صفحه 28 از 80 نخستنخست ... 18192021222324252627282930313233343536373878 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Olympia نمایش پست ها
    سلام

شما نمره زبان خوبی دارید ولی برای اینکه احتمال گرفتن پذیرش خودتون و بیشتر کنید بهتره با مطالعه بیشتر دوباره در آزمون آیلتس شرکت کنید تا با نمره کل 8 به بالا اپلای کنید. اگر مقصد شما فقط دانشگاههای آمریکا هست نیازی به نمره GRE Subject برای اپلای در مقطع فوق ندارید ولی تا اونجاییکه دیدم نمره GRE General الزامی هست. سابقه کار تحقیقاتی مرتبط و توصیه نامه و SOP و سایر مدارک شبیه مدارک موردنیاز برای اپلای در مقطع دکتری هست.

واقعا ممنونم،من بلاخره یه جواب درست حسابی بعد چند ماه گرفتم! یه سوال دیگه،اگه من برم آمریکا و از اونجا دکتری بگیرم و برگردم ایران،مدرکمو قبول میکنن واسه هیات علمی و این چیزا؟ میدونم سوال مسخره ایه ولی حق دارم نگران باشم.بهم حق بدین

ApplyAbroad Senior Veteran
    Olympia آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط minimnim نمایش پست ها
    واقعا ممنونم،من بلاخره یه جواب درست حسابی بعد چند ماه گرفتم! یه سوال دیگه،اگه من برم آمریکا و از اونجا دکتری بگیرم و برگردم ایران،مدرکمو قبول میکنن واسه هیات علمی و این چیزا؟ میدونم سوال مسخره ایه ولی حق دارم نگران باشم.بهم حق بدین
    خواهش می کنم اصلا سوال مسخره ای نیست. طبق قوانین وزارت بهداشت ( اگر اخیرا عوض نشده باشه !) مدرک فارغ التحصیلان دانشگاههای کانادا و آمریکا بدون ارزشیابی پذیرفته میشه ولی در بقیه موارد بررسی میشه و حتی از فرد آزمون گرفته میشه. لطفا مطالب زیر رو بخونید:

ضوابط ارزشيابي مدارك تحصيلي دانش آموختگان رشته روانشناسي باليني

تعريف: دكتراي تخصصي روانشناسي به درجه Ph.D و Psy.D رشته روانشناسي اطلاق مي گردد.
    الف) معيارهاي ارزشيابي مدارك تحصيلي دانش آموختگان مقطع دكتراي روانشناسي ار نقطه نظر دكترا عبارتند از:
    1- اعتبار دانشگاه محل تحصيل بر اساس ضوابط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي و كشور محل تحصيل
    2- ميزان همگن و مرتبط بودن عنوان و محتواي دوره هاي كارشناسي ارشد و دكترا
    3- دروس و واحدهاي درسي گذرانده شده
    4- دوره هاي آموزشي نظري و عملي در زمينه هاي مختلف روانشناسي
    5- پايان نامه دوره دكترا
    ب) معيارهاي باليني بودن رشته تحصيلي دانش آموختگان دكتراي روانشناسي:
    1- دارا بودن دكتراي تخصصي Ph.D روانشناسي همراه با شرايط مندرج در بند (الف) و (ب) به شرح ذيل:
    1-1- گذراندن دروس نظري و باليني در زمينه آزمونهاي رواني تشخيص، آسيب شناسي رواني و درمانهاي غير دارويي (روان درماني ها، شناخت درماني، رفتار درماني)
    2-1- گذراندن دوره هاي عملي كارورزي در بخشهاي مختلف باليني شامل درمانگاه و يا بيمارستان حداقل به ميزان 1800 ساعت
    2- دارا بودن دكتراي تخصصي (Psy.D) روانشناسي
    تبصره:
    دانش آموختگانيكه بر اساس دوره تحصيلي و پايان نامه تدوين شده با توجه به ضوابط تعيين شده شورايعالي ارزشيابي، زمينه و قابليت باليني شدن را داشته باشند مي توانند پس از طي دوره ضروري تكميلي به تشخيص كميسيون ارزشيابي،‌ارزشنامه دكتراي روانشناسي باليني دريافت نمايند.

مدارك تحصيلي اينگونه افراد قبل از طي دوره هاي تكميلي تحت عنوان دكتراي تخصصي روانشناسي ارزشيابي ميگردد. در پرونده ارزشيابي نامبردگان عبارت (نامبرده واجد شرايط شركت در دوره تكميلي ضروري جهت عنوان باليني بودن است) قيد مي گردد.
    ج: شرايط لازم جهت احراز عنوان دكتري تخصصي روانشناسي .
    مدارك تحصيلي دانش آموختگان دكتراي رشته روانشناسي دانشگاههاي خارج از كشور كه داراي شرايط ذيل باشند به ماخذ دكتراي تخصصي روانشناسي تعيين ارزش ميگردد.
    1- دانش آموختگان دوره دكتراي روانشناسي كه در مقطع تحصيلي قبلي (كارشناسي ارشد) در رشته روانشناسي (با گذراندن واحدهاي درسي متعارف رشته روانشناسي) تحصيل كرده باشند.
    2- دانش آموختگان دوره دكتراي روانشناسي كه مقطع تحصيلي قبلي (كارشناس ارشد) ناهمگن و غير مرتبط داشته باشند ولي در دوره دكترا موفق به گذراندن واحدهاي درسي متعارف رشته روانشناسي گرديده باشند.
    3- دانش آموختگان دوره دكترا (Psy.D) رشته روانشناسي
    تبصره 1: ملاك معتبر بودن واحدهاي درسي رسمي گذرانده شده، ارائه ريز نمرات و گواهي هاي رسمي و تاييد شده مبني بر طي دوره نظري و عملي از اداره آموزش دانشگاه يا موسسه محل تحصيل مي باشد و حداقل واحدهاي درسي رشته روانشناسي مورد قبول طي شده در هر يك از مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري به ترتيب 20 و 30 واحد بر مبناي نيمسال تحصيلي (به جز پايان نامه) مي باشد.
    تبصره 2: مدارك تحصيلي دانش آموختگان رشته دكتراي روانشناسي باليني و نيز دانش آموختگاني كه مشمول طي دوره هاي تكميلي ضروري براي باليني شدن مي باشند در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي ارزشيابي مي گردد و ساير موارد جهت ارزشيابي به وزارت فرهنگ و آموزش عالي ارجاع مي گردد.

تبصره 3: آن دسته از دانش آموختگاني كه مشمول گذرانيدن دوره هاي تكميلي براي اخذ مدرك باليني باشند، تا زمان طي اين دوره ها (حداكثر تا 2 سال ) مدرك آنان به ماخذ دكتراي تخصصي روانشناسي (با گرايش پژوهش باليني) ارزشيابي ميشود

Junior Member

سلام..بچه ها کسایی که بیشتر اطلاع دارن از پذیرش اسکالرشیپ و فاند میشه کمک کنن جواب بدند؟
    من الان با معدل بالا یعنی حدود نوزده لیسانس بالینی از دانشگاه شهید بهشتی و آیلتس (هنوز ندادم ولی احتمالا هفت و نیم- هشت میشم)..ولی بدون مقاله شانس گرفتن پذیرش واسه ارشد بالینی یا گرایش های دیگه روانشناسی تو اروپا و کانادا(اون دانشگاه هاییش که جی آر ای نمیخوان) یا نیوزیلند یا استرالیا چقدره؟(فاند یا اسکالرشیپ) در ضمن من دو رشته خوندم همزمان فوق دیپلم جامعه شناسی هم دارم..

Olympia آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zara1391 نمایش پست ها
    سلام..بچه ها کسایی که بیشتر اطلاع دارن از پذیرش اسکالرشیپ و فاند میشه کمک کنن جواب بدند؟
    من الان با معدل بالا یعنی حدود نوزده لیسانس بالینی از دانشگاه شهید بهشتی و آیلتس (هنوز ندادم ولی احتمالا هفت و نیم- هشت میشم)..ولی بدون مقاله شانس گرفتن پذیرش واسه ارشد بالینی یا گرایش های دیگه روانشناسی تو اروپا و کانادا(اون دانشگاه هاییش که جی آر ای نمیخوان) یا نیوزیلند یا استرالیا چقدره؟(فاند یا اسکالرشیپ) در ضمن من دو رشته خوندم همزمان فوق دیپلم جامعه شناسی هم دارم..
    سلام دوست من

بدون مقاله و سابقه پژوهشی مرتبط با گرایش مورد علاقه برای اپلای شانس کمی دارین. داشتن مقالات تحقیقاتی و سابقه فعالیتهای پژوهشی مرتبط نشاندهنده توانمندیها و دانش شما در زمینه ای هست که قصد اپلای دارین و یکی از معیارهای مهم در کنار نمره زبان برای تصمیم گیری در مورد دادن پذیرش به متقاضی هست. اینکه دورشته همزمان خوندین با توجه به اینکه لیسانس روانشنا سی هم دارین برای شما اثر چندانی نداره. داشتن مدرک تحصیلی در جامعه شناسی در صورتی که مدرک روان شناسی نداشتین به شما در گرفتن پذیرش در بعضی از گرایشهای روان شناسی مثل positive psychology کمک می کزد.

Junior Member

سلام.من ترم 6 کارشناسی تاریخم میخوام ایران کنکور ارشد بالینی بدم و واسه دکترا اپلای کنم. 1- سوال خیلی مهمی که دارم اینه که من چون رشته ی کارشناسیم روانشناسی نبوده آیا میتونم واسه دکترا پذیرش بگیرم؟(اگه نشه دیگه این همه زحمت نکشم) 2-کدوم کشورا این شرایطو قبول میکنن؟ 3-بنظرتون من کدوم کشورو انتخاب کنم؟چون مثلا اگه آلمان باشه باید از الان یادگیری زبان آلمانی رو شروع کنم.بینهایت سپاس

Junior Member

بچه ها قاااطی کردم من توی سرچ.تو دانشگاه های نیوزیلند دارم سرچ میکنم.با لیسانس روانشناسی میشه رفت یک راست مستر (یک ساله) یا باید اول رفت post graduate diploma ya honours..و بعد سال دوم مستر؟

Olympia آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zara1391 نمایش پست ها
    بچه ها قاااطی کردم من توی سرچ.تو دانشگاه های نیوزیلند دارم سرچ میکنم.با لیسانس روانشناسی میشه رفت یک راست مستر (یک ساله) یا باید اول رفت post graduate diploma ya honours..و بعد سال دوم مستر؟
    علت سردر گم شدن شما اینه که سیستم آموزشی دانشگاههای نیوزلند با سیستم آموزشی دانشگاه های ایران فرق می کنه. نظام آموزشی دانشگاه های ایران شبیه دانشگاههای آمریکا و کاناداست , ولی سیستم دانشگاههای نیوزلند شبیه دانشگاههای استرالیاست با این تفاوت که نیازی نیست که شما قبل از اپلای، مدرک لیسانست رو برای ارزیابی به انجمن روان شناسی نیوزلند بفرستی ( چیزی که برای دانشگاههای استرالیا الزامی است) ولی psychology research background قوی بایدداشته باشی.

طول دوره لیسانس در دانشگاههای نیوزلند در رشته روان شناسی سه سال هست که یک سال هم با عنوان honours به صورت اختیاری به اون اضافه میشه که اگر فردی قصد ادامه تحصیل داشته باشه باید حتما این دوره یک ساله رو بگذرونه. postgraduate diploma program هم یک دوره یک ساله هست که یعد از اتمام دوره دوساله فوق لیسانس باید برای اون ثبت نام کنید.
    برای مطالعه بیشتر لطفا مطالب ابن وب سایت رو حتما بخونید.
    موفق باشید

با سلام
    من کارشناسی کامپیوتر سخت افزار خوندم در دانشگاه سراسری با معدل 15:03 و یک ثبت اختراع در اون زمینه دارم. بعد ارشد روانشناسی عمومی علوم و تحقیقات خوندم با معدل 19.38. آیلتس 6.5 شدم ولی استرس داشتم خراب کردم. (در حد 7.5 هستم) جی آر ای هم دادم ای ی ی، ولی خوب نبود زیاد. مقالم تازه امسال در میاد (ISI). چندتا هم مدرک ورک شاپ و.. دارم. یک کتاب در حال ترجمه هم دارم. به نظرتون برای فاند برای دکتری کانادا امیدی هست؟ یا چه توصیه هایی برام دارین. برای 2014 میخوام اقدام کنم. (برای اینکه فول فاند بشم چه شرایطی باید داشته باشم؟.. اصلا میشه؟)
    ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط setayeshjoon نمایش پست ها
    با سلام
    من کارشناسی کامپیوتر سخت افزار خوندم در دانشگاه سراسری با معدل 15:03 و یک ثبت اختراع در اون زمینه دارم. بعد ارشد روانشناسی عمومی علوم و تحقیقات خوندم با معدل 19.38. آیلتس 6.5 شدم ولی استرس داشتم خراب کردم. (در حد 7.5 هستم) جی آر ای هم دادم ای ی ی، ولی خوب نبود زیاد. مقالم تازه امسال در میاد (ISI). چندتا هم مدرک ورک شاپ و.. دارم. یک کتاب در حال ترجمه هم دارم. به نظرتون برای فاند برای دکتری کانادا امیدی هست؟ یا چه توصیه هایی برام دارین. برای 2014 میخوام اقدام کنم. (برای اینکه فول فاند بشم چه شرایطی باید داشته باشم؟.. اصلا میشه؟)
    ممنون.

راستش قبلا هم یکبار پرسیده بودم ولی الان گویا کلا ناامید شدم!!! کسی بوده که پذیرش گرفته باشه؟ شرایطش چی بوده؟

Olympia آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط setayeshjoon نمایش پست ها
    با سلام
    ممنون.
    سلام
    همونطور که در پستهای این تاپیک به کرات گفته شده نمره زبان بالا + مقالات ISI مرتبط با گرایش مورد نظر برای اپلای به همراه توصیه نامهای قوی و SOP در گرفتن پذیرش اثر داره. البته تا اونجاییکه من دیدم در دانشگاههای مطرح کانادا شما باید اول استادی که مرتبط با موضوع مورد علاقه شما باشه پیدا کنید و بعد مدارکتون و برای دانشگاه بفرستین که این روند بر خلاف رویه بعضی از دانشگاههای آمریکاست که شما باید مدارکتون و بفرستین تا در کمیته پذیرش مورد بررسی قرار بگیره. مدرک workshop در صورتی موثره که شما به عنوان مدرس یا facilitator در اون شرکت کرده باشین. ضمنا شما باید ببینید شرایط اپلای در گرایش مورد علاقه تون و داریین یا نه. با توجه به اینکه لیسانس کامپیوتر دارین شانس خوبی برای گرفتن پذیرش در گرایش cognitive psychology دارید.

ترجمه یاتالیف کتاب بر خلاف مقالات ISI اثر ناچیزی در تصمیم گیری اساتید خارج از کشور برای دادن پذیرش داره چون هیچ معیار معتبر علمی برای سنجش اون وجود نداره و میشه کتاب رو به هر ناشری برای چاپ داد.

سعی کن روی SOP و مقاله کار کنی و نمرات بالایی در آزمونهای زبان بیاری تا احتمال گرفتن پذیرش همراه فاند بیشتر بشه. البته دانشگاههای کانادا به خوبی دانشگاههای آمریکا فاند نمیدن و ممکنه بعضی از اساتید ترجیح بدن برای کاهش هزینه به دانشجویان native پذیرش بدن ولی شما نا امید نشین و سعی کنید با اساتید مختلف تماس بگیرین.
    ویرایش توسط Olympia : March 12th, 2013 در ساعت 07:41 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)