صفحه 72 از 80 نخستنخست ... 2262636465666768697071727374757677787980 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 711 تا 720 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

با سلام خدمت شما دوست عزیز من پستتون در مورد علومشناختی خوندم چنتا سوال داشتم من لیسانسم عمران گرفتم ولی به علت علاقه ای که به این رشته داشتم میخواهم وارد این حوزه شوم و برای ارشدش دارم میخونم ..منتها میخواستم اگر بشود برای فوق لیسانس در دانشگاه اروپا یا استرالیا اپلای کنم به نظرتان آیا این امکان برای من هست و چگونه تا بتوانم فاند هم بگیرم ..و چگونه باید مقاله بدم باید با استادی کار کنم؟ ..چون ب هر حال من رشتم فنی مهندسی بوده و در این زمینه کسی نمیشناسم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Salahpsycho نمایش پست ها
    یکی از دوستان یه سوالی از من پرسیده بودند، اینجا نظرم را میگم.

نظر من:
    در ابتدا تبریک میگم چون قبول شدن از یه رشته غیر مرتبط در حوزه روانشناسی کار آسونی نیست. این پژوهشکده تقریباً 6 سال هست به طور علمی آغاز به کار کرده و رئیس و راه انداز اصلیش هم استاد خودمون دکتر کمال خرازی هست(استاد گروه روانشناسی دانشگاه تهران؛ احتمالا میشناسینش، وزیر امورخارجه اسبق). ایشون خیلی زحمت کشیدند و بسیاری از متخصصین علوم اعصاب و روانشناسی دور هم جمع کردند. به جرات میتونم بگم تجهیزات پزشکی و نوروساینسی که این پژوهشکده داره، هیچ دپارتمان نوروساینس یا روانشناسی در ایران نداره و بخصوص اساتیدی که اونجا مشغول هستند بسیار بسیار تخصصی کار میکنند. به عنوان مثال چون زیست ملکولی خوندید، حوزه اتان با Behavioral Neuroscience بیشتر نزدیک هست و اتفاقاً چند استاد تحصیل کرده آمریکا هم در این حوزه اونجا مشغول هستند. در مورد تجهیزات فقط اینو بگم که پارسال حتی درخواست خرید fMRI هم داده بودند که 800 میلیون پولش بود و در گمرک گیرکرده بود و نمیدونم الان راه اندازی کردند یا نه. جدیدترین تجهیزات سیگنال پراسسینگ مثل ERP 32 Chanel هم دارند. آزمایشگاه حیوانی موش و غیره هم در حد پژوهش دارند که حتی هیچ کدوم از این امکاناتو یکی از گروههای روانشناسی ایران مثل دانشگاه تهران هم ندارند. اگر در این پژوهشکده درس بخونید، ازاونجا که هرهفته ژورنال کلاپ دارند و به طور تخصصی پروژه های جدید دنیا را مطرح میکنند، خیلی از لحاظ دانش نوروساینس رشد میکنید. از زمانی که ریاست پژوهشکده به دکتر پوراعتماد (که استاد تزه لیسانس خودم بودند و بر شخصیت فعال ایشون واقفم) سپرده شده، پژوهشکده سرعت رشدش چند برابر شده و الان 3 الی 4 سال هست که دانشجوی دکترا هم میگیرند. بهتون قول میدم ظرف چند سال آینده یکی از بهترین دپارتمانهای روانشناسی میشه که به طور تخصصی کار میکنه. به نظرمن از لحاظ علمی و فنی قوی از دانشگاه تهران و بهشتی است. البته ویژه دانشجویانی که دنبال علم هستند و بخصوص روانشناسی شناختی.چون ادعای دیگه ای هم نداره این پژوهشکده.هیجان زده نشید و فکر خاصی درمورد این پژوهشکده نکنید. کل ساختمونش نصف دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران هم نمیشه، ولی ارتباط خارج از پژوهشکده خیلی ارزشمنده که با اکثر گروههای نورولوژی و روانشناسی تهران در ارتباط هستند.
    اما در مورد سوالتون.
    من اینطوری فرض میکنم که شما دنیال تخصص و علم هستید، نه دنبال اسم دانشگاه. اگر شرایط اینباشه حتما پیشنهاد میکنم برید و اونجا درس بخونید. اگر لیسانستون دانشگاه خوبی بوده باشید که دیگه نورعلی نوره و هیچ مشکلی پیش نمیاد.
    دپارتمانهای آمریکا و کانادا در مقطع ارشد، میخوان ببینند شما چی یاد گرفتید در ارشدتون و رنک دانشگاه رنگ میبازه.البته اینکه کارشناسی کجا خوندید مهم هست اما اونم در حد 7الی8 تا دانشگاه تاپ تهرانه که اونا میشناسند نه بیشتر.
    اگه مستر اینجا بخونید به اونا نشون میدید که دنبال حوزه تخصصیتون بودید و تو ایران فقط این مرکز هست و منم اومدم توش.
    نکته مهمتر اینه، احتمال بسیار بالاتری داره که شما با حضور در این پژوهشکده، تعداد مقالات تخصصی بیشتری پاپلیش کنید که این خودش تمام ضعف رنکینگ این پژوهشکده را میپوشونه.
    من الان تاثیر داشتن مقالات تخصصی در حوزه خودم را دارم میفهمم. اگه مقاله تخصصی بیشتر از 5 تا داشته باشی هر جای دنیا اپلای کنی ، خواهان داری، مخصوصاً ISI با ایمپکت بالا.
    اگر یه نگاهی هم به نتایج پذیرش همین سایت بندازی ، میبینی که خیلی ها با مدارک دانشگاه های غیرانتفاعی هم پذیرش با فاند گرفتند، اونم آمریکا!!!
    پس زیاد فکرتو با رنکینگ این پژوهشکده مشغول نکن و خودتو یکسال عقب ننداز و برو فقط به طور تخصصی روی مقالات و یه حوزه کار کن، که اصلا ارزش نداره یه سال عقب بمونی که بعد بیای مثلا دانشگاه تهران که چی؟؟ کی چیزی از نوروساینس میدونه که به تو یاد بده، جز یکی 2 نفر. به جای اینکه یه سال الافه کنکور ایران بشی، یکسال میتونی کارتخصصی کنی و یه چیزی یاد بگیری و پاپلش کنی.
    یه نکته دیگه چون لیسانست زیست شناسی ملکولی بوده، احتمالا اساتید بیشتری دلشون میخاد در حوزه علوم اعصاب رفتاری با شما کار کنند، چون متاسفانه ضعف ما روانشناس ها هم در خوب بلد بودن زیست شیمیایی مغز هست.
    راستی یه استاد داره که اسمش یادم رفته و فارغ التحصیل ویرجینیا تچ هست و با دانشگاه دنور (کولورادو) هم تبادل دانشجو داره. برو پیداش کن و بهش بچسب. یه رکامندیشنش وضعیتتو بالا پایین میکنه. اتفاقاً گرایشش هم زیستشیمیایی مغز هست با تاکید بر رفتار.
    دوست خودم هم از ارشدشو این پژوهشکده بود و اپلای کرد و پذیرش های خوبی هم گرفت. چون نمیخاد بگم، نمیتونم شرایطشو بگم. پس بودند افرادی که پذیرش گرفتند. نگران نباش و پر انرژی تحصیلتو شروع کن.استاده یاد نره.
    موفق باشید--سسلی

با سلام خدمت شما دوست عزیز من پستتون در مورد علومشناختی خوندم چنتا سوال داشتم من لیسانسم عمران گرفتم ولی به علت علاقه ای که به این رشته داشتم میخواهم وارد این حوزه شوم و برای ارشدش دارم میخونم ..منتها میخواستم اگر بشود برای فوق لیسانس در دانشگاه اروپا یا استرالیا اپلای کنم به نظرتان آیا این امکان برای من هست و چگونه تا بتوانم فاند هم بگیرم ..و چگونه باید مقاله بدم باید با استادی کار کنم؟ ..چون ب هر حال من رشتم فنی مهندسی بوده و در این زمینه کسی نمیشناسم

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed001 نمایش پست ها
    همان طور که در پست های پیشین بحث شده، احتمال گرفتن فاند در مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی بسیار کم هست، و اگر کارشناسی تون مرتبط با روانشناسی نبوده، احتمالش نزدیک به صفر هست.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Junior Member

سلام
    من کارشناسی مدیریت صنعتی دارم ولی همیشه علاقه و مطالعاتم در زمینه روانشناسی بوده.میخوام بدونم اگر ارشد روانشناسی بالینی بخونم و رزمه خوبی داشته باشم, امکان اپلای و فاند برای دکترای روانشناسی وجود داره ؟ یا اینکه حتما باید رشته ی کارشناسی هم روانشناسی بوده باشه؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط mobin0770 نمایش پست ها
    سلام
    من کارشناسی مدیریت صنعتی دارم ولی همیشه علاقه و مطالعاتم در زمینه روانشناسی بوده.میخوام بدونم اگر ارشد روانشناسی بالینی بخونم و رزمه خوبی داشته باشم, امکان اپلای و فاند برای دکترای روانشناسی وجود داره ؟ یا اینکه حتما باید رشته ی کارشناسی هم روانشناسی بوده باشه؟؟
    سلام
    در پست های پیشین به پرسش شما پاسخ داده شده است.
    اگر پس از مطالعه ی پست های پیشین هنوز پرسشی دارید، اینجا بپرسید، من حتما راهنمایی میکنم.
    حبیب
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    سلام
    در پست های پیشین به پرسش شما پاسخ داده شده است.
    اگر پس از مطالعه ی پست های پیشین هنوز پرسشی دارید، اینجا بپرسید، من حتما راهنمایی میکنم.
    حبیب
    حبیب جان سلام.خسته نباشی.ممنون از وقتی که میگذاری اینجا و به بچه ها کمک میکنی..حبیب درمورد دانشگاه تومسک قبلا گفتی که اساتید خوبی اونجا هستن و ارتباط دانشگاه هم با دانشگاه های خوب اروپا مثل انگلیس برقراره و ....درمورد گرایش خودت..حالا سوالم اینه توی بقیه گرایشهای روانشناسی ام همینطوره؟؟ مثلا روانشناسی اجتماعی یا صنعتی سازمانی و بالینی؟؟ ینی میشه با خوندن ارشد این گرایشها در اونجا امیدوار بود به دکتری در دانشگاه های سطح بالای اروپا؟ ممنون

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hooosseintiam نمایش پست ها
    حبیب جان سلام.خسته نباشی.ممنون از وقتی که میگذاری اینجا و به بچه ها کمک میکنی..حبیب درمورد دانشگاه تومسک قبلا گفتی که اساتید خوبی اونجا هستن و ارتباط دانشگاه هم با دانشگاه های خوب اروپا مثل انگلیس برقراره و ....درمورد گرایش خودت..حالا سوالم اینه توی بقیه گرایشهای روانشناسی ام همینطوره؟؟ مثلا روانشناسی اجتماعی یا صنعتی سازمانی و بالینی؟؟ ینی میشه با خوندن ارشد این گرایشها در اونجا امیدوار بود به دکتری در دانشگاه های سطح بالای اروپا؟ ممنون
    سلام حسین،
    اسم رشته و این که روی مدرکت چه گرایشی نوشته شده مهم نیست. مهم حوزه ی پژوهشی و علایق هست. همکلاسی های ما در تومسک از رشته های دیگه اومده اند. هر کی علایق خودش رو داره (زبانشناسی، اضطراب، خلاقیت، تروما و ...)، و همه از رشته راضی هستند. چون خود رشته الزاما نمیاد صفر تا صد روانشناسی و ژنتیک و نوروساینس رو به دانشجو یاد بده. تو مقطع کارشناسی ارشد دانشجو خودش باید در باره ی مسایلی که علاقه داره پژوهش کنه. استاد فقط کلیات رو میگه و منابع رو تو سایت میذاره. پس قرار نیست در این رشته و در این مقطع "دانش" خیلی زیادی به شما "یاد" بدن. شما باید خودت چیزی که دوست داری رو یاد بگیری. در رشته و مقطعی که در بالا توضیح دادم، بیشتر به شما روش پژوهش، آنالیز داده، و مهارت های نوشتن مقاله و ارائه ی پرزنتیشن (فن بیان) و ... رو یاد میدن.

از این رو، شما با هر علاقه ای میتونید وارد این رشته بشید و خودتون رو برای دکترا آماده کنید. اینجا در تومسک (البته من الان در لندن هستم)، دانشجوی باانگیزه خودش باید استاد مرتبط با خودش رو پیدا کنه (چه از دانشگاه دولتی تومسک چه از دانشگاه های پارتنر ما مثل دانشگاه گلداسمیث لندن).
    در باره ی روانشناسی اجتماعی و صنعتی و سازمانی و بالینی نظر دقیقی نمیتونم بگم. اینجا هر کی رو هر چی دوست داره میتونه کار کنه و استادها و سایر پژوهشگران مرکز پژوهشی همه ی تلاششون رو میکنند که به دانشجو کمک کنند پژوهشی که میخواد رو انجام بده.

باز اگه سوالی بود اینجا بپرس، من جواب میدم.
    حبیب

Junior Member

سلام دوستان
    دانشگاه های اروپا تو مقطع لیسانس گرایش بالینی دارن؟
    پذیرش گرفتن از دانشگاه های اروپا در گرایش بالینی تو مقطع لیسانس و مخصوصا ارشد ممکنه؟
    آخه از بعضی افراد شنیدم که به علت تفاوت فرهنگی سخت پذیرش بالینی میدن.
    با سپاس

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mreza1994 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دانشگاه های اروپا تو مقطع لیسانس گرایش بالینی دارن؟
    پذیرش گرفتن از دانشگاه های اروپا در گرایش بالینی تو مقطع لیسانس و مخصوصا ارشد ممکنه؟
    آخه از بعضی افراد شنیدم که به علت تفاوت فرهنگی سخت پذیرش بالینی میدن.
    با سپاس
    بله. معلومه که دارن.
    بله. اگه پولش رو داشته باشید از همه جای دنیا تو همه ی رشته ها تو همه ی مقطع ها میشه پذیرش گرفت.
    هیچ دانشگاهی به خاطر تفاوت فرهنگی یا هر چیز دیگری کسی رو در پذیرش رد نمیکنه. پذیرش گرفتن شما صرفا به سوادتون، مهارت های زبانی و سوابق پژوهشی تون بستگی داره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    روانشناسی بالینی، کارشناسی فردوسی مشهد و ارشد دانشگاه

سلام، دوستان عزیز من امروز به جمع تون پیوستم، یه سوال داشتم؟
    39 ساله ام، متاهل، کارمند آموزش و پرورش با 13 سال سابقه، لیسانس روانشناسی بالینی از فردوسی مشهد و ارشد بالینی از دانشگاه سمنان به ترتیب با معدل های 15/3 و 17/2 ، دوست دارم دکترا را خارج بخونم در یکی از 50 دانشگاه برتر دنیا................. سوال اصلی ام اینه، از نظر سنی من باید نگران باشم، چون دانشگاه سوییس را بررسی کردم زده بود حداکثر 35 سال؟؟؟؟ و این باعث شده فعلا با حلت شوک دنبال بقیه سوالام نرم؟ نظرتون چیه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)