صفحه 57 از 80 نخستنخست ... 7474849505152535455565758596061626364656667 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط faraz_flh نمایش پست ها
    منظورم اینه مدرک پیام نور اگه با معدل بالا باشه میشه برای ارشد پذیرش گرفت یا نه
    در این تاپیک بارها در باره ی این موضوع که اسم و رسم دانشگاه شما در ایران (به جز موارد خاص) تاثیری در شانس پذیرش شما ندارد، بحث شده است.
    پس پاسخ پرسش شما این هست: آره. می شه.
    و شرایطش با شرایطی که در پست های صفحات قبلی توضیح داده شده است یکسان است. صفحات قبلی رو مطالعه بفرمایید. حتما اطلاعات لازم و کافی رو به دست میارید.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Junior Member iris87 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sara_waterlili نمایش پست ها
    با تشکر از دوستان عزیزی که اینجا وقت میذارن و جواب بچه های روانشناسی رو با حوصله میدن... متاسفانه بچه های روانشناسی خیلی منفعل هستند تو این فروم...
    عزیز ممنون از شما

دوستان کسی میدونه که اگه بخوایم در یک گرایش روانشناسی مثلا نوروسایکولوژی اپلای کنیم حتما باید مقاله مرتبط داشته باشیم؟ یا نیازی نیست مقاله مرتبط باشد؟

سلام دوست عزیز.
    اگر بک گراند شما به هیچ وجه با گرایش نوروسایکولوژی ارتباطی نداره؛ مسلماً داشتن مقاله انگلیسی خیلی میتونه کمک کننده باشه ولی بودن دوستانی که بک گراند روانشناسی متفاوتی با چیزی که اپلای کردن داشتن؛ ولی موفق به پذیرش شدن که البته این یه مقدار شانسش کمه. کلا تمام دوستانی که قصد اپلای برای هر گرایش روانشناسی در مقطع PhD رو دارن خوبه اینو در نظر بگیرن که منظور از مقاله داشتن، یعنی شرکت مستقیم در فرایند نگارش یک مقاله انگلیسی که دانشگاه های آمریکا یا کانادا و ... رو متقاعد کنه شما در سطحی هستی که بتونی مقاله بنویسی. ضمن اینکه هر مقاله ای لزوما به دربخور نیست؛ هر چقدر تاپیک مقاله ی شما به علاقمندی های استادانی که براشون اپلای می کنین نزدیک تر و در راستای کار اون استادها باشه یا تو مقاله تون ؛ مقاله ی اون استادان رو سایتیشن کرده باشید؛ اینطوری اون مقاله شما بیشتر در زمینه پذیرش به کمکتون میاد!
    موفق باشید
    THE ONLY PERSON WHO IS EDUCATED IS THE ONE WHO HAS LEARNED HOW TO LEARN - AND CHANGE. CARL ROGERS

نقل قول نوشته اصلی توسط sanjary نمایش پست ها
    خواهش میکنم.
    همانطور که در صفحات قبل دوستان نوشتن این یک واقعیت است که در رشته روانشناسی بالینی ( که نئروسایکالجی هم زیر مجموعه آن حساب میشود) رقابت زیاد است (مخصوصا در امریکا).پس وقتی شما مدارک و رزومه تان را به دانشگاه خاصی میبرید.رزومه تان را با دیگر افراد مقایسه خواهند کرد. مسلما کسی که مقاله مرتبط دارد در اولویت قرار خواهد گرفت. و نکته دیگر اینکه نئروسایکالجی زیاد به روانشناسی بالینی مرتبط نیست و بیشتر روی حافظه و شناخت کار میکند و زیاد کاری به افسردگی و اضطراب و اسکیزوفرنی ندارد.پس کار معقول این است که حداقل دو تا مقاله در مورد زمینه Alzheimer یا ADHD و یا هر حوزه ای که به جامعه آماری خاصی در حوزه شناخت ( حافظه و ادراک و توجه و ..) دسترسی دارین ارایه بدین. در کل داشتن مقاله و مقالات خوب و زبان انگلیسی خوب از اصول مهم برای بورسیه هست. در هر حال اگر وقتشو داری حتما در زمینه های نئروساکالجی مقاله ارایه بده. من برداشت خودم را گفتم. باز هم در این مورد تحقیق کنید.اطلاعات و تجربیاتی که در آینده به دست خواهید آورد را حتما اینجا ارایه دهید. شاد و پیروز باشید.
    فقط جهت اصلاح بخشی از گفته این دوست عزیز بگم خدمتتون که الان؛ حوزه های مختلف روانشناسی به شدت به هم مرتبط هستند و اتفاقا در گروه روانشناسی بالینی بسیاری از دانشگاههای آمریکا؛ روی حوزه های نوروساینس و اختلالات وابسته به عملکرد مغز و حافظه کار میکنن و از جمله این اختلالات؛ اضطراب و افسردگی هم هست!!! بستگی داره هر دانشگاه یا هر استاد چه متدی رو برای درمان اون اختلال در پیش گرفته باشن.
    الان حوزه هایی که نوروساینس داره روش کار میکنه تقریبا می تونم بگم تمام اختلالات روانشناسی رو داره در برمیگیره.

موفق باشید.
    THE ONLY PERSON WHO IS EDUCATED IS THE ONE WHO HAS LEARNED HOW TO LEARN - AND CHANGE. CARL ROGERS

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    سلام
    چند نکته:
    تو آمریکا و کانادا کسی فرق بین دانشگاه شریف و مزارشریف رو نمی دونه، مگر در مواردی که استاد یا کمیته ی پذیرش نسبت به دانشگاه شریف اطلاعاتی داشته باشن. ولی رتبه ی عالی تون تو کنکور حتما یه نکته ی خوب هست تو رزومه تون.
    - برای پذیرش با فاند در کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی، یا دکترای روانشناسی بالینی، یا دکترای مستقیم روانشناسی بالینی،
    30 درصد نمره ی تافل شما تاثیر داره، نمره ی بالای 100 عالیه.
    40 درصد هم نمره ی GRE شما تاثیر داره که نمره ی بالای 320 بیارین عالیه.
    30 درصد هم SOP و مقالات و و معدل بالای 17 و توصیه نامه و… تاثیر داره.

-البته قاعده ی کلی ای نمیشه داد، ولی شما این عیار دستت باشه، تا حداقل دیدت روشن تر باشه.

- وضعیت کار هم چه آکادمیک و چه بالینی، ربط به سواد و مهارت های شما داره، هر چی مهارت تدریس، تحقیق و مشاوره و درمانتون بالا باشه، کار هست و درامد هم هست. متوسط در آمد یه روانشناس تو امریکا سالیانه 70.000 دلار هست. البته برا خارجیا مسلما پیدا کردن کار و تثبیت شغل و… سخت تر هست.

این نظر کلی ای بود که بهتون گفتم، ولی چیزایی که فتم لزوما همیشه درست نیست.

در تکمیل گفته های این دوست عزیز چند نکته میگم که امیدوارم به درد بخوره:
    - در مقطع کارشناسی ارشد در گرایش های مختلف روانشناسی (حتی بالینی) احتمال پذیرش با فاند بسیار پایین هست و باید خودتون دست به جیب بشین. در اکثر دانشگاههای آمریکا ( جایی که من هستم و می دونم) معمولا برای دانشجویان دکترا فاند تخصص میگیره و فقط ممکنه شرایطی پیش بیاد که مثلا استادی که باهاش کار می کنی به دانشجوی ارشدش ساعتی پول پرداخت کنه؛ اونم در صورتی که گرنت (Grant) داشته باشه.
    - شرایط کار چه آکادمیک و چه بالینی بسیار دشوارتر از رشته های مهندسیه؛ اگر ترجیح میدید کار بالینی انجام بدین؛ برین سراغ گرایش هایی که چه ارشد چه دکتراش رو بخونین، توسط APA لایسنس کار میده و دوره های کارورزی داره (مثل school psychology, counseling psychology or behavior analysis ). اکثر رشته های experimental , neuroscience و ...در نهایت به شغل های آکادمیک؛ تدریس و یا تحقیقاتی منتهی میشه.
    - یه نکته ی بسیار بسیار مهم که نباید فراموش بشه؛ ارتباط برقرار کردن با استاد هست. یه مثال میزنم که روشن تر بشه: یکی از دوستان من برای پایان نامه اش از برنامه ی آموزشی که یکی از اساتید آمریکایی روش کار میکرد و ساخته بود استفاده کرد و با این استاد قبل از کار پایان نامه اش در ارتباط بود و بعد هم در مقاله اش از کار این خانم استاد استفاده کرد و اسم شون رو هم آورد و در نهایت هم ازشون پذیرش گرفت؛ سخت هست ولی شدنی است!

موفق باشید.
    ویرایش توسط iris87 : September 20th, 2016 در ساعت 01:46 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iris87 نمایش پست ها
    فقط جهت اصلاح بخشی از گفته این دوست عزیز بگم خدمتتون که الان؛ حوزه های مختلف روانشناسی به شدت به هم مرتبط هستند و اتفاقا در گروه روانشناسی بالینی بسیاری از دانشگاههای آمریکا؛ روی حوزه های نوروساینس و اختلالات وابسته به عملکرد مغز و حافظه کار میکنن و از جمله این اختلالات؛ اضطراب و افسردگی هم هست!!! بستگی داره هر دانشگاه یا هر استاد چه متدی رو برای درمان اون اختلال در پیش گرفته باشن.
    الان حوزه هایی که نوروساینس داره روش کار میکنه تقریبا می تونم بگم تمام اختلالات روانشناسی رو داره در برمیگیره.

موفق باشید.
    ممنون بابت ارایه اطلاعات مفیدتون

منظور بنده از اینکه نوروساکالجی با اضطراب و اسکیزوفرنی کاری نداره، این بود که در درمان مستقیم آنها مثل روانشناسی بالینی وارد عمل نمی شود.

Junior Member

سلام من ارشد روانشناسي باليني كودك هستم، مي خواستم بدانم اگر براي دكتراى روانشناسي باليني دانشگاه هاي خوب اقدام كنم چقدر كلا شانس پذيرش وجود دارد چون من از اساتيد شنيدم براي دكتراى باليني براين دانشجويان بين المللي تقريبا شانسي وجود ندارد مگر اينكه گرايش هايي مثل شناختي و نوروساينس بخوانند، ممنون

Junior Member

سلام لطفا یکی جواب من را بدهد. من شنیدم برای دانشجویان خارجی تقریبا شانسی برای گرفتن پذیرش در روانشناسی بالینی وجود ندارد و تنها می توانند گرایش هایی مثل نوروساینس و شناختی بخوانند. آیا درست است؟

Junior Member

سلام به همه
    دوستان من هرچی فروم رو بیشتر خوندم بیشتر گیج شدم و تقاضا دارم یه راهنمایی من رو بکنید.

من کارشناسی مشاوره (counseling) از دانشگاه تهران با معدل 16/92 هستم.

دانشجوی ترم اول رشته ی بهداشت روان (mental health) دانشگاه علوم پزشکی ایران هستم.

برای PhD از همین الان میخوام شروع کنم رزومه جمع کردن برای رفتن از کشور برای تحصیل در رشته ی روانشناسی بالینی (clinical psychology).

سوال هام:

1- کدوم کشور رو برای رفتن هدف قرار بدم؟ (تنها ملاکم اینه که فاند بگیرم و کشور شرق آسیایی نباشه. هیچ کشور خاصی کشور مورد علاقم نیست)

2- تعداد مقالات بیشتر مهمه یا کیفیتش؟ مثلا کسی که 6 تا مقاله بین المللی داره موفق تر محسوب میشه یا کسی که 2 تا مقاله داره ولی با کیفیت خیلی بالا؟

3- برای آیلتس بخونم یا تافل؟

4- آیا مقالات چاپ شده ی داخلی هم براشون مهمه؟

5- سابقه کار رو چطور میشه بهشون ثابت کرد؟ مثلا من که تو مرکز ترک اعتیاد کار کردم، همین که گواهی اون مرکز رو داشته باشم تمامه؟

6- براشون مدارک و مقالات خارج از رشته هم مهمه؟ من 2 تا مقاله محیط زیست داخلی و 2-3 تا مدرک کشوری دارم. میخوام ببینم ممکنه تو تصمیمشون موثر باشه؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط sedric نمایش پست ها
    سلام به همه
    دوستان من هرچی فروم رو بیشتر خوندم بیشتر گیج شدم و تقاضا دارم یه راهنمایی من رو بکنید.

من کارشناسی مشاوره (counseling) از دانشگاه تهران با معدل 16/92 هستم.

دانشجوی ترم اول رشته ی بهداشت روان (mental health) دانشگاه علوم پزشکی ایران هستم.

برای PhD از همین الان میخوام شروع کنم رزومه جمع کردن برای رفتن از کشور برای تحصیل در رشته ی روانشناسی بالینی (clinical psychology).

سوال هام:

1- کدوم کشور رو برای رفتن هدف قرار بدم؟ (تنها ملاکم اینه که فاند بگیرم و کشور شرق آسیایی نباشه. هیچ کشور خاصی کشور مورد علاقم نیست)

2- تعداد مقالات بیشتر مهمه یا کیفیتش؟ مثلا کسی که 6 تا مقاله بین المللی داره موفق تر محسوب میشه یا کسی که 2 تا مقاله داره ولی با کیفیت خیلی بالا؟

3- برای آیلتس بخونم یا تافل؟

4- آیا مقالات چاپ شده ی داخلی هم براشون مهمه؟

5- سابقه کار رو چطور میشه بهشون ثابت کرد؟ مثلا من که تو مرکز ترک اعتیاد کار کردم، همین که گواهی اون مرکز رو داشته باشم تمامه؟

6- براشون مدارک و مقالات خارج از رشته هم مهمه؟ من 2 تا مقاله محیط زیست داخلی و 2-3 تا مدرک کشوری دارم. میخوام ببینم ممکنه تو تصمیمشون موثر باشه؟
    1.انتخاب کشور به خیلی موارد بستگی داره فقط همه انتخاباتون محدود به یک کشور نباشه.
    2.کیفیت مقالات. تعداد مقالات زیاد باشه تاثیر معکوس داره.
    3.به پروگرم و دانشگاه مورد نظرتون بستگی داره که چی بخواد
    4.نه چندان
    5.از رییس مرکز باید نامه ای داشته باشید یا حکم کارگزینی.بندرت سابقه بیمه ممکنه لازم داشته باشند.در برخی رشته ها ممکنه با شما مصاحبه کنند و کاملا متوجه میشند که شما واقعا در زمینه مربوطه کار کردید یا خیر.
    6.خیر.تاثیر معکوس داره. شما باید در زمینه مورد علاقه خودتون فوکوس باشید و در همون زمینه کار کنید و مقاله داشته باشید.کار و مقاله در زمینه محیط زیست رو جدا از تحصیل و شغل ذکر کنید و فعالیت هاتون در قالب ngoها باشه خیلی بهتره.
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    1.انتخاب کشور به خیلی موارد بستگی داره فقط همه انتخاباتون محدود به یک کشور نباشه.
    2.کیفیت مقالات. تعداد مقالات زیاد باشه تاثیر معکوس داره.
    3.به پروگرم و دانشگاه مورد نظرتون بستگی داره که چی بخواد
    4.نه چندان
    5.از رییس مرکز باید نامه ای داشته باشید یا حکم کارگزینی.بندرت سابقه بیمه ممکنه لازم داشته باشند.در برخی رشته ها ممکنه با شما مصاحبه کنند و کاملا متوجه میشند که شما واقعا در زمینه مربوطه کار کردید یا خیر.
    6.خیر.تاثیر معکوس داره. شما باید در زمینه مورد علاقه خودتون فوکوس باشید و در همون زمینه کار کنید و مقاله داشته باشید.کار و مقاله در زمینه محیط زیست رو جدا از تحصیل و شغل ذکر کنید و فعالیت هاتون در قالب ngoها باشه خیلی بهتره.
    موفق باشید

خیلی ممنون از پاسختون.

فقط در ارتباط با سوال اولم، میخواستم ببینم کدوم کشور برای رواشناسی بالینی بهتر خارجی ها رو قبول میکنند و فاند میدن؟ چون تا الان چندین بار شنیدم که مثلا آمریکا اصلا خارجی ها رو برای رواشناسی بالینی پذیرش نمیکنه. قصدم اینه 1-2 تا کشور که دوستان باتجربه پیشنهاد میدن رو روش زوم کنم چون بهرحال برای شروع به خوندن زبان هم باید بدونم برای تافل بخونم یا آیلتس و این فک کنم بستگی داره به اینکه کجا بخوام برم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)