صفحه 24 از 80 نخستنخست ... 14151617181920212223242526272829303132333474 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

Member
    رشته و دانشگاه
    مامایی_ازاد مشهد

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

عزیزان میتونید لطفا در یافتن child psychology اول در هوستون بعد در تگزاس منو یاری کنید.master یا Phd . من نتونستم بیابم.گفتم نکنه باید از گرایش دیگه ای در psychology واردش شد.

Junior Member

سلااام خیلی ممنون بابت توضیحاتتون .منم متوجه شدم که احتمالا باید اشتباه پاسخ یکی دیگرو برای من فرستادید به هر حال یه جاهایش به درد منم خورد واینکه گفتید بهتره اینجا ارشد بخونم. خودم هم همین تصمیم رو دارم و با نظرات شما دوستان تصمیمم برای این کار جدی تر شد و الان شروع کردم به خوندن فقط یه سوالی هم داشتم نمیدونم میشه این جا بپرسم یا نه اما با توجه به این که الان شرایط منو میدنید بهتر میبینم که سوالمو همین جا مطرح کنم. سوالم : من اگه بخوام مقاله ای بدم همین الان باید شروع کنم؟ مطالب قبلی رو که میخوندم به یکی از دوستان که هنر خونده بود پیشنهاد داده بودید که بهتره مقاله ای درباره ی هنر و روان بنویسه یعنی با توجه به این که رشته ی کارشناسیه من جغرافیا بوده بهتره درباره ی ارتباط محیط یا طبیعت بر روان انسان ها مقاله ای بنویسم ؟میتونه موثر باشه؟از کی برای این کار کمک بگیرم ؟

Junior Member

zareipsy خییییلی ممنون بابت اینکه انقدر خوب راهنمایی میکنید و واقعا برای پاسخ دادن وقت میزارید . خیلی از مطالبی که این جا گفته شد واقعا برام مفید بود .من یه سوال دیگع هم مطرح کردم اگه شما در این زمینه هم اطلاعاتی دارین ممنون میشم راهنماییم کنید

ApplyAbroad Senior Veteran
    Olympia آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط fbrn نمایش پست ها
    سلااام خیلی ممنون بابت توضیحاتتون .منم متوجه شدم که احتمالا باید اشتباه پاسخ یکی دیگرو برای من فرستادید به هر حال یه جاهایش به درد منم خورد واینکه گفتید بهتره اینجا ارشد بخونم. خودم هم همین تصمیم رو دارم و با نظرات شما دوستان تصمیمم برای این کار جدی تر شد و الان شروع کردم به خوندن فقط یه سوالی هم داشتم نمیدونم میشه این جا بپرسم یا نه اما با توجه به این که الان شرایط منو میدنید بهتر میبینم که سوالمو همین جا مطرح کنم. سوالم : من اگه بخوام مقاله ای بدم همین الان باید شروع کنم؟ مطالب قبلی رو که میخوندم به یکی از دوستان که هنر خونده بود پیشنهاد داده بودید که بهتره مقاله ای درباره ی هنر و روان بنویسه یعنی با توجه به این که رشته ی کارشناسیه من جغرافیا بوده بهتره درباره ی ارتباط محیط یا طبیعت بر روان انسان ها مقاله ای بنویسم ؟میتونه موثر باشه؟از کی برای این کار کمک بگیرم ؟
    مقاله ای که باید بنویسی در صورتی ارزش داره که یک مقاله تحقیقاتی باشه. یعنی شما یک موضوع برای تحقیق انتخاب می کنی. بعد از اون طرح تحقیقاتی یا همون پروپوزال رو می نویسی تا چهارچوب کار مشخص بشه. یعنی نمونه، ابزار اندازه گیری، روش آماری برای تحلیل اطلاعات و در نهایت نوشتن گزارش نهایی که بر اساس اون مقاله تحقیقاتی شما نوشته میشه. این طرح تحقیقاتی می تونه موضوع پایان نامه شما باشه ( البته اگه رشته شما در مقطع لیسانس پایان نامه داشته باشه ) و یا یک طرح تحقیقاتی که بودجه اش از دانشگاه یا یک موسسه دیگه تامین میشه و تیم تحقیقاتی روش کار می کنن.
    در مورد موضوع تحقیق شما باید ببینی دوست داری در مورد چی کار کنی. از نوشته شما اینطور برمیاد که داری در مورد conservation / environmental psychology فکر می کنی. برای اینکه دستت بیاد که چه کار باید بکنی بهتره بری با اساتید خودت صحبت کنی. غیر از این می تونی در سایت دانشگاهها جستجو کنی و ببینی اساتیدی که در حیطه مورد علاقه شما کار می کنن بیشتر روی چه موضوعاتی سرمایه گذاری کردن. مقالاتی که نوشتن و یا پروژه های در دست اجراشون در چه زمینه ای هست بعد از اونها ایده بگیری و طرح تحقیقاتی خودت و بنویسی.

Olympia آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط falamak66 نمایش پست ها
    عزیزان میتونید لطفا در یافتن child psychology اول در هوستون بعد در تگزاس منو یاری کنید.master یا Phd . من نتونستم بیابم.گفتم نکنه باید از گرایش دیگه ای در psychology واردش
    شد.
    اگه با کلید واژه : Developmental Psychology جستجو کنی به نتایج بیشتری خواهید رسید.

Member Salahpsycho آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Uni of Wisconsin, Psychology

[
    نقل قول نوشته اصلی توسط rrrrrrr
    سلام،ببخشید من هر کاری کردم نتونستم روی صفحه اصلی پیغام بزارم این بود که گفتم به شما پیام بدم بلکه بتونم جواب سوالمو بگیرم.
    راستش من رشتم صنایع است و دارم واسه ارشد تغییر رشته میدم به روانشناسی اما نمیدونم تو کدوم گرایش شانس بیشتری دارم،واسه گرفتن پذیرش تو دکتری دارم. (البته بعد از گرفتن ارشد اینجا)
    من اینو میدونم که علاقه خیلی مهمه اما من میخوام حتما بتونم واسه دکتری پذیرش بگیرم واسه همین میخوام بدونم با توجه و یا بدون توجه به اینکه رشتم تو کارشناسی صنایع هست،.بهترین گرایش کدومه؟البته من کامل مطالبو تو فروم خوندم.ولی بازم نتونستم اونجا جواب قطعی واسه سوالم پیدا کنم.حالا هم از شما که به نظرم اطلاعاتتون خیلی کامله میخوام که کمکم کنید تا بتونم یه انتخاب درست داشته باشم.لطفا حتما جوابمو بدید آخه تنها کسی که من الان بهش دسترسی دارم شما و همین وب هست.مرسی
    QUOTE=rrrrrrr]ببخشید یه سوال دیگه هم دارم با توجه به اینکه رشته من روانشناسی نبوده تو ارشد فکر نمیکنید انتخاب روانشناسی عمومی بتونه دست منو باز تر بزار برای انتخاب رشته ام توی دکتری آخه من زیاد به روانشناسی سازمانی علاقه ندارم از طرفی دلیل انتخاب من از روانشناسی بعد ارتباط با مردمه چون فکر میکنم تو این کار تا حدودی موفق هستم.از طرفی با توجه به سرچ هام تو اینترنت ازم دقیقا فرق بالینی و عمومی رو نمیدونم به نظر من یکی میان.یه نکته دیگه هم راجع به گرایش روانشناختیه اینطور که من متوجه شدم بحث بیشتر مربوط به عملکرد مغزه و بیشتر آدمو تو کارای تحقیقاتی محدود میکنه درسته؟
    و یک نکته دیگه هم اینکه به نظرتون با توجه به مدرک من تو کارشناسی و اینکه اگه فرض کنیم من تو ادامه همه چیزو منظورم معدل مقاله و نمره های زبانم عالی باشه تو کدوم گرایش شانس بیشتری واسه گرفتن پذیرش دکتری دارم؟
    و در آخر اینکه تو کدوم دانشگاه میتونم بیشتر مقاله کار کنم و راه من واسه رفتن تو دکتری باز تر میشه؟
    .[/QUOTE]

سلام دوست عزیز
    بهترین گزینه در حال حاضر برای شما در ایران 1)صنعتی/سازمانی 2) عمومی .
    گرایش بالینی و عمومی هم زیاد باهم فرق دارند در خارج نه در ایران.
    اینجا ارشد یا عمومی بخانید یا صنعتی/سازمانی و در دکتری همین گرایش صنعنی/سازمانی و یا گرایش رواشناسی اجتماعی با emphasis صنعتی را ادامه بدید. نزدیکترین مسیر ها برای گرفتن پذیرش برای شما هستند.
    در ایران 2 تا گرایش عمومی و صنعتی/سازمانی در یک گروه رواشناسی هستند و رتبه شما در جفتش میاد ولی فرقش اینه در ارشد یه درس اضافه تر به اسم صنعتی/سازمانی را تستهاشو زده باشه.
    بقیه سوالهاتون هم بسیار واضحه و کل این تاپیک را بخوان و مطمئن باش خیلی جواب میگیری.

موفق باشی--سسلی
    نکات کلی موثر در پذیرش رشته روانشناسی. چه مواردی رو در نظر میگرفتم اگر بر میگشتم به دوران لیسانسم.http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2212943

Member Salahpsycho آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Uni of Wisconsin, Psychology

نقل قول نوشته اصلی توسط fbrn نمایش پست ها
    مطالب قبلی رو که میخوندم به یکی از دوستان که هنر خونده بود پیشنهاد داده بودید که بهتره مقاله ای درباره ی هنر و روان بنویسه یعنی با توجه به این که رشته ی کارشناسیه من جغرافیا بوده بهتره درباره ی ارتباط محیط یا طبیعت بر روان انسان ها مقاله ای بنویسم ؟میتونه موثر باشه؟از کی برای این کار کمک بگیرم ؟
    آره دقیقاً همین کارو بکنید و یکی از بهترین راههای شما برای رسیدن به هدفتون و جذب شما توسط سایر اساتیده.
    شما شروع کنید و فقط و فقط literature در این باره بخونید.متاسفانه تو ایران خیلی کمند افرادی که تو این حوزه اند. مهم نیست؛ اگه literature خوب خونده باشید میتونید با اساتید انور مقاله بنویسید. به همه رشته ها، همه گرایش ها و همه افرادی که دارند این پست را می خونند توصیه میکنم حداقل یه مقاله با استادای اونور بنویسند. یه استاد را که در یک دپارتمانه خوبه نشون کنند و ارتباط برقرار کنند. یه مقاله را آماده کنند و فقط بدند استاده یه ویرایش کنه و حتی با اسم اول اون چاپ کنید.
    دکتراتون با احتمال زیاد یه ذره تضمینه.... البته تو همون دپارتمان و با نمرات خوب تافل و gre و ترنسکیریپت.
    موفق باشید
    نکات کلی موثر در پذیرش رشته روانشناسی. چه مواردی رو در نظر میگرفتم اگر بر میگشتم به دوران لیسانسم.http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2212943

Member
    رشته و دانشگاه
    مامایی_ازاد مشهد

دوستان با تشکر از راهنماییهاتون. یک سوال اگر در 2 یا 3 گرایش در یک دانشگاه اقدام به apply بکنم ایا این نکته منفی از نظر admission departeman محسوب نمیشه که مثلا طرف تمایل اصلیشو نمیدونسته واسه همه گرایشا اقدام کرده؟!
    یکی بعدی اینکه در ایران من چیزی تحت عنوان روانشناسی کودک دیدم ولی در امریکا الان در search چیزی بعنوان child psychology نمیابم ایا باید مثلا یه گرایش خاص بخونم بعد تخصص یا کار تحقیقاتیم در رابطه با کودک باشه؟

Olympia آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط falamak66 نمایش پست ها
    دوستان با تشکر از راهنماییهاتون. یک سوال اگر در 2 یا 3 گرایش در یک دانشگاه اقدام به apply بکنم ایا این نکته منفی از نظر admission departeman محسوب نمیشه که مثلا طرف تمایل اصلیشو نمیدونسته واسه همه گرایشا اقدام کرده؟!
    یکی بعدی اینکه در ایران من چیزی تحت عنوان روانشناسی کودک دیدم ولی در امریکا الان در search چیزی بعنوان child psychology نمیابم ایا باید مثلا یه گرایش خاص بخونم بعد تخصص یا کار تحقیقاتیم در رابطه با کودک باشه؟
    نه اشکال نداره. در رزومه دربخش research Interest به ترتیب گرایشهای مورد علاقه تون و بنویسین.
    child psychology در واقع بخشی از developmental Psychology هست که به مطالعه فرایند رشد از بدو تولد تا نوجوانی اختصاص داره. child Psychology در برنامه تحصیلات تکمیلی بعضی دانشگاهها هست. به عنوان مثال اینجا رو ببینید. البته نباید انتظار داشته باشین که همه گرایشها در یک دپارتمان ارائه بشه. معمولا هر دپارتمانی بسته به research interest اساتیدش تعداد معدودی از گرایشها رو ارائه میکنه. بین دانشگاههای که سرچ کردم تنها دانشگاه یورک در کانادا رو دیدم که دپارتمان روانشناسی بزرگی با تعداد اساتید قابل توجه داره و نسبت به بقیه دپارتمانها تعداد زیادی از گرایشها رو ارائه میده.

سلام دوستان عزيز

سوال اولم اين هست كه كليه ي دانشگاه هايي كه در استيت كاليفرنيا باشن و گرايش هاي روانشناسي رو داشته باشن ميتونين به من معرفي كنين؟ كسي از بچه هاي اينجا بوده كه براي ارشد يا دكترا اقدام كرده باشه براي اين استيت و رشتش روانشناسي باليني بوده باشه؟?

ميخوام از طريق اين مدرك روانشناسي اقدام كنم.كارشناس روانشناسي باليني از علامه طباطبايي دارم معدل A و تاييده اساتيد...سابقه كار 5 سال و چندين پروژه عملياتي و واقعي باليني و مقالات و...كه در اصل خودتون بهتر ميدونين عملي بوده نه فيك و آمار جعلي...1مرتبه كارشناسي ارشد دولتي قبول شدم كه چون استخدام يه سازمان پزشكي معتبر دولتي بودم نرفتم سراغش چون وقتشو نداشتم...

و در حقيقت الان موندم از كجا شروع كنم!؟ يه تعدادي دانشكاه رو هم توي همون استيت سرچ كردم و پيدا كردم اما واقعا نميدونم براي دكترا هستند!؟ يا مستقيم ميشه از همين ليسانس براي دكترا رفت!؟ يا اينكه بايد ارشد باشي و اقدام كني براي اون ها و...كلا يه كم گيج شدم...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)