صفحه 6 از 80 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته روانشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Salahpsycho نمایش پست ها
    من رفتم این دانشگاه را دیدم. اسمش حتی تو لیست National Research Council Ranking, Psychology Section هم نبود که نشون بده چقدر در قابل مقایسه هست با سایر دپارتمان ها. تاریخچه خیلی ضعیفی هم داره یعنی ساله 2001 بنا شده. در ضمن فاند هم به هیچ عنوان نمیده پس :
    اولاً به درد کسی میخوره که خودش تو کالیفرنیا (شهرهای مختلفش) زندگی کنه و سیتیزنشیب باشه. دوماً از لحاظ مالی مشکلی برای پرداخت Tution Fees نداشته باشه . چون اینجور دانشگاه ها هدف اصلی اشان بیزینس هست و جذب توریست-دانشجو. با توجه به اینکه مدرسه تخصصی روانشناسی هست ، این نکته قابل توجهی است چون تقریباً همه گرایش های روانشناسی را با ظریفت بالا در کمپس های مختلف داره ،،، ولی ولی و ولی این را باید در نظر گرفت که خود این دانشگاه تازه قوامشو از مدرسه تخصصی روانشناسی (California School of Professional Psychology (CSPP)) گرفته که همچین قوی نیست ، چون خود مدرسه تخصصی روانشناسی کالیفرنیا در بین 186 دپارتمان قوی و متوسط روانشناسی آمریکا رتبه 4 تا به آخر را داره پس : نتیجتاً برای اپلای با نیت کسب فاند توهمی بیش نیست چون اصلاً نمی ارزه. من که باشم همین دانشگاه تهران برای دکتری بیشتر حال میده بخونی چون خود دانشگاه تهران ما دانشجویان روانشناسیش ده برابر اونا باهوش ترند در مقایسه با دانشجویان اون دانشگاه. تازه مشکلات کیلیئرنس و دوری خانواده و.... که وجود داره ، دیگه اصلا نمی ارزه. بمونی ایران خیلی بیشتر پیشرفت میکنی تو دوره دکتری برای یه دانشجوی روانشناسی . چون میتونی کیس ببینی ، تو کلینیک کار کنی ، هزار نوع تجربه کسب میکنی . تازه با هر گرایشی باشی تو ایران الاماشالله میتونی کار مداخله ای و درمانی کنی ، الان که شنیدم یکی تو کرج با لیسانس علوم تربیتی خودشو دکتر روانشناس معرفی کرده و ....
    حالا با این شرایط این کشور 10 برابر میتونی بیشتر پول در بیاری و تجربه کسب کنی تا اینکه بیری اونجا سالی بین 40 تا 70 میلیون خرج تحصیلو و زندگیت شه به علاوه مشکلات دوری و.....

تازه تو آمریکا کسی از APA مجوز یا همون ( Accreaition) (چی چیه اسمش یادم رفته ) نداشته باشی حق کیس دیدن نداری اونم ویژه سه تا گرایش ، بالینی ، تربیتی و مشاوره . برای گرفتن مجوز هم هر ایالت دردسرهای خاص خودشو داره و هر ایالت APA/Section یه امتحان میگیرند که از امتحان جامع دکتری خیلی سخت تره . حالا به نظر شما چند سال بعد از دکتریتون میتونید مراجع داشته باشید با توجه به این شرایط. : از 6 تا 8سال ( برای گرایش های بالینی و مشاوره ) که خود دکتری طول میکشه . احتمالا 3 الی 4 سال بعد هم بتونی مجوز بگیری . اینجوری که تا 40 سالگی طول کشیده و هنوز درآمد زایید شروع نشده .
    اگه ایران باشی تا اون سال احتمالا 2000 تا کیس دیدی و کلی درآمد. تازه شاید هیئت علمی یه خراب شده ای هم شدی.
    حالا خودتون انتخاب کنید .
    در هر صورت اگه تو یکی از شهرهای ایالت کالیفرنیا هستی اپلای کن ، چون مثل آب خوردن پذیرش میگیری ، غیر از این بی خیال شو چون خیلی خیلی دپارتمان های بهتری هست که شرایط اپلای راحت تری دارند و تازه فاند یا Tution Waive هم میدن. از اینجا
    و اینجا میتونید کمک بگیرید برای مقایسه دپارتمان ها.
    راستی بچه ها شاید در اطلاعاتی که من اینجا میذارم کمی نقص یا اشتباه وجود داشته باشه و 100 درصد هم که نظر شخصی ام هست . پس خوشحال میشم اگه اطلاعاتی دارید اینجا قرار بدید تا من هم دانشمو اصلاح کنم ؛ در هر زمینه ای.
    خلاصه سوالات دیگه ای هم باشه در خدمتیم تا بچه های روانشناسی ایران هم بتونند مثل بچه های فنی مث آب خوردن اپلای کنند و فول فاند بشند.
    یا علی

مرسی از نکات مفیدی که گفتی ، ما میخاستم اپلی کنم واسه این دانشگاه که با حرف های شما پشیمون شدم ، آیا از این مدارس تخصصی و معتبر تو امریکا واسه رشته روانشناسی سراغ دارید ؟

من واسه دکتری تو رشته روانشناسی مشاوره اقدام کردم واسه دانشگاه تگزاس ، میلواکی، جورجیا ستایت ، و مک گیل . همه مادارکامو کامل تحویل دادم الا نمره زبانم که قراره ۲ هفته دیگه امتحان بدم و جوابش ۱ ماه دیگه آماده میشه خیلی نگران این زبان هستم که نکنه ردم کنند که دیر رپورت میکنم نمره زبانو ، دد لاین این دانش گه ۱ دسامبر بود ،راستی من تو امریکا نیستم .

Junior Member amirehtsham آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    روانشناسی بالینی دانشگاه آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط saranaimi نمایش پست ها
    سلام من ارشد تربیتی دارم با معدل 17 می خوام بالینی بخونم کسی هست که بدونه استرالیا کدوم دانشگاهش بالینی داره مرسی
    سلام
    اگربگم دقیقا، دروغ گفتم! ولی باید بگم بهترین و تنها دانشگاهی که در استرالیا خیلی توی کارای روانشناسی قهار دانشگاه نیو ساوت ولز هست!

Junior Member amirehtsham آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    روانشناسی بالینی دانشگاه آزاد

بچه ها ببخشید که من اینهمه اطلاعات داشتم دیر آمدم اینجا با شما سهیم شم.
    پس حالا همه خوب توجه کنند :
    من کارشناسیمو بهشتی گرفتم و ارشدم روانشناسی استثنایی تهران را دارم تموم میکنم. یه خورده اطلاعات شما از واقعیت دوره. من تقریباً 3 ساله به فکره اپلایم و 1 ساله جدی بهش چسبیدم. اولاً اینکه روانشناسی در آمریکا خودش یه رشته بسیار قوی ای هست و زیر شاخه پزشکی نیست. دوماً اکثر دپارتمان های مطرح روانشناسی آمریکا فاند های بسیار عالی در حد رشته های مهندسی میدن و بالاتر . اکثرشون به طور کلی 5 تا6 گرایش روانشناسی را دارند. Clinical , Cognitive. Behavioral Neuroscience , Developmental , Social , Industrial و بعضاً Sport Psychology هم دارند. گرایش کودکان استثنایی هم اونجا در دپارتمان Special Education هست که بیشتر در دانشکده Education به همراهه رشته های Consuling and Educational Psychology. یعنی اکثراً روانشناسی در دانشکده یا کالج علومه و گرایش های استثنایی و تربیتی در کالج آموزش و پرورش. دقیقاً همین شرایط هم در دانشکده های کانادا موجو هست. فقط یه فرق خیلی خیلی خیلی اساسی دارند و اونم نمره GRE هست. تقریباً 186 دانشگاهی که در آمریکا Graduate Study توی روانشناسی دارند نمره جی آر ای را می خوان. به غیر از 3 الی 4 مورد که اونم دانشکاه نیستند و در واقع مدرسه حرفه ای روانکاوی و سایر در کالیفرنیاست. اما نکته بسیار مهم که برای اکثر ما اینه که متاسفانه میانگین نمره Verbal GRE در اکثر دپارتمانهای روانشناسی بین 650 تا 690 هست که این واقعا وحشتناکه. همین جا اگر نمره بچه های فنی که اپلای کردن نگاه کنید در بهترین شرایط تکوتوک 650 یا 600 و ببینید این نمره 650 نمره میانگین برای رقابت با اون آمریکایی هست که خودشون 10 برابر ما عاشق رشته روانشناسی اند ( چون تو سال 2010 بعداز پزشکی ، حقوق ، مدیریت پر طرفدارترین رشته آمریکایی ها شده ، پس کارمون خیلی سخت شد ) . خوب چند تا راه داره که از شر این نمره وحشتناک که گرفتن 650 وربال برای ما که همون تافلش اشکمونو در میاره کاره سختیه ، اپلای کردن برای چند تا دانشگاه خوب کاناداست که GRE اصلا نمی خواد . مثلا University of Ottawa , Concordia University ,McGill, Carleton University , UNBC , University of Sasckatachewan و .... البته خود دانشگاه کانکوردیا و کارلتون میگند اگه جی ار ای داشته باشید بهتره اگر نه بی خیال. در ضمن دانشگاه هایی که اینجا ازش نام بردم چیزی کم از دانشگاه های آمریکا ندارند از لحاظ facilities ها . حتی خیلی هاشون هم برترند. البته آمریکا یه عشق و حالی داره که هیچ جا نداره . اینو ملتفتید که . خلاصه مخلص کلام این اطلاعاتی که مال بچه های فنی هست اصلا اکتفا نکنید مثلا نمره تافل و نمره جی ار ای. چون آمریکا یی ها عاشق رشته های فنی نیستند بر عکس عاشق رشته هایی مثل مدیریت و روانشناسی اند و این کار را برای ما سخت تر می کنه . مثلا من خودم 12 تا مقاله بین المللی ، 10 مورد آنر در ورزش و کارهای دانشجویی ، GPA 18.25 دانشگاه تهران ، کلی سابقه کاری و درمانگری حتی تو مرکز فوق تخصصی آتیه ، و احتمالا نمره خوب تافل در چند وقت آینده ، ولی هنوز شک دارم که بتونم از جای خوب پذیرش بگیرم . البته قابل توجه اینکه یکی از دوستام که اونم ارشد عمومی تهران بود برای fall 2011 یعنی 3 ماه پیش رفت کانادا University of Windsor. تافلش شد 97 و جی ار ای وربال 550 و معدلش 18.70بود و مقاله اصلا نداشت و پایانامه معمولی و مهمهتر از همه فول فاند گرفت . من فکم خورده بود زمین وقتی بهم گفت و الانم اونجا داره کیف می کنه . رشته اش هم روانشناسی اجتماعی کاربردی بود.
    نکته بعدی که بگم و برم اینکه زیاد برای گرایش های غیر بالینی مهم نیست که ارشد یا لیسانست چی بوده ، اما برای بالینی مهمه . این مهمه که چقدر در اون زمینه کار کردی و مقاله داری. مثلا من خودم عشقه روانشناسی شناختی و Behavioral Neurosciense هستم. به خاطر همین تجارب کاریم و تز ارشدمو بردم به سمت درمانهای تکنولوژیک مثل نوروفیدبک ، QEEG , ERPs و ...
    تازه برای گرایش من خیلی از خوداشونه که ریاضی یا فیزیک و کامپیوتر خوانده باشی. و بچه ها روانشناسی بالینی در دانشگاه های خوب آمریکا قبول شدن واقعا و واقعا کاره سختیه . روانشناسی بالینی پر درآمده در آمریکا به خاطر همین طالب زیاد داره. نکته اینکه درد سرش هم زیاده چون من آماره چند تا دانشگاه را دیدم اکثرا در بهترین شرایط دکترای بالینی را در 7 سال و بعضاً 6 سال تموم کردند و خوب این خیلی زیاده. ولی گرایش های دیگه معمولا4سال و طول بکشه 5 سال. راستی من تمام مطالبی که اینجا ذکر کرده در مورد Ph.D در روانشناسی بود از ارشد زیاد اطلاع ندارم هرچند فرق زیادی هم نمی کنه.
    در هر صورت من 3تا آدرس دارم که اطلاعات ریز دانشگاه های کانادا به علاوه Deadline ها شون و اینکه میانگین جی آر ای چند را براتون می ذارم به همراه یه آدرس رنگینگ دپارتمان های روانشناسی دانشگا ههای آمریکا ست که خیلی توپه.
    اگه از این مطالب خوشتون اومد برام دعا کنید یا اگه سوال داشتید پیغام خصوصی بگذارید.
    نگران نیاشید به هرچی بخواهیم خواهیم رسید.
    آدرس اولی سایتیه که رتبه دپارتمان های آمریکا را نوشته : http://www.socialpsychology.org/ranking.htm

آدرس دوم برای دانشگاه های کاناداست : www.science.mcmaster.ca/psychology/undergrad/grad_programs.pdf

و این : http://www.cpa.ca/cpasite/userfiles/... 2009-2010.pdf

سلام دوست من!
    مرسی که این ابهامی رو که در من بوجود اومده بود رو برطرف کردی! جدیدا خودمم هم در دانشگاه سیراکیوز و دانشگاه دوک هم این مساله رو دیدم! مرسی و سپاس!

Member Salahpsycho آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Uni of Wisconsin, Psychology

نقل قول نوشته اصلی توسط amirehtsham نمایش پست ها
    سلام دوست من!
    مرسی که این ابهامی رو که در من بوجود اومده بود رو برطرف کردی! جدیدا خودمم هم در دانشگاه سیراکیوز و دانشگاه دوک هم این مساله رو دیدم! مرسی و سپاس!
    سلام بچه ها
    اومدم نکاتی را بگم ویژه اونهایی که عشق اینن که روانشناسی بالینی بخونند در آمریکا و کانادا. بچه ها من در پست های قبلی که در مورد نمره وربال جی آر گفتم با اطلاعاتی که تاز گی ها به دست آوردم تکمیل شد. متاسفانه من چند تا گزارش میانگینه های چند تا دانشگاه Top 10 آمریکا را دیدم و با سایر رشته های مقایسه کردم. نتیجه وحشتناک بود. روند افزایش نمره وربال برای ورود به دانشگاه خوب آمریکا روند صعودی شدیدی داشته و این اولا نشان از افزایش علاقه برای روانشناسی بالینی و دوماً مطرح شدن این گرایش به عنوان یکی از پر درآمد ترین رشتها. یه آمار دیدم که نوشته بود روانشناسی بالینی میتونه در آمریکا حتی ساعتی 200 تا 350 دلار مراجع ببینه در فقط 45 دقیقه. خوببببب یعنی چی ؟؟
    در رابطه با نمره جی آر ای وربال University of Texas at Austin که Top 20 هست .مثلا میانگین آفراد وارد شده به دکتری مهندسی الکترونیک ، 550 بود ، مهندسی شیمی 512 بود ؛ فیزیک 480 ، کامپیوتر 530 ،و... اما اما و اما روانشناسی بالنی میانگین افراد وارد شده در سال 2011 به نظرتون چند بود ؟ نه جدی چند بود ؟؟؟
    وحشتناک 685 .. باورم نمی شد . تازه این میانگینه احتمالا بالای 700 هم داشتند. تقریبا یه اختلاف 100 نمره ای با تمامی رشته ها . میتونید برید در دپارتمان هاش را چک کنید تا مطمئن شید. تازه گرفتن نمره بالای 550 وربال تا 650 مثل 350 تا 450 نیست ؛ بسیار سخت تر است چون یه دنباله لگارتمی هست وربال نه یه دنبتله حسابی که فکر کنی خوب کاری نداره که بشینی توپ بخونی راحت کسب میکنی.
    اگر وقت دارید و عشق بالینی هستید که به نظر من هیچی توش نیست ، حداقل باید برای 2الی 3 سال برنامه داشته باشی با سطح زبان متوسط. من در همین AA یکی از بچه ها را میشناسم که با 3 سال برنامه ریزی مشخص تونسته بود وربال 730 یا 760 یادم نیست دقیقاً )کسب کنه. شریف خونده بود .
    من اینا را اینجا نمیگم که شما را مایوس کنم ، فقط میگم که اگه عشق بالینی هستید ، وربال را جدی بگیرید . من حتی تو دانشگاه های کانادا اون چندتایی که دیده بودم جی آر نمیخوان مخصوص گرایش های به غیر از بالینی بوده و بالینی تا اونجایی که یادم هست جی آر ای میخوان.
    اما نکته قابل توجه در مورد بالینی اینه که اکثرا همه دانشجویان فول فاند میشند و برای دوران انترنی پول جدای خوبی هم میگرن. خوب معلومه که که کسایی که admited میشن سی وی شاخی دارند و مستحق بالاترین فاند دانشگاه.
    در پایان امیدوارم از پست های من جهت کسب اطلاعات استفاده کنید و حکم تصمیم قطعی یا چیزی تو همین مایه هارار برای شما نداشته باشه. فراموش نشه این گفته ها تماماً پردازش شناختی مغز منه و احتمالا توش سوگیری هم هست.
    به امید موفقیت همه دانشجویان روانشناسی ایران

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Shakeloli نمایش پست ها
    مرسی از نکات مفیدی که گفتی ، ما میخاستم اپلی کنم واسه این دانشگاه که با حرف های شما پشیمون شدم ، آیا از این مدارس تخصصی و معتبر تو امریکا واسه رشته روانشناسی سراغ دارید ؟

من واسه دکتری تو رشته روانشناسی مشاوره اقدام کردم واسه دانشگاه تگزاس ، میلواکی، جورجیا ستایت ، و مک گیل . همه مادارکامو کامل تحویل دادم الا نمره زبانم که قراره ۲ هفته دیگه امتحان بدم و جوابش ۱ ماه دیگه آماده میشه خیلی نگران این زبان هستم که نکنه ردم کنند که دیر رپورت میکنم نمره زبانو ، دد لاین این دانش گه ۱ دسامبر بود ،راستی من تو امریکا نیستم .
    من دقیقا نفهمیدم منظورتون کدوم نمره زبانه ؟
    اگه تافل هست که تون 2 هفته ای ریپورت میشه . اگه جی آر ای هست یه خورده کارت با اون دانشگاههایی که ددلاینشون 1 decدچار مشکل میشی. ابه نظر من با کوردیناتور ها ایمیل بزن و جوابشونو بپرس. مثلا من خودم به یه استاد توی SUNY at Buffalo که دانشگاه خوبیه در روانشناسی ، که باهاش ارتباط داشتم و منو خواست و گفت که اپلای کنم و از cv ام خوشش اومد. فقط یه مشکلی داشتم این بود که وقت دادن امتحان جی آر ای را نداشتم و بهش گفتم شاید بتونم توی فوریه بدم که از ددلاین شما (1 دسامبر بود) گذشته ،گفت به کوردیناتور بگو. به اون گفتم گفت احتمالا ریجکت میشی و تنها کاری که میتونی بکنی اینه که برای M.Aکه ددلاینش 1 مارچ بود اپلای کی که اونم گفتم نمیخوام. M.A
    اینجوریخ خلاصه مثل ایران ما تعارف ندارند ، مدارک ناقص باشه مثل آب خوردن اولین روز ریجکت میشی. دانشگاه های خوبی را هم اپلای کردی.

شاخترینش همون مگ گیله که فکر کنم برای گرایش شما هم جی آر ای نمی خواست . خوبم فاند میده. اگه با استاد لینک باشی که خیلی جلویی.
    به خدا توکل کن همه چی حله .

رشته و دانشگاه

با سلام
    یکی از بچه ها یه سوالی پرسید به نظرم رسید اینجا قرار بدم شاید دیگران بتونند بیشتر کمک کنند.
    سوال :
    سلام خدمت شما دوست عزیز
    بنده دانشجوی دکتری مشاوره هستم و در حال بورس شدن در یکی از دانشگاه های دولتی داخل.

چندین مقاله آی اس آی و علمی پژوهشی (بالای 10 تا) و معدل اول و دانشجوی برتر دکتری، رتبه یک دکتری، بنیاد نخبگان و سابقه تدریس (حتی کارشنناسی ارشد) و پژوهشی........... تا بخواید دارم
    من قصد دارم تابستان ها را در خارج از کشور به تحصیل و کار بپردازم و فقط در سال تحصیلی در داخل ایران باشم
    با این شرایط تمایل دارم که در گرایش خانواده پست داک بگیرم از یکی از دانشگاه های کانادا یا امریکا. آیا اطلاعاتی در این زمینه دارید و اینکه چطور فاند می دند؟
    لازم به ذکر است که من تا نهایت یک سال و نیم آینده دکتری خود را تمام میکنم
    خیلی تمایل دارم در روانشناسی بالینی هم دکتری بگیرم. آیا شرایطی برای من هست. مثلا آیا آنها نیز PHD by research و توی این مایه ها دارند که بتونی با پژوهش کردن و با سالی دو ماه حضور داشتن دکتری بگیری
    پاسخ :
    1)شما سی وی خوبی داری و میتونی برای پست داک اقدام کنی.
    2)مهمترین قسمت پست داک اینه که بتونی ارتباط خوبی با استاد ها برقرار کنی .
    4) پست داک گرفتن از آمریکا کار ساده ای نیست هرچند من بچه های فنی را دیدم که گرفتند اما کانادا شرایط راحت تری داره.
    5)به نظر من بهترین شرایط برای شما اینه که از فرصت مطالعاتی استفاده کنی ، از آنجا که در پست داک حتما باید پروژه ای را زیر نظر یه استاد طی کنی ، مهم اینه که یه ارتباط خوب برقرار کنی.
    اگه از یکی از دانشگاه های کانادا فرصت مطالعاتی بگیری شش ماه میری اونجا و اگه زرنگ باشی در این شش ماه میتونی مخه چند تا استاد را بزنی و اگه خوب باشی اونا از خداشونه شما برای پست داک بری اونجا.
    مهم اینه که دانش زبان خوبی داشته باشی و در دپارتمان های مختلف سرچ کنی و علاقه ات را پیدا کنی. به راحتی دانشگاه های کانادا فرصت مطالعاتی میدهند چون همه هزینه هاش پای خودته اما پست داک به این راحتی نیست.
    6)در رابطه با دوباره دکتری بالینی خواندن هم خیلی درد سر خواهی داشت. آمریکا را که کلاً باید بیخیال شی به خاط ویزاش و حتی کانادا هم گیر میده که تو که یه دکتری داری چرا دوباره میخای دکترا بگیری و قانع کردنشان کار حضرت فیله.
    7) در رابطه با رفتن اومدن هم خیلی بستگی به این داره که فاند پست داکت چقدر باشه و چه ویزایی گرفته باشی (از کانادا). تقریباً یکسال تا 2 سال طول میکشه ، هر رفتو آمدی هم بین 3 تا 5 میلیون آب میخوره. اینجوری که همه را باید خرج هواپیما کنی.

در پایان فرصت مطالعاتی را بچسبید دوست عزیز
    اونجا برسی خیلی کارا میتونی بکنی و دستت باز تره.

Junior Member

اره دوست خوبم منظورم امتحان زبان آیلتس هست ، توکل به خدا تا ببینم چی میشه ، اره مک گیل نمیخاد جی ار ای ، از طرفی یکی از استادها ا وکی داد که اسمشو بنیوسم به عنوان سوپر وایسور آینده . خیلی خوشم میاد که کسانی هستند مثل شما که رفتند و حسابی اطلاعات به دست آوردند من خودم حولوحوش ۲ ساله که تو وب سا یت های دانشگا ها هستم و الان اپلی کردم ، در ضمن من از دانشگاه هسلینکی هم با یه استاد حرف زدم اوکی داده و در حال نوشتن پروپوز ال هستم و به احتمال خیلی زیاد قبول میشم چون استاد تو پذیرش حرف ا ولو میزنه منتها با این که یکی از بهترین دانشگاه های اروپا ست با رنک ۷۹ تو دنیا اما ا سکولارشیپ نمیده به اینترنشنال ها هر چند هزینه دانشگاش مجانیه ، حلا موندم تا ببینم جواب امریکا چی میاد

Junior Member

من دقیقا نفهمیدم منظورتون کدوم نمره زبانه ؟
    اگه تافل هست که تون 2 هفته ای ریپورت میشه . اگه جی آر ای هست یه خورده کارت با اون دانشگاههایی که ددلاینشون 1 decدچار مشکل میشی. ابه نظر من با کوردیناتور ها ایمیل بزن و جوابشونو بپرس. مثلا من خودم به یه استاد توی SUNY at Buffalo که دانشگاه خوبیه در روانشناسی ، که باهاش ارتباط داشتم و منو خواست و گفت که اپلای کنم و از cv ام خوشش اومد. فقط یه مشکلی داشتم این بود که وقت دادن امتحان جی آر ای را نداشتم و بهش گفتم شاید بتونم توی فوریه بدم که از ددلاین شما (1 دسامبر بود) گذشته ،گفت به کوردیناتور بگو. به اون گفتم گفت احتمالا ریجکت میشی و تنها کاری که میتونی بکنی اینه که برای M.Aکه ددلاینش 1 مارچ بود اپلای کی که اونم گفتم نمیخوام. M.A

اینجوریخ خلاصه مثل ایران ما تعارف ندارند ، مدارک ناقص باشه مثل آب خوردن اولین روز ریجکت میشی. دانشگاه های خوبی را هم اپلای کردی.

شاخترینش همون مگ گیله که فکر کنم برای گرایش شما هم جی آر ای نمی خواست . خوبم فاند میده. اگه با استاد لینک باشی که خیلی جلویی.
    به خدا توکل کن همه چی حله .
    اره دوست خوبم منظورم امتحان زبان آیلتس هست ، توکل به خدا تا ببینم چی میشه ، اره مک گیل نمیخاد جی ار ای ، از طرفی یکی از استادها ا وکی داد که اسمشو بنیوسم به عنوان سوپر وایسور آینده . خیلی خوشم میاد که کسانی هستند مثل شما که رفتند و حسابی اطلاعات به دست آوردند من خودم حولوحوش ۲ ساله که تو وب سا یت های دانشگا ها هستم و الان اپلی کردم ، در ضمن من از دانشگاه هسلینکی هم با یه استاد حرف زدم اوکی داده و در حال نوشتن پروپوز ال هستم و به احتمال خیلی زیاد قبول میشم چون استاد تو پذیرش حرف ا ولو میزنه منتها با این که یکی از بهترین دانشگاه های اروپا ست با رنک ۷۹ تو دنیا اما ا سکولارشیپ نمیده به اینترنشنال ها هر چند هزینه دانشگاش مجانیه ، حلا موندم تا ببینم جواب امریکا چی میاد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد روانشناسی بالینی

سلام
    من فارغ التحصیل ارشد روانشناسی بالینی با معدل 17.5 هستم... و برای PHD تو رشته ی خودم دنبال یه دانشگاه خوب و کم هزینه و حتما انگلیسی زبان هستم... ممنون میشم راهنماییم کنید ...

رشته و دانشگاه

سلام به همه دوستان
    امروز با یک خبری موجه شدم که جالب توجه است. این خبر در اواخر سال 2011 منتشر شده و در مورد ارزشمند ترین رشته های دانشگاهی آمریکا است. این آمار بر اساس میزان فارق التحصیلان و نیاز بازار و جامعه به آن رشته است . در این آمار رشته روانشناسی بعد از بیزینس رتبه دوم را داره. واقعاً جالب در کنار اون همه رشته پول ساز روانشناسی در آمریکا چه جایگاهی پیدا کرده . عنوان این مقاله هم که توسط یکی از خبرگذاری های قوی آمریکا بیان شده : 10 رشته ارزشمند دانشگاهی است >

البته اصل بررسی توسط وزارت اموزش و پرورش آمریکاست و رنکینگ توسط پرینستون ریوییو.
    موفق باشید و به امید سربلندی دانشجویان روانشناسی ایران.

اصل خبر :

Every year, the U.S. News and the Princeton Review review and rank the top schools in the United States.
    It Depends On The Number of People Graduating With That Degree..

If there are more graduates for a certain field than there are jobs available, then the value of your degree could go down. Employers have several candidates to choose from and you could be left looking for a job in an unrelated field.
    Princeton Review says the most popular majors are:
    1. Business Administration
    2. Psychology
    3. Nursing
    4. Biology
    5. Education
    6. English Language and Literature
    7. Economics
    8. Communications Studies
    9. Political Science
    10. Computer and Information Sciences
    Notice some of the majors on the most popular list fall under highest paying while others fall under most worthless. That lets you know that just because everyone else is majoring in something doesn’t mean that degree will get you far.
    It Depends On The School

A good degree from a bad school can turn out to be worthless. It’s not even as bad as a getting a bad degree from a good school. At least in the latter case, you may be able to get a job based on the strength of your school’s name.
    Some colleges don’t have the proper licensing to operate as colleges. For a college to be legitimate, it must be accredited by a nationally-recognized accreditation board. If you have questions about a school’s accreditation, you can search online at the U.S. Department of Education. Colleges have accreditation reviews periodically so just because a college is accredited today doesn’t mean it will be tomorrow. So, choose a school that has a solid reputation.
    Every year, the U.S. News and the Princeton Review review and rank the top schools in the United States. If you’re considering a school, it’s a good idea to check one of these guides to see where your school ranks. I’d be wary of a school that falls at the bottom of the list, because the degree you receive there might not have much credibility

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)