صفحه 53 از 80 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

Member
    رشته و دانشگاه
    Clinical psychology

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط sanjary نمایش پست ها
    خواهش میکنم. آنطور که من متوجه شدم نمرات این دو آزمون را میتونی به یکدیگر تبدیل کنی اما آمریکا و کانادا پیش فرضشان تافل هست.یعنی نمره تافل را راحتتر قبول میکنن و عمومیت این آزمون بیشتر از ایلتس هست. اگر دانشگاه خاصی مدنظرتان هست میتونید برید داخل سایت دانشگاه و در بخش ََAdmision Requirements قسمت زبان ببینید چه مدرکی را میخان. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدرک مورد نیاز به لینک زیر مراجعه فرمایید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...D8%A2%D9%86%29
    سپاس فراوان، سرچ مى كنم تا ببينم به چه نتيجه اى ميرسم. دانشگاه آزاد هم كه هنوز تاريخ مصاحبه اش را مشخص نكرده و من بليط دارم و بايد برم كانادا....

Junior Member

سلام دوستان. من دانشجوی مهندسی صنایع دانشگاه سراسری ام. از اول رشته م برام جذابیتی نداشت. ترم ششم. از اول دوره کارشناسی برای دانشجوها ترجمه میکردم. تا اینکه با یه سری دانشجوی روانشناسی آشنا شدم و ترجمه هاشونو به عهده گرفتم. مقاله بهم میدادن. تا اینکه متوجه شدم خیلی به روانشناسی علاقمندم. میخوام ارشدم رو ایران روانشناسی بخوونم. سال بعد کنکور میدم. از تابستون شروع میکنم به خووندن. زبانمم خوبه و کلی روحیه دارم. بعد واسه دکترا اپلای کنم . امریکا رو هم خیلی دوس دارم بهم بگین تو دوره ارشدم چه کارهایی باید انجام بدم که بتونم پذیر بگیرم واسه دکترا. راستی وضعیت بورسیه اینا تو رشته روانشناسی چطوره؟

Junior Member

من رشته لیسانسم روانشناسی عمومی بود حال می خوام واسه ارشد در دانشگاه های کانادا اقدام کنم با تاپیک های که خوندم انکار شانس پایین دارم ایا میشه تغییر رشته داد برای رشته دیگه اقدام کرد؟چه رشته های رو توصیه می کنید که هم اپلای شدن راحتر از روانشاسی هم ایلتس 7/5 8 نخواد؟میشه ای تی واسه مستر اقدام کرد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa_sbg نمایش پست ها
    سلام دوستان. من دانشجوی مهندسی صنایع دانشگاه سراسری ام. از اول رشته م برام جذابیتی نداشت. ترم ششم. از اول دوره کارشناسی برای دانشجوها ترجمه میکردم. تا اینکه با یه سری دانشجوی روانشناسی آشنا شدم و ترجمه هاشونو به عهده گرفتم. مقاله بهم میدادن. تا اینکه متوجه شدم خیلی به روانشناسی علاقمندم. میخوام ارشدم رو ایران روانشناسی بخوونم. سال بعد کنکور میدم. از تابستون شروع میکنم به خووندن. زبانمم خوبه و کلی روحیه دارم. بعد واسه دکترا اپلای کنم . امریکا رو هم خیلی دوس دارم بهم بگین تو دوره ارشدم چه کارهایی باید انجام بدم که بتونم پذیر بگیرم واسه دکترا. راستی وضعیت بورسیه اینا تو رشته روانشناسی چطوره؟
    سلام. خيلي خوبه که اينقدر به روانشناسي علاقمند شدين که قصد تغيير رشته دارين. متاسفانه روانشناسای اینجا زیاد فعال نیستن در زمینه بورس و اپلای. اگر صفحات قبل را حوصله داشته باشين و کامل بخونيد.دوستانمان که امريکا تحصيل مي کنند راهنمايي هاي بي نظيري کردند. همانطور که مشخص است داشتن تواناني زبان انگليسي در سطح خوب يک امتياز بزرگ براي اپلاي هست.بعد از زبان انگليسي خوب داشتن چند مقاله معتبر ملاک مهمي براي گرفتن پذيرش هست.وضعيت بورسيه پرسيدين اينطور که دوستان در صفحات قبل گفتن در مورد روانشناسي مخصوصا باليني سخت ميگيرن( البته دوستان امريکا را گفتن). در هر صورت روانشناسي باليني با انسان و بهداشت روان فرد سرو کار دارد در پذيرش مسللم هست که سخت بگيرن ( مثل اينجا نيست). براي پذيرش بايد رزومه قوي داشته باشي ( مخصوصا پژوهش و مقاله). اما يک مورد که هست (مطمئن نيستم اينو) اينه که امريکا براي پذيرش دکترا،مدرک ليسانس ( مرتبط) مي خواد( يعني مستقيم از ليسانس پذيرش مي گيرند اما داشتن ارشد هم امتياز حساب ميشه). در مورد آخري که گفتم مطمئن نيستم. در اين مورد تحقيق کنيد. انشالله که دوستانی که در این زمینه اطلاع دارند بیان اینجا و نظرشون رو ارایه بدن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط wshma نمایش پست ها
    من رشته لیسانسم روانشناسی عمومی بود حال می خوام واسه ارشد در دانشگاه های کانادا اقدام کنم با تاپیک های که خوندم انکار شانس پایین دارم ایا میشه تغییر رشته داد برای رشته دیگه اقدام کرد؟چه رشته های رو توصیه می کنید که هم اپلای شدن راحتر از روانشاسی هم ایلتس 7/5 8 نخواد؟میشه ای تی واسه مستر اقدام کرد؟
    ما نبايد سيستم دانشگاهي اينجا رو با کشورهاي ديگر اصلا مقايسه کنيم که راحت با هر رشته اي وارد يک رشته ديگري شد.
    1_قبل از بورسيه گرفتن بايد بگم موفقيت در هر رشته و کاري نياز به زمان کافي براي تحصيل دارد. اينکه در دو سال من ميخام مهندس بشم و يا دکتر و يا روانشناس با عقل جور در نمياد.
    2_ در مورد بورسيه گرفتن دانشگاه ها به مدارک تحصيليت نگاه ميکنن اول و به نظرم روالش اينه که مدرک ليسانس مرتبط داشته باشي.
    3_ اگر براي ارشد نتوني با رشته مرتبط پذيرش بگيري چطور امکانش هست که با ليسانس غير مرتبط براي يک رشته ديگر پذيرش بگيري؟
    4_ طبق گفته ها و تجربيات دوستان براي ارشد در کل سخت پذيرش ميدن و فقط مربوط به امريکا و کانادا نيست.
    5_ اگر دوس داري در رشته روانشناسي ادامه بدي به نظر من ارشد رو اينجا بخون و همزمان در اين دوسال رزومه( پژوهش) و زبان انگليسيت رو تقويت کن، بعدش راحت ميتوني پذيرش بگيري.( اين رو توجه کن که براي اونا فرق نميکنه زياد که مدرکتو در دانشگاه دولتي گرفتي يا آزاد. اونجا ملاک برتري رزومه پژوهش و زبان قوي هست).
    6_ اگر مشکل مالي نداري ميتوني راحتتر پذيرش بگيري حتي براي ارشد اما اگر بخواي پذيرش با فاند( کمک هزينه تحصيل و زندگي) بگيري بايد رزومه قوي داشته باشي.
    قبل از همه اینها فقط به خودت نگاه کن که به چه چیزی واقعا علاقه داری بعد تصمیم بگیر.
    من نظر خودم رو گفتم. اميدوارم که هميشه سربلند و پيروز باشيد.

Junior Member

سلام دوستان. من ارشد روانشناسی بالینی از دانشگاه علوم و تحقیقات معدل 17 دارم. دوتا مقاله در حد پایان نامم دارم. مدرک زبان فعلا ندارم ولی دارم برای ایلتس میخونم. سابقه کار در مدرسه و کلینک هم دارم که بعنوان مشاور با کودکان کار کردم. سوالم این است که برای دکترا در شاخه روانشناسی بالینی کودک و نوجوان کشورهای اروپایی بهتر هستند یا آمریکایی؟
    سوال دیگه ای که داشتم اینکه وضعیت کاری بعداز دکترا به چه صورت هست؟ با در نظر گرفتن این نکته که رشته ی ما شدیدا وابسته به زبان است.

Junior Member

سلام. خيلي خوبه که اينقدر به روانشناسي علاقمند شدين که قصد تغيير رشته دارين. متاسفانه روانشناسای اینجا زیاد فعال نیستن در زمینه بورس و اپلای. اگر صفحات قبل را حوصله داشته باشين و کامل بخونيد.دوستانمان که امريکا تحصيل مي کنند راهنمايي هاي بي نظيري کردند. همانطور که مشخص است داشتن تواناني زبان انگليسي در سطح خوب يک امتياز بزرگ براي اپلاي هست.بعد از زبان انگليسي خوب داشتن چند مقاله معتبر ملاک مهمي براي گرفتن پذيرش هست.وضعيت بورسيه پرسيدين اينطور که دوستان در صفحات قبل گفتن در مورد روانشناسي مخصوصا باليني سخت ميگيرن( البته دوستان امريکا را گفتن). در هر صورت روانشناسي باليني با انسان و بهداشت روان فرد سرو کار دارد در پذيرش مسللم هست که سخت بگيرن ( مثل اينجا نيست). براي پذيرش بايد رزومه قوي داشته باشي ( مخصوصا پژوهش و مقاله). اما يک مورد که هست (مطمئن نيستم اينو) اينه که امريکا براي پذيرش دکترا،مدرک ليسانس ( مرتبط) مي خواد( يعني مستقيم از ليسانس پذيرش مي گيرند اما داشتن ارشد هم امتياز حساب ميشه). در مورد آخري که گفتم مطمئن نيستم. در اين مورد تحقيق کنيد. انشالله که دوستانی که در این زمینه اطلاع دارند بیان اینجا و نظرشون رو ارایه بدن.
    چه بد. من از کجا میتونم مطمئن بشم که برای پذیرش گرفتن تو دکترا باید لیسانسمم مرتبط باشه؟ آیا کسی اینجا هست که تو این مورد اطلاعات داشته باشه؟؟

Junior Member

دوست من ، همین الان من رفتم تحقیق کردم. توی سایت gradschool.about.com یه مطلبی خووندم که کلا همه این چیزارو توضیح داده بود.
    نوشته که برای اپلای کردن واسه phD داشتن ارشد واجب نیست. و میشه از لیسانس اقدام کرد. ولی برای اونایی که تغییر رشته میخوان بدن بهتره اول یه ارشد بگیرن تا بتونن دانشگاه مقصد رو قانع کنن که برای phD گزینه مناسبی هستن. بنابراین اگه لیسانس روانشناسی داشته باشی میتونی اپلای کنی. ولی برای منی که رشته کارشناسیم مهندسی صنایعه بهتره اول یه مستر بگیرم همینجا تا بتونم خودمو ثابت کنم. ممنون از اینکه این موضوع رو مطرح کردین.

با تشکر از دوستان عزیزی که اینجا وقت میذارن و جواب بچه های روانشناسی رو با حوصله میدن... متاسفانه بچه های روانشناسی خیلی منفعل هستند تو این فروم...
    عزیز ممنون از شما

دوستان کسی میدونه که اگه بخوایم در یک گرایش روانشناسی مثلا نوروسایکولوژی اپلای کنیم حتما باید مقاله مرتبط داشته باشیم؟ یا نیازی نیست مقاله مرتبط باشد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sara_waterlili نمایش پست ها
    با تشکر از دوستان عزیزی که اینجا وقت میذارن و جواب بچه های روانشناسی رو با حوصله میدن... متاسفانه بچه های روانشناسی خیلی منفعل هستند تو این فروم...
    عزیز ممنون از شما

دوستان کسی میدونه که اگه بخوایم در یک گرایش روانشناسی مثلا نوروسایکولوژی اپلای کنیم حتما باید مقاله مرتبط داشته باشیم؟ یا نیازی نیست مقاله مرتبط باشد؟
    خواهش میکنم.
    همانطور که در صفحات قبل دوستان نوشتن این یک واقعیت است که در رشته روانشناسی بالینی ( که نئروسایکالجی هم زیر مجموعه آن حساب میشود) رقابت زیاد است (مخصوصا در امریکا).پس وقتی شما مدارک و رزومه تان را به دانشگاه خاصی میبرید.رزومه تان را با دیگر افراد مقایسه خواهند کرد. مسلما کسی که مقاله مرتبط دارد در اولویت قرار خواهد گرفت. و نکته دیگر اینکه نئروسایکالجی زیاد به روانشناسی بالینی مرتبط نیست و بیشتر روی حافظه و شناخت کار میکند و زیاد کاری به افسردگی و اضطراب و اسکیزوفرنی ندارد.پس کار معقول این است که حداقل دو تا مقاله در مورد زمینه Alzheimer یا ADHD و یا هر حوزه ای که به جامعه آماری خاصی در حوزه شناخت ( حافظه و ادراک و توجه و ..) دسترسی دارین ارایه بدین. در کل داشتن مقاله و مقالات خوب و زبان انگلیسی خوب از اصول مهم برای بورسیه هست. در هر حال اگر وقتشو داری حتما در زمینه های نئروساکالجی مقاله ارایه بده. من برداشت خودم را گفتم. باز هم در این مورد تحقیق کنید.اطلاعات و تجربیاتی که در آینده به دست خواهید آورد را حتما اینجا ارایه دهید. شاد و پیروز باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)