صفحه 87 از 116 نخستنخست ... 37777879808182838485868788899091929394959697 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 861 تا 870 , از مجموع 1154

موضوع: اطلاعات سفر به دبي جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به دبي جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

سلام دوستان
    وقتی پاسپورتم را گرفتم یه نامه هم همراهش بود که نوشته بود تا فلان تاریخ میتونم یکبار از کشور خارج بشم و نیازی به پرداخت عوارض خروج از کشور نیست. میخواستم بدونم بقیه دوستان هم عوارض را پرداخت نکردن و مشکلی پیش نمیاد؟

Member teimouri_y آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Georgetown University, Applied Linguistics

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به دبي جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

نقل قول نوشته اصلی توسط rahimism نمایش پست ها
    سلام دوستان
    وقتی پاسپورتم را گرفتم یه نامه هم همراهش بود که نوشته بود تا فلان تاریخ میتونم یکبار از کشور خارج بشم و نیازی به پرداخت عوارض خروج از کشور نیست. میخواستم بدونم بقیه دوستان هم عوارض را پرداخت نکردن و مشکلی پیش نمیاد؟
    نگران نباش. تو فرودگاه مامور خودش بهت می گه که می خواد یا نه. اگه بخواد که همون داخل فرودگاه بانک ملی است در عرض چند دقیق پول رو می ریزی.

بچه ها من دارم 19 جولای میرم دبی که هم ویزامو بگیرم هم بعدش برم آمریکا چون زیاد وقت ندارم
    می گم یک سوال یه هتل خوب و هوش قیمت به من معرفی کنید بار قبل برای سفارت رفتم سان اند سند رقت انگیز بود خیلی بد بود. اول اینکه هیچ مهمونی حتی برای 1 تا 2 ساعت نمی شد وارد اتاقت شه بعدشم اینترنت اتاقاش نداشت.
    یه جا بگین ایرانی کمتر باشه، نمی دونم چرا به همون نسبتی که هموطنان در وطن دوست داشتنی هستن در خارج تنفر برانگیزند!!؟؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ghanbaraliof نمایش پست ها
    بچه ها من دارم 19 جولای میرم دبی که هم ویزامو بگیرم هم بعدش برم آمریکا چون زیاد وقت ندارم
    می گم یک سوال یه هتل خوب و هوش قیمت به من معرفی کنید بار قبل برای سفارت رفتم سان اند سند رقت انگیز بود خیلی بد بود. اول اینکه هیچ مهمونی حتی برای 1 تا 2 ساعت نمی شد وارد اتاقت شه بعدشم اینترنت اتاقاش نداشت.
    یه جا بگین ایرانی کمتر باشه، نمی دونم چرا به همون نسبتی که هموطنان در وطن دوست داشتنی هستن در خارج تنفر برانگیزند!!؟؟
    برو هتل سوها سیتی. 4 ستارست؛ اینترنت رایگان حتی تو اتاقاش داره؛ کوچیک،خیلی اروم و کارمنداش مودب هستند. 5 دقیقه با فرودگاه دبی فاصله داره و روبه رو مرکز خریده. قیمت هتل هم خیلی مناسب هستش. ایرانی هم نداره یا خیلی کم هستند.

Junior Member mahru88 آواتار ها

سلام. من هفته دیگه برای مصاحبه میرم دبی. میخوام یه سیم کارت داشته باشم که اینترنتش همه جا کار بده یعنی میخوام همیشه آنلاین باشم و به این احتیاج دارم. کسی اطلاعاتی داره که بتونه راهنماییم کنه؟ چه سیم کارتی خوبه بگیرم؟ و چقدر خوبه که شارژ کنم؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mahru88 نمایش پست ها
    سلام. من هفته دیگه برای مصاحبه میرم دبی. میخوام یه سیم کارت داشته باشم که اینترنتش همه جا کار بده یعنی میخوام همیشه آنلاین باشم و به این احتیاج دارم. کسی اطلاعاتی داره که بتونه راهنماییم کنه؟ چه سیم کارتی خوبه بگیرم؟ و چقدر خوبه که شارژ کنم؟
    از همون فرودگاه یا بعض از فروشگاهها می تونی سیم کارت موقت (توریستی ) بخری. دو تا اپراتور هستند اونجا (اتصالات) و (دو). اولی خطدهیش بهتره اما دومی ارزونتره. قبلا مثل اینکه اینجوری بوده ولی جدیدا مثل اینکه (دو) کلی هزینه کرده و خطدهیش رو بهتر کرده. یه چیز تو میاه های تفاوت بین همراه اول و ایرانسل. هموشون هم دیتا دارند: سایت هاش رو برو ببین اطلاعات بیشتر از نوع کارت ها داشته باشی:

1. سایت (دو)
    2. سایت ا(یتصالات)

سلام دوستان

من تاریخ ۱ مرداد رفتم دبی و تجربیاتم رو میخوام به اشتراک بذارم شاید مفید باشه.
    قبل از هرچیز بگم که من از الی گشت تور گرفتم که کلن قابل اطمینان هستند اما واقعا به فکر مشتری نیستند و من وقتی خواستم هتل عوض کنم رسما داشتند کلاهبرداری میکردند و منم مجبور شدم بی خیال تعویض هتل بشم. (برای تعویض هتل تقریبا ۷۰۰هزارتومان باید اضافه میدادم!!!)
    بلیط ماهان گرفتم که با ویزای فوری تقریبا ۱میلیون ۲۰۰ شد هزینه ش. هتل هم sun and sand downtown بود که من نمیدونستم چطوره بعد دیدم تعدادی از دوستان گفتن خوب نیست و افتضاحه و خیلی سعی کردم هتل رو عوض کنم که دیدم خیلی ضرر میکنم بی خیال شدم !!! اما انصافا هتل انقدر هم بد نبود و در حد ۳ ستاره بود و من راضی هستم. اتاقاش تمیز و خوب بود و اتاقهاش هم اینترنت داشت. عکسهاش رو میذارم ببینید. صبحونه هم آب میوه، قهوه، چای، شیر، تخم مرغ، پنیر، کره، مربا، پنکیک، سوسیس، ... داشت. نکته منفی این هتل رفتار کارکناش بود که خیلی دوستانه نبود و ناهارش که بد بود.
    روز اول که وارد فرودگاه امام شدم اونجا پولهام رو به دلار چنج کردم و بعدش طبق حرفی که دوستان قبلن گفته بودند یک بسته آب معدنی گرفتم که واقعا خیلی به دردم خورد توی هتل چون داخل هتل هرچیزی که بگیری خیلی گرون حساب میشه. البته بیرون آب معدنی زیاد گرون نبود(توی سوپرمارکت ها آب معدنی کوچیک ۱.۵ تا ۲ درهمه).

بعد وقتی رسیدم دبی اسکن چشم انجام دادند. اونجا ترنسفر هتل منتظر بود که یک تابلو دستش بود و اسم هتل روش نوشته شده بود. (کلن آژانس الی گشت هیچ اطلاعاتی در مورد ترنسفر، تور لیدر و ... نداده بود و من از اطلاعاتی که دوستان اینجا گذاشته بودند میدونستم که یه ترنسفر رو حداقل داریم.) اگه ترنسفر رو پیدا نکردید از افرادی که اونجا تابلو دستشون هست بپرسید ترنسفر هتلتون کجاست. کافیه اسم هتل رو بگید تا راهنماییتون کنن ترنسفرتون کجا وایساده. ترنسفر هم با یه ماشین ون مانند انجام شد و ما سه نفر بودیم. راستی توی فرودگاه حتما فری شاپ رو برید.

وقتی رسیدم هتل یه برگه داد امضا کنم که نوشته بود ۱۲ ظهر روز آخر باید تخلیه کنم (اگه دیرتر تخلیه کنیم فکر کنم در حد ۲۰۰ درهم باید پرداخت کنیم) و اتاقم طبقه ی ششم بود که هم اینترنت داشت هم کانال های ماهواره. چون رسیدم هتل شب بود دیگه هتل موندم استراحت کردم و از طرفی وقت سفارت من پس فردا بود به همین خاطر فرداش هم یه مقدار رفتم بیرون رو گشتم و خودم رو برای سفارت آماده کردم. روزی هم که میخواستم برم سفارت چون پاسپورت رو نیاز داشتم ۳۰۰ درهم امانت گذاشتم و پاسپورت رو گرفتم. روز آخر هم موقع برگشتن گفتن ترنسفر رایگان به فرودگاه ساعت ۵بعد از ظهر حرکت میکنه! در حالی که من ساعت ۲۲ بلیط داشتم!! دلیلش هم این بود که ماه رمضان هستش . این هتل کلاب نمیدونم داشت یا نه اما کلن توی ماه رمضان همه ی کلاب ها تعطیل بودند و به همین خاطر من سروصدایی توی هتل نشنیدم.
    استخر هتل هم تا ساعت ۴بعداز ظهر بود که خب من استفاده نکردم.
    در ضمن توی سرویس شامپو و صابون بود که من استفاده نکردم و با خودم شامپو و صابون برده بودم. روز آخر موقعی که داشتم تسویه میکردم از من ۳۰ درهم گرفتن که گفت روزی ۱۰درهم مصوب هستش که همه باید بدن برای سرویس و غیره!! اما از دوتا ایرانی دیگه که اونجا بودن ۱۰۰ درهم گرفت که میگفت واسه استفاده از آب و ... هستش! کلن هتلهای دبی که میری اصلن نباید چیزی استفاده کنی چون دنبال بهونه هستند تا جیبت رو خالی کنند.
    تاکسی ها هم که واقعا اگه بتونند ازتون دزدی میکنند!! خیلی مراقب تاکسی ها باشید و حتما هنگام سوار شدن بگید تاکسی متر رو بزنن (حداقل کرایه ۱۰ درهم هستش). تا اونجا که میتونید از مترو استفاده کنید واقعا متروشون خوبه و مثل متروهای ایران داغون نیست (کارت نقره ای مترو بگیرد حله).

جاهای دیدنی هم با مترو میتونید برید. مثلا ایستگاه مترو خلیفه که پیاده بشید میتونید دبی مال برید و اونجا برج خلیفه و رقص آب که واقعا عالیه رو ببینید. مترو مارینا که پیاده بشید میتونید برید JBR و ساحل مارینا که حتما برید زیبا هستش. مترو سیتی سنتر هم میتونید برید مرکز خرید و دی تو دی و Green house. مترو ابن بطوطه هم میتونید برید و بازار ابن بطوطه رو ببینید. مترو Borjuman هم پیاده بشید ۵ دقیقه تا سفارت راه هستش. کلن با مترو اکثر جاها رو میتونید برید. البته جایی مثل outlet mall رو نمیتونید با مترو برید و اگه بخواید با تاکسی هم برید هزینه تون زیاد میشه. البته تمام این صحبتها واسه کسایی هستش که نمیخوان پول زیادی خرج کنند و در غیراینصورت اگه پولش واسه تون مهم نیست سوار تاکسی بشید و لذت ببرید . من دو نفر ایرانی رو دیدم که میگفتن توی ۳ روزی که اونجا بودند حدود ۱۰۰۰ درهم پول تاکسی دادند!!! تازه راضی هم نبودند و میگفتند اصلن خوش نگذشت و خیلی جاها رو نتونستند برند!!!
    من تور صحرا، تور گشت شهر و wild wadi رو نرفتم. تور گشت شهر اونجور که میگن تمام نقاط دیدنی شهر رو نشون میدن اما خیلی سریع و عجله ای و ملت راضی نبودند.

من اونجا با افراد مختلفی آشنا شدم (روسی، چینی، مصری، الجزایری و ایرانی) که بعضی هاشون واقعا آدم های نایسی بودند و بعضی دوستان که میگن ایرانی ها اونجا واقعا بد هستند اینطور نیست. من با چندتا ایرانی دوست شدم اونجا که سفر رو برام دلچسب تر کردند. پس از هر فرصتی برای آشنایی با افراد استفاده کنید و انقدر محکم و سخت دور خودتون دیوار درست نکنید.

در کل از هتل و سفرم راضی هستم.
    امیدوارم اطلاعاتی که نوشتم مفید واقع بشه و اگه سوالی داشتید خوشحال میشم کمک کنم.

موفق باشید
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

Junior Member

سلام
    تجربیات سفرم به دبی فقط برای تشکر از کسانی که من همینجا کلی از حرفهاشون استفاده کردم.
    از یه اژانس تو میدان آرژانتین (اسمشو نمیشه بگم) بلیط و هتل و ویزا برای 21 تا 24 جولای برای دو نفر گرفتیم. خیلی کمک کردن و 2 روزه ویزای عادی واسمون گرفتن و هتل 4 ستاره REGENT PALACE اتاق دو تخته با پرواز قشم ایر کلا شد، یک میلیون و پنجاه. هتل رو خودم خواستم که بر دبی باشه منطقه سفارت، و خیلی نزدیک سفارت بود که ما پیاده صبح 6 دقیقه رفتیم.
    پرواز سرساعت از فرودگاه امام رفت، خیلی خوب بود همه چی و غذای خوب و کاملا قابل خوردنی بود تو هواپیما.( یک چیزی اول بگم، من اگه تاکید میکنم رو بعضی موارد واسه اینکه شدیده ادم وسواسی و ایرادگیری به تمیزی هستم و همه دنیا از دست وسواس من عاجزا). خیلی واسه هتل سرچ کردم که تمیز و خوب باشه، که خدا رو شکر بود. پرواز که رسید دبی، بعد چک فرودگاه و اسکن چشم،ترنسفر با تابلوی هتل اونجا بود. توی فرودگاه از اتصالات یک سیمکارت 35 درهم گرفتیم سه سوته و شد کلا باهاش 20 دقیقه با ایران صحبت کنیم ای چند روز.
    سوار ون شدیم رفتیم هتل، چک این شدیم و سه ووچر صبحانه و 3 ووچر اینترنت رایگان داخل اتاق بهمون دادن. اتاق دو تخته بسیار تمیز و خوب و من اصلا احساس یدی تون چند روز بابت نظافتش نداشتم و دیگه اعصابم از این جهت خورد نبود. عصر اون روز با همسرم رفتیم دبی مال با مترو. ما همون اول نفری 20 درهم یه بلیط نقره ای مترو از استگاه برجمان که چسبیده بود به هتل خریدیم. ایستگاه دبی مال پیاده شدیم که توی خود مال هست. با اینکه ماه رمضان بود خبری از تخفیف نبود ، ولی کلا واسه دیدن برندهای معروف دنیا و دیدن ابشار و اسکلت دایناسور خوبه،و مکان خرید اروپایی ها و اعراب ثروتمند هست. با مترو برگشتیم برجمان و رفتیم همون نزدیک هتل مک دونالد.
    فردا صبح صبحانه هتل خیلی عالی و کامل و چیزی نبئد که قابل خورن نباشه( اینکه میگم خوب چون زیاد دیدم صبحانه هتل ها رو که چه جوریه). اصلا هتل ما ایرانی نداشت و خیلی خلوت بود. اون روز با مترو رفتیم سیتی سنتر که ایستگاه درست دم در مال بود. یکم خرید کردیم از کارفور( اگه وقت بزارید و خسته نشید میتونید چیزهای خیلی خوبی پیدا کنید ما هم خسته شدیم و چون ماه مبارک بود و چیزی نتونستیم بیرون بخوریم واسوم سخت شد.) ظهر اومدیم هتل و عصری باز رفتیم با مترو برج خلیفه از بیرون دیدیم و بعد واسه شام رفتیم فودکورت سیتی سنتر. همسرم غذای جدید خواست امتحان کنه و غذای ژاپنی گرفت که به زور خورد ولی من همون KFC (که ماله ولیعصر خودمن بهتر بود،بو میداد یکم!!!) با مترو برگشتیم هتل. فردا 5 صبح پا شدیم از روز قبل یکم خوردنی واسه صبحانه بخرید چون هتل هنوز اون ساعت صبحانه نمیده. پیاده در مدت 6 دقیقه رفتیم سفارت. ساعت شش و نیم اونجا بودیم. ساعت هفت و ربع اومدن و من رفتم داخل بعد دیدین برگه وقت سفارت و پاس. 1 ساعته اونجا نشستم که خیلی سرد بود به شدت توصیه دارم لباس باز اگه میپوشید حتما یه چیزی واسه پوشیدن اونجا دست بگیرید. حتما ابمیوه و خوراکی مثل شکلات ببرید، چونطول میکشه و استس داری خدایکه نکرده قندتون یا فشارتون میفته، مثل من که حالم داشت بد میشددیگه. ولی نفر 2 مصاحبه شدم و زرد گرفتم. اومدم بیرون که دیدم همسرم بنده خدا تو گرما منتظرم ایستاده بوده این 2 ساعت.( همراه میشه کنار توی سایه بایسته ولی خلی دیگه گرمه). پاده اومدیم هتل ساعت 9:15 هتل بودیم و صبحانه راحت میل کردیم.(بازم میگم زود برید ضرر نمیکنید).
    دیگه عصر اون روز یکم رفتی مخرید بعدم شام همون فودکورت سیتی سنتر. رستوارن حاتم بود اونجا ولی به نظرمن 75000 تومان بوفه آزاد ارزش نداشت. پیتزا خوردیم که خیلی خوب بود و از NYF سیب زمینی سرخ کرده که توصیه مینم حتما تست کنید خیلی خوب بود. از H&M , ZARA ,GIORDANOخرید خوبی کردیم که اف خورده بود و بسکین رابینز(که مزه آب دیگه نمیداد مثل اینجا). چون دیگه مترو بسته بود برگشتن، اومدیم همون بیرون مترو و سوار اتویوس شدیم واسه ایستگاه برجمان و 20 دقیقه بعد دم در هتل از اتوبوس پیاده شدیم که از همون کارت مترو استفاده کردیم.
    فردا صبح هم بعد صبحانه،چک اوت و ساعت 10 ترانفر فرودگاه و بعدشم سر ساعت پرواز و رسیدن به تهران.
    کلا تجربه خوبی بود من چند بار دیگه هم اومده بودم دبی ولی اینبار عالی بود با اینکه کوتاه بود.(حتما تنها نرید...) در ضمن من و همسرم کلا 60 درهم پول کرایه جابجایی دادیم چون فقط از مترو استفاده کردیم.
    ببخشید سرتون رو درد اوردم. موفق.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mzolfaghari نمایش پست ها
    سلام دوستان

من تاریخ ۱ مرداد رفتم دبی و تجربیاتم رو میخوام به اشتراک بذارم شاید مفید باشه.
    قبل از هرچیز بگم که من از الی گشت تور گرفتم که کلن قابل اطمینان هستند اما واقعا به فکر مشتری نیستند و من وقتی خواستم هتل عوض کنم رسما داشتند کلاهبرداری میکردند و منم مجبور شدم بی خیال تعویض هتل بشم. (برای تعویض هتل تقریبا ۷۰۰هزارتومان باید اضافه میدادم!!!)
    بلیط ماهان گرفتم که با ویزای فوری تقریبا ۱میلیون ۲۰۰ شد هزینه ش. هتل هم sun and sand downtown بود که من نمیدونستم چطوره بعد دیدم تعدادی از دوستان گفتن خوب نیست و افتضاحه و خیلی سعی کردم هتل رو عوض کنم که دیدم خیلی ضرر میکنم بی خیال شدم !!! اما انصافا هتل انقدر هم بد نبود و در حد ۳ ستاره بود و من راضی هستم. اتاقاش تمیز و خوب بود و اتاقهاش هم اینترنت داشت. عکسهاش رو میذارم ببینید. صبحونه هم آب میوه، قهوه، چای، شیر، تخم مرغ، پنیر، کره، مربا، پنکیک، سوسیس، ... داشت. نکته منفی این هتل رفتار کارکناش بود که خیلی دوستانه نبود و ناهارش که بد بود.
    روز اول که وارد فرودگاه امام شدم اونجا پولهام رو به دلار چنج کردم و بعدش طبق حرفی که دوستان قبلن گفته بودند یک بسته آب معدنی گرفتم که واقعا خیلی به دردم خورد توی هتل چون داخل هتل هرچیزی که بگیری خیلی گرون حساب میشه. البته بیرون آب معدنی زیاد گرون نبود(توی سوپرمارکت ها آب معدنی کوچیک ۱.۵ تا ۲ درهمه).

بعد وقتی رسیدم دبی اسکن چشم انجام دادند. اونجا ترنسفر هتل منتظر بود که یک تابلو دستش بود و اسم هتل روش نوشته شده بود. (کلن آژانس الی گشت هیچ اطلاعاتی در مورد ترنسفر، تور لیدر و ... نداده بود و من از اطلاعاتی که دوستان اینجا گذاشته بودند میدونستم که یه ترنسفر رو حداقل داریم.) اگه ترنسفر رو پیدا نکردید از افرادی که اونجا تابلو دستشون هست بپرسید ترنسفر هتلتون کجاست. کافیه اسم هتل رو بگید تا راهنماییتون کنن ترنسفرتون کجا وایساده. ترنسفر هم با یه ماشین ون مانند انجام شد و ما سه نفر بودیم. راستی توی فرودگاه حتما فری شاپ رو برید.

وقتی رسیدم هتل یه برگه داد امضا کنم که نوشته بود ۱۲ ظهر روز آخر باید تخلیه کنم (اگه دیرتر تخلیه کنیم فکر کنم در حد ۲۰۰ درهم باید پرداخت کنیم) و اتاقم طبقه ی ششم بود که هم اینترنت داشت هم کانال های ماهواره. چون رسیدم هتل شب بود دیگه هتل موندم استراحت کردم و از طرفی وقت سفارت من پس فردا بود به همین خاطر فرداش هم یه مقدار رفتم بیرون رو گشتم و خودم رو برای سفارت آماده کردم. روزی هم که میخواستم برم سفارت چون پاسپورت رو نیاز داشتم ۳۰۰ درهم امانت گذاشتم و پاسپورت رو گرفتم. روز آخر هم موقع برگشتن گفتن ترنسفر رایگان به فرودگاه ساعت ۵بعد از ظهر حرکت میکنه! در حالی که من ساعت ۲۲ بلیط داشتم!! دلیلش هم این بود که ماه رمضان هستش . این هتل کلاب نمیدونم داشت یا نه اما کلن توی ماه رمضان همه ی کلاب ها تعطیل بودند و به همین خاطر من سروصدایی توی هتل نشنیدم.
    استخر هتل هم تا ساعت ۴بعداز ظهر بود که خب من استفاده نکردم.
    در ضمن توی سرویس شامپو و صابون بود که من استفاده نکردم و با خودم شامپو و صابون برده بودم. روز آخر موقعی که داشتم تسویه میکردم از من ۳۰ درهم گرفتن که گفت روزی ۱۰درهم مصوب هستش که همه باید بدن برای سرویس و غیره!! اما از دوتا ایرانی دیگه که اونجا بودن ۱۰۰ درهم گرفت که میگفت واسه استفاده از آب و ... هستش! کلن هتلهای دبی که میری اصلن نباید چیزی استفاده کنی چون دنبال بهونه هستند تا جیبت رو خالی کنند.
    تاکسی ها هم که واقعا اگه بتونند ازتون دزدی میکنند!! خیلی مراقب تاکسی ها باشید و حتما هنگام سوار شدن بگید تاکسی متر رو بزنن (حداقل کرایه ۱۰ درهم هستش). تا اونجا که میتونید از مترو استفاده کنید واقعا متروشون خوبه و مثل متروهای ایران داغون نیست (کارت نقره ای مترو بگیرد حله).

جاهای دیدنی هم با مترو میتونید برید. مثلا ایستگاه مترو خلیفه که پیاده بشید میتونید دبی مال برید و اونجا برج خلیفه و رقص آب که واقعا عالیه رو ببینید. مترو مارینا که پیاده بشید میتونید برید JBR و ساحل مارینا که حتما برید زیبا هستش. مترو سیتی سنتر هم میتونید برید مرکز خرید و دی تو دی و Green house. مترو ابن بطوطه هم میتونید برید و بازار ابن بطوطه رو ببینید. مترو Borjuman هم پیاده بشید ۵ دقیقه تا سفارت راه هستش. کلن با مترو اکثر جاها رو میتونید برید. البته جایی مثل outlet mall رو نمیتونید با مترو برید و اگه بخواید با تاکسی هم برید هزینه تون زیاد میشه. البته تمام این صحبتها واسه کسایی هستش که نمیخوان پول زیادی خرج کنند و در غیراینصورت اگه پولش واسه تون مهم نیست سوار تاکسی بشید و لذت ببرید . من دو نفر ایرانی رو دیدم که میگفتن توی ۳ روزی که اونجا بودند حدود ۱۰۰۰ درهم پول تاکسی دادند!!! تازه راضی هم نبودند و میگفتند اصلن خوش نگذشت و خیلی جاها رو نتونستند برند!!!
    من تور صحرا، تور گشت شهر و wild wadi رو نرفتم. تور گشت شهر اونجور که میگن تمام نقاط دیدنی شهر رو نشون میدن اما خیلی سریع و عجله ای و ملت راضی نبودند.

من اونجا با افراد مختلفی آشنا شدم (روسی، چینی، مصری، الجزایری و ایرانی) که بعضی هاشون واقعا آدم های نایسی بودند و بعضی دوستان که میگن ایرانی ها اونجا واقعا بد هستند اینطور نیست. من با چندتا ایرانی دوست شدم اونجا که سفر رو برام دلچسب تر کردند. پس از هر فرصتی برای آشنایی با افراد استفاده کنید و انقدر محکم و سخت دور خودتون دیوار درست نکنید.

در کل از هتل و سفرم راضی هستم.
    امیدوارم اطلاعاتی که نوشتم مفید واقع بشه و اگه سوالی داشتید خوشحال میشم کمک کنم.

موفق باشید
    بسیار عالی، فقط من دو نکته هم اضافه کنم.
    1. درباره رفتار غیر دوستانه کارکنان بعضی از هتل ها (گرچه توجیه پذیر نیست) باید توجه داشته باشید که این بنده خداها تو هتل هایی که کلاب دارن دردسر های خودشون رو دارند و یک جورایی رفتارشون طبیعی هستش. طبیعتا ارتباط با افراد مست یا روسپی گری (استفاده سو از اتاق های هتل) تاثیر رو رفتار کارکنان هتل می زاره.
    2. متروی تهران به نطر من اصلا هم داغون نیست و در قیاس با متروی دبی بسیار گرانقیمت تره. اکثر مسیر متروی دبی رو زمینه در حالی که تو تهران بر عکسه. می دونید چه هزینه ای داره یک متر حفر تونل در زمین. ولی خوب تو استفاده از مترو با شما موافقم

نقل قول نوشته اصلی توسط teimouri_y نمایش پست ها
    بسیار عالی، فقط من دو نکته هم اضافه کنم.
    1. درباره رفتار غیر دوستانه کارکنان بعضی از هتل ها (گرچه توجیه پذیر نیست) باید توجه داشته باشید که این بنده خداها تو هتل هایی که کلاب دارن دردسر های خودشون رو دارند و یک جورایی رفتارشون طبیعی هستش. طبیعتا ارتباط با افراد مست یا روسپی گری (استفاده سو از اتاق های هتل) تاثیر رو رفتار کارکنان هتل می زاره.
    2. متروی تهران به نطر من اصلا هم داغون نیست و در قیاس با متروی دبی بسیار گرانقیمت تره. اکثر مسیر متروی دبی رو زمینه در حالی که تو تهران بر عکسه. می دونید چه هزینه ای داره یک متر حفر تونل در زمین. ولی خوب تو استفاده از مترو با شما موافقم
    مورد اول رو باهاتون موافقم اما خب من با سایر هتل ها مقایسه که کردم دیدم رفتار کارمندهای هتل های دیگه دوستانه تر و مودبانه تر هستش.
    مورد دوم هم که در مورد مترو گفتید من منظورم از داغون بودن شلوغی و تمیزی مترو هستش. توی تهران وقتی مترو سوار میشید هم شلوغه هم انقدر گرم که رسما نفس شخص مقابل میزنه توی صورتت!!! اما متروی دبی هم خلوت هستش هم خیلی خنک. بدون شک از لحاظ هزینه و ساخت متروی تهران خفن تر هستش.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)