صفحه 27 از 27 نخستنخست ... 1718192021222324252627
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 265 , از مجموع 265

موضوع: مشکل در فرودگاه امام

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : مشکل در فرودگاه امام

نقل قول نوشته اصلی توسط applyie نمایش پست ها
    سلام
    چندتا سوال، ممنون میشم اگر کسی اطلاعی داره یا تجربه مشابه راهنمایی کنه.
    1) کسی تجربه ورود ابزاری مثل آچار یا مثلا آچار بکس بادی رو داره؟ اگر یه دونه تو چمدون داشته باشیم که جعبش پلمپ هم نباشه، یعنی باز شده باشه و معلوم بشه که قرار نیست فروخته بشه رو ایراد میگیرن؟ یا هزینه ای بابتش میگیرن؟
    2) ورود لباس به تعداد زیاد (اندازه یه چمدون) که بدون برچسب و اینا باشه که نشون بده قرار به فروشش نیست و سوغاتیه چی؟ ایراد میگیرن؟
    3) کسی تجربه ای از فرودگاه های بین المللی دیگه ایران به جز فرودگاه امام داره؟ سختگیری ورود بار، اینکه الکی گیر میدن یا نه؟
    4) گوشی موبایل، یه دونه نو ولی باز شده از جعبه چطور؟

ممنون از دوستان
    سلام
    1. من قیچی، دریل، چاقو ، ابزار باغبانی و گوشت کوب آوردم و مشکل نداشتم. آچار نیاوردم و نمیدونم. من هر چی خریدم باز کردم و استفاده کردم چون نمیشه بخرید و در ایران ببینید دچار مشکل هست. حتما باید چک کنید. از حالت در بسته بودن خارج میشه.
    2. یک چمدان لباس؟ فرودگاه مبدا مشکلی ندارند؟ یک چمدان لباس البته افراد آوردند برای فروش هم می اورند از ترکیه یا آلمان یا ایتالیا یا چک یا لهستان یا سوئد. از اروپا پوشاک و لوازم آرایش و پروتئین و... وارد می کنند. ولی یک چمدان خیلی زیاد هست اگر پخش کنید بهتر هست. من خودم لباس اوردم ولی نه یک چمدان و البته رسید خرید داشتم. در کل فکر نمی کنم مشکلی باشه چون اگر بود این حجم آگهی خرید و فروش بار وجود نداشت. کل چمدان لباس نگذارید.
    3. امام هم مشکلی ندارند. اگر هم دارند متوجه نشدم.
    4. نه. یک گوشی مشکل نیست. من لپتاپ آوردم باطری هارد... هیچ وقت مشکلی نبود. مساله وارد کردن در حجم زیاد هست که فکر می کنم مصداق دیگری داره. البته من همیشه رسید خرید داشتم.
    اخرین سفر من به تازگی نبوده در نتیجه از دوستان که به تازگی مسافر بودند هم حتما بپرسید. چون شاید شرایط متفاوت باشه.
    موفق باشید.

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    سلام
    1. من قیچی، دریل، چاقو ، ابزار باغبانی و گوشت کوب آوردم و مشکل نداشتم. آچار نیاوردم و نمیدونم. من هر چی خریدم باز کردم و استفاده کردم چون نمیشه بخرید و در ایران ببینید دچار مشکل هست. حتما باید چک کنید. از حالت در بسته بودن خارج میشه.
    2. یک چمدان لباس؟ فرودگاه مبدا مشکلی ندارند؟ یک چمدان لباس البته افراد آوردند برای فروش هم می اورند از ترکیه یا آلمان یا ایتالیا یا چک یا لهستان یا سوئد. از اروپا پوشاک و لوازم آرایش و پروتئین و... وارد می کنند. ولی یک چمدان خیلی زیاد هست اگر پخش کنید بهتر هست. من خودم لباس اوردم ولی نه یک چمدان و البته رسید خرید داشتم. در کل فکر نمی کنم مشکلی باشه چون اگر بود این حجم آگهی خرید و فروش بار وجود نداشت. کل چمدان لباس نگذارید.
    3. امام هم مشکلی ندارند. اگر هم دارند متوجه نشدم.
    4. نه. یک گوشی مشکل نیست. من لپتاپ آوردم باطری هارد... هیچ وقت مشکلی نبود. مساله وارد کردن در حجم زیاد هست که فکر می کنم مصداق دیگری داره. البته من همیشه رسید خرید داشتم.
    اخرین سفر من به تازگی نبوده در نتیجه از دوستان که به تازگی مسافر بودند هم حتما بپرسید. چون شاید شرایط متفاوت باشه.
    موفق باشید.
    ممنون از پاسخ کاملتون.
    آخه مساله اینجاست کسی که داره مسافرت میکنه خودش لباس لازم داره حالا با این لباس ها یه سری لباس هم برای سوغاتی داره، چیزی که متوجه نمیشم اینه که چطور گمرک میخواد بگه کدوم لباس برای فروشه یا کدوم برای مصرف شخصی. منظورم اینه من نوعی شاید برای سفر یه چمدون لباس شخصی لازم داشته باشم نباید بابتش هزینه بدم که! حالا گمرک چطور میخواد بگه این لباسا برای تجارته وقتی هیچ آرمی نداره؟! یا اینکه از روی ویزا و آخرین ورود و خروج مشخص میشه هدف تجاری نیست.

بنده متوجه رسید خرید نشدم. داشتن رسید خرید چه چیزیو نشون میده؟
    ممنون
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط applyie نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ کاملتون.
    آخه مساله اینجاست کسی که داره مسافرت میکنه خودش لباس لازم داره حالا با این لباس ها یه سری لباس هم برای سوغاتی داره، چیزی که متوجه نمیشم اینه که چطور گمرک میخواد بگه کدوم لباس برای فروشه یا کدوم برای مصرف شخصی. منظورم اینه من نوعی شاید برای سفر یه چمدون لباس شخصی لازم داشته باشم نباید بابتش هزینه بدم که! حالا گمرک چطور میخواد بگه این لباسا برای تجارته وقتی هیچ آرمی نداره؟! یا اینکه از روی ویزا و آخرین ورود و خروج مشخص میشه هدف تجاری نیست.

بنده متوجه رسید خرید نشدم. داشتن رسید خرید چه چیزیو نشون میده؟
    ممنون
    حق با شما هست. قابل اثبات نیست. من تا به حال ندیدم و نشنیدم گمرک مشکلی داشته باشه با چهار تا لباس ولی خودم همیشه جانب احتیاط رعایت کردم از یک مدل سه تا نیاوردم. یکی یا دو تا اوردم. من رسیدها رو جهت احتیاط همراه خودم دارم. یک بار مشکلی ایجاد شد و من با رسید خرید (با نام و نام خانوادگی و شماره پاسپرت) تونستم ادعا خودم ثابت کنم. واقعیت من همیشه از فرودگاه مبدا نگران هستم نه فرودگاه های ایران!

Junior Member

سلام دوستان،

من از طریق کار ویزای تایپ D برای هلند گرفتم و در حال حاضر دانشجو هستم و خروجم رو داخل نظام وظیفه بصورت سیاحتی برای ۱۴ روز ثبت کردم. همین طور بلیت یک طرفه دارم. پروازم هم ترکیش هست و با یک توقف داخل استانبول داره.
    لازم به ذکره که قصد بازگشت به ایران هم ندارم و اوکی هستم با این موضوع.

ترسم از اینه که:
    آیا ممکنه به هر دلیلی به من گیر بدن که چرا تایپ D داخل پاسپورتت هست با همین تاریخ در حالی که زدی سیاحتی؟
    یا اینکه بگن چرا بلیت برگشت نداری؟

نقل قول نوشته اصلی توسط soheily98 نمایش پست ها
    سلام دوستان،

من از طریق کار ویزای تایپ D برای هلند گرفتم و در حال حاضر دانشجو هستم و خروجم رو داخل نظام وظیفه بصورت سیاحتی برای ۱۴ روز ثبت کردم. همین طور بلیت یک طرفه دارم. پروازم هم ترکیش هست و با یک توقف داخل استانبول داره.
    لازم به ذکره که قصد بازگشت به ایران هم ندارم و اوکی هستم با این موضوع.

ترسم از اینه که:
    آیا ممکنه به هر دلیلی به من گیر بدن که چرا تایپ D داخل پاسپورتت هست با همین تاریخ در حالی که زدی سیاحتی؟
    یا اینکه بگن چرا بلیت برگشت نداری؟
    سلام دوست عزیز
    تبریک بابت موفقیت و رفتنتون.
    به صورت ۱۰۰٪ کاملا خیالتون راحت باشه. تقریبا هییییچ کسی، دقت کنید، هیییچ کسی از ماموران انتظامی و مرزبانی فرودگاه از نوع ویزا اطلاعی ندارن.
    فقط کانتر شرکت هواپیمایی که دارین سوار میشین، ویزاتون رو نگاه میکنید ( که خودتون میگین پروازتون ترکیش هست) و اصلا کار ندارن ویزاتون چیه و چجوریه و چه مدت حتی اعتبار ویزاتون هست.
    کنسولگری هلند با توجه به تمام پارامترها و شرایط، صلاح دونسته که به شما ویزا بده. شما هم رفتین یه پول قلمبه گرو گذاشتین که مثلا برمیگردین. این طرف، از خداشونه شما برنگردین که پول رو بردارن.
    تنها مواردی که چک میشه:
    داشتن پاسپورته، این برای ورود به سالن ترانزیت.
    توی سالن ترانزیت، فقط توسط کانتر ویزا و بلیط خریداریتون چک میشه توی لیست(کانتر هر شرکتی باشه ، حتی شرکت ماهان، فقط ویزاتون رو نگاه میکنن و بس. به مدتش اصلا کار ندارن ، حتی تایپش رو هم هر کسی نمیدونه (میتونید حتی بگید ویزام زیارتیِ).
    برای عبور از گیت: فقط مهمه که پاسپورتتون رو بدین و برگه عوارض خروج. چک میکنن که فقط پول دادین یا نه.
    همین.
    بعدش از گیت رد میشید و اونور منتظر می مونید تا خروجی رو باز کنن و برید سوار هواپیماتون بشید و بسلامت برید.
    به هیچ وجه نگران نباشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)