نقل قول نوشته اصلی توسط mrjalali
چه خبره بابا. 4 ساعت قبل پرواز برای انجام کارهای مربوط به پرواز زیاده. در شلوغترین زمان شما حداکثر یک ربع تا نیم ساعت توی صف گیت ورودی معطل می شید. وقتی هم که وارد شدید مستقیم می رید به باجه مربوط به پروازتون و کارت پرواز رو می گیرید. حداکثر در بدترین حالت 15 تا 20 دقیقه طول می کشه. 2-3 دقیقه هم خروجی رو می دید و 3-4 دقیقه هم اگه بخواهید می تونید وقت برای ارز خریدن بزارید. وقتی هم کارت پرواز رو گرفتید حداکثر نیم ساعت قبل از Boarding time می تونید برای عبور از Passport check وقت بزارید (که زیادهم هست). با این حساب همون 1.5 تا 2 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه باشید برای انجام تشریفات اداری کفایت می کنه. می تونید حداکثر یک ربع بازه اطمینان بزارید برای موارد پیشبینی نشده مثل اینکه در گیت ورودی به بارتون مشکوک بشند و ازتون بخوان اونو باز کنین.
بیشتر ازین هر چقدر دوست دارین وقت بزارین و یا زودتر برین رو می تونید با دوستان یا خانواده باشین.
پیشنهاد می کنم به محض رسیدن به فرودگاه از گیت ورودی بگذرید، به باجه خط پروازیتون مراجعه کنید و کارت پروازتون رو بگیرید. همون تو اگه می خوان خروجی رو پرداخت کنین (بیرون هم بانک هست. طبقه پایین- پروازهای ورودی) و بعد برگردین بیرون و تا 45 دقیقه قبل از پرواز با دوستان و آشنایان باشید.
این تجربه بیش از 10 بار خروج از فرودگاه امام من است.
من فقط توصیه کرده بودم. موافقم که در بیشتر مواقع کار ادم سریع انجام میشه. اما اگر دقت میکردی گفتم که اگر تعداد پروازهای همزمان زیاد بود زودتر برید. من تجربه ای که داشتم این بود که 11 پرواز قرار بود در طول 3 ساعت چرواز کنند. در نتیجه اینقدر شلوغ بود که اصلا قابل وصف نبود.