نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: پروژه عملی و مقاله در زمینه فیزیک

Junior Member

Question پروژه عملی و مقاله در زمینه فیزیک

دوستان خواهش میکنم کمکم کنین از دوستام که ناامید شدم چون فقط به منافع خودشون فکر میکنن! خواهش میکنم
    من میخوام پروژه عملی و مقاله ISI ارائه بدم حالا تو هر زمینه فیزیک...برام فرقی نمیکنه(البته جز هسته ای و پلاسما که به ایرانیا با این گرایش گیر میدن) ... فقط نمی دونم از کجا شروع کنم و چیکار کنم،یا الان چه موضوعاتی رو میشه بیشتر روش کار کرد
    برام خیییییییییییلی مهمه خیلی

پیش فرض پاسخ : پروژه عملی و مقاله در زمینه فیزیک

با استادی مشورت کردین؟
    کارشناسی هستین؟
    مقاله دادن چند ماه کار جدی میخواد و البته علم کافیشو . اینکه میگید توهر زمینه ای زیاد منطقی نیست
    چرا انقدر براتون مهمه؟! اگه کارشناسی هستین که چندان انتظار مقاله ازتون نمیره اگرم ارشدین از پایان نامه میشه چیزایی درآورد

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidz نمایش پست ها
    دوستان خواهش میکنم کمکم کنین از دوستام که ناامید شدم چون فقط به منافع خودشون فکر میکنن! خواهش میکنم
    من میخوام پروژه عملی و مقاله ISI ارائه بدم حالا تو هر زمینه فیزیک...برام فرقی نمیکنه(البته جز هسته ای و پلاسما که به ایرانیا با این گرایش گیر میدن) ... فقط نمی دونم از کجا شروع کنم و چیکار کنم،یا الان چه موضوعاتی رو میشه بیشتر روش کار کرد
    برام خیییییییییییلی مهمه خیلی
    سلام دوست گرامی

شما در جای مطرح فرمودید، میخواید در زمینه کیهان شناسی مقاله بدید. این سه زمینه که شما میخواید کار کنید، خیلی متفاوت هستن، نمیتونید همزمان روی همه کار کنید، البته میتونیدمطالعه کلی داشته باشید، ولی نه در حد مقاله isi.

شما اگر ارشد هستید، باید دنبال استاد راهنمای خوب باشید، چون موضوع زیاده و خودتون به تنهایی نمیتونید روی موضوعی کار کنید.

من پیشنهاد میکنم که با اساتید پژوهشکده پلاسمای دانشگاه شهید بهشتی و پژوهشکده پلاسمای سازمان انرژی اتمی(امیر آباد شمالی) صحبت کنید و با موضوعاتی که اون ها کار میکنند، آشنا بشید. ipm هم اساتید خوبی داره؛ البته تئوریتیکال هستن بیشتر؛ ولی واقعاً با سوادن و مقالات خوبی هم میدن. قبل از انتخاب استاد هم رزومه شون را چک کنید و با دانشجوهای دیگه ای که دارن، صحبت کنید تا بیشتر با استاد آشنا بشید.

خودتون چند جا برید، با جاهای دیگه هم آشنا میشید و در نهایت به یکی از موضوعات علاقمند میشید. اصلا هم نگران رفتن و صحبت کردن با اساتید نباشید، آن ها هم دنبال دانشجوهای با انگیزه هستن و راهنمایی تون میکنند.

موفق باشید.
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

Junior Member

سلام
    دو راه داره:
    اول اینکه ….
    دوم اینکه خودتون زحمت بکشید ی مقاله جور کنید. در این مورد فقط میتونم چندتا پیشنهاد دوستانه بدم.
    -نمیخام بگم که دادن مقاله ISI کار خارق العاده یا خیلی سختیه ولی اصلا اینجوری نیست که یکی ی شبه تصمیم بگیره مقاله بده بعدش ی مقاله جور کنه
    - این طرز فکر رو از ذهنتون بیرون کنید که "هر زمینه فیزیک" خودتون بهتر میدونین که فیزیک چقدر گستردس. این فکر باعث میشه که نتونین روی ی موضوع مشخص تمرکز کنین و همش از ی شاخه به شاخه دیگه بپرین. بالاخره در دوره تحصیلتون ی زمینه های خاصی از فیزیک بوده که بیشتر بهش علاقه داشته باشین.یکی از همونا رو انتخاب کنین
    - دنبال موضوعات بنیادی نرین چون لازمه ارائه مقاله تو اون زمینه ها مدتها تحقیق و پژوهشه
    - دنبال موضوعات مشترک بین فیزیک با رشته های مهندسی باشین. به نظر من مقاله دادن تو اون زمینه ها راحت تره(به نسبت بقیه موضوعات)
    - بهترین راهنما و مشاور که میتونه خیلی کمکتون کنه استاده
    -بعد از اینکه موضوع رو انتخاب کردین باید کلی مقاله مرتبط در اون مورد بخونید تا بفهمید که چه کارایی در اون زمینه انجام شده و مسائل پیش رو تو اون موضوع چیه. بعد ی راهکار برای بهبود یا حل مساله ارائه بدید.
    در پایان باید عرض کنم این مطالب صرفا حاصل تجربیات خودم بوده و مسلما دوستان حرفه ای تر پیشنهادات بهتری ارائه خواهند کرد.
    با آرزوی موفقیت برای تمام دوستان
    ویرایش توسط halandoon : March 22nd, 2012 در ساعت 01:17 PM دلیل: ترویج تقلب

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam4312 نمایش پست ها
    با استادی مشورت کردین؟
    کارشناسی هستین؟
    مقاله دادن چند ماه کار جدی میخواد و البته علم کافیشو . اینکه میگید توهر زمینه ای زیاد منطقی نیست
    چرا انقدر براتون مهمه؟! اگه کارشناسی هستین که چندان انتظار مقاله ازتون نمیره اگرم ارشدین از پایان نامه میشه چیزایی درآورد
    ببخشین چرا میگید کارشناسی چندان انتظار مقاله ازتون نمیره؟!!! به شدت با این حرفتون مخالفم....من راستش دلم نمیخواد مثل دانشجویای دیگه فقط به صرف درسی که بهشون میدن کار انجام میدن و به زوووور یه پروژه هم داشته باشن....متشکرم از پاسختون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط studentz نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی

شما در جای مطرح فرمودید، میخواید در زمینه کیهان شناسی مقاله بدید. این سه زمینه که شما میخواید کار کنید، خیلی متفاوت هستن، نمیتونید همزمان روی همه کار کنید، البته میتونیدمطالعه کلی داشته باشید، ولی نه در حد مقاله isi.

شما اگر ارشد هستید، باید دنبال استاد راهنمای خوب باشید، چون موضوع زیاده و خودتون به تنهایی نمیتونید روی موضوعی کار کنید.

من پیشنهاد میکنم که با اساتید پژوهشکده پلاسمای دانشگاه شهید بهشتی و پژوهشکده پلاسمای سازمان انرژی اتمی(امیر آباد شمالی) صحبت کنید و با موضوعاتی که اون ها کار میکنند، آشنا بشید. ipm هم اساتید خوبی داره؛ البته تئوریتیکال هستن بیشتر؛ ولی واقعاً با سوادن و مقالات خوبی هم میدن. قبل از انتخاب استاد هم رزومه شون را چک کنید و با دانشجوهای دیگه ای که دارن، صحبت کنید تا بیشتر با استاد آشنا بشید.

خودتون چند جا برید، با جاهای دیگه هم آشنا میشید و در نهایت به یکی از موضوعات علاقمند میشید. اصلا هم نگران رفتن و صحبت کردن با اساتید نباشید، آن ها هم دنبال دانشجوهای با انگیزه هستن و راهنمایی تون میکنند.

موفق باشید.
    سلام دوست عزیز ممنون از جوابتون من اگه برم مثلا پژوهشکده پلاسمای شهیدبهشتی واقعا می تونم با اساتید صحبتی داشته باشم؟ یا تحویل نمیگیرن اصلا؟
    من کارشناسی هستم و دو سه تا موضوع رو در نظر دارم که با مشورت با اساتید یکی رو انتخاب کنم مثل نانو،پلاسما و کیهان شناسی(که در ایران کم روش کار میشه)
    امیدوارم که اساتید راهنماییم کنن خیلی خیلی ممنون از شما

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط cntfet نمایش پست ها
    سلام
    دو راه داره:
    اول اینکه ….
    دوم اینکه خودتون زحمت بکشید ی مقاله جور کنید. در این مورد فقط میتونم چندتا پیشنهاد دوستانه بدم.
    -نمیخام بگم که دادن مقاله ISI کار خارق العاده یا خیلی سختیه ولی اصلا اینجوری نیست که یکی ی شبه تصمیم بگیره مقاله بده بعدش ی مقاله جور کنه
    - این طرز فکر رو از ذهنتون بیرون کنید که "هر زمینه فیزیک" خودتون بهتر میدونین که فیزیک چقدر گستردس. این فکر باعث میشه که نتونین روی ی موضوع مشخص تمرکز کنین و همش از ی شاخه به شاخه دیگه بپرین. بالاخره در دوره تحصیلتون ی زمینه های خاصی از فیزیک بوده که بیشتر بهش علاقه داشته باشین.یکی از همونا رو انتخاب کنین
    - دنبال موضوعات بنیادی نرین چون لازمه ارائه مقاله تو اون زمینه ها مدتها تحقیق و پژوهشه
    - دنبال موضوعات مشترک بین فیزیک با رشته های مهندسی باشین. به نظر من مقاله دادن تو اون زمینه ها راحت تره(به نسبت بقیه موضوعات)
    - بهترین راهنما و مشاور که میتونه خیلی کمکتون کنه استاده
    -بعد از اینکه موضوع رو انتخاب کردین باید کلی مقاله مرتبط در اون مورد بخونید تا بفهمید که چه کارایی در اون زمینه انجام شده و مسائل پیش رو تو اون موضوع چیه. بعد ی راهکار برای بهبود یا حل مساله ارائه بدید.
    در پایان باید عرض کنم این مطالب صرفا حاصل تجربیات خودم بوده و مسلما دوستان حرفه ای تر پیشنهادات بهتری ارائه خواهند کرد.
    با آرزوی موفقیت برای تمام دوستان
    سلام از بنده اس
    با راه اول که اصلا!)
    منم یک شبه تصمیم به ارائه مقاله نگرفتم
    واقعا راهنمایی هاتون مفید هستن امیدوارم بتونم موفق بشم
    خیلی ممنون از جواب شما و گفته هاتون بسیار دلگرم شدم
    ویرایش توسط halandoon : March 22nd, 2012 در ساعت 01:18 PM دلیل: ویرایش نقل قول

سلام ببینید اگر می خواهید مقاله بدهید در ابتدا باید روی اصول و پایه کار کنید چرا که برخی مقالات هستن که باید روابط آن ها را به روش ها و متد های مختلف اثبات کنید که این کار بدون داشتن پیش نیاز کافی نبوده و در هیچ جای دنیا کسی که با اصول آشنایی ندارد به یک باره به مقاله روی نخواهد آورد شما بیایید سیلورمن را بخوانید،معادلات دیفرانسیل جزئی و معمولی را فرابگیرید سپس روش های ریاضی در فیزیک حال باید ببینید چه گرایشی را می خواهید کار کنید و دروس آن ها را خودتان بخوانید و به طور همزمان مهارت های زبانی خود را افزایش دهید و یا مقالاتی را از سایت فکر نمی کنم بیش تر از هجده ماه طول بکشد از من که به همین مقدار به طول انجامید تا این که به کنفرانس فیزیک ایران مقاله ای را ارسال نمودم و منتظر تایید آن هستم.من به عنوان یک دانشجوی کارشناسی این کار را انجام دادم و موفق هم شدم و همانطور که زکات علم آموزش است سعی نمودم تا آن جایی که می توانم تجربیاتم را در اختیار شما قرار داده تا دینم را ادا نمایم.

شاد زی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)