صفحه 55 از 74 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

منظورم اینه مدرک پیام نور اگه با معدل بالا باشه میشه برای ارشد پذیرش گرفت یا نه

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط faraz_flh نمایش پست ها
    منظورم اینه مدرک پیام نور اگه با معدل بالا باشه میشه برای ارشد پذیرش گرفت یا نه
    در این تاپیک بارها در باره ی این موضوع که اسم و رسم دانشگاه شما در ایران (به جز موارد خاص) تاثیری در شانس پذیرش شما ندارد، بحث شده است.
    پس پاسخ پرسش شما این هست: آره. می شه.
    و شرایطش با شرایطی که در پست های صفحات قبلی توضیح داده شده است یکسان است. صفحات قبلی رو مطالعه بفرمایید. حتما اطلاعات لازم و کافی رو به دست میارید.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Junior Member

سلام من ارشد روانشناسي باليني كودك هستم، مي خواستم بدانم اگر براي دكتراى روانشناسي باليني دانشگاه هاي خوب اقدام كنم چقدر كلا شانس پذيرش وجود دارد چون من از اساتيد شنيدم براي دكتراى باليني براين دانشجويان بين المللي تقريبا شانسي وجود ندارد مگر اينكه گرايش هايي مثل شناختي و نوروساينس بخوانند، ممنون

Junior Member

سلام لطفا یکی جواب من را بدهد. من شنیدم برای دانشجویان خارجی تقریبا شانسی برای گرفتن پذیرش در روانشناسی بالینی وجود ندارد و تنها می توانند گرایش هایی مثل نوروساینس و شناختی بخوانند. آیا درست است؟

Junior Member

سلام به همه
    دوستان من هرچی فروم رو بیشتر خوندم بیشتر گیج شدم و تقاضا دارم یه راهنمایی من رو بکنید.

من کارشناسی مشاوره (counseling) از دانشگاه تهران با معدل 16/92 هستم.

دانشجوی ترم اول رشته ی بهداشت روان (mental health) دانشگاه علوم پزشکی ایران هستم.

برای PhD از همین الان میخوام شروع کنم رزومه جمع کردن برای رفتن از کشور برای تحصیل در رشته ی روانشناسی بالینی (clinical psychology).

سوال هام:

1- کدوم کشور رو برای رفتن هدف قرار بدم؟ (تنها ملاکم اینه که فاند بگیرم و کشور شرق آسیایی نباشه. هیچ کشور خاصی کشور مورد علاقم نیست)

2- تعداد مقالات بیشتر مهمه یا کیفیتش؟ مثلا کسی که 6 تا مقاله بین المللی داره موفق تر محسوب میشه یا کسی که 2 تا مقاله داره ولی با کیفیت خیلی بالا؟

3- برای آیلتس بخونم یا تافل؟

4- آیا مقالات چاپ شده ی داخلی هم براشون مهمه؟

5- سابقه کار رو چطور میشه بهشون ثابت کرد؟ مثلا من که تو مرکز ترک اعتیاد کار کردم، همین که گواهی اون مرکز رو داشته باشم تمامه؟

6- براشون مدارک و مقالات خارج از رشته هم مهمه؟ من 2 تا مقاله محیط زیست داخلی و 2-3 تا مدرک کشوری دارم. میخوام ببینم ممکنه تو تصمیمشون موثر باشه؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط sedric نمایش پست ها
    سلام به همه
    دوستان من هرچی فروم رو بیشتر خوندم بیشتر گیج شدم و تقاضا دارم یه راهنمایی من رو بکنید.

من کارشناسی مشاوره (counseling) از دانشگاه تهران با معدل 16/92 هستم.

دانشجوی ترم اول رشته ی بهداشت روان (mental health) دانشگاه علوم پزشکی ایران هستم.

برای PhD از همین الان میخوام شروع کنم رزومه جمع کردن برای رفتن از کشور برای تحصیل در رشته ی روانشناسی بالینی (clinical psychology).

سوال هام:

1- کدوم کشور رو برای رفتن هدف قرار بدم؟ (تنها ملاکم اینه که فاند بگیرم و کشور شرق آسیایی نباشه. هیچ کشور خاصی کشور مورد علاقم نیست)

2- تعداد مقالات بیشتر مهمه یا کیفیتش؟ مثلا کسی که 6 تا مقاله بین المللی داره موفق تر محسوب میشه یا کسی که 2 تا مقاله داره ولی با کیفیت خیلی بالا؟

3- برای آیلتس بخونم یا تافل؟

4- آیا مقالات چاپ شده ی داخلی هم براشون مهمه؟

5- سابقه کار رو چطور میشه بهشون ثابت کرد؟ مثلا من که تو مرکز ترک اعتیاد کار کردم، همین که گواهی اون مرکز رو داشته باشم تمامه؟

6- براشون مدارک و مقالات خارج از رشته هم مهمه؟ من 2 تا مقاله محیط زیست داخلی و 2-3 تا مدرک کشوری دارم. میخوام ببینم ممکنه تو تصمیمشون موثر باشه؟
    1.انتخاب کشور به خیلی موارد بستگی داره فقط همه انتخاباتون محدود به یک کشور نباشه.
    2.کیفیت مقالات. تعداد مقالات زیاد باشه تاثیر معکوس داره.
    3.به پروگرم و دانشگاه مورد نظرتون بستگی داره که چی بخواد
    4.نه چندان
    5.از رییس مرکز باید نامه ای داشته باشید یا حکم کارگزینی.بندرت سابقه بیمه ممکنه لازم داشته باشند.در برخی رشته ها ممکنه با شما مصاحبه کنند و کاملا متوجه میشند که شما واقعا در زمینه مربوطه کار کردید یا خیر.
    6.خیر.تاثیر معکوس داره. شما باید در زمینه مورد علاقه خودتون فوکوس باشید و در همون زمینه کار کنید و مقاله داشته باشید.کار و مقاله در زمینه محیط زیست رو جدا از تحصیل و شغل ذکر کنید و فعالیت هاتون در قالب ngoها باشه خیلی بهتره.
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    1.انتخاب کشور به خیلی موارد بستگی داره فقط همه انتخاباتون محدود به یک کشور نباشه.
    2.کیفیت مقالات. تعداد مقالات زیاد باشه تاثیر معکوس داره.
    3.به پروگرم و دانشگاه مورد نظرتون بستگی داره که چی بخواد
    4.نه چندان
    5.از رییس مرکز باید نامه ای داشته باشید یا حکم کارگزینی.بندرت سابقه بیمه ممکنه لازم داشته باشند.در برخی رشته ها ممکنه با شما مصاحبه کنند و کاملا متوجه میشند که شما واقعا در زمینه مربوطه کار کردید یا خیر.
    6.خیر.تاثیر معکوس داره. شما باید در زمینه مورد علاقه خودتون فوکوس باشید و در همون زمینه کار کنید و مقاله داشته باشید.کار و مقاله در زمینه محیط زیست رو جدا از تحصیل و شغل ذکر کنید و فعالیت هاتون در قالب ngoها باشه خیلی بهتره.
    موفق باشید

خیلی ممنون از پاسختون.

فقط در ارتباط با سوال اولم، میخواستم ببینم کدوم کشور برای رواشناسی بالینی بهتر خارجی ها رو قبول میکنند و فاند میدن؟ چون تا الان چندین بار شنیدم که مثلا آمریکا اصلا خارجی ها رو برای رواشناسی بالینی پذیرش نمیکنه. قصدم اینه 1-2 تا کشور که دوستان باتجربه پیشنهاد میدن رو روش زوم کنم چون بهرحال برای شروع به خوندن زبان هم باید بدونم برای تافل بخونم یا آیلتس و این فک کنم بستگی داره به اینکه کجا بخوام برم.

دوستان ببخشید باز سوال میپرسم کشورای دارای سبک برای مقطع کارشناسی برای رشته روان شناسی چه کشورای هستن
    و از بین ایتالیا المان اتریش فرانسه برای مقطع کارشناسی کدوم مناسب تره ؟

سلام دوستان من از دانشگاه fielding Graduate University پدیرش واسه پی اچ دی گرفتم ، کسی میدونه این دانشگاه ارزش داره برای ادامه تحصیل توی امریکا ؟

Junior Member

سلام دوستان..
    شاید بیجا باشه سوالم اما خب جزشما کس دیگ ای نمیدونه.. من فارغ التحصیلم میخام برای بار دوم کنکوربدم,تجربی هستم.. عاااااشق روانشناسی و ازالان هم بفکر ادامه تحصیل مقطع مستر یا پی اچ دی توی امریکاهستم.. میخام بدونم مدرک کارشناسیمون یا ارشدمون تفاوتی میکنه ازکدوم دانشگاه باشه برای اپلای؟
    ینی امکان اپلای فارغ التحصیلان دانشگاه های تهران بهتر ووبیشتره؟
    اگ اینجوریه ک خوووودکشی کنم بخونم واس تهران..

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)