واسه بیماراشون قبول کنن که خیلی مهمه، مسلما از اتاق اینه دار مهمتره !!
    وچون قطب روانشناسی ایرانه ؛ توی سازمانهای روانشناسی بین الملل بیشتر فارغ التحصیلای انستیتو رو قبول دارن
    درسته که رواندرمانی خیلی کار نمیشه اونجا ولی اینقدر کارگاه واسه یادگیری زیاده که ادم بیسواد بار نیاد
    من واسه کنکور بهداشت هفت ترمه تموم کردم و حتی درسای ترم هفتمو نخوندم اصلا و بخاطرش معدل کارشناسیم خیلی اومد پایین ، من بخاطر این مسئله یهو بعد گرفتن مدرک و دیدن معدلم حالم گرفته شد و واسه همین مطب یکی از همین
    استادای سوپر اکتیوی رفتم ، توجه کن که فقط یه کوچولو حالم گرفته بود مثلا در حدی که یه جلسه شنا میرفتم اوکی اوکی میشدم.
    میدونی چی بهم گفت؟ : فعلا اول باید برید اتاق روانپزشک تا افکارتون بلاک بشه بعد بیای پیش من ،یعنی پیش مشاور مدرسمون رفته بودم بهتر بود !!!!
    من خیلی واسه کنکور زحمت کشیدم شاید دو هفته دیگه نتیجه بیاد و احتمال خیلی زیاد انستیتو قبول شم
    ولی اخر کار به این نتیجه رسیدم که کلا دوس ندارم دیگه ایران باشم و دارم عمرمو تلف میکنم اینجا ، هر گرایشی و دانشگاهی که پذیرش بگیرم ها از اوین و گیشا و ستارخان دانشگا رفتن بهتره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)