صفحه 69 از 80 نخستنخست ... 19596061626364656667686970717273747576777879 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 681 تا 690 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط kazemi1986 نمایش پست ها
    فارغ التحصیل دکتری روانشناسی تربیتی دانشگاه دولتی هستم سی و یک ساله. سال پیش دوره دکتری را تمام کردم.
    هر سه مقطع دانشگاه دولتی بودم. مقطع ارشد با معدل نوزده فارغ التحصیل اول دانشگاه علامه طباطبایی بودم. دکتری هم معدلم نوزده بود. از سال 90 سابقه تدریس در دانشگاه پیام نور دارم از سال 93 تا کنون در دانشگاه دولتی معتبر سابقه تدریس و مشاوره قابل توجهی دارم.
    به نرم افزارهای آماری جدید روانشناسی(ایموس، PLS ,...( تسلط دارم و حوزه اصلی ام روش تحقیق کمی، کیفی و ترکیبی است. تدریس آمار هم داشتم , تحلیل های آماری پیشرفته مقاطع ارشد و دکتری را انجام می دهم. کارگاههای نرم افزار هم برگزار کردم. هشت مقاله علمی پژوهشی، هیجده مقاله همایش و دو طرح پژوهشی دارم. رساله دکتری ام به لحاظ روش شناسی بسیار قوی است و در حوزه خلاقیت و آموزش عالی کار کردم. بیشتر علاقمند به کار در حیطه های تدریس و روش تحقیق و آمار هستم. در حال آمادگی برای آیلتس هستم و با توجه به سطحم به احتمال زیاد تابستان آینده می توانم این مدرک را بگیرم.
    1- آیا برای پست دکتری دانشگاههای کانادا فاند می دهند؟ دانشگاه کلگری مد نظرم است. نمی خواهم برای تحصیل هزینه کنم و می خواهم بدانم در چه شرایطی به دانشجوی پست دکترا کمک هزینه می دهند.
    2- چه دانشگاهی برای شرایط من مناسب تر از کلگری است؟
    3- هدف نهایی از پست دکتری اقامت دائم در کانادا است. آیا با پست دکترا به این هدف دست می یابم؟
    4- به فرض پذیرش از دانشگاههای برای پست دکتری، به همسرم هم به راحتی ویزا می دهند؟
    5- برای اقامت دائم در کانادا این شیوه مرا به هدف می رساند یا سیستم ENTRY EXPRESS ؟
    6- همسرم فوق لیسانس مهندسی دارند و سابقه کار هشت ساله در پالایشگاههای پارس جنوبی. ایشان چگونه می توانند ویزای کاری بگیرند( در شهر کلگری مدنظرم است زیرا شهر کلگری برای کار در حوزه های نفتی ظرفیت بیشتری دارد گویا؟
    سپاس فراوان
    سلام و تبریک بابت تلاش مستمرتون
    مهم ترین فکتور تعیین کننده در گرفتن پذیرش در مقطع پسادکترا سابقه ی پژوهشی قوی و داشتن چندین مقاله ی خیلی خوب در جورنال های معتبر بین المللی هست. شما هر چند گویا سواد خیلی خوبی دارید و در این سال ها در زمینه ی پژوهش فعال بودید، ولی فکر نکنم سابقه ی پژوهشی تون برای گرفتن پذیرش در مقطع پسادکترا در کانادا کافی باشه. چرا که مقالات تون همه داخلی هستند. اگر می خواهید به صورت بلندمدت به این هدف برسید، چند سال برنامه ریزی کنید و مقالات معتبری در جورنال های بین المللی چاپ کنید، همزمان ارتباطات علمی خودتون رو با استادان مختلف از سراسر جهان و بخصوص کانادا افزایش بدید و در صورتی که موقعیتی برای رفتن برای پسادکترا باشه، در جریان امور باشید و براش اپلای کنید.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Junior Member

سلام.من فارغ التحصیل کارشناسی حسابداری از دانشگاه علامه طباطبایی هستم.میخواستم ببینم برای ارشد میتونم روانشناسی اپلای کنم توو دانشگاه های کانادا؟ و اگه بشه توو همین رشته روانشناسی چه مدت طول میکشه که بشه پول دراورد ازش؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sarasara_ نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    شرایطتون که به نظر خوب هست. سابقه کار مرتبط هم دارید. مهم اینه که بتونید تو دانشگاه مورد نظرتون استاد پیدا کنید. داشتن اقامت خب طبیعتا مثبت هست ولی مهم تر از اون به نظرم دانشگاهیه که شما مقاطع قبلی رو توش گذروندید. فقط مشکل ممکنه متقاعد کردن اساتید و کمیته برای لیسانس غیرمرتبطتون باشه. به art therapy علاقه ندارید؟
    بله بخشی از سابقه کاری که ذکر کرده بودم همون کارورزی دوره ارشد بود. من ساعت رو ننوشته بودم فقط بازه زمانی ذکر کردم. و هیچ جا هم ندیدم تو رزومه برای کار، تعداد ساعت رو بنویسند.
    موفق باشید.
    ممنونم از پاسخت
    چرا به اون هم علاقه دارم ولی علاقه اصلی و جدیم به روانشناسی اجتماعیه. شما که جی آر ای دادی می دونی که نمره کوانت براشون چقدر مهمه؟ فکر می کنم اولویت با نمره های مربوط به زبان باشه.
    مقاله هم می خوام کار کنم اما حتی با فرض اینکه به سرعت تموم بشه ممکنه سابمیت نشه. از کسی شنیدم حتی مقاله under review هم بالاخره ارزشی برای اساتید داره، شما چنین تجربه ای داشتی؟
    سپاس مجدد

Junior Member

دوستان کسی کانال تلگرامی در مورد اپلای روانشناسی می شناسد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Masters' student in social psychology, university of Calgary

نقل قول نوشته اصلی توسط Iyanla نمایش پست ها
    ممنونم از پاسخت
    چرا به اون هم علاقه دارم ولی علاقه اصلی و جدیم به روانشناسی اجتماعیه. شما که جی آر ای دادی می دونی که نمره کوانت براشون چقدر مهمه؟ فکر می کنم اولویت با نمره های مربوط به زبان باشه.
    مقاله هم می خوام کار کنم اما حتی با فرض اینکه به سرعت تموم بشه ممکنه سابمیت نشه. از کسی شنیدم حتی مقاله under review هم بالاخره ارزشی برای اساتید داره، شما چنین تجربه ای داشتی؟
    سپاس مجدد
    نمره کوانت من خوب نشد (152) چون وقت کمی گذاشتم با توجه به اینکه چندسال از ریاضی دور بودم. اگر بدون استاد اپلای کنید تمام نمرات مهمه چون شما دارید با بقیه مقایسه میشید. ولی اگر استاد داشته باشید ممکنه بتونه کمیته را در زمینه یکی دو نمره متقاعد کنه. بله من یه مقاله اندر ریویو داشتم زمان اپلای و داشتنش بهتر از نداشتنشه.

Junior Member

سلام
    در مورد werklund school دانشگاه کلگری اطلاعاتی دارید؟

Junior Member

سلام دوستان وقتتون بخیر
    اینکه گفته میشه رشته روانشناسی به فرهنگ و زبان بستگی داره تا چه حد درسته ؟ ایا این مسله باعث میشه که فرایند پذیرش گرفتن سخت تر بشه ؟ و اینکه در مورد بقیه رشته ها چطوره؟ و یه سوال کلی تر اینکه ایا پدیرش در رشته روانشناسی به طور کلی نسبت به بقیه رشته ها سختتره ؟ مثلا دو نفر رو که رزومه ی کاملا یکسانی دارن یکی در روانشناسی و دیگری در مهندسی یا مارکتینگ کدومشون فرایند اپلای ش راحتتره ؟ ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط miss_ana نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتتون بخیر
    اینکه گفته میشه رشته روانشناسی به فرهنگ و زبان بستگی داره تا چه حد درسته ؟ ایا این مسله باعث میشه که فرایند پذیرش گرفتن سخت تر بشه ؟ و اینکه در مورد بقیه رشته ها چطوره؟ و یه سوال کلی تر اینکه ایا پدیرش در رشته روانشناسی به طور کلی نسبت به بقیه رشته ها سختتره ؟ مثلا دو نفر رو که رزومه ی کاملا یکسانی دارن یکی در روانشناسی و دیگری در مهندسی یا مارکتینگ کدومشون فرایند اپلای ش راحتتره ؟ ممنون
    سلام
    طبیعتا هر رشته ای سختی های خودش رو داره. پذیرش در هیچ رشته ای آسان نیست. ولی در عین حال پذیرش در هیچ رشته ای سخت هم نیست!
    در صورتی که شما در حین تحصیل فعال باشید، زبان انگلیسی رو مسلط بشید، منابع انگلیسی زبان رو مطالعه کنید، سپس با روش پژوهش آشنا بشید، مقالات علمی و بروز بخوانید، سپس با پیدا کردن یه سوپروایزر خوب و منصف (که تو ایران پیدا نمیشه) در حوزه ی علایق خودتون پژوهش انجام بدید و مقاله چاپ کنید، هیچ چیز سخت نیست!
    فرایند آماده سازی برای اپلای و گرفتن پذیرش فرایندی طولانی هست که نیازمند تلاش، پشتکار، انسجام، پایداری در راه رسیدن به اهداف و در عین حال لذت بردن از علایق درسی و پژوهشی هست.

اگر کسی این خصوصیات رو داشته باشه و با برنامه پیش بره، مهم نیست روانشناسی رشته ی وابسته به زبان و فرهنگ هست یا نه. شما راهی که دوست دارید رو انتخاب کنید و به این چیزها توجه نکنید. زندگی خیلی طولانی تر از این چیزها هست و پر است از فرصت های پیش بینی نشده!

موفق باشید
    حبیب
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته روانشناسی

دستت درد نکنه... در مورد اروپا کسی چیزی می دونه ؟ اینکه چقدر باید نمره ی ایتلس ت باشه ؟ بهتره از چه مقطعی بری اونجا ؟ ارشد یا دکترا ؟ کدوم کشور امکانات بهتری داره توی اروپا . و در کل سرمایه گذاری روی اروپا بهتره یا امریکا ...

Junior Member

بچه ها من یه خواهشی دارم از کسایی که رشته های غیر از بالینی رو میخوان اقدام کنن . من چند وقت پیش با مشاور تحصیلی حرف میزدم میگفت که بالینی رو تقریبا نمیگیرن ، احتمالا اونم با نظر به اطلاعاتی که شما گفتید اینا رو میگفته . نمره ی جی آر ای خیلی بالا و رقابت زیادی که توی گرایش بالینی هست. من مشاوره خوندم توی کارشناسی ، دانشگاه شهید بهشتی . معدلم هم 16.04 ه . توی دو تا کنگره ی بین المللی مغز کادر اجرایی بودم و مدرک دارم ازون کنگره ها و توی انجمن علمی هم فعالیت زیاد کردم. هرچند شنیدم که خیلی به فعالیت هایی که در راستای هدفی که میخوای دنبال کنی نباشن اعتباری نمیدن. حتما باید کار علمی کرده باشی. ولی اگه بخوای اپلای کنی برای گرایش های کاربردی و تحقیقاتی روانشناسی مثل روانشناسی اجتماعی یا روانشناسی صنعتی و سازمانی وضعیت چجوریه؟ اول اینکه فعالیت های علمی م توی انجمن های علمی دانشجویی چقدر دیده میشه و مهمه براشون ؟ دوم اینکه آیا باز هم نمره ی زبان باید تو رنج بالینی باشه ؟ و رقابت توی اون قسمت چجوریه؟ و بعدم اینکه من اروپا رو دوست دارم و شروع کردم دوره های آیتلس رو میرم. البته اولشه . اما قبل ازین که خیلی هزینه کنم میخواستم بدونم اصلا میتونم برای گرایش های مورد علاقه م توی اروپا سرمایه گذاری کنم ؟ و اینکه کدوم کشورها ؟ - میدونم خیلیییی سواله .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)