صفحه 52 از 80 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

Member
    رشته و دانشگاه
    Clinical psychology

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

سلام، ممنون ميشم من را راهنمايى بفرماييد.
    ١) كارشناسى ارشد بالينى دانشگاه آزاد آيا در كانادا داراى اعتبار است براى پذيرش گرفتن از دانشگاه؟
    ٢) اگر دوره دكترى آزاد روانشناسى سلامت را در ايران بخونم، آيا مدرك آن در كانادا اعتبار دارد؟
    ممنون ميشم راهنمايى كنيد.

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط pm72 نمایش پست ها
    ١) كارشناسى ارشد بالينى دانشگاه آزاد آيا در كانادا داراى اعتبار است براى پذيرش گرفتن از دانشگاه؟
    ٢) اگر دوره دكترى آزاد روانشناسى سلامت را در ايران بخونم، آيا مدرك آن در كانادا اعتبار دارد؟
    1. بله.
    2. برای کار بالینی یا آکادمیک? اعتبار که دارد! ولی برای کار پیدا کردن فکرشم نکنید!!! خود اونایی که از کانادا مدرک گرفتن باید کلی رزومه شون رو ارتقا بدن و تلاش کنن تا کار پیدا کنن، بعد با دکترای دانشگاه آزاد…? البته غیرممکن نیست. ولی خب باید رزومه تون عالی باشه.

Junior Member

در مورد اینکه در چه دانشگاهی ارشدتون را گرفتین مهم نیست ( ازاد یا دولتی فرق نمیکنه براشون). اونا به مدرک پذیرش نمیدن بلکه به تعداد مقالات معتبری که نوشتین و سطح زبان انگلیسی قبولت میکنن.
    در مورد اعتبار مدرک دکترا که میخاین بخونین اگر برای کار درمانی در کانادا منظورتون هست فکر نکنم با دانشی که در اینجا به دانشجوها میدن اگر هم مجوز بدن نمیشه کار درمانی و بالینی کرد. با مدرک اینجا در کانادا فکر نکنم بشه بتونی کاری را انجام بدی ( این نظر منه شایدم بشه) اما اگر منظورتون از اعتبار مدرک دکترا برای تحصیل هست قطعا اعتبار دارد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Salahpsycho نمایش پست ها
    ادامه اول>>>>

تا اینجا نکات کلی بود. از اینجا به بعد نکات تخصصی رو میگم.

1. تا جایی که امکان داره اسکیلز یاد بگیرید. مثله انجام تحلیل های آماری با SPSS or R or SAS. از اینا مهمتر یاد بگیرید با نرم افزاره متلب کار کنید. در سالهای آینده اکثر پژوهش های روانشناسی از measurement هایی استفاده میکنند که نیاز هست از متلب یا نرم افزارهای مشابه برای تحلیلش استفاده کرد. مثلا برای تحلیل داده های EEG or ERP و حتی fMRI و غیره... قابل ذکره که SPSS بچه ی متلب هست چون متلب اوپن سورس هست... در مجموع حتما یک زبان برنامه ریزی رو یاد بگیرید. مسلما هیچ کس از ما به عنوان روانشناس انتظار نداره اینا رو بلد باشیم ولی بلد بودنش تغییر فاحش در آینده تحصیلی مون داره. در ضمن زبان برنامه نویسی نرم افزار Inquisite رو یاد بگیرید. خیلی سادست ولی کار بردی...E-Prime هم خیلی خوبه ولی بعید میدونم مفتی بتونید گیرش بیارید و نصب کنید ولی inquisite یه ماه فیری هست.
    2. به تحقیقات ادونس استاداتون بپیوندید. اونایی که کارایی انجام میدند که با اندازه گیری دقیق تر مثل EEG or ERP هست. عمر پرسشنامه پر کردن و وارد SPSS کردن دیگه سر اومده هرچند هنوز اینجا هم انجام میدند... ولی هرچقدر روش اندازه گیری دقیق تر، سایتیشن مقاله ی بیشتر...
    3. مقاله در دوران لیسانس چاپ کردند خیلی سخته ولی با کمک استادای قوی شدنی هست. البته اگه اسکیلزی مثه برنامه نویسی یا متلب بلد باشی استاده از خداشه براشون کار کنی. با استادای گروه های برق و کامپیوتر بیشتر بپرید که لب دارند. اونا خوراکشون همین چیزاست.
    4. اینجا بچه ها در سال سوم یا چهارم لیسانس به عضویت یه لبی در میاد و اونجا خیلی مهارت یاد میگیرند. از این طریق مسیرآیند شون رو مشخص میکنند که چه حیطه ای رو میخان ادامه بدند چون اینجا لب ها خیلی تخصصی کار میکنند. متاسفانه اکثر استاداما در ایران لبی ندارند. اگه داشته باشند کار صورت نمیگیره که به شما چیزی اضافه کنه. ولی میدونم تو بهشتی لب دکتر نجاتی خوبه و کارای erp میکنه...تو تهرانم دکتر رستمی کیلینیکش خیلی مجهزه برای تجربه کار با روشهای اندازهگیری دقیق. در هر صورت شما باید خودتون تا سال سوم و حداکثر چهارم بدونید چه حیطه ای رو میخان برای تحصیلات تکمیلی ادامه بدید...هرچه سریع تر بهتر... البته همیشه وقت تغییر فکرهست قبل از PhD...
    5. وقتی علاقه خودتونو مشخص کردید و یکسری هم مطالعه داشته، بعد محققین در این زمینه در دانشگاه های خوبو پیدا کنید و باهاشون ارتباط برقرار کنید. سوال بپرسید، پیشنهاد همکاری بدید. بعد از 2 سال که خودتون رو شناسوندید، اپلای کنید که با خودش کار کنید J. این نکته ظریفه و باید خیلی حرفه ای عمل کرد.
    6. اگه هدفتون واقعا آمدن و تحصیل در آمریکا هست، هر چقد زودتر اپلای کنید خیلی به نفع تون هست. لیسانس که عالیه. نشد فوق لیسانس که خیلی سخته فاند گیر آوردن ولی شدنی هست. نشد هم که دیگه PhD. منکه شخصا از فوق اومدن رو پیشنهاد میکنم. واقعا خیلی فرقش هست.
    7. این نکته ای که میخام بگم شاید سوگیری داشته باشه چون خودم دارم cognitive neuroscience میخونم. ولی هرچه قدر روانشناسی پیشرفت میکنه، گرایش به سمت این حوزه بیشتر و بیشتر میشه حتی در حوزه بالینی. در همین حوزه هم هست که نقش اندازه گیری دقیق مثله eeg, erp, FMRI زیاده. اکثر استادای من که خودشونو یه جوری به این حوزه ربط دادند تا بتونند فاند بگیرند. در ضمن من در گروه روانشناسی بالینی هستم. خلاصه دانشتون رو در این ضمینه خیلی زیاد کنید.
    8. گفتن اینکه آمار زیاد بخونید کلیشه ای شده و خودتون میدونید. ولی سعی کنید معدلتون بالا باشه. مخصوصا تمام تلاشتونو بکنید هیچ نمره ای زیره 16 نگیرید... حتی 15.75 خیلی فرق داره با 16 وقتی داری معدلتو تبدیل میکنی به سیستم آمریکایی. اگه واقعا به اپلای و روانشناسی علاقه دارید، حسابی درس بخونید. با برنامه ریزی. اصطلاحات درس هایی که ترم های گذشته در اَنکی وارد کردید هر چند وقت یک دفعه به صورت تفریحی مرور کنید. عالیه. فارسیش نه، انگلیسی.
    9. تمام درسهای مرتبط با سیستم عصبی رو خوب بخونید و میدونم که معمولا سخت ترین ها هستند ولی جدی بگیرید. Youtube منبع بسیار خوبی برای یادگیری مباحث علمی روانشناسی. مثلا انیمیشن های عالی برای action potential, gradient potential, self-serving bias, self-fulfilling prophesy,
    10. تجربه بالینی شما در ایران اینجا زیاد به درد نمیخوره در مقایسه با تجربه ریسرچ شما. بلد بودن اسکیلز و متود... من خودم 3 سال تجربه عمیق بالینی داشتم. فقط قسمت ریسرچش به دردم خورد. چون خیلی فرق داره.
    11. تا جایی که میتونید رایتینگ تمرین کنید. بدون استثنا تمام کلاس هام یه پروپوزال میخواسته که باید مینوشتیم. خیلی رایتینگ مهمه. هر چقد میتونید تمرین کنید. حتی استاد شدید هم بعدش فقط و فقط رایتینگ هست که به کار میاد.
    12. تیپ شخصیت دقیقه نودی رو کلا از ذهنتون بیرون کنید. متاسفانه این روش در ایران خیلی جواب میده، ولی اینجا اصلا و اصلا کاربردی نیست. ددلاین همه همکلاسی هام و استادام یه روز مونده به ددلاین واقعی. خیلی چیزه خوبی بود که من یاد گرفتم. مثلا همین موضوع در مورد یادگیری لغات هم صحت داره و در دراز مدت بسیار تاثیرگذار تر از 6 ماه هست.
    سلام ممنون از راهنمایی جزء به جزء و عالیتان. چند سوال به ذهنم آمد ممنون میشم پاسخشان را بدین:
    1) گفتین که دانشجوی Cog Nrsc هستین. مستر هستین یا دکترا؟
    2) تا آنجا که اطلاع دارم این رشته یک رشته علوم پایه ای هست و نمیشه کار بالینی و درمانی انجام داد.موقعیت شغلی این رشته آنجا چطوره؟
    3) به نظر شما برای ادامه تحصیل دکترا بین رشته روانشناسی بالینی و نوروساینس کدام بهتر است؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Clinical psychology

ممنون از پاسختون،
    من مى خواستم براى اپلاى دكترى كانادا خودم را آماده كنم. ولى امسال كه دانشگاه آزاد كنكور دادم، دعوت به مصاحبه شدم. از طرف ديگه هم ويزاى توريستى كانادا دارم و مى خوام برم كانادا....
    راستش گيج شدم، البته سنم هم بالا است و فكر نمى كنم فاند هم بتونم بگيرم. تازه مى خواستم در سفرى كه ميرم كانادا تحقيق كنم براى مهاجرت دانشجويى كه جواب كنكور اينجا آمد.
    هم بالينى هم آكادميك

Member
    رشته و دانشگاه
    Clinical psychology

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    1. بله.
    2. برای کار بالینی یا آکادمیک? اعتبار که دارد! ولی برای کار پیدا کردن فکرشم نکنید!!! خود اونایی که از کانادا مدرک گرفتن باید کلی رزومه شون رو ارتقا بدن و تلاش کنن تا کار پیدا کنن، بعد با دکترای دانشگاه آزاد…? البته غیرممکن نیست. ولی خب باید رزومه تون عالی باشه.
    ممنون از پاسختون،
    من مى خواستم براى اپلاى دكترى كانادا خودم را آماده كنم. ولى امسال كه دانشگاه آزاد كنكور دادم، دعوت به مصاحبه شدم. از طرف ديگه هم ويزاى توريستى كانادا دارم و مى خوام برم كانادا....
    راستش گيج شدم، البته سنم هم بالا است و فكر نمى كنم فاند هم بتونم بگيرم. تازه مى خواستم در سفرى كه ميرم كانادا تحقيق كنم براى مهاجرت دانشجويى كه جواب كنكور اينجا آمد.
    هم بالينى هم آكادميك

Member
    رشته و دانشگاه
    Clinical psychology

نقل قول نوشته اصلی توسط sanjary نمایش پست ها
    در مورد اینکه در چه دانشگاهی ارشدتون را گرفتین مهم نیست ( ازاد یا دولتی فرق نمیکنه براشون). اونا به مدرک پذیرش نمیدن بلکه به تعداد مقالات معتبری که نوشتین و سطح زبان انگلیسی قبولت میکنن.
    در مورد اعتبار مدرک دکترا که میخاین بخونین اگر برای کار درمانی در کانادا منظورتون هست فکر نکنم با دانشی که در اینجا به دانشجوها میدن اگر هم مجوز بدن نمیشه کار درمانی و بالینی کرد. با مدرک اینجا در کانادا فکر نکنم بشه بتونی کاری را انجام بدی ( این نظر منه شایدم بشه) اما اگر منظورتون از اعتبار مدرک دکترا برای تحصیل هست قطعا اعتبار دارد.
    ممنون از پاسخ شما،
    پس اگر وقتم را براى تحصيل در دانشگاه كانادا بذارم بهتره؟ حداقل دانش دكترى را از همانجا بدست ميارم.

Junior Member

ممنون از پاسخ شما،
    پس اگر وقتم را براى تحصيل در دانشگاه كانادا بذارم بهتره؟ حداقل دانش دكترى را از همانجا بدست ميارم.
    اگر سطح زبان انگلیسی تان بالاس و یکی دوتا مقاله معتبر داشته باشین مرجح آن است که کانادا ادامه تحصیل بدین. بستگی به هدفتون در زندگی داره که اینجا بخونی یا کانادا: اگر هدفتون این است که بعد از تحصیل در کانادا همانجا بمونید و زندگی کنید قطعا دکترا را آنجا بخونید بهتره/ اما اگر میخاین بعد از تحصیل در کانادا برگردین اینجا و کار بالینی انجام بدین به نظرم در اینصورت اگر در ایران بتونید در حین تحصیل در دکترا مختصرا کار بالینی را هم کنار آن انجام بدین ایران بهتره. چون دراینصورت تا پایان دکترا در ایران شما تجربه کاری کسب کردین( روانشناسی به تجربه بستگی داره و همچنین فرهنگ و فقط علم نیست) و بعد از آن راحتتر شرو به کار بالینی میکنید اگر مطمئن نیستین بعد از دکترا در ایران میخاین چیکار کنید کانادا بهتره.( البته اینها نظر من هستن شایدم درست نباشه).

Member
    رشته و دانشگاه
    Clinical psychology

نقل قول نوشته اصلی توسط sanjary نمایش پست ها
    اگر سطح زبان انگلیسی تان بالاس و یکی دوتا مقاله معتبر داشته باشین مرجح آن است که کانادا ادامه تحصیل بدین. بستگی به هدفتون در زندگی داره که اینجا بخونی یا کانادا: اگر هدفتون این است که بعد از تحصیل در کانادا همانجا بمونید و زندگی کنید قطعا دکترا را آنجا بخونید بهتره/ اما اگر میخاین بعد از تحصیل در کانادا برگردین اینجا و کار بالینی انجام بدین به نظرم در اینصورت اگر در ایران بتونید در حین تحصیل در دکترا مختصرا کار بالینی را هم کنار آن انجام بدین ایران بهتره. چون دراینصورت تا پایان دکترا در ایران شما تجربه کاری کسب کردین( روانشناسی به تجربه بستگی داره و همچنین فرهنگ و فقط علم نیست) و بعد از آن راحتتر شرو به کار بالینی میکنید اگر مطمئن نیستین بعد از دکترا در ایران میخاین چیکار کنید کانادا بهتره.( البته اینها نظر من هستن شایدم درست نباشه).
    خيلى از اين كه من را راهنمايى كرديد سپاسگزارم. بله من نهايتاً بخاطر دخترم ترجيح ميدم در كانادا ادامه كار و زندگى را داشته باشم. پايه زبان انگليسيم خوبه ولى بايد براى آيلتس وقت بذارم. بنظر شما بهتر است تافل بخونم يا آيلتس؟

Junior Member

خيلى از اين كه من را راهنمايى كرديد سپاسگزارم. بله من نهايتاً بخاطر دخترم ترجيح ميدم در كانادا ادامه كار و زندگى را داشته باشم. پايه زبان انگليسيم خوبه ولى بايد براى آيلتس وقت بذارم. بنظر شما بهتر است تافل بخونم يا آيلتس؟
    خواهش میکنم. آنطور که من متوجه شدم نمرات این دو آزمون را میتونی به یکدیگر تبدیل کنی اما آمریکا و کانادا پیش فرضشان تافل هست.یعنی نمره تافل را راحتتر قبول میکنن و عمومیت این آزمون بیشتر از ایلتس هست. اگر دانشگاه خاصی مدنظرتان هست میتونید برید داخل سایت دانشگاه و در بخش ََAdmision Requirements قسمت زبان ببینید چه مدرکی را میخان. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدرک مورد نیاز به لینک زیر مراجعه فرمایید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...D8%A2%D9%86%29
    ویرایش توسط sanjary : May 30th, 2016 در ساعت 11:31 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)