صفحه 42 از 80 نخستنخست ... 323334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

Member Salahpsycho آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Uni of Wisconsin, Psychology

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

دیروز سر کلاس Research Design بحث بود که چقد در امریکا داده های فیک یا الکی هر سال چاپ میشه برای پول...پسِدوساینس...و چقد مردم امریکا ساده اند که ادعای این افرادو باور میکنند...
    مثلا بحث واکسن زدن بچه ها جهت جلوگیری از اختلال اوتیسم...استادمون داشت خودشو میکشت که کلی به والدین توضیح داده که اینا همش دروغه و برای جلوگیری از اوتیسم که واکسن وجود نداره چون هنوز نمیدونند دلیلش چیه که واکسنش پیدا بشه ولی والدین گوش نمیدنند و میرند و میزنند....
    این موضوع برای من خیلی تعجب آور بود که اصلا فکر نمیکردم والدین امریکایی هم اینجوری رفتار کنند...البته ما یاد گرفتیم در مورد امریکا یه بهشت بدون ایراد تجسم کنیم که منم از این قضیه مستثنی نیستم...اینقد چیزای شدید ایراد دار شبیه ایران دیدم که تقریبا میتونم بگم مردم هر دو کشور 80 درصد یکسان رفتار میکنند ولی شکل رفتارشون متفاوت هست به علت محیطهای متفاوت...

موفق باشید--سسلی
    نکات کلی موثر در پذیرش رشته روانشناسی. چه مواردی رو در نظر میگرفتم اگر بر میگشتم به دوران لیسانسم.http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2212943

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    clinical psychology university of Tehran

سلام دوستان
    متاسفانه وزارت بهداشت هزینه ی ازاد کردن مدرک رو یازده برابر کرده و بچه های روانشناسی وزارت بهداشت برای ازاد کردن مدرک ارشدشون باید حدود 35 میلیون تومان بدن!!! به نظر میرسه که اگه کسی میخواد برای PHD اپلای کنه بهتره که با مدرک کارشناسیش اینکارو انجام بده. میخواستم بدونم به غیر از امریکا دیگه چه کشورهایی میشه مستقیم با مدرک کارشناسی برای PHD اپلای کرد؟ اگه کسی اطلاعی تو این زمینه داره لطفا بگه.
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

سلام دوستان،
    من 10 صفحه ی اخیر رو خوندم.
    ولی بیشتر بحث ها حول گرفتن پذیرش در مقطع دکترا بود. من برای ارشد می خوام ادامه تحصیل بدم.
    مدرک کاردانی مهندسی آب: معدل 12.01 !!! علاقه مند نبودم!
    مدرک کارشناسی ناپیوسته ی مشاوره: معدل تقریبا: 19.25 / اوه! چه صعودی!
    مدرک زبان: دارم برای تافل می خونم.
    و برای ارشد روان شناسی از هر گرایشی تلاش می کنم.
    اروپای غربی یا مرکزی مد نظرم هست.، حتی با مالزی و امثالهم هم مشکلی ندارم.
    سوال 1: لطفا راهنمایی کلی ای بفرمایید و شانس گرفتن پذیرش رو هم توضیح بدید.
    سوال 2: ناپیوسته بودن مدرک مشکلی ایجاد نمی کنه؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Olympia آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من 10 صفحه ی اخیر رو خوندم.
    ولی بیشتر بحث ها حول گرفتن پذیرش در مقطع دکترا بود. من برای ارشد می خوام ادامه تحصیل بدم.
    مدرک کاردانی مهندسی آب: معدل 12.01 !!! علاقه مند نبودم!
    مدرک کارشناسی ناپیوسته ی مشاوره: معدل تقریبا: 19.25 / اوه! چه صعودی!
    مدرک زبان: دارم برای تافل می خونم.
    و برای ارشد روان شناسی از هر گرایشی تلاش می کنم.
    اروپای غربی یا مرکزی مد نظرم هست.، حتی با مالزی و امثالهم هم مشکلی ندارم.
    سوال 1: لطفا راهنمایی کلی ای بفرمایید و شانس گرفتن پذیرش رو هم توضیح بدید.
    سوال 2: ناپیوسته بودن مدرک مشکلی ایجاد نمی کنه؟
    سلام
    پاسخ به در خواست راهنمایی و اطلاعات کلی مشکل هست. بهتره سوالات خودتون رو به طور واضح و جداگانه مطرح کنید. همانطور که در ارسالهای قبلی نوشته شده این رشته در خارج از ایران به صورت research oriented یا course work ارائه میشه. اگر بعد ازفراغت از تحصیل قصد بازگشت دارین، با توجه به اینکه مدرک شما در وزارتحانه ارزیابی میشه و از دیدگاه اونها مدارک پژوهش محور در اولویت دوم نسبت به نظام واحدی قرار دارند؛ این نکته رو در انتخاب دانشگاه و کشور محل تحصیل در نظر داشته باشید. البته در بعضی کشورها مثل استرالیا برنامه تحصیلی متنوعی برای هر مقطع تحصیلی ارائه میشه. اینکه برای گرفتن پذیرش در هر گرایشی تلاش می کنید رو در SOP به هیچ وجه عنوان نکنید چون نکته منفی برای شما محسوب می شود. این امکان هست که شما به ادامه تحصیل در چند گرایش علاقه داشته باشید ولی وقتی علاقه مندی کلی بدون تعیین هدف و گرایش تحصیلی خاص عنوان میشه نشان از اطلاعات ناکافی است چون روان شناسی در خارج از ایران بسیار متنوع و بسیار علمی کار میشه. از یک طرف به فلسفه و از طرفی به پزشکی و برخی رشته های مهندسی وصل میشه. طبیعتا اطلاعات مورد نیاز در هر گرایش ورزومه بسیار متفاوت خواهد بود.

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط Olympia نمایش پست ها
    سلام
    پاسخ به در خواست راهنمایی و اطلاعات کلی مشکل هست. بهتره سوالات خودتون رو به طور واضح و جداگانه مطرح کنید. همانطور که در ارسالهای قبلی نوشته شده این رشته در خارج از ایران به صورت research oriented یا course work ارائه میشه. اگر بعد ازفراغت از تحصیل قصد بازگشت دارین، با توجه به اینکه مدرک شما در وزارتحانه ارزیابی میشه و از دیدگاه اونها مدارک پژوهش محور در اولویت دوم نسبت به نظام واحدی قرار دارند؛ این نکته رو در انتخاب دانشگاه و کشور محل تحصیل در نظر داشته باشید. البته در بعضی کشورها مثل استرالیا برنامه تحصیلی متنوعی برای هر مقطع تحصیلی ارائه میشه. اینکه برای گرفتن پذیرش در هر گرایشی تلاش می کنید رو در SOP به هیچ وجه عنوان نکنید چون نکته منفی برای شما محسوب می شود. این امکان هست که شما به ادامه تحصیل در چند گرایش علاقه داشته باشید ولی وقتی علاقه مندی کلی بدون تعیین هدف و گرایش تحصیلی خاص عنوان میشه نشان از اطلاعات ناکافی است چون روان شناسی در خارج از ایران بسیار متنوع و بسیار علمی کار میشه. از یک طرف به فلسفه و از طرفی به پزشکی و برخی رشته های مهندسی وصل میشه. طبیعتا اطلاعات مورد نیاز در هر گرایش ورزومه بسیار متفاوت خواهد بود.
    البته این که گفتم از هر گرایشی، به این معنی نیست که ترجیحاتی ندارم، به روان شناسی بالینی، روان شناسی شخصیت و روان شناسی دین علاقه مندم. و علاقه ی کمی به روان شناسی مشاوره، ازدواج، خانواده، و کودک و غیره دارم.
    قصدم، برگشتن به ایران نیست.
    با توجه به کشورهایی که ذکر کردم و با فرض نمره ی تافل مناسب (برای مثال 90). و معدل بالا و شاگرد اول بودن (که هستم).
    1. نیاز به نوشتن مقاله ی ISI هست؟ دراین صورت، شانس گرفتن پذیرش در اروپای غربی/مرکزی و حتی مالزی چه طور هست؟
    2. آیا ناپیوسته بودن مدرک (کاردانی: مهندسی آب و کارشناسی ناپیوسته: مشاوره) من مشکلی ایجاد می کند؟

از پاسخ شما متشکرم.

Junior Member

سلام دوستان نمیدونم جای مطرح کردن سوالم اینجاست یا نه ولی خواهش میکنم به سوال من پاسخ بدید
    من خیلی به رشته روانشناسی علتقمند بودم و دوره ی دبیرستان رو بر این اساس میگذروندم که بتونم در یک دانشگاه خوب به تحصیل این رشته بپردازم تا امسال(سال کنکور)که مشکلاتی برام پیش اومد که حتی فکرشو هم نمیکردم(مثل از فوت عزیزان و...)بطوریکه یه مدت کلا درس رو کنار گذاشته بودم و الان فکر نمیکنم بتونم دانشگاه دولتی قبول شم...جدیدا متوجه شدم که رشته روانشناسی در دانشگاه ازاد محل زندگی من بصورت دون آزمون پذیرش داره...همونطور هم که گفتم علاقه من به رشته روانشناسی هست و اصلا به دنبال گرفتن یک مدرت خشک و خالی نیستم و تصمیم دارم تو این رشته تلاش کنم و ادامه تحصیل بدم و در صورت امکان بتونم در مقاطع بالاتر بورسیه تحصیلی بگیرم و حالا سوال من اینه که اگر دردانشگاه آزاد بدون آزمون ثبت نام کنم و بتونم برای ارشد به یک دانشگاه دولتی خوب برم میتونم برای دکتری به بورسیه شدن امیدوار باشم یا اینکه اگر اینطور نیست پیشنهاد شما برای من چیه؟

از شما خواهش میکنم چون در شرایط سختی قراردارم به سوال من به عنوان یه برادر کوچکتر پاسخ بدید...باتشکر

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط asbi نمایش پست ها
    سلام دوستان نمیدونم جای مطرح کردن سوالم اینجاست یا نه ولی خواهش میکنم به سوال من پاسخ بدید
    من خیلی به رشته روانشناسی علتقمند بودم و دوره ی دبیرستان رو بر این اساس میگذروندم که بتونم در یک دانشگاه خوب به تحصیل این رشته بپردازم تا امسال(سال کنکور)که مشکلاتی برام پیش اومد که حتی فکرشو هم نمیکردم(مثل از فوت عزیزان و...)بطوریکه یه مدت کلا درس رو کنار گذاشته بودم و الان فکر نمیکنم بتونم دانشگاه دولتی قبول شم...جدیدا متوجه شدم که رشته روانشناسی در دانشگاه ازاد محل زندگی من بصورت دون آزمون پذیرش داره...همونطور هم که گفتم علاقه من به رشته روانشناسی هست و اصلا به دنبال گرفتن یک مدرت خشک و خالی نیستم و تصمیم دارم تو این رشته تلاش کنم و ادامه تحصیل بدم و در صورت امکان بتونم در مقاطع بالاتر بورسیه تحصیلی بگیرم و حالا سوال من اینه که اگر دردانشگاه آزاد بدون آزمون ثبت نام کنم و بتونم برای ارشد به یک دانشگاه دولتی خوب برم میتونم برای دکتری به بورسیه شدن امیدوار باشم یا اینکه اگر اینطور نیست پیشنهاد شما برای من چیه؟

از شما خواهش میکنم چون در شرایط سختی قراردارم به سوال من به عنوان یه برادر کوچکتر پاسخ بدید...باتشکر

علاقه و استعداد شما در هر زمینه ای عامل مهمی در تصمیم گیری هست.
    اگر واقعا علاقه مند هستید به حرف ها و نصایح آبکی افرادی غیرمتخصص توجه نکنید.
    توصیه می کنم به یک مشاور تحصیلی مراجعه کنید.
    نظر من: هر چیزی که واقعا دوستش دارید و بهش علاقه دارید رو ادامه بدید.
    یعضی ها از این علاقه شون بهترین لذت ها رو می برند، برای مثال؛ کسی به نام پروفسور نوری رشته ی مورد علاقه ش حشره شناسی بوده و دکتراش رو از آمریکا گرفت. و سال ها به درجه ی استادی رسید.

سلام دوستان ، من از الان دارم روی ده پونزده سال آیندم برنامه ریزی میکنم که البته ممکنه خیلی هاتون بگین کی مرده کی زندس !
    من الان دانشجوی علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان هستم (تربیت معلم سابق) ... حین تحصیل چون واحد روانشناسی هم زیاد داریم ، شدیدا به روانشناسی علاقه پیدا کردم و تصمیم گرفتم روانشناسی ادامه بدم و در نهایت برای دکترا از یکی از سه کشور.مهد روانشناسی پذیرش بگیرم مخصوصا کانادا چون هدفم اقامتم هست ... اما .... اما این وسط.یه مشکلی هست ... ما چون شغلمون تضمینیه به دولت تعهد دادیم که دوبرابر تحصیل کار خواهیم کرد ... یعنی الان من تا حدود سی سالگی تو اینجا گیرم .... حالا با این تفاسیر نظرتون چیه ؟ من چیکار کنم ؟؟؟

1. گاهی به سرم میزنه بعد این لیسانسم شروع کن یه لیسانس.و ارشد روانشناسی بگیر که شش هفت سالی طول.میکشه و در این حین تعهدمم تموم میشه و تا زبان و جی آر ای بدم میشه هشت سال و بزنم برم ...

2. گاهی هم با خودم میگم چون کارمم education خواهد بود یه رشته مرتبط تو ارشد بخونم مثل روانشناسی مدرسه یا روانشناسی تربیتی بعد این چند سالو مقاله بدم و کتاب و ... یعنی رزومه م رو حسابی تقویت کنم و حسابی رو زبانم کار کنم... سابقه کار هم که به دست میارم و از این طریق بعد اتمام تعهدم شروع کنم به تلاش برای پذیرش تو مقطع دکتری روانشناسی تربیتی یا مدرسه ....

شما جای.من بودید چیکار.میکردید اخه از طرفیم ادم میگه اگه این همه وقت فاصله بیفته و بعدش نتونم پذیرش با فاند بگیرم چی ؟؟؟

3. «بشین همین داخل مقطع دکتریت رو بخون که تا اونموقع که تعهدم تموم بشه دکتریمم گرفتم و میتونم عضو هیئت علمی شم» اما اگر به هوس پذیرش بمونم و ادامه ندم اگه اونطرف.نتونم پذیرش بگیرم کل این سالهام بی ثمر.میشه چون ادامه ندادم درسمو و تو مقطع ارشد موندم .... اگه ادامه بدم امیدی هست بعدا بشه واسه پست داک رفت کشوری مثل کانادا ؟؟؟؟

اخه با توجه به اینکه هدفمم اقامت هست ... و این هدف تو کانادا دکتری بخونم راحتتر محقق میشه نه با پست داک ...

درضمن بدون درنظر گرفتن سایر شرایطم ، با درنظرگرفتن اینکه لیسانس علوم تربیتی هستم و کارمم اموزش و پرورش.کدوم گرایش هارو تو ارشد ایران توصیه میکنید که برای پذیرش تو دکتری بهتره .... تربیتی ؟ سنجشو اندازه گیری ؟ مدرسه ؟ منظورم از پذیرش بهتر اینه که رشته ای باشه که چه از لحاظ علمی رو بورس.باشه و چه از لحاظ.شغلی ...
    ویرایش توسط nimaK : February 23rd, 2015 در ساعت 02:43 PM

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ryannoblep نمایش پست ها
    سلام دوستان ، من از الان دارم روی ده پونزده سال آیندم برنامه ریزی میکنم که البته ممکنه خیلی هاتون بگین کی مرده کی زندس !
    من الان دانشجوی علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان هستم (تربیت معلم سابق) ... حین تحصیل چون واحد روانشناسی هم زیاد داریم ، شدیدا به روانشناسی علاقه پیدا کردم و تصمیم گرفتم روانشناسی ادامه بدم و در نهایت برای دکترا از یکی از سه کشور.مهد روانشناسی پذیرش بگیرم مخصوصا کانادا چون هدفم اقامتم هست ... اما .... اما این وسط.یه مشکلی هست ... ما چون شغلمون تضمینیه به دولت تعهد دادیم که دوبرابر تحصیل کار خواهیم کرد ... یعنی الان من تا حدود سی سالگی تو اینجا گیرم .... حالا با این تفاسیر نظرتون چیه ؟ من چیکار کنم ؟؟؟

1. گاهی به سرم میزنه بعد این لیسانسم شروع کن یه لیسانس.و ارشد روانشناسی بگیر که شش هفت سالی طول.میکشه و در این حین تعهدمم تموم میشه و تا زبان و جی آر ای بدم میشه هشت سال و بزنم برم ...

2. گاهی هم با خودم میگم چون کارمم education خواهد بود یه رشته مرتبط تو ارشد بخونم مثل روانشناسی مدرسه یا روانشناسی تربیتی بعد این چند سالو مقاله بدم و کتاب و ... یعنی رزومه م رو حسابی تقویت کنم و حسابی رو زبانم کار کنم... سابقه کار هم که به دست میارم و از این طریق بعد اتمام تعهدم شروع کنم به تلاش برای پذیرش تو مقطع دکتری روانشناسی تربیتی یا مدرسه ....

شما جای.من بودید چیکار.میکردید اخه از طرفیم ادم میگه اگه این همه وقت فاصله بیفته و بعدش نتونم پذیرش با فاند بگیرم چی ؟؟؟

3. «بشین همین داخل مقطع دکتریت رو بخون که تا اونموقع که تعهدم تموم بشه دکتریمم گرفتم و میتونم عضو هیئت علمی شم» اما اگر به هوس پذیرش بمونم و ادامه ندم اگه اونطرف.نتونم پذیرش بگیرم کل این سالهام بی ثمر.میشه چون ادامه ندادم درسمو و تو مقطع ارشد موندم .... اگه ادامه بدم امیدی هست بعدا بشه واسه پست داک رفت کشوری مثل کانادا ؟؟؟؟

اخه با توجه به اینکه هدفمم اقامت هست ... و این هدف تو کانادا دکتری بخونم راحتتر محقق میشه نه با پست داک ...

درضمن بدون درنظر گرفتن سایر شرایطم ، با درنظرگرفتن اینکه لیسانس علوم تربیتی هستم و کارمم اموزش و پرورش.کدوم گرایش هارو تو ارشد ایران توصیه میکنید که برای پذیرش تو دکتری بهتره .... تربیتی ؟ سنجشو اندازه گیری ؟ مدرسه ؟ منظورم از پذیرش بهتر اینه که رشته ای باشه که چه از لحاظ علمی رو بورس.باشه و چه از لحاظ.شغلی ...

دوست عزیز، تا جایی که من می دانم، شما می توانید هزینه ی تحصیلات رایگان دولتی خود را بپردازید و دیگر نیازی نخواهد بود که دو برابر میزان تحصیلاتتون در ایران خدمت کنید.
    برای دانشگاه های دولتی حدود 10 میلیون تومن میدید و مدرک تون و خودتون آزاد میشید. مبلغش برای دانشگاه شما رو نمی دونم. از دانشگاه خود سوال کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    دوست عزیز، تا جایی که من می دانم، شما می توانید هزینه ی تحصیلات رایگان دولتی خود را بپردازید و دیگر نیازی نخواهد بود که دو برابر میزان تحصیلاتتون در ایران خدمت کنید.
    برای دانشگاه های دولتی حدود 10 میلیون تومن میدید و مدرک تون و خودتون آزاد میشید. مبلغش برای دانشگاه شما رو نمی دونم. از دانشگاه خود سوال کنید.
    ممنون از توجهتون ولی مال ما متفاوته ، ما سند رسمی تو دفتر ثبت اسناد امضا کردیم ، حکم استخدام رسمی داریم و حقوق میگیریم بابت درس خوندنمون ...

جواب.بقیه سوالاتو کسی نمیدونه ؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)