صفحه 46 از 80 نخستنخست ... 363738394041424344454647484950515253545556 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

سلام دوستان یه سوال مهم که ندیدم بهش پرداخته شده باشه زمان ایمیل زدن برای استادا و شروع اپلایه. آیا تاریخ خاصی باید این کار رو انجام داد یا هر فصل و زمانی میشه. و اگه به دانشگاه هم ربط داره من میخوام برای نیوزلند و استرالیا و یا هلند اقدام کنم.
    ممنون

Junior Member

سلام.
    دوستان آیا از پژوهشکده ی علوم شناختی شانسی برای بورسیه گرفتن است؟
    من سایت linkedin را گشتم ولی کسی را پیدا نکردم.

Junior Member

سلام دوستان... ممنون میشم اگر شخصی بتونه به سوال من جواب بده... من کارشناسی علوم ارتباطات از دانشگاه تهران با معدل 15.36 هستم و تجربه کاری مرتبط به رشته خودم دارم... 24 سالم هست. زبانم روی 6.5 و 7 باید باشه ولی علاوه بر رشته خودم تصمیم گرفتم در رشته روانشناسی بالینی هم اپلای کنم... حال سوالم اینجاست اینکه میگن احتمال پذیرش در رشته مرتبط به این رشته روانشناسی بالاتر است ... ایا ارتباطات رشته مرتبطی محسوب میشه؟ .. من 4 واحد در دانشگااه، روانشناسی عمومی و اجتماعی پاس کردیم که جز واحد های پایه بوده ... بعد اینکه در گرایش های Neuroscience و همچنین شناختی . بالینی چقدر احتمال پذیرش با لیسانس ارتباطات هست .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط madon نمایش پست ها
    سلام دوستان... ممنون میشم اگر شخصی بتونه به سوال من جواب بده... من کارشناسی علوم ارتباطات از دانشگاه تهران با معدل 15.36 هستم و تجربه کاری مرتبط به رشته خودم دارم... 24 سالم هست. زبانم روی 6.5 و 7 باید باشه ولی علاوه بر رشته خودم تصمیم گرفتم در رشته روانشناسی بالینی هم اپلای کنم... حال سوالم اینجاست اینکه میگن احتمال پذیرش در رشته مرتبط به این رشته روانشناسی بالاتر است ... ایا ارتباطات رشته مرتبطی محسوب میشه؟ .. من 4 واحد در دانشگااه، روانشناسی عمومی و اجتماعی پاس کردیم که جز واحد های پایه بوده ... بعد اینکه در گرایش های Neuroscience و همچنین شناختی . بالینی چقدر احتمال پذیرش با لیسانس ارتباطات هست .
    دوست عزیز اگر برای مستر میخواهید اپلای کنید با توجه به گرایشتون به نظرم بهتره که در گرایشی مثل روانشناسی اجتماعی اپلای کنید چوم گرایشهای نورو ساینس و شناختی احتیاج به این داره که حداقل با مباحث زیستی و روانی تا حد زیادی اشنایی داشته باشید و یک پایه علمی تقریبا قوی و مرتبط لازم داره . پیشنهاد من به شما برای اپلای کردن در رشته روانشناسی اجتماعی هستش .
    موفق باشید

Junior Member

Smile پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

سلام دوستان .من 3 سال هست که ارشدم را تموم کردم و تو این 3 سال تمام فکرم ادامه تحصیلم تو یه دانشگاه خوب از آمریکا یا کاناداست .معدل لیسانسم روانشناسی عمومی از غیرانتفاعی 15.15 و ارشدم روانشناسی عمومیاز دانشگاه آزاد 15.95 هست.آیلتس 7 دارم .4 سال سابقه کار مشاور خانواده را دارم و یک ساله که تو دانشگاه شیراز تدریس می کنم.سابقه علمی 2 تا مقاله داخلی .2 حضور در کنفرانس بین المللی و 5تا isi دارم تو زمینه شناختی و اجتماعی و الان هم دارم واسه جی آر ای می خونم فکر کنم بتونم نمره خوبی بگیرم.علاقه ام نوروکاگنیتیفه اما اولویت دومم خانواده درمانیه.خواهشم این بود که راهنماییم کنید بدونم چقدر شانس پذیرش و فاند دارم ار آمریکا یا کانادا و باید چیکار کنم که بتونم سپتامبر 2016 پذیرش بگیرم.خیللللللی ممنونم.

Junior Member

سلام
    من کازشناسی روانشناسی بالینی دارم، با معدل 19.60 از دانشگاه سراسری تبریز
    دو مقاله ی داخلی و دو مقاله ی isi دارم
    دانشجوی استعداد درخشان بودم و رتبه ی اول
    اگر بتونم تافل 100 بگیرم، امکانش هست برای ارشد یا مستقیم دکتری در امریکا فول فاند بگیرم؟ خیلیی ممنون میشم کمکم کنید

Junior Member

سلام
    ببخشيد ميخواستم از دوستاني كه اطلاع دارن بپرسم آيا با مدرك پزشكى عمومى ميشه براى PhD هاي مرتبط با روان شناسي اقدام كرد؟ شانسش نسبت به كسي كه كارشناسي يا ارشد روانشناسى خونده و رزومه مرتبط با روانشناسى داره چه طورى هست؟

من از یک استاد دانشگاه شنیدم برای ارشد روانشناسی در رشته یالینی (clinical psochology) باید تافل یا آیلتس کامل (9/9 یا 120) داشته باشی و به خارجی ها (کسایی که لیسانس از خارج دارند) خیلی سخت پذیرش میدن. از دوستان کسی اطلاعاتی در این زمینه داره؟! این فقط برای روانشناسی بالینی صحت داره و یا بقیه گرایشها هم همین شکل هستند؟
    همچنین ممنون میشم کسی بگه برای ارشد روانشناسی ( ترجیحا بالینی ) کشور آلمان گزینه مناسبی هست؟!

Junior Member

سلام به همگی دوستان، اول یه مختصری در مورد وضعیتم میگم بعدش هم چندتا سوال دارم
    از همتون تقاضا دارم هر گونه نظر - نصیحت - پیشنهادی دارین رو بهم بگین. از هر نوع کمکی ممنون میشم.

بیست ساله هستم و سال سوم رشته مهندسی نفت را اخیرا تمام کرده ام. از همان سال اول در این رشته(علیرغم رتبه خوب،دانشگاه خوب و ضمانت شغلی مناسب) فهمیدم که اصلا علاقه ای به این رشته ندارم. لذا تصمیم قاطع گرفتم که بعد از اتمام کارشناسی نفت دنبال رشته مورد علاقه خودم( روانشناسی ) برم. حالا برنامه چند ساله ای رو برای خودم چیدم و میخوام اونو عملی کنم

1>> اول اینکه کارشناسی نفت رو تموم کنم.
    2>> برای کارشناسی ارشد روانشناسی درس بخونم و با شناختی که از خودم دارم و زمان و انرژی ک قصد دارم صرف این کار بکنم امیدوارم بتونم یکی از دانشگاهای خوب کشورمون قبول شم.
    3>> دوران تحصیل ارشد را صرف اماده کردن شرایط لازم برای اپلی کنم.
    4>>برای مقطع دکترا اپلی کنم.
    5>> اقامت در همان کشور تحصیل

میدونم کار ممکنه خیلی جاها خیلی سخت بشه ولی به خدا و به خودم امیدوارم. اما چندتا سوال

1>> در مقطع کارشناسی نفت معدلم پایینه، در حد 13. ایا برای اپلی در مقطع دکترا روانشناسی تاثیرگذاره؟؟
    2>> بدون درنظر گرفتن مخارج در کشور مقصد، مجموع مخارجی که فرد در اینجا داره ( مدارک زبان - خرید مدارک کارشناسی و ارشد- وثیقه سربازی و ..) چقدر براورد میکنید؟؟ هر عدد تقریبی خوبه
    3>> کشور و دانشگاهی معرفی کنید که در مقطع دکترا هم فاند (یا حقوق یا هرچی ..) داشته باشه و هم بعد از تحصیل امکان اقامت و اشتغال وجود داشته باشه.
    4>> گفتم ک در دوره تحصیل ارشد رزومه خودم رو اماده میکنم. با توجه به اهدافی که دارم بنظر شما چه چیرهایی مهمتر و بهتر است بر روی انها توجه بیشتر داشته باشم؟؟ حداقل امتیاز زبان،معدل ارشد و ... اگه بگید خوب میشه
    5>> در انتخاب گرایش برای ارشد بین بالینی و عمومی هنوز به نتیجه خاصی نرسیدم. در اینده دورتر (دکترا) بنظرتون کدام گرایش در پذیرش بهتر و راحت تر کمک میکنه؟؟

میدونم برای چیزایی ک گفتم خیلی زوده اما همینطور ک گفتم برنامه چند ساله دارم و امیدوارم بتونم با کمک جوابهای شما برنامه منظم تر داشته باشم تا به خواسته ام برسم.
    بازم تاکید میکنم هر نظری پیشنهادی دارین بگین.
    با تشکر
    ویرایش توسط khalil_74 : July 29th, 2015 در ساعت 09:47 PM

Junior Member

خیلی ممنون میشم جواب بدین، آیا شانسی برای پذیرش در مقطع ارشد یا مستقیم دکتری دارم؟

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : روانشناسی بالینی مشهد 19.60

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: هنوز امتحان ندادم
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : هنوز امتحان ندادم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 2 ISI و 2 داخلی
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی:
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : روانشناسی بالینی
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :آمریکا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : رتبه اول، استعداد درخشان، 1 سال تجربه ی کارورزی
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded): فول فاند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)