صفحه 16 از 80 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

Member Salahpsycho آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Uni of Wisconsin, Psychology

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط sapientia نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز salahpsycho خیلی ممنونم که پاسخ دادید.
    البته من کار خیلی عجیبی انجام ندادم چون مدارکی که حوزه صادر میکنه مورد تایید وزارت علومه و براحتی میشه باهاش کنکور ارشد شرکت کرد.(البته فقط در رشته های علوم انسانی)
    با توجه به اینکه من اصلا علاقه ای به فعالیت تو حوزه ای که قبلا بودم ندارم. و صرفا بخاطر علاقه ای که به فلسفه داشتم وارد حوزه شدم وبعدا متوجه شدم که اشتباه کردم ! 1. آیا در مورد دانشگاه های غیر مذهبی هم شانسی دارم؟
    2. آیا پذیرش در گرایش بالینی برای کارشناسی نامرتبط اساسا محاله یا امکانش کمه؟
    ممنون.
    ببینید پذیرش گرفتنتون تو بالینی اصلا محال نیست، فقط شرایط خیلی خوبی باید داشته باشید. دوست من پارسال دکترای بالینی پذیرش گرفته آمریکا بدون فاند ولی شرایطش عالی بود تازه.
    دنیاتونو تغییر بدید. باور کنید این بالینی همچین آش دهن سوزی نیست که براش خودکشی کرد. اگه هدفتون برگشت به ایران باشه که دیگه هیچی. گرایش اینجا که مطرح نیست.
    دانشگاههای غیرمذهبی هم شانس دارید و به گرایش های دیگه هم فکر کنید. کانسلینگ و مدرسه؛ فوق العاده ان تو آمریکا. اینجا را نگاه نکنید که مشاوره رشته جدایی از روانشناسیه. داستان آمریکا و کانادا یه چیز دیگه هست.
    یه خورده بیشتر تحقیق کنید و با استادای اونور رابطه برقرار کنید.
    موفق باشید--سسلی
    نکات کلی موثر در پذیرش رشته روانشناسی. چه مواردی رو در نظر میگرفتم اگر بر میگشتم به دوران لیسانسم.http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2212943

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط psy110 نمایش پست ها
    دوستان این دانشگاه های استرالیا همش دکتریش خانواده درمانی by research است یا courseهم داره .من وقتی میرم تو سایتاشون خیلی گیج میشم کلا نا امید میشم .کاش یکی پیدا بشه که خانواده درمانی یا بالینی استرالیا یا کانادا بخونه.
    از الان اگه من برا مقاله ای اس ای شروع کنمو ایلتس هم تا عید بگیرم تا fallاینده امیدی میتونم برا پذیرش داشته باشم؟؟ (رزوممو تو همی صفحه یه بار پرسیدم)
    خیلی استرس گرفتم اصلا نمی دونم از کجا شروع کنم .تنها منبع اطلاعاتیمم همین فروم است.کمکم کنید
    دوست عزیز همه ما اولش استرس داریم. برای خودت ددلاینِ نشدنی قرار نده. تازه شروع راهی و فقط و فقط سعی کن دانشتو در مورد اپلای زیاد کنی. یه سال دیرتر بری ولی یه جای خوب با فاند خوب و گرایش خوب و استاد خوب بری ، خیلی روی زندگیت و آیندت تاثیر داره. سعی کن روی زبان فقط متمرکز شی و مقاله و نیم نگاهی هم به دپارتمانها داشته باشی. اگر نمرات و مقالات دستت بود، اونوقت یا علی با سرعت تموم دنبال پذیرش باش. الان Requirements هاتو آماده کن.
    هر فشار روانی ، اعم از حمله بییییب به ایران، فشار اقتصادی جامعه، گرون شدن دلار، و.... داری کنار بذار چون اگه اینارو را در ذهن داشته باشی و به خودت فشار بیاری که همین امسال باید برم مگر نه آینده امو از دست دادم، بدون با اضطرابت فقط زندگیه حالتو از دست دادی. نا سلامتی روانشناسی خوندی، در کنار همسرت آروم و خوش زندگی کن و تلاش کن مدارکت کامل شه و شرایط تحصیلیت هم خوبه، مطمئن باش یه نفر هست که هوای هممونو داره.
    به نظر من جای شکرش همین الان باقیه که ما هم دوره هم جمع شدیم به هم کمک کنیم، تا اونجاکه من که یادم میاد هیچکس نبود پایه ای ترین اطلاعات اپلایو به من بگه، ولی با اینحال که مثل شما به هر دری میزدم تا پذیرش بگیرم و برم. ولی الان فهمیدم رمز موفقیت آرامشه و لذت بردن در کنار خانواده در زمان حال. زمان اپلای شد، خودشون از خداشون خواهد بود که به ما پذیرش بدند، چون باعث افزایش دانش اونا میشیم.
    جملات پایانی را برای این گفتم که حرفهای شما و بیان استرست یادآور سالهای گذشته خودمه، و امیدوارم بچه هایی که جدیداً به فکر اپلای افتادن نیم نگاهی به این تجارب بندازند.
    راستی چون با همسرت میخای بری و جفتتون میخایید اپلای شرایطت سختر هم هست و بسیار بسیار صبر میخاد تا بهترین گزینه را بدست بیارید. هدفتون هم خیلی قشنگه و امیدوارم بهش دست یابید. دنبال اینم نباش که جفتتون از اینجا پذیرش بگیره ؛ به راحتی میتونید یکیتون بگیره و یکیتون اونور اپلای کنه مثل بسیاری از دوستان بنده. البته با یکسال یا بیشتر تاخیر.
    موفق باشید--سسلی
    نکات کلی موثر در پذیرش رشته روانشناسی. چه مواردی رو در نظر میگرفتم اگر بر میگشتم به دوران لیسانسم.http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2212943

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Elahehm نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون،کلی امیدوار شدم. متاسفانه معدلم پایینه و فکر میکنم بهتره ارشد رو اینجا بخونم ، تا با دست پرتر اقدام کنم.
    اگر ارشدو اینجا میخونید تاکید دارم حتماً چند تا مقاله در مورد تکنولوژی های جدید مثل EEG/ERP and fMRI با یکی دوتا استاد داشته باشید.
    به نظر من بهترین گزینه ارشد شما، پژوهشکده علوم شناختی هست. ارشد روانشناسی شناختی دارند، دقیقاً همون چیزی که دنبالش هستید. گرایش عمومی تو ایران یه خورده محجور مونده . یه جوری از اونجا رونده و از اینجا موندس. تخصصی روی یه حوزه نیست. ولی روانشناسی شناختی تخصصی تره. امکانات پژوهشکده برای دسترسی به تکنولوژی ها هم خیلی خیلی بیشتره.

Junior Member

[QUOTE=Salahpsycho;904485]اگر ارشدو اینجا میخونید تاکید دارم حتماً چند تا مقاله در مورد تکنولوژی های جدید مثل EEG/ERP and fMRI با یکی دوتا استاد داشته باشید.
    به نظر من بهترین گزینه ارشد شما، پژوهشکده علوم شناختی هست. ارشد روانشناسی شناختی دارند، دقیقاً همون چیزی که دنبالش هستید. گرایش عمومی تو ایران یه خورده محجور مونده . یه جوری از اونجا رونده و از اینجا موندس. تخصصی روی یه حوزه نیست. ولی روانشناسی شناختی تخصصی تره. امکانات پژوهشکده برای دسترسی به تکنولوژی ها هم خیلی خیلی بیشتره.[/QUO

ممنون از راهنماییتون دوست عزیز.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Parniannn نمایش پست ها

سلام
    من نمیخوام ناامیدت کنم ولی گرفتن پذیرش روانشناسی در دانشگاه های امریکا اونم با فاند و دانشگاه خوب با لیسانس غیر مرتبط و پاس کردن یک واحد مجازی روانشناسی یکم دور از ذهنه ،
    تو باید یه چیزی واسه گفتن برای دانشگاه و استادی که ازش فاند میخوای، داشته باشی
    مثلا رشتت که هنر بوده اگه یه استادی پیدا کنی که حوزه علاقه ش هنر درمانیه (میدونی نقاشی درمانی یکی از ابزارای هنر درمانی هستش)، و تو بتونی یه مقاله ای اس ای باکیفیت ،درین رابطه بنویسی و در مجله با ایمپکت IF
    بالا چاپش کنی،در این صورت شانسی داری.
    در مورد سوال دیگت اینکه باید به قسمت post graduate بری چونکه واسه مقطع بالای لیسانس میخوای اقدام کنی.

موفق باشی

سلام
    خیلی ممنون که جواب دادید و ببخشید که دیر تشکر می کنم
    من توی دانشگاه خودمون و کلا استادای هنر کسی رو سراغ ندارم که هنر درمانی کار کنه , باید به دپارتمان های روانشناسی دانشگاه ها سر بزنم؟
    من از نظر مالی مشکلی ندارم یعنی می تونم از پس هزینه ها بر بیام.از نظر زبانم خوبم و می تونم در یک مدت نسبتا کوتاهی خودمو به یک سطح قابل قبولی تو gre general و toefl برسونم.gre subjecto نمی دونم
    مساله اینه که اصلا نمی دونم چقدر شانس دارم از چه دانشگاهی یعنی رو کجا باید متمرکز بشم و تو چه گرایشی به یک فارغ التحصیل نقاشی پذیرش می دن .من تو یه همین فورم دیدم که کسی معماری خونده بود و بهش environmental psychology رو پیشتهاد دادند اما من بیشتر به بالینی علاقه دارم اما مثل اینکه اصلا شانسی در این زمینه ندارم
    به نظرتون بهتره که من فوقو تو ایران بخونم و برای دکترا اپلای کنم؟من اصلا دیگه تمایلی به موندن تو ایران ندارم اما ظاهرا با وضعیت من خیلی شانسی الان برای پذیرش گرفتن در دانشگاه خوب یا حتی متوسط رو به بالا ندارم
    سئوال دیگه اینکه لازمه که برای من که از رشته دیگه ای می آیم و اشنایی چندانی کلا با ساز و کار این حوزه ندارم , حتما از طریق موسسات اعزام دانشجو اقدام کنم؟چقدر واقعا کار آدموم می تونند راحت تر کنند؟

خیلی ممنونم

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط herme نمایش پست ها
    سلام
    خیلی ممنون که جواب دادید و ببخشید که دیر تشکر می کنم
    من توی دانشگاه خودمون و کلا استادای هنر کسی رو سراغ ندارم که هنر درمانی کار کنه , باید به دپارتمان های روانشناسی دانشگاه ها سر بزنم؟
    من از نظر مالی مشکلی ندارم یعنی می تونم از پس هزینه ها بر بیام.از نظر زبانم خوبم و می تونم در یک مدت نسبتا کوتاهی خودمو به یک سطح قابل قبولی تو gre general و toefl برسونم.gre subjecto نمی دونم
    مساله اینه که اصلا نمی دونم چقدر شانس دارم از چه دانشگاهی یعنی رو کجا باید متمرکز بشم و تو چه گرایشی به یک فارغ التحصیل نقاشی پذیرش می دن .من تو یه همین فورم دیدم که کسی معماری خونده بود و بهش environmental psychology رو پیشتهاد دادند اما من بیشتر به بالینی علاقه دارم اما مثل اینکه اصلا شانسی در این زمینه ندارم
    به نظرتون بهتره که من فوقو تو ایران بخونم و برای دکترا اپلای کنم؟من اصلا دیگه تمایلی به موندن تو ایران ندارم اما ظاهرا با وضعیت من خیلی شانسی الان برای پذیرش گرفتن در دانشگاه خوب یا حتی متوسط رو به بالا ندارم
    سئوال دیگه اینکه لازمه که برای من که از رشته دیگه ای می آیم و اشنایی چندانی کلا با ساز و کار این حوزه ندارم , حتما از طریق موسسات اعزام دانشجو اقدام کنم؟چقدر واقعا کار آدموم می تونند راحت تر کنند؟

خیلی ممنونم
    سلام هم وطن عزیز
    یکم نگرانی ولی حق میدم. ولی فراموش نکن که آمریکا قوی ترین سیستم آموزش آکادمیک دنیا را داره و فرصتهای بسیار زیادی هم در اون وجود داره. پس راه حلهایی که به ذهن من میرسه خدمتت عرض میکنم:
    با یه لیسانس غیر مرتبط و مستقیم Ph.D بالینی پذیرش گرفتند تقریبا محاله. ولی چه کارهایی میتونی بگیری که به خواستت برسی.
    1) باید مسیر پژوهشهای خودتو ببری به سمت نزدیک شدن روانشناسی و نقاشی. برای همین اگر تهرانی هستید از همین فردا میری دانشگاه شهید بهشتی، پژوهشکده خانواده، گروه هنر درمانی. پیش دکتر زاده محمدی. دکتری روانشناسی با گرایش هنردرمانیه. اگر فرصت کردی ملاقاتشون کنی شرایطت را توضیح میدی. مطمئنن دنیای جدیدی از روانشناسی داره که خدمت شما ارائه بدند. شاید مقالاتی داشته باشه که به خاد از شما کمک بگیره و ... ولی در نظر داشته باش که گرایش ایشون موسیقی درمانیه ولی پژوهشکده گروههای مختلف هنری مثل نقاشی درمانی، شن درمانی، درما، داشتان درمانی، پاپت تراپی و ... برای بهبود و ارتقای سلامت روان داره. چند تا کنفرانس مختلف هنردرمانی هم داشتند. یادش بخیر که چه کارایی زمان جوونیامون میکردیم تو دانشگاه بهشتی.
    2) برای وارد شدن به گرایش بالینی در مقطع دکتری اول باید یه مستر با گرایش هنردرمانی بگیری. باید شروع کنی دپارتمانهای روانشناسی گه گرایش هنردرمانی دارند بگردی و برنامه ریزی کنی و باسشون اپلای کنی. خیلی از این پروگرمهای مستر خیلی راحت پذیرش به دانشجوها با لیسانس نقاشی میدن و البته چون مشکل مالی ندارید خیلی راحت تر پذیرش بدون فاند میگیرید و میرید و ادامه تحصیل. فقط برای همین مستر به بالای 50 میلیون فکر کنیدا!!!!!!!!!!تازه بسته به ایالتش.

از الانم خودت برای GRE , TOEFL آماده کن که اگه بخای مستر اپلای کنی حوالیه اواخر بهمن ماه ددلایناشون شزوع میشه و وقت کافی برای خواندن داری البته با فرض اینکه زبانت خوبه. فکر کنم گرایشهای هنردرمانی پورت فولیو هم بخان و تا جایی که میتونی پورت فولیتو بترکون؟؟؟؟!!!! انشالله که پورت فولیو میدونی چیه.
    شروع به سرچ کن و دپارتمانهای روانشناسی با گرایش هنر درمانی را پیدا کن. احتمال 80 درصد اکثرا مستر دارند که ایده آله. پذیرش مستر خیلی راحتتر از دکتراست. لینک چندتا دپارتمان را میذارم ولی خیلی بیشتر سرچ کن.
    مهمترین نکته یه استاد که تو زمینه نقاشی کار کرده پیدا کن و یه رابطه درست حسابی باهاش برقرار کن. تو پذیرش مستر اونم بدون فاند استاد میتونه مثل آب خوردن به شما پذیرش بده حتی گرجوئیت کامیتی هم پرونده شما را بررسی نکنه. ببین تا این حد. چرا ؟ چون پولشو خودت داری میدی و استاده از خداشه بری مقاله باهاش کار کنی. البته هر کسی را هم نمیپذیرند.
    http://www.adler.edu/page/programs/c...erapy/overview
    http://www.ndnu.edu/academics/school...sychology.aspx
    http://steinhardt.nyu.edu/art/therapy/
    http://www.ciis.edu/academics/gradua...s_therapy.html

فقط به این فکر کن تو مسترت خوب روانشناسی بخونی و تو هنر درمانی اینقدر مسلط بشی که کلی مقاله و تلاش و فلان و وربال جی آر ایت هم بیاد بالای 500، دیگه مطمئن باش حتی دکترای بالینی با فاند یه دانشگاه خوب پذیرش میگیری. البته گفتم که تلاشت حرف اولو میزنه. اینو را که میگم نمونه دیدماااا!!

جمله آخر:
    چرا تا یه ذره با مشکل مواجهه میشیم، سریع میخوایم بریم سراغ این موسسات که پولای این دانشجوها را ....
    برید بپرسید چند تا از بچه های فروم که از تاپ تن ها پذیرش گرفتند، سراغ این موسسات رفتند.

حالا دیدی چقدر فرصت هست برای رسیدن به آرزوهای در دسترسمون

انشالله موفق باشید--سسلی

رشته و دانشگاه

دوست عزیز. herme
    اینجا را هم نگاه بندازید.

http://www.apa.org/divisions/div10/resources.html

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Salahpsycho نمایش پست ها
    دوست عزیز. herme
    اینجا را هم نگاه بندازید.

http://www.apa.org/divisions/div10/resources.html
    سلام
    یک عالمه ممنون.واقعا.
    خیلی لطف کردید که این زودی و با این تفصیل جواب منو دادید
    من تهرانم,حتما کار هایی رو که گفتید انجام می دم, از سرگردونی منو در اوردید.

این ترم ,ترم پایان نامه منه و واحدام زیاده واسه همین فکر نمی کنم بتونم واسه سال بعد خودمو برسونم اما سعیمو می کنم.
    معدلم خیلی بالا نیست , نزدیکای 17 است.اون چیزی که من تحقیق کردم توی رشته خودم یعنی نقاشی برای پذیرش گرفتن برای ایرانیا اول s.o.p مهم تر از هست! و بعد پورتوفلیو -یعنی پورتوفلیو متوسط و s.o.p خوب براشون مهم تره تا عکس قضیه,و ظاهرا خیلی رزومه و اینکه چند تا نمایشگاه گذاشتی و این حرفا و حتی جایزه های داخلی بردن اهمیت خاصی براشون نداره ,حالا نمی دونم در مورد هنر درمانی هم این طور هست یا نه.

بازم مرسی سسلی عزیز
    موفق باشید

ویرایش توسط herme : September 22nd, 2012 در ساعت 11:53 AM

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط herme نمایش پست ها
    ظاهرا خیلی رزومه و اینکه چند تا نمایشگاه گذاشتی و این حرفا و حتی جایزه های داخلی بردن اهمیت خاصی براشون نداره ,حالا نمی دونم در مورد هنر درمانی هم این طور هست یا نه.
    Dear herme
    I think the SOP is more important than the portfolio one, specially for psychological field. Of course your papers and SOP will play positive roll on your application.
    But don't confuse, a great SOP combining with a moderate portfolio will make sense for the graduate committee that this student has something for proposing.
    Please just focus on your GPA that is really so important during your 2 last years of B.A.
    I have seen many departments that mentioned the 2 last years GPA of B.S/A is more reliable than cumulative GPA that is all B.S/A semesters..
    By then don't forget just for concentrating on the scores and Eng.
    Do let me know what I can do to direct you to find your way.

Be successful--Sasali

Junior Member colonel_hamed آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - NIT

سلام

به یه مشاوره نیاز دارم !
    البته توضیحات اولیه رو یبار دیگه هم تو همین فروم نوشته بودم که بعضی از دوستان راهنمایی های خیلی خوبی بهم دادن اما چون یمدتی گذشته و شرایطم عوض شده دوباره میگم :

من لیسانس مهندسی صنایع با معدل 16 از دانشگاه نوشیروانی بابل دارم (معدل دو سال آخر : 17.7) و می خوام برای ادامه تحصیل رشته ی روانشناسی صنعتی-سازمانی بخونم !
    تصمیم داشتم که اپلای کنم ، مدتیه GRE می خونم و امتحان آیلتس هم دادم (فکر می کنم حداقل 7.5 بیارم ) اما حالا احتمالش هست که تو تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اصفهان (خوراسگان) همین رشته رو قبول بشم (30 نفر می خواستن نفر 31ام شدم)

حالا سوالم اینه که آیا بهتره فوق لیسانس رو اینجا تو یه دانشگاه آزاد بگیرم و بعد برای دکترا اقدام کنم یا اینکه همین الان برای مستر اقدام کنم !؟

خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید !
    ویرایش توسط colonel_hamed : September 23rd, 2012 در ساعت 08:17 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)