صفحه 62 از 80 نخستنخست ... 12525354555657585960616263646566676869707172 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط سالومه نمایش پست ها
    سلام دوستان. من امسال می خوام کنکور ارشد بدم برای روانشناسی ..می خواستم بدونم که برای فول فاند گرفتن دکترا در این رشته بهتره بالینی بخونم یا عمومی؟ نمره آیلتس جنرالم ۸ هستش و البته می خوام برای مقاله و .... در طول تحصیل برنامه ریزی دقیق داشته باشم. ممنون می شم راهنمایی بفرمایید
    سلام. بستگی داره که برای دکترا چه رشته ای می خواید بخونید! طبیعتا اگه می خواید برای دکترای روانشناسی بالینی اپلای کنید، داشتن مدرک دکترای روانشناسی بالینی بهتره. ولی اگر ارشد روانشناسی عمومی هم بخونید مشکلی پیش نمیاد و شانستون به طور معناداری کم نمیشه.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering

سلام دوستان یه سوالی داشتم خانمم لیسانس مشاوره روانشناسی با معدل ۱۷.۳۲ از دانشگاه اصفهان و ارشد مشاوره روانشناسی از دانشگاه شهید بهشتی با معدل ۱۸.۹۴ هستش و ۶ تا مقاله که متاسفانه همه علمی پژوهشی داخلی هستند.
    میخواستیم برای فاند اقدام کنید سوالم اینه ایا برای همه ی دانشگاههای کانادا باید GRE هم بگیره یا فقط بعضی از دانشگاههای کانادا میخوان و اینکه مقاله isi خیلی مهمه در گرفتن فاند؟ زبانم چند ماه دیگه امتحان ایلتس داریم

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط msepehri نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوالی داشتم خانمم لیسانس مشاوره روانشناسی با معدل ۱۷.۳۲ از دانشگاه اصفهان و ارشد مشاوره روانشناسی از دانشگاه شهید بهشتی با معدل ۱۸.۹۴ هستش و ۶ تا مقاله که متاسفانه همه علمی پژوهشی داخلی هستند.
    میخواستیم برای فاند اقدام کنید سوالم اینه ایا برای همه ی دانشگاههای کانادا باید GRE هم بگیره یا فقط بعضی از دانشگاههای کانادا میخوان و اینکه مقاله isi خیلی مهمه در گرفتن فاند؟ زبانم چند ماه دیگه امتحان ایلتس داریم
    سلام دوست عزیز
    تبریک بابت رزومه ی خوبی که دارید.
    برای گرفتن پذیرش از کانادا برای دکترای روانشناسی تا اونجایی که من می دونم داشتن نمره ی GRE در اکثر/همه ی دانشگاه ها الزامی هست. بعد از این که نمره ی GRE و نمره ی زبان تون مشخص شد میشه در باره ی شانس پذیرش تون نظر داد.
    داشتن مقاله ی ISI قطعا ضروری نیست. ولی نداشتنش نقطه ی ضعف رزومه تون محسوب خواهد شد.
    اگر وقت یا حوصله ی کافی برای نوشتن مقاله ندارید، می تونید همون GRE و تافل/آیلتس رو بدید و اپلای کنید و امیدوار باشید. اگه نمرات بالایی بگیرید، شانس خوبی دارید.
    اگر وقت دارید که یکی دو تا مقاله ی خوب بنویسید، نمرات بالای زبان و GRE به دست بیارید و با رزومه ی عالی اقدام کنید.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering

سلام ممنونم بابت پاسختون
    خب با توجه به زمانیکه داریم فکر نمیکنم فرصت دوباره ۱ سال مطالعه برای آمادگی آزمون GRE رو داشته باشیم ولی در مورد مقاله چرا میشه یکی دوتا مقاله isi کار کرد
    به نظرتون با توجه به اینکه فرصت آمادگی برای آزمون GRE رو نداریم آیا شانس کانادا رو کلن از دست میدیم؟ باید به دانشگاههای اروپایی فکر کنیم؟
    کدوم کشورهای اروپایی ارزش تلاش برای گرفتن فاند رو داره ( به جز کشورهای آلمانی زبان ) و همینطور بعدش گرفتن اقامت و زندگی چون قصد برگشت نداریم .
    یکی بهم میگفت هلند نمیدونم
    ممنون میشم نظرتون رو بدونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    تبریک بابت رزومه ی خوبی که دارید.
    برای گرفتن پذیرش از کانادا برای دکترای روانشناسی تا اونجایی که من می دونم داشتن نمره ی GRE در اکثر/همه ی دانشگاه ها الزامی هست. بعد از این که نمره ی GRE و نمره ی زبان تون مشخص شد میشه در باره ی شانس پذیرش تون نظر داد.
    داشتن مقاله ی ISI قطعا ضروری نیست. ولی نداشتنش نقطه ی ضعف رزومه تون محسوب خواهد شد.
    اگر وقت یا حوصله ی کافی برای نوشتن مقاله ندارید، می تونید همون GRE و تافل/آیلتس رو بدید و اپلای کنید و امیدوار باشید. اگه نمرات بالایی بگیرید، شانس خوبی دارید.
    اگر وقت دارید که یکی دو تا مقاله ی خوب بنویسید، نمرات بالای زبان و GRE به دست بیارید و با رزومه ی عالی اقدام کنید.
    سلام ممنونم بابت پاسختون
    خب با توجه به زمانیکه داریم فکر نمیکنم فرصت دوباره ۱ سال مطالعه برای آمادگی آزمون GRE رو داشته باشیم ولی در مورد مقاله چرا میشه یکی دوتا مقاله isi کار کرد
    به نظرتون با توجه به اینکه فرصت آمادگی برای آزمون GRE رو نداریم آیا شانس کانادا رو کلن از دست میدیم؟ باید به دانشگاههای اروپایی فکر کنیم؟
    کدوم کشورهای اروپایی ارزش تلاش برای گرفتن فاند رو داره ( به جز کشورهای آلمانی زبان ) و همینطور بعدش گرفتن اقامت و زندگی چون قصد برگشت نداریم .

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط msepehri نمایش پست ها
    سلام ممنونم بابت پاسختون
    سلام
    اگه وقت کافی برای دادن آزمون GRE رو ندارید، دور کانادا خط بکشید.
    کشورهای اروپایی هم با توجه به علایق و سوابق تحقیقاتی تون سرچ کنید ببینید در چه دانشگاه هایی رو چه حوزه هایی کار می کنند، سپس برای دانشگاه های هدف اپلای کنید. این به حوزه ی کاری شما بستگی داره.
    پست من در تاپیک پژوهش در حوزه ی روانشناسی رو هم مطالعه بفرمایید. اطلاعات مفیدی در باره ی انجام درست پژوهش در حوزه ی روانشناسی درش هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

سلام. من کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه شریف دارم. اکنون در حال گذران خدمت سربازی هستم. در این مدت با cognitive psychology آشنا شدم و خیلی به آن علاقه مند شدم. اکنون تصمیم گرفته ام که این رشته را در مقطع ارشد در ایران بخوانم و برای دکترا اقدام به اپلای کنم. میخواستم بدانم که وضعیت اپلای این گرایش چگونه است؟ با توجه به این که دیده ام که افراد با زمینه مهندسی را نیز نیاز دارند.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط golomol نمایش پست ها
    سلام. من کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه شریف دارم. اکنون در حال گذران خدمت سربازی هستم. در این مدت با cognitive psychology آشنا شدم و خیلی به آن علاقه مند شدم. اکنون تصمیم گرفته ام که این رشته را در مقطع ارشد در ایران بخوانم و برای دکترا اقدام به اپلای کنم. میخواستم بدانم که وضعیت اپلای این گرایش چگونه است؟ با توجه به این که دیده ام که افراد با زمینه مهندسی را نیز نیاز دارند.
    سلام
    با توجه به این که مقطع کارشناسی شما با روانشناسی مرتبط نیست، یه کم کارتون سخت میشه. ولی طبیعتا اگه بتونید بین مهندسی و فناوری های شناختی و ... و روانشناسی شناختی ارتباط برقرار کنید و در طی مقطع کارشناسی ارشد پژوهش های خوبی انجام بدید، می تونید برای دکترا به دانشگاه هایی که در حوزه هایی که شما کار می کنید کار می کنند، اپلای کنید و امیدوار باشید.

Junior Member

بسیار عالی من ترم دو رشته روانشناسی هستم و واقعا به این راهنمایی نیاز داشتم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Salahpsycho نمایش پست ها
    ادامه اول>>>>

تا اینجا نکات کلی بود. از اینجا به بعد نکات تخصصی رو میگم.

1. تا جایی که امکان داره اسکیلز یاد بگیرید. مثله انجام تحلیل های آماری با SPSS or R or SAS. از اینا مهمتر یاد بگیرید با نرم افزاره متلب کار کنید. در سالهای آینده اکثر پژوهش های روانشناسی از measurement هایی استفاده میکنند که نیاز هست از متلب یا نرم افزارهای مشابه برای تحلیلش استفاده کرد. مثلا برای تحلیل داده های EEG or ERP و حتی fMRI و غیره... قابل ذکره که SPSS بچه ی متلب هست چون متلب اوپن سورس هست... در مجموع حتما یک زبان برنامه ریزی رو یاد بگیرید. مسلما هیچ کس از ما به عنوان روانشناس انتظار نداره اینا رو بلد باشیم ولی بلد بودنش تغییر فاحش در آینده تحصیلی مون داره. در ضمن زبان برنامه نویسی نرم افزار Inquisite رو یاد بگیرید. خیلی سادست ولی کار بردی...E-Prime هم خیلی خوبه ولی بعید میدونم مفتی بتونید گیرش بیارید و نصب کنید ولی inquisite یه ماه فیری هست.
    2. به تحقیقات ادونس استاداتون بپیوندید. اونایی که کارایی انجام میدند که با اندازه گیری دقیق تر مثل EEG or ERP هست. عمر پرسشنامه پر کردن و وارد SPSS کردن دیگه سر اومده هرچند هنوز اینجا هم انجام میدند... ولی هرچقدر روش اندازه گیری دقیق تر، سایتیشن مقاله ی بیشتر...
    3. مقاله در دوران لیسانس چاپ کردند خیلی سخته ولی با کمک استادای قوی شدنی هست. البته اگه اسکیلزی مثه برنامه نویسی یا متلب بلد باشی استاده از خداشه براشون کار کنی. با استادای گروه های برق و کامپیوتر بیشتر بپرید که لب دارند. اونا خوراکشون همین چیزاست.
    4. اینجا بچه ها در سال سوم یا چهارم لیسانس به عضویت یه لبی در میاد و اونجا خیلی مهارت یاد میگیرند. از این طریق مسیرآیند شون رو مشخص میکنند که چه حیطه ای رو میخان ادامه بدند چون اینجا لب ها خیلی تخصصی کار میکنند. متاسفانه اکثر استاداما در ایران لبی ندارند. اگه داشته باشند کار صورت نمیگیره که به شما چیزی اضافه کنه. ولی میدونم تو بهشتی لب دکتر نجاتی خوبه و کارای erp میکنه...تو تهرانم دکتر رستمی کیلینیکش خیلی مجهزه برای تجربه کار با روشهای اندازهگیری دقیق. در هر صورت شما باید خودتون تا سال سوم و حداکثر چهارم بدونید چه حیطه ای رو میخان برای تحصیلات تکمیلی ادامه بدید...هرچه سریع تر بهتر... البته همیشه وقت تغییر فکرهست قبل از PhD...
    5. وقتی علاقه خودتونو مشخص کردید و یکسری هم مطالعه داشته، بعد محققین در این زمینه در دانشگاه های خوبو پیدا کنید و باهاشون ارتباط برقرار کنید. سوال بپرسید، پیشنهاد همکاری بدید. بعد از 2 سال که خودتون رو شناسوندید، اپلای کنید که با خودش کار کنید J. این نکته ظریفه و باید خیلی حرفه ای عمل کرد.
    6. اگه هدفتون واقعا آمدن و تحصیل در آمریکا هست، هر چقد زودتر اپلای کنید خیلی به نفع تون هست. لیسانس که عالیه. نشد فوق لیسانس که خیلی سخته فاند گیر آوردن ولی شدنی هست. نشد هم که دیگه PhD. منکه شخصا از فوق اومدن رو پیشنهاد میکنم. واقعا خیلی فرقش هست.
    7. این نکته ای که میخام بگم شاید سوگیری داشته باشه چون خودم دارم cognitive neuroscience میخونم. ولی هرچه قدر روانشناسی پیشرفت میکنه، گرایش به سمت این حوزه بیشتر و بیشتر میشه حتی در حوزه بالینی. در همین حوزه هم هست که نقش اندازه گیری دقیق مثله eeg, erp, FMRI زیاده. اکثر استادای من که خودشونو یه جوری به این حوزه ربط دادند تا بتونند فاند بگیرند. در ضمن من در گروه روانشناسی بالینی هستم. خلاصه دانشتون رو در این ضمینه خیلی زیاد کنید.
    8. گفتن اینکه آمار زیاد بخونید کلیشه ای شده و خودتون میدونید. ولی سعی کنید معدلتون بالا باشه. مخصوصا تمام تلاشتونو بکنید هیچ نمره ای زیره 16 نگیرید... حتی 15.75 خیلی فرق داره با 16 وقتی داری معدلتو تبدیل میکنی به سیستم آمریکایی. اگه واقعا به اپلای و روانشناسی علاقه دارید، حسابی درس بخونید. با برنامه ریزی. اصطلاحات درس هایی که ترم های گذشته در اَنکی وارد کردید هر چند وقت یک دفعه به صورت تفریحی مرور کنید. عالیه. فارسیش نه، انگلیسی.
    9. تمام درسهای مرتبط با سیستم عصبی رو خوب بخونید و میدونم که معمولا سخت ترین ها هستند ولی جدی بگیرید. Youtube منبع بسیار خوبی برای یادگیری مباحث علمی روانشناسی. مثلا انیمیشن های عالی برای action potential, gradient potential, self-serving bias, self-fulfilling prophesy,
    10. تجربه بالینی شما در ایران اینجا زیاد به درد نمیخوره در مقایسه با تجربه ریسرچ شما. بلد بودن اسکیلز و متود... من خودم 3 سال تجربه عمیق بالینی داشتم. فقط قسمت ریسرچش به دردم خورد. چون خیلی فرق داره.
    11. تا جایی که میتونید رایتینگ تمرین کنید. بدون استثنا تمام کلاس هام یه پروپوزال میخواسته که باید مینوشتیم. خیلی رایتینگ مهمه. هر چقد میتونید تمرین کنید. حتی استاد شدید هم بعدش فقط و فقط رایتینگ هست که به کار میاد.
    12. تیپ شخصیت دقیقه نودی رو کلا از ذهنتون بیرون کنید. متاسفانه این روش در ایران خیلی جواب میده، ولی اینجا اصلا و اصلا کاربردی نیست. ددلاین همه همکلاسی هام و استادام یه روز مونده به ددلاین واقعی. خیلی چیزه خوبی بود که من یاد گرفتم. مثلا همین موضوع در مورد یادگیری لغات هم صحت داره و در دراز مدت بسیار تاثیرگذار تر از 6 ماه هست.

بسیار عالی .....ترم دو روانشناسی هستم و این مطالب برای من تاثیرگذار خواهد بود

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)