صفحه 55 از 80 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    psychology_Razi university

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

سلام .
    من فاطمه هستم ، 19 سالمه و دانشجوی ترم 3 روانشناسی در مقطع کارشناسی دانشگاه رازی کرمانشاه هستم .
    تا الان تو دوتا کار تحقیقاتی، دستیار پژوهشی شدم اگرچه اسمم داخل مقاله می ره ولی نه به عنوان دستیار پژوهشی اول ! کارهای بالینی و مصاحبه رو انجام می دم مثل گرفتن تست اسکید و گروه درمانی .
    یه موضوع تحقیق هم دارم و خیلی دارم تلاش می کنم و مطالعه ام خیلی خوبه .
    معدلم کلم تا حالا 18.40 البته می تونم ترم های دیگه بیشتر بخونم و بالا ببرمش ولی طی اون دو ترم دستیار پژوهشی بودن برام خیلی مهم تر بودش .
    زبان انگلیسیم عادیه یعنی می تونم بخونم ، بنویسم و خوب صحبت کنم ، دو سال پیش آیلتس آزمایشی 6.25 شدم ولی الان به نسبت اون زمان قطعا خیلی کمتر شده و باید بیشتر کار کنم .
    راستش می خواستم ببینم باید چه کارهایی رو انجام بدم که شانس گرفتن فول فاند برای مستر تو شاخه ی نوروسایکولوژی از یکی از دانشگاه های کالیفورنیا رو داشته باشم .
    و پیشنهاد شما برای من چیه ارشد یا دکتری !؟ دوست دارم در بهترین حالت پذیرش بگیرم .
    یه اقیانوس ممنونم ^_^

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط simplewave نمایش پست ها
    سلام .
    من فاطمه هستم ، 19 سالمه و دانشجوی ترم 3 روانشناسی در مقطع کارشناسی دانشگاه رازی کرمانشاه هستم .
    تا الان تو دوتا کار تحقیقاتی، دستیار پژوهشی شدم اگرچه اسمم داخل مقاله می ره ولی نه به عنوان دستیار پژوهشی اول ! کارهای بالینی و مصاحبه رو انجام می دم مثل گرفتن تست اسکید و گروه درمانی .
    یه موضوع تحقیق هم دارم و خیلی دارم تلاش می کنم و مطالعه ام خیلی خوبه .
    معدلم کلم تا حالا 18.40 البته می تونم ترم های دیگه بیشتر بخونم و بالا ببرمش ولی طی اون دو ترم دستیار پژوهشی بودن برام خیلی مهم تر بودش .
    زبان انگلیسیم عادیه یعنی می تونم بخونم ، بنویسم و خوب صحبت کنم ، دو سال پیش آیلتس آزمایشی 6.25 شدم ولی الان به نسبت اون زمان قطعا خیلی کمتر شده و باید بیشتر کار کنم .
    راستش می خواستم ببینم باید چه کارهایی رو انجام بدم که شانس گرفتن فول فاند برای مستر تو شاخه ی نوروسایکولوژی از یکی از دانشگاه های کالیفورنیا رو داشته باشم .
    و پیشنهاد شما برای من چیه ارشد یا دکتری !؟ دوست دارم در بهترین حالت پذیرش بگیرم .
    یه اقیانوس ممنونم ^_^
    سلام
    تبریک بابت معدل بالا و انگیزه تون برای ادامه ی تحصیل.
    در باره ی پذیرش در آمریکا در این فروم خیلی گفت و گو شده و می تونید به عنوان مثال 25 صفحه ی اخیر رو مطالعه بفرمایید.
    شما اگه بخواید برای ارشد پذیرش بگیرید، با داشتن نمره ی تافل بالای 90 و GRE بالای 310، پذیرش می گیرید. ولی بدون فاند! کلا برا ارشد قید فاند رو بزنید.
    ولی اگه بخواید با همون مدرک کاشناسی تون برای دکترای مستقیم (معمولا 5 ساله) اپلای کنید، شانس پذیرش تون پایین هست. پذیرش واقعا سخت هست. باید نمرات تافل بالای 100 و GRE بالای 320 بیارید. این طوری شانس تون بیشتر هست. اگه نیازمند فول فاند هستید روی این گزینه تمرکز کنید. پذیرش سخته، ولی اگه بگیرید، احتمال این که فاند هم کنارش بگیرید خیلی بیشتر از گزینه ی اول هست.

در باره ی دانشگاه های ایالت کالیفرنیا اطلاعی ندارم. من یه مصاحبه با دانشگاه پالو آلتو در سان فرانسیسکو داشتم، می گفتن پذیرشت اوکی هست. ولی بدون فاند. ولی واقعیت اینه که پالو آلتو یکی از گران ترین شهرهای جهان هست! حتی اگه 90 درصد هزینه ها رم بدن، بازم نمیشه رفت اون ورا!
    سایت اپلای ابرود و سایت دانشگاه های مد نظرتون رو شخم بزنید، حتما شرایط پذیرش دستتون میاد.

Junior Member mahsa_37 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مشاوره خانواده دانشگاه شهید بهشتی

سلام،
    من برای دکترای مشاوره می خواهم اقدام کنم و نمی دانم زیر شاخه psychology محسوب می شود یا سایر رشته های علوم انسانی؟ مطالب زیادی در انجمن در مورد رشته مشاوره بصورت مجزا ندیدم.

پ.ن: من با ارشد مشاوره خانواده باید در سایت دانشگاه ها دنبال عبارت counseling doctorate باشم و doctorate psychology نمی توانم اپلای کنم درست است؟

رشته و دانشگاه

از دوستان کسی هست که دکترای روانشناسی/مشاوره در استرالیا پذیرش گرفته باشه؟ اینطور که من سرچ کردم ظاهرا ارشد و دکتراشون پیوسته است و مستقیم دکترا نمی گیرند.

Junior Member

سلام

لیسانسم کامپیوتر بود و متاسفانه خیلی دیر متوجه شدم که باید برم دنبال علاقم. پارسال تصمیم گرفتم روانشناسی بخونم. هیچ پیش زمینه ای نداشتم. حدودا 6 ماه واسه کنکور خوندم اما بخاطر یه سری مشکلاتی که برام پیش اومد سر جلسه ، کنکور رو خراب کردم. الان نتایج اومده و بالینی شبانه دانشگاه تبریز قبول شدم. تقریبا 2 ماه هم هست که شروع کردم به خوندن واسه کنکور سال بعد

هدفم اینه که واسه دکترا اپلای کنم امریکا.
    اطلاعاتم در مورد اپلای خیلی کمه. یه چیزایی الان متوجه شدم کم و بیش با خوندن پست های قبلی دوستان.

زبانم بد نیست. ولی صرفا در حد راه انداختن کارم تو ایران و کنکوره و مهارت های مکالمه ی نسبتا سطحی روزمره. باید کار کنم رو زبانم. و البته طبیعتا هیچ رزومه ی خاصی هم ندارم چون رشتم این نبوده.

خدمتم نرفتم هنوز اما احتمالش هست که معاف بشم. حدودا یک ماه و نیم دیگه مشخص میشه.

حالا با توجه به این شرایط کسی هست که به من مشورت بده که الان دقیقا چیکار کنم بهتره؟ بخونم سال دیگه تهران قبول شم؟ (مطمئنم میشم. همین امسال باید قبول میشدم در حد رتبه زیر 20)
    برای اپلای کردن به جز زبان و رزومه دقیقا چه کارایی باید بکنم؟ رزومه باید بیشتر در چه زمینه ای باشه؟

ضمن اینکه اصلا به کم راضی نیستم. میخوام هم ارشد اینجا هم دکترای امریکا رو تو بهترین دانشگاه ممکن بخونم. الان هیچی نیستم چون تازه شروع کردم اما از سختی کشیدن در هیچ ابعادی نمیترسم واسه رسیدن به هدفم و کاملا مشتاقم. فقط نمیدونم باید چیکار کنم و اطلاعاتم کمه. خیلی خیلی ممنون و مدیون میشم اگه کسی کمکم کنه در این زمینه. مرسی

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa_37 نمایش پست ها
    سلام،
    من برای دکترای مشاوره می خواهم اقدام کنم و نمی دانم زیر شاخه psychology محسوب می شود یا سایر رشته های علوم انسانی؟ مطالب زیادی در انجمن در مورد رشته مشاوره بصورت مجزا ندیدم.

پ.ن: من با ارشد مشاوره خانواده باید در سایت دانشگاه ها دنبال عبارت counseling doctorate باشم و doctorate psychology نمی توانم اپلای کنم درست است؟
    عقل سلیم حکم می کنه کنه شما وقتی مدرک روانشناسی (چه مشاوره، چه بالینی) دارید، برای مقطع بالاتر شاخه های مختلف روانشناسی (چه مشاوره و چه بالینی چه هر چی) می تونید اپلای کنید و پذیرش بگیرید.
    فقط باید بدونید که یه مقدار تفاوت در رشته ی قبلی و بعدی ممکنه یه مقدار از شانستون کم کنه.
    به نظر من اینا چیزایی نیستند که ارزشش رو داشته باشند ذهنتون رو درگیرش بکنید. درستون رو بخونید و هر رشته ای که دوست دارید اپلای کنید.
    امیدوارم پذیرش بگیرید.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط payam14 نمایش پست ها
    سلام

لیسانسم کامپیوتر بود و متاسفانه خیلی دیر متوجه شدم که باید برم دنبال علاقم. پارسال تصمیم گرفتم روانشناسی بخونم. هیچ پیش زمینه ای نداشتم. حدودا 6 ماه واسه کنکور خوندم اما بخاطر یه سری مشکلاتی که برام پیش اومد سر جلسه ، کنکور رو خراب کردم. الان نتایج اومده و بالینی شبانه دانشگاه تبریز قبول شدم. تقریبا 2 ماه هم هست که شروع کردم به خوندن واسه کنکور سال بعد

هدفم اینه که واسه دکترا اپلای کنم امریکا.
    اطلاعاتم در مورد اپلای خیلی کمه. یه چیزایی الان متوجه شدم کم و بیش با خوندن پست های قبلی دوستان.

زبانم بد نیست. ولی صرفا در حد راه انداختن کارم تو ایران و کنکوره و مهارت های مکالمه ی نسبتا سطحی روزمره. باید کار کنم رو زبانم. و البته طبیعتا هیچ رزومه ی خاصی هم ندارم چون رشتم این نبوده.

خدمتم نرفتم هنوز اما احتمالش هست که معاف بشم. حدودا یک ماه و نیم دیگه مشخص میشه.

حالا با توجه به این شرایط کسی هست که به من مشورت بده که الان دقیقا چیکار کنم بهتره؟ بخونم سال دیگه تهران قبول شم؟ (مطمئنم میشم. همین امسال باید قبول میشدم در حد رتبه زیر 20)
    برای اپلای کردن به جز زبان و رزومه دقیقا چه کارایی باید بکنم؟ رزومه باید بیشتر در چه زمینه ای باشه؟

ضمن اینکه اصلا به کم راضی نیستم. میخوام هم ارشد اینجا هم دکترای امریکا رو تو بهترین دانشگاه ممکن بخونم. الان هیچی نیستم چون تازه شروع کردم اما از سختی کشیدن در هیچ ابعادی نمیترسم واسه رسیدن به هدفم و کاملا مشتاقم. فقط نمیدونم باید چیکار کنم و اطلاعاتم کمه. خیلی خیلی ممنون و مدیون میشم اگه کسی کمکم کنه در این زمینه. مرسی
    من در جایگاهی نیستم که قضاوتتون کنم، ولی این سطح کمال گرایی رو تایید نمی کنم.
    اگر واقعا علاقه مند به ادامه تحصیل هستید و دوست دارید برید دنبال علاقه تون، من توصیه می کنم دانشگاه تبریز رو برید و ادامه بدید.
    بعدش هر جا دوست دارید اپلای کنید.

برای اطلاعات کلی در باره ی اپلای و پذیرش در رشته ی روانشناسی صفحات پیشین رو مطالعه بفرمایید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    من در جایگاهی نیستم که قضاوتتون کنم، ولی این سطح کمال گرایی رو تایید نمی کنم.
    اگر واقعا علاقه مند به ادامه تحصیل هستید و دوست دارید برید دنبال علاقه تون، من توصیه می کنم دانشگاه تبریز رو برید و ادامه بدید.
    بعدش هر جا دوست دارید اپلای کنید.

برای اطلاعات کلی در باره ی اپلای و پذیرش در رشته ی روانشناسی صفحات پیشین رو مطالعه بفرمایید.
    Habib_Nobakht

ممنونم واقعا که وقت گذاشتین خوندین و جواب دادین

راستش خیلی کمال گرایی نیست. خیلی جزئیات رو توضیح ندادم چون نخواستم سرتون رو درد بیارم.
    برای مثال اینکه عرض کردم قطعا سال دیگه تهران قبول میشم رو حساب جوگیری و کمال گرایی نیست. تمام آزمون های آزمایشیم میانگین وزن دارم بین 60 تا 65 بود و مثلا کنکور 93 میانگین وزن دارم از نفر اول کنکور اون سال 1 درصد بیشتر بوده تقریبا. اما متاسفانه سر جلسه حالم به هم خورد و نزدیک به نصف سوالارو نرسیدم جواب بدم. امیدوارم برداشت به خودبزرگ بینی و خودستایی نشه ، خودمم عرض کردم که هیچی نیستم فعلا و فقط رو تواناییم دارم حساب میکنم. فقط موضوع اینه که اول راهم تقریبا همین. منتهی حس کردم علی رغم میل باطنیتون اون قضاوته اتفاق افتاد متاسفانه. شایدم تقصیر خودم بود که اطلاعات زیادی ندادم.

حالا نمیدونم منظورتون از کمال گرایی دقیقا کدوم جنبه از حرفم بود.

عرض کردم صفحات قبلی رو مطالعه کردم. الان اگه فرض کنیم دوتا انتخاب دارم : 1- امسال برم تبریز 2- سال دیگه تهران بخونم (فرض کنیم قبول میشم ) و با توجه به اینکه میخوام برای دکترا اپلای کنم ، به نظر شما انتخاب 1 عقلانی تره یا دو و به چه دلیلی؟
    ویرایش توسط payam14 : August 30th, 2016 در ساعت 02:15 PM

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط payam14 نمایش پست ها
    Habib_Nobakht

ممنونم واقعا که وقت گذاشتین خوندین و جواب دادین

راستش خیلی کمال گرایی نیست. خیلی جزئیات رو توضیح ندادم چون نخواستم سرتون رو درد بیارم.
    برای مثال اینکه عرض کردم قطعا سال دیگه تهران قبول میشم رو حساب جوگیری و کمال گرایی نیست. تمام آزمون های آزمایشیم میانگین وزن دارم بین 60 تا 65 بود و مثلا کنکور 93 میانگین وزن دارم از نفر اول کنکور اون سال 1 درصد بیشتر بوده تقریبا. اما متاسفانه سر جلسه حالم به هم خورد و نزدیک به نصف سوالارو نرسیدم جواب بدم. امیدوارم برداشت به خودبزرگ بینی و خودستایی نشه ، خودمم عرض کردم که هیچی نیستم فعلا و فقط رو تواناییم دارم حساب میکنم. فقط موضوع اینه که اول راهم تقریبا همین. منتهی حس کردم علی رغم میل باطنیتون اون قضاوته اتفاق افتاد متاسفانه. شایدم تقصیر خودم بود که اطلاعات زیادی ندادم.

حالا نمیدونم منظورتون از کمال گرایی دقیقا کدوم جنبه از حرفم بود.

عرض کردم صفحات قبلی رو مطالعه کردم. الان اگه فرض کنیم دوتا انتخاب دارم : 1- امسال برم تبریز 2- سال دیگه تهران بخونم (فرض کنیم قبول میشم ) و با توجه به اینکه میخوام برای دکترا اپلای کنم ، به نظر شما انتخاب 1 عقلانی تره یا دو و به چه دلیلی؟
    من هم با نظر دوستمون موافقم. من الان در وضعیت دو سال بعد شما هستم و بهتون میگم اینکه کدوم دانشگاه خوندید چندان تاثیری در نتیجه نداره و به نظر می رسه صرف انرژی و توان اضافی است و یکسال عقب افتادن در برنامه دکترا. با توجه به سرچ هایی که کردم شما سعی کنید نمرات و معدل بالا داشته باشید، ببینید در دانشگاه های مورد علاقه شما چه اساتیدی روی چه موضوعاتی کار می کنند و موضوعی که مورد علاقه تان است انتخاب کنید و با اساتید قوی مقاله کار کنید و سعی کنید در مجلات علمی پژوهشی چاپ کنید همزمان روی زبان هم کار کنید چون برای اپلای در دانشگاه های آمریکا به نمره تافل و GRE (آزمون هوش و استعداد) بالا احتیاج دارید بعلاوه سابقه پژوهشی درمورد موضوع مورد علاقه دانشگاه مذکور.
    موفق باشید

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    عقل سلیم حکم می کنه کنه شما وقتی مدرک روانشناسی (چه مشاوره، چه بالینی) دارید، برای مقطع بالاتر شاخه های مختلف روانشناسی (چه مشاوره و چه بالینی چه هر چی) می تونید اپلای کنید و پذیرش بگیرید.
    فقط باید بدونید که یه مقدار تفاوت در رشته ی قبلی و بعدی ممکنه یه مقدار از شانستون کم کنه.
    به نظر من اینا چیزایی نیستند که ارزشش رو داشته باشند ذهنتون رو درگیرش بکنید. درستون رو بخونید و هر رشته ای که دوست دارید اپلای کنید.
    امیدوارم پذیرش بگیرید.
    ظاهرا با مدرک مشاوره نمی توانیم روانشناسی بالینی اپلای کنیم (کسی اینجا این کار را کرده؟) یعنی اجازه نداریم وگرنه حتما این کار را می کردم. در ایران هم مشاوره خانواده زیرمجموعه روانشناسی نیست چندسال پیش زیرشاخه علوم تربیتی بود و الان رشته مستقلی شده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)