صفحه 66 از 80 نخستنخست ... 16565758596061626364656667686970717273747576 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 651 تا 660 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ر وانشناسی

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،
    در کل سن مسئله ی مهمی نیست، ولی این زمانی مهم نیست که فرد در طی سال های اخیر در زمینه ی پژوهش فعال بوده باشه.
    داشتن سه مقاله ی داخلی برای توجیه 10-15 سال گپ تحصیلی و پژوهشی کافی نیست. و این مسئله کار شما رو بسیار سخت می کنه.
    ولی به نظر من شما می تونید با یک برنامه ریزی خوب، دو سه سال پژوهش کنید و مقالات معتبر در جورنال های معتبر چاپ کنید. بعد برای دانشگاه های هدف اقدام کنید.
    چند تا نکته:
    - اگه بتونید ارتباطی بین مقطع لیسانس و ارشد قبلی و کارشناسی ارشد روانشناسی تون برقرار کنید، و مقالات مورد نظر رو در حوزه های بین رشته ای بنویسید شاید بهتر باشه. مثلا data-mining در روانشناسی اجتماعی یا مثلا Human Resource Management. البته اینو برای مثال میگم. خودتون ببینید چه ارتباطی می تونید برقرار کنید.
    - اگه کسی بتونه ریاضی و مهندسی سیستم های اجتماعی و اقتصادی، و روانشناسی رو با هم بیامیزه، و یافته ی منحصر به فردی ارائه بده، فرد نابغه ای هست. پس از این سابقه ی چندرشته ای خودتون می تونید استفاده کنید. ولی همون طور که می دونید این بسیار سخت هست.
    - اگه دو تا مقاله ی خیلی تاپ و منحصر به فرد با یافته ها و ایده های نوین و جذاب پس از دو سه سال پژوهش چاپ کنید، بهتره از چند تا مقاله ی معمولی (منظورم مقاله ی معمولی ISI در جورنال های خوب بین المللی هست) هست. برای این که شما احتمالا ده ها رقیب دارید که با سن 25 برای همون پوزیشن یا پروگرم اپلای می کنند و چند تا مقاله ی خوب بین المللی دارند، و گزینه های مطلوب تری نسبت به شما هستند.
    - نمی خوام ناامیدتون کنم. ولی در کل کار سختی دارید. ولی اگر برای این هدف مصمم هستید، چند سال تلاش کنید و کار پژوهشی فوق العاده و تاپ و منحصر به فردی انجام بدید، حتما هر جایی که بخواید می تونید برید.
    ممنون از راهنماییتون دوست عزیز
    البته این 10 سال فاصله تحصیلی مشغول کار بودم (نه در حوزه روانشناسی البته) و ارشد رواشناسی رو 94 تا 96 خوندم و بهمن دفاع کردم. مسئله رقابت و کار علمی رو درست میفرمایید.
    سپاس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Masters' student in social psychology, university of Calgary

نقل قول نوشته اصلی توسط mariya_sarr نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز و ممنون بابت اشتراک گذاری تجربیاتتون و پاسخگویی به سوالات. کل صفحات رو خوندم و البته صفحات آخر امیدوارم کرد.
    سارا جان به شما هم واقعا تبریک میگممم. حالم خوب شد واقعا از خوندن متنت. امیدوارم بقیه راه هم با تلاش خودت برات هموار بشه و ممنونم واقعا که این تجربیات رو در اختیار گذاشتی . خیلی خیلی برای من مفید بود. و البته کلی سوال هم دارم بپرسم .

من 38 سالم هست و لیسانس ریاضی کاربردی و ارشد مهندسی سیتم های اجتماعی اقتصادی خوندم و اخیرا هم ارشد بالینی از دانشگاه رودهن گرفتم و قصد دارم برای ارشد یا دکتری روانشناسی (غیر از بالینی) فاند بگیرم ، 3 تا مقاله داخلی روانشناسی چاپ دارم و سابق تدریس ریاضی در دانشگاه آزاد و (10 سال سابقه کار بانکی دارم)
    باتوجه به شرایط سنی و البته تغییر فیلد کاریم به نظرتون
    1- میشه در یکی از این مقاطع فاند بگیرم
    2- انتخاب اول البته در یکی از دانشگاههای کانادا هست و بعد اگر احتمالش کم بود اروپا؛ این مسیر منطقیه ( اول انرژیم رو برای کانادا بگذارم و بعد اروپا)

ممنون میشم دوستان با تجربه این سوالاتم رو پاسخ بدن. سپاس
    سلام دوست عزیز خیلی ممنون بابت تبریکتون. آقای نوبخت زحمت کشیدند جواب خوبی دادند. فقط خواستم بگم کانادا خوبیش اینه که خیلی استاد محوره. ینی استادی به شما اکی صد در صدی بده خیلی نباید نگران کمیته باشی. به نظرم شانست رو امتحان کن و شروع کن برای نمرات خوب تافل و جی ار ای خوندن و همزمان اساتید مرتبط با حیطه کار ارشد روانشناسیت رو پیدا کن. به اون مساله بین رشته ای که دوستمون گفتن هم حتما توجه کن. من تو روند پذیرش افرادی رو دیدم که با سن شما پذیرش گرفتند. و فکر نمیکنم اون مساله ای باشه. ولی غیر مرتبط بون رشته لیسانس کمی کار رو سخت میکنه. که بازم به نظرم همش به اسکایپی که با استاد خواهید داشت برمیگرده. اگر بتونید ثابت کنید motivated هستید و دانش زیادی از رشته دارید نباید مشکلی باشه.
    درمورد کانادا و اروپا واقعیت به تجربه من قبولی تو پوزیشن های اروپا خیلی سخت تره. شاید من جایی رو اشتباه رفتم نمیدونم.
    آرزوی موفقیت میکنم واستون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Masters' student in social psychology, university of Calgary

یه نکته واسه دانشجوهای کارشناسی روانشناسی!
    خیلی از پروگرم ها PhD مستقیم دارند. ینی با لیسانس اپلای میکنید و وارد دوره ارشد و دکترای پیوسته میشید که معمولا 5-6 سال هست. به نظرم خیلی فرصت خوبی هستند. تو آمریکا این پروگرم ها رو زیاد دیدم. تو کانادا هم مثلا اتاوا اینجوری بود.

سلام عزیزان
    من اومدم با اطلاعات جدید در مورد اپلای کردن در روانشناسی در استرالیا
    مثل همه جای دنیا شما اول استاد پیدا می کنی بعد که اوکی داد اپلای می کنی.
    بعد مدارکت رو برای انجمن روانشناسی استرالیا هم می فرستی(هزینه جداگانه داره یا نه نمی دونم) و بعد اونا با توجه به دانشگاهت و واحدهایی که پاس کردی بهت می گن که می تونی بری PhD رو شروع کنی یا نه.
    اگه واحدهات به نظر اونا اوکی نباشه، باید چند واحد(حدود 1 یا 2 ترم) Pre-PhD بخونی اما بحث اپلای و فاندت سر جاش می مونه. یعنی بعدش مستقیم میری توی دوره ی PhD.
    حالا اینکه این دوره ی Pre-PhD برات هزینه داره یا همراه با فاندت حساب میشه رو هنوز نمی دونم.
    امیدوارم مفید بوده باشه.

پست قبل که گذاشتم، مربوط به جریان رجیستری و سازمان روانشناسی استرالیا (APA) که قبلا در همین قسمت ذکر کرده بودم هست.

ApplyAbroad Veteran

APA مربوط به امریکا
    http://www.apa.org
    APS مربوط به استرالیا
    https://www.psychology.org.au/

Junior Member

سلام

من دانش آموز کنکوریم ... میخواستم بدونم رشته روانشناسی بخونم یا بهداشت عمومی که در آینده راحت اپلای کنم به کانادا و سوئد و اینا ....

واقعا رشته روانشناسی نسبت به رشته های دیگه نرخ اپلای اون کمتره ...؟ سخت تره ...؟

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط nn11 نمایش پست ها
    سلام

من دانش آموز کنکوریم ... میخواستم بدونم رشته روانشناسی بخونم یا بهداشت عمومی که در آینده راحت اپلای کنم به کانادا و سوئد و اینا ....

واقعا رشته روانشناسی نسبت به رشته های دیگه نرخ اپلای اون کمتره ...؟ سخت تره ...؟
    سلام
    جواب کلی‌ای به سوال شما نمی‌شه داد. ولی اگر بخوام توصیه‌‌ای بکنم می‌گم که لیست درس‌هایی که در رشته‌های هدف در مقطع کارشناسی و/یا کارشناسی ارشد خواهید خوند رو از اینترنت پیدا کنید و فقط با توجه به علاقه‌مندی‌تون رشته‌ی مورد نظرتون رو انتخاب کنید.
    این راه راه درازی است. برای موفقیت تحصیلی باید عاشق رشته‌تون و حوزه‌ی تحقیقاتی‌تون باشید.
    پس بقیه‌ی مسایل رو بذارید کنار و فقط ببینید با چی حال می‌کنید. اون رو انتخاب کنید و براش تلاش کنید. حتما موفق می‌شید.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    سلام
    جواب کلی‌ای به سوال شما نمی‌شه داد. ولی اگر بخوام توصیه‌‌ای بکنم می‌گم که لیست درس‌هایی که در رشته‌های هدف در مقطع کارشناسی و/یا کارشناسی ارشد خواهید خوند رو از اینترنت پیدا کنید و فقط با توجه به علاقه‌مندی‌تون رشته‌ی مورد نظرتون رو انتخاب کنید.
    این راه راه درازی است. برای موفقیت تحصیلی باید عاشق رشته‌تون و حوزه‌ی تحقیقاتی‌تون باشید.
    پس بقیه‌ی مسایل رو بذارید کنار و فقط ببینید با چی حال می‌کنید. اون رو انتخاب کنید و براش تلاش کنید. حتما موفق می‌شید.

در کل یه اطلاعاتی در مورد بهداشت عمومی میخواستم واسم اپلای ... اگه کسی اینجا اطلاعاتی داره ممنون میشه که بگه چون اگه بشه باهاش اپلای کرد اونو میرم ...

سلام عزیزان
    امروز تحقیق مفصلی در مورد آزمون های زبان داشتم برای اپلای کردن.
    برای اپلای در استرالیا حتما سراغ آزمون PTE برید چون خیلی راحت تر از IELTS هست و بیشتر دانشگاه های معتبر استرالیا مثل دانشگاه سیدنی، ملبورن، ویکتوریا و .... قبولش دارن.
    IELTS با این وضع ناعادلانه بودنش اصلا ارزش وقت گذاشتن نداره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)