صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 46

موضوع: انتقال وجه نقد- مباحث کلی و سایر کشورها(بجز اروپا،آمریکا و کانادا)

پیش فرض انتقال وجه به کشور مقصد

وقتی برای بار اول دارید به کشوری میرید که قراره برای تحصیل اونجا بمونید، مطمئن ترین روش برای انتقال پولتون از ایران به اون کشور به چه شکلی است؟ چون اگه بخوایم نقد با خودمون ببریم که خطرش خیلی زیاده.
    از طرفی وقتی هم که هنوز اونجا نرفتیم حسابی به اسمتون نیست هنوز که پولو از ایران حواله کنید؟
    کسی اطلاعی در این زمینه داره؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار

پیش فرض پاسخ : انتقال وجه به کشور مقصد

نقل قول نوشته اصلی توسط babak21 نمایش پست ها
    وقتی برای بار اول دارید به کشوری میرید که قراره برای تحصیل اونجا بمونید، مطمئن ترین روش برای انتقال پولتون از ایران به اون کشور به چه شکلی است؟ چون اگه بخوایم نقد با خودمون ببریم که خطرش خیلی زیاده.
    از طرفی وقتی هم که هنوز اونجا نرفتیم حسابی به اسمتون نیست هنوز که پولو از ایران حواله کنید؟
    کسی اطلاعی در این زمینه داره؟
    ممنون
    براي مساله اي كه شما طرح كرده ايد به نظر نمي رسد مشكل خاصي وجود داشته باشد. وقتي براي تحصيل به كشوري مراجعه مي كنيد و ويزاي تحصيلي داريد مي توانيد حساب بانكي باز كنيد و از طريق آن توسط صرافي ها پول دريافت كنيد.
    اگر منظور زماني است كه بين ورود به آن كشور و باز كردن حساب بانكي لازم است، همين مبلغ 5000 دلاري كه براي خروج اجازه داريد همراه داشته باشيد كفايت مي كند(هر چند كه با توجه به تجربه ساير دوستان بيشتر هم همراه داشته باشيد مشكلي بوجود نمي آيد)
    اگر باز هم حس كرديد كه داشتن پول نقد خطرناك است مي توانيد يك دبيت كارت مستر يا ويزا تهيه كنيد و تا سقف 5000 دلار هم آنرا شارژ كنيد و به همراه ببريد.

يك روش ديگر هم كه براي ارسال پول به هر جاي دنيا به صورت سريع و بدون نياز به حساب بانكي قابل استفاده است ( مثلا فرض كنيد كه در يك شهري هستيد و همه پول شما به سرقت رفته و يا دچار مشكلي اورژانسي شده ايد و نمي توانيد منتظر حواله پول باشيد) استفاده از سرويس ارسال پول وسترن يونيون است. در اين نوع حواله پول، شما با داشتن كد رمز حواله (كه توسط فرستنده به شما داده مي شود) و يك مدرك هويتي ( مثل پاسپورت) به هر دفتر وسترن يونيون در آن شهر مراجعه كنيد مي توانيد پولتان را نقدا دريافت كنيد. البته سقف اين نوع ارسال حواله 5000 دلار و هزينه آن هم حدودا بين 5 تا 10 درصد مبلغ حواله است و كمتر از يك ساعت پس از انجام حواله مبلغ قابل دريافت مي باشد.
    حواله وسترن يونيون در ايران توسط اكثر صرافي ها پذيرفته مي شود.
    ویرایش توسط میلاد : July 6th, 2012 در ساعت 04:42 PM

Junior Member DaaDaa آواتار ها

پیش فرض خارج کردن ارز از کشور به صورت نقدی

مجوزی، نامه ای, روالی چیزی نداره که موقع خروج از کشور این 20 تا 30 هزار دلاری که میخوایم با برای پرداخت هزینه های مختلف سال اول بدیم رو با خودمون ببریم تا مجبور نباشیم کارمزد صرافی بدیم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خارج کردن ارز از کشور به صورت نقدی

نقل قول نوشته اصلی توسط DaaDaa نمایش پست ها
    مجوزی، نامه ای, روالی چیزی نداره که موقع خروج از کشور این 20 تا 30 هزار دلاری که میخوایم با برای پرداخت هزینه های مختلف سال اول بدیم رو با خودمون ببریم تا مجبور نباشیم کارمزد صرافی بدیم؟
    DaaDaa گرامی

در پاسخ به سوالتان مبنی بر راه حل همراه داشتن ارز بالای 5000 دلار بصورت کش، جهت خروج از کشور باید عرض کنم که زمانی قادر به این کار هستید که اظهار نامه ارزی داشته باشید (( بطور ساده یعنی اینکه در یکی از سفرهاتون که وارد ایران شدید، (مثلا 15000 دلار همراهتون داشتید)، باید این مبلغ را نزد باجه بانک ملی(قبل از چکینگ پاسپورت) اظهار نمایید و طی آن بانک ملی هم سندی مبنی بر اینکه 15000 دلار پول نقد را به کشور آوردید برایتان صادر میکند و در برگشت یا سفر بعدیتان، میتوانید معادل همین مبلغ را بطور نقدی و خارج از سیستم بانکی از کشور خارج نمایید.
    و همچنیندر رابطه با محدودیت و مقدار مجاز ارز همراه مسافر در بدو ورود به خاک کانادا هم، خدمتتون عرض کنم که:
    کانادا از لحاظ تجاری یک کشور آزاده و تقریباً هیچ محدودیتی برای ورود پول به این کشور وجود ندارد. البته اگر بالای ۱۰ هزار دلار به کانادا وارد کنید باید ثبت بشود ولی این ثبت شدن به معنای ممانعت از ورود پول نیست.
    و اگر به عنوان مهاجر غیر سرمایه گذار و یا دیگر موارد (به غیر از سرمایه گذاری) باشید، مجبور به پرداخت مالیات بی مورد هم نخواهید شد

Senior Member

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی

دوستان سلام...

من سوالي دارم و چون جاي مناسبتري از اينجا پيدا نكردم همين جا مطرح مي كنم...

تا سقف چند هزار يورو يا دلار مي توانيم با خودمان نقدا ببريم؟ مثل اين كه حدي داره و بيشتر از اون رو اجازه نميدن و تو فرودگاه دستگير ميشي..

ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد

با تشكر..........

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramakaay نمایش پست ها
    دوستان سلام...

تا سقف چند هزار يورو يا دلار مي توانيم با خودمان نقدا ببريم؟ مثل اين كه حدي داره و بيشتر از اون رو اجازه نميدن و تو فرودگاه دستگير ميشي..

با تشكر..........
    به مقصد کجا؟!
    اتحادیه اروپا 10000 یورو سقفش هست!!!

دوستان سلام...

با تشكر..........
    به نظر می آيد که فرودگاه ايران فعلا قانونی ندارد. اما در ورود به امريکا و کانادا اگر بيش از ده هزار دلار داريد بايد مبلغ دقيق آن را اظهار نماييد. اگر اظهار نکنيد و کشف شود دستگير می شويد. من هم به کانادا و هم به آمريکا با مبلغ بيش از ده هزار دلار مسافرت داشته و اظهار کرده ام و مشکلی هم نبوده است. ولی حقيقتا دليل آن را نمی دانم که چرا افراد علاقه ای به اظهار ندارند. به دلايل مالياتی...؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Bogazici فوق لیسانس کنترل

نقل قول نوشته اصلی توسط lalehmahmmody نمایش پست ها
    به نظر می آيد که فرودگاه ايران فعلا قانونی ندارد. اما در ورود به امريکا و کانادا اگر بيش از ده هزار دلار داريد بايد مبلغ دقيق آن را اظهار نماييد. اگر اظهار نکنيد و کشف شود دستگير می شويد. من هم به کانادا و هم به آمريکا با مبلغ بيش از ده هزار دلار مسافرت داشته و اظهار کرده ام و مشکلی هم نبوده است. ولی حقيقتا دليل آن را نمی دانم که چرا افراد علاقه ای به اظهار ندارند. به دلايل مالياتی...؟
    تو فرودگاه ایران هم سقف 5000 یا 6000 هزار دلار هست اگه اشتباه نکنم و بیشتر از اونو باید اظهار کنید، بهترین راهش اینه که از بانک ملی بپرسید

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m_r نمایش پست ها
    به مقصد کجا؟!
    اتحادیه اروپا 10000 یورو سقفش هست!!!
    با تشكر از شما...

بلژيك منظورم بود...بعد اين مقدار رو نقد ميشه برد ديگه؟ يا حتما بايد توي كارتت باشه؟

ميشه 10000 يورو نقد برد و 1 كرديت كارت رو هم با خودمون ببريم؟ مبلغ توي كرديت كارت كه مهم نيست؟

با تشكر...

با تشكر از شما...

بلژيك منظورم بود...بعد اين مقدار رو نقد ميشه برد ديگه؟ يا حتما بايد توي كارتت باشه؟

ميشه 10000 يورو نقد برد و 1 كرديت كارت رو هم با خودمون ببريم؟ مبلغ توي كرديت كارت كه مهم نيست؟

با تشكر...
    در مورد کردیت کارت مطمئن نیستم ولی فکر نمی کنم اگه به علاوه پول نفد کردیت کارت داشته باشی مشکلی پیش بیاد!!!! نباید به هم ربطی داشته باشن.
    من برای المان در خواست ویزا کردم که افیسر بهم گفت باید 8040 تا حداقل نقد با خودم ببرم و اضافه کرد که بدون مجوز نمی شه بیشتر از 10000 تا برد!!!

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)