صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 51

موضوع: تجربیات و مدارک لازم سفارت روسیه جهت اخذ ویزای تحصیلی

پیش فرض تجربیات و مدارک لازم سفارت روسیه جهت اخذ ویزای تحصیلی

دوستان اگر تجربه ای از اخذ ویزای تحصیلی ، توریستی و مهاجرتی در سفارت روسیه دارند لطفا تجربیات خودشونو بنویسن

مدارکی که داخل وبسایت سفارت نوشته عبارتند از

ویزای تحصیلی: اصل نامه پذیرش دانشگاه / پاسپورت دارای اعتبار بیشتر از 6 ماه / یک قطعه عکس 3.4 / روادید تحصیلی یکبار ورود : 96 هزار تومان / روادید تحصیلی دو بار ورود : 114 هزار تومان / روادید تحصیلی چند بار ورود : 264 هزار تومان / فرم تقاضای روادید که از خود سفارت باید تهیه کنید

سوال هایی که من دارم ممکنه برای بقیه دوستان هم سوال باشه لطفا اگر تجربه ای دارین در اختیار بقیه بزارین تا همه استفاده کنن

1) کلا روند اخذ ویزا در سفارت چطور هست؟
    2) آیا فرم خاصی رو سفارت میده پر کنیم در چه مورد است ؟ فرمی به زبان روسی داده میشه یا نه ؟
    3) آیا ویزای تحصیلی مصاحبه داره ؟
    4) چه مدارک دیگه ای علاوه بر مدارک ذکر شده در سفارت روسیه جهت اخذ ویزا لازم هست؟
    5) ابعاد و تعداد عکس مورد استفاده سفارت جهت اخذ ویزا چطور هست؟
    6) بعد از درخواست چه مدت آماده شدن ویزا طول میکشه؟
    7) آیا رزرواسیون هتل ، محل اقامت یا برگه ثبت نام خوابگاه برای سفارت اهمیت داره؟
    8) آیا سفارت به برگه تاییدیه مالی هم احتیاج داره؟
    9) آیا سفارت، نامه اشتغال به کار / سابقه کار / سند ملک و امثال این نوع مدارک رو تا حالا از کسی خواسته؟
    و هر گونه تجربیاتی که دارین لطفا در این تاپیک قرار بدین

با تشکر
    ویرایش توسط rezakia : February 26th, 2012 در ساعت 05:51 PM

Junior Member Unique آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

پیش فرض پاسخ : تجربیات و مدارک لازم سفارت روسیه جهت اخذ ویزای تحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط rezakia نمایش پست ها
    دوستان اگر تجربه ای از اخذ ویزای تحصیلی ، توریستی و مهاجرتی در سفارت روسیه دارند لطفا تجربیات خودشونو بنویسن

مدارکی که داخل وبسایت سفارت نوشته عبارتند از

ویزای تحصیلی: اصل نامه پذیرش دانشگاه / پاسپورت دارای اعتبار بیشتر از 6 ماه / یک قطعه عکس 3.4 / روادید تحصیلی یکبار ورود : 96 هزار تومان / روادید تحصیلی دو بار ورود : 114 هزار تومان / روادید تحصیلی چند بار ورود : 264 هزار تومان / فرم تقاضای روادید که از خود سفارت باید تهیه کنید

سوال هایی که من دارم ممکنه برای بقیه دوستان هم سوال باشه لطفا اگر تجربه ای دارین در اختیار بقیه بزارین تا همه استفاده کنن

1) کلا روند اخذ ویزا در سفارت چطور هست؟
    2) آیا فرم خاصی رو سفارت میده پر کنیم در چه مورد است ؟ فرمی به زبان روسی داده میشه یا نه ؟
    3) آیا ویزای تحصیلی مصاحبه داره ؟
    4) چه مدارک دیگه ای علاوه بر مدارک ذکر شده در سفارت روسیه جهت اخذ ویزا لازم هست؟
    5) ابعاد و تعداد عکس مورد استفاده سفارت جهت اخذ ویزا چطور هست؟
    6) بعد از درخواست چه مدت آماده شدن ویزا طول میکشه؟
    7) آیا رزرواسیون هتل ، محل اقامت یا برگه ثبت نام خوابگاه برای سفارت اهمیت داره؟
    8) آیا سفارت به برگه تاییدیه مالی هم احتیاج داره؟
    9) آیا سفارت، نامه اشتغال به کار / سابقه کار / سند ملک و امثال این نوع مدارک رو تا حالا از کسی خواسته؟
    و هر گونه تجربیاتی که دارین لطفا در این تاپیک قرار بدین

با تشکر
    روند گرفتن ویزا خیلی راحت ,همون مدارکی که نوشتید کافی است ،،فرم رو هم پر میکنید و با مدارکتون تحویل میدید ،، فقط یک نکته مهم رو بگم که پارسال میشد پول نقد داد اما الان باید با کارت پول را پرداخت کنید ،،اگر احیانا کارت همراهتون نبود یا کارت خوان کنسول کار نکرد ،،نزدیک کنسول یک بانک هست میتونید اونجا پرداخت کنی دبه حساب سفارت و فیش رو بیارید تحویل بدید . به مسوول بانک بگید که میخواهید برای سفارت روسیه پرداخت کنید ،،فیش رو بهتون میده . اگر عجله نداشته باشد یک هفته ای ویزا حاضر میشه و اگر عجله دارید به شخصی که مدارک رو تحویل میگیره بگید و بعد یک مقدار بیشتر پول میدید و ۲ ، ۳ روزه بهتون ویزا رو میدن . ضمنا هیچگونه رزرواسیون هتل یا برگه ی ثبت نام خوابگاه احتیاج ندارید . برگه ی تایید مالی هم نیازی ندارید . اشتغال به کار ،،سابقه کار و سند ملکی هم برای ویزای تحصیلی احتیاج ندارید ،

نقل قول نوشته اصلی توسط Unique نمایش پست ها
    روند گرفتن ویزا خیلی راحت ,همون مدارکی که نوشتید کافی است ،،فرم رو هم پر میکنید و با مدارکتون تحویل میدید ،، فقط یک نکته مهم رو بگم که پارسال میشد پول نقد داد اما الان باید با کارت پول را پرداخت کنید ،،اگر احیانا کارت همراهتون نبود یا کارت خوان کنسول کار نکرد ،،نزدیک کنسول یک بانک هست میتونید اونجا پرداخت کنی دبه حساب سفارت و فیش رو بیارید تحویل بدید . به مسوول بانک بگید که میخواهید برای سفارت روسیه پرداخت کنید ،،فیش رو بهتون میده . اگر عجله نداشته باشد یک هفته ای ویزا حاضر میشه و اگر عجله دارید به شخصی که مدارک رو تحویل میگیره بگید و بعد یک مقدار بیشتر پول میدید و ۲ ، ۳ روزه بهتون ویزا رو میدن . ضمنا هیچگونه رزرواسیون هتل یا برگه ی ثبت نام خوابگاه احتیاج ندارید . برگه ی تایید مالی هم نیازی ندارید . اشتغال به کار ،،سابقه کار و سند ملکی هم برای ویزای تحصیلی احتیاج ندارید ،
    خیلی ممنون از اطلاعات کامل و مفیدتون پس ظاهرا این سفارتخونه مثل بقیه سفارتخونه ها اینقدر ننر بازی و لوس بازی نداره

Junior Member Unique آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

بله دقیقا خیلی راحت روند اخذ ویزا ،،نگران نباشید به هیچ وجه در این مورد

نقل قول نوشته اصلی توسط Unique نمایش پست ها
    بله دقیقا خیلی راحت روند اخذ ویزا ،،نگران نباشید به هیچ وجه در این مورد
    ببخشید مدارک تحصیلی و غیره رو برای مهر سفارت به صورت دستی ببریم سفارت روسیه حدودا چند روز طول میکشه مهرای مدارک رو تایید کنن و مهر سفارت رو روی مدارک بزنن؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    soroush88 آواتار ها

سلام دوستان

من در یک سمینار در روسیه قراره شرکت کنم که آواخر خرداد هست. میخام برای ویزا بصورت توریستی اقدام کنم. خودم میتونم بگیرم یا حتما از آژانس های مسافرتی اقدام کنم؟ رزرو هتل و بلیط OK شده میخواد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط soroush88 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من در یک سمینار در روسیه قراره شرکت کنم که آواخر خرداد هست. میخام برای ویزا بصورت توریستی اقدام کنم. خودم میتونم بگیرم یا حتما از آژانس های مسافرتی اقدام کنم؟ رزرو هتل و بلیط OK شده میخواد؟
    شما اگر از اون سمینار بخواین که براتون دعوتنامه بفرسته دیگه نیازی به هزینه کردن برای آژانس مسافرتی ندارین، سفارت ممکنه یه کم شلوغ باشه ولی همون که داخل سفارت بشین اگر شدنی باشه بهتون میگن فقط یه فرم داره که باید اونجا پر کنین اگرم شدنی نباشه باید از طریق آژانس مسافرتی اقدام کنید من آژانس جومان خیابان فاطمی رو پیشنهاد میکنم من خودم تا حالا با این آژانس کار نکردم ولی من هر وقت که سفارتم مسوول آژانس اونجاست هم کار مسافرای خودشونو انجام میده هم بنده خدا به بقیه کمک میکنه. بلیط هواپیما و رزرو هتل رو دقیق نمیدونم، میتونین با سفارت تماس بگیرین یا اینکه از آژانس مسافرتی بپرسین

هنگام ورود به سفارت حتما کارت شناسایی کارت ملی یا شناسنامه همراه داشته باشید و گوشی موبایلتون رو خاموش کنید از همه مدارکتون کپی اضافه داشته باشین چون داخل سفارت کپی هر برگ معادل 1000 تومانه، برای تایید مدارک بعد از دارالترجمه حتما باید برده باشین دفترخانه رسمی و مهر کپی برابر اصل بزنید، پول نقد برای ویزا و تایید مدارک قابل قبول نیست برای اینکه وقتتون گرفته نشه و دوباره بانک برید و هزینه سفارت رو پرداخت کنید حتما کارت بانک همراه داشته باشین داخل سفارت دستگاه کارت خوان هست، همه جای سفارت دوربین و میکروفن وجود داره لطفا از شوخی و خنده و زدن حرفای بیهوده پرهیز کنید در مورد دادن ویزا و تایید مدارک ترجمه شده سفارت روسیه اگر مدارکتون مشکلی نداشته باشه خیلی زود کمتر از یک هفته طی چند روز کارهای شما رو انجام میده.
    ویرایش توسط rezakia : April 13th, 2012 در ساعت 03:24 PM

هزینه مهر تایید سفارت برای تایید مهر دادگستری و وزارت امور خارجه معادل 63000 تومانه همه مدارک نیاز به تایید سفارت ندارن فقط مدارک تحصیلی شما بعد از اینکه پذیرش گرفتین و به روسیه جهت ثبت نام تشریف بردید به مهر تایید سفارتروی مدارک تحصیلی نیاز خواهید داشت پس بهتره قبل از رفتن این کارو انجام بدین

درود
    از دوستاني كه ويزاي دانشجويي روسيه را دارن كسي مي دونه كه ويزاي ابتدايي روسيه چند وقته هست. بيش از سه ماه يا كمتر از سه ماه؟

سپاس

ApplyAbroad Senior Veteran
    Apdentist آواتار ها

3 ماه اعتبار داره!

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)