صفحه 16 از 27 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 265

موضوع: مشکل در فرودگاه امام

پیش فرض پاسخ : مشکل در فرودگاه امام

نقل قول نوشته اصلی توسط Maziar_Rafiei نمایش پست ها
    من می‌خوام بلیط ایرلاین قطر رو بگیرم، از دبی 22 ساعته میرسه بریزبین. تو تهران نمایندگی داره؟ یا سایتی داره که بشه با حساب ایران بلیط رو خرید؟ یا نه باید برم یه آژانس هواپیمایی بلیط بخرم؟ رو ایرلاینش تاکید دارم چون هم امنه هم قیمتش خوبه هم راحت میرسم مقصد.
    من چیزی حدود 13000$ استالیا میخوام ببرم این مقدار مشکلی ایجاد نمیکنه؟ خودم و جیب هامو که قطعا میگردن. کوله پشتی لپ تاپ رو هم به احتمال خیلی زیاد میگردن. تو چمدون هم که زیر دستگاه پول مشخص میشه. تو ساک دستیم نزارم، کجا بزارم!!!؟
    تو کاور کت و شلوارم تو جیب کت میشه بزارمش؟
    بليت رو از آژانس ها ميتوني بخري
    پول تون رقم زيادي نيست ميتونيد ببريد بدون مشكل
    اگر پرسيدن بگيد شهريه دانشگاه هست

نقل قول نوشته اصلی توسط hsharare نمایش پست ها
    به نظر من خیلی‌ مهم نیست چون اسمتون تو لیست کامپیوتر هست،ولی‌ فرودگاه بریدم ممکن یه چیزی جواب بدن که تا زمانی‌ که روز پرواز نیاد معلم نیست بهتره برین و از آژانس بخواین یه بیلیت دیگه صادر کنه براتون تا خیالتون راحت باشه
    دوست گرامی من هم چنین مشکلی دارم. اسم فامیل من دوقسمتی هست و توی پاسپورت هم دو قسمتی نوشته اما توی بلیطم یک قسمتی، یعنی دو قسمت نام فامیل رو به هم چسبیده بدون فاصله بین دوقسمت نوشته. مشکلی پیش نمیاد تو فرودگاه؟نمیگن چرا با پاسپورت مغایرت داره؟با توجه به اینکه پرواز رفت و برگشت من غیر مستقیم هست و باید چهار مرتبه check-in بشم.

سلام
    دوستان من آخر می سفرم به سوئیس هست. برای شرکت در دوره آموزشی میرم. هر دو پروازهای رفت و برگشتم غیر مستقیم اند. از فرودگاه امام به فرانکفورت و از فرانکفورت به ژنو رفت. از ژنو به فرانکفورت و از فرانکفورت به فرودگاه امام برگشت. می خوام بدونم آیا در فرانکفورت بارها رو تحویل می دن و باید با پرواز بعدی بارها رو ببریم یا اینکه مستقیم می فرستند؟ کلا روندش چه طوریه؟ ضمن اینکه هنوز ویزای من نیومده و معلوم نیست تا تاریخ بلیط برگشت به من ویزا می دند یا خیر. بنابراین اگر تاریخ بلیط برگشت من یک روز بعد از آخرین تاریخ ویزا (منظورم آخرین روز مجاز بودن در اروپا نه مدت ویزا) باشه چه مشکلاتی کلا برام پیش میاد اعم از فرودگاه امام، فرودگاههای بین راهی و فرودگاه مقصد؟
    ممنون میشم دوستان سریع تر پاسخ بدن
    ضمنا من ماموریت میرم.

Member Maziar_Rafiei آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    بیوالکتریک- پلی تکنیک تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط Abasalt نمایش پست ها

من سال قبل از Qatar Airways که بلیط گرفتم مستقیم از وب سایتش گرفتم. خوشبختانه یه امکانی برای ایرانی ها فراهم کرده بود که ریالی با عابر کارت ایرانی بتونی پول رو پرداخت کنی. من این کار رو کردم و هیچ مشکلی هم نداشت، شما یه نگاه بندازین ببینی هنوزم این امکان وجود داره یا نه. موفق باشین
    بله هنوز هم هست. ممنونم بابت جوابتون
    visa: subclass 476 , lodge: 9 March 2015 , case officer: May 2015 , Health examination: 9 May 2015 , Grant: 11 May 2015 , to: Australia 1 June 2015

نقل قول نوشته اصلی توسط Maziar_Rafiei نمایش پست ها
    بله هنوز هم هست. ممنونم بابت جوابتون
    اين ترد راجع به موضع تهيه بليت نيست
    براي خريد آنلاين بليت اين ترد رو مطالعه فرماييد و به نكات خريد بليت به صورت آنلاين توجه بفرماييد
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1929025
    مشكلي سايت آنلاين قطري اين هست كه در مواقعي به خصوص اغلب در هايسيزن كلاس هاي ارزون قيمت پروازي رو به مسافر AVAILABLE نشون نميده
    ویرایش توسط Pearson : May 2nd, 2015 در ساعت 09:15 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط ramezani884 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من آخر می سفرم به سوئیس هست. برای شرکت در دوره آموزشی میرم. هر دو پروازهای رفت و برگشتم غیر مستقیم اند. از فرودگاه امام به فرانکفورت و از فرانکفورت به ژنو رفت. از ژنو به فرانکفورت و از فرانکفورت به فرودگاه امام برگشت. می خوام بدونم آیا در فرانکفورت بارها رو تحویل می دن و باید با پرواز بعدی بارها رو ببریم یا اینکه مستقیم می فرستند؟ کلا روندش چه طوریه؟ ضمن اینکه هنوز ویزای من نیومده و معلوم نیست تا تاریخ بلیط برگشت به من ویزا می دند یا خیر. بنابراین اگر تاریخ بلیط برگشت من یک روز بعد از آخرین تاریخ ویزا (منظورم آخرین روز مجاز بودن در اروپا نه مدت ویزا) باشه چه مشکلاتی کلا برام پیش میاد اعم از فرودگاه امام، فرودگاههای بین راهی و فرودگاه مقصد؟
    ممنون میشم دوستان سریع تر پاسخ بدن
    ضمنا من ماموریت میرم.
    سلام
    بار رو در ژنو تحويل ميگيرد
    تاريخ ويزاتون هم مشكلي براي پروازتون ايجاد نخواهد كرد هر چند بهتره بيشتر از تاريخ ويزاتون در شنگن نمونيد

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    اين ترد راجع به موضع تهيه بليت نيست
    براي خريد آنلاين بليت اين ترد رو مطالعه فرماييد و به نكات خريد بليت به صورت آنلاين توجه بفرماييد
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1929025
    مشكلي سايت آنلاين قطري اين هست كه در مواقعي به خصوص اغلب در هايسيزن كلاس هاي ارزون قيمت پروازي رو به مسافر AVAILABLE نشون نميده
    ممنون به خاطر لینک خوبتون. من یه سری تجربیات شخصی خودم رو میخواستم اینجا بذارم و دوست دارم اگر اشتباه میکنم شما زحمت Comment دادن رو بکیشن. من از Qatar Airways بیشتر از ۴ بار برای پروازهای بالای ۱۷ ساعت استفاده کردم. لینک شما بصورت زیره و تجربیات شخصی من با رنگ مشکی جلوش اومده:

1) ممكنه سايت رسمی ارلاينز كف قيمت بليت رو به شما نشان نده . اين مخصوصن روي ارلاينز هاي عربي كاملن مشهود هست.
    ممکنه ولی من با اینکه خیلی از Qatar Airways استفاده کردم و شده تاریخ ها و پروازهایی رو به مدت یک ماه هر روز چک کردم، اما همچین مشکلی ندیدم. در مورد Fly Emirates هم باید بگم من ۲ بار ازش استفاده کردم، در برخی موارد من قیمت بلیط ها رو از ۶ ماه قبل چک میکردم و واقعا هیچ مشکلی توی این مورد ندیدم.
    2) به هيچ عنوان نبايد نام دارنده كرديت كارت با مسافر مغايرت داشته باشه.
    من دوستم از آمریکا با Credit Card خودش برام بلیط گرفت و با اینکه من پروازم از یه کشور دیگه بود هیچ مشکلی پیش نیومد، درسته بعضی وقت ها دیدم یه چیزی مینویسن که Card holder باید passenger باشه اما من چند بار امتحان کردم و در فرودگاه مشکلی نبود.
    3) از آنجاييكه ارلاينز فقط فروش پروازهای آپريت شده خودش براش اهميت دارد ( يا پرواز هايي كه شماره پرواز خودش رو دارد) براي همين ممكنهست پرواز ها كانكشن دار با ارلاينز هاي ديگه رو به شما نشان ندهد.
    بله ممکنه.
    4) با خريد آنلاين از مقدار جريمه كنسلي بليت ‌،‌ جريمه ثابت تغيير تاريخ و جريمه حاضر نشدن با پرواز آگاه نيستيد.
    قبل از خرید بلیط این موارد قابل چک کردن هست. توی E-Ticket که برام ایمیل میشه فکر میکنم همه ی این موارد ذکر شده.
    5) بعد از خريد از اين سايت ها در صورت نياز به خدمات پس از خريد بليت مثل تغيير تاريخ يا كنسلي نياز داريد كه مستقيم با خود دفتر مركزي ارلاينز تماس برقرار كنيد. از آنجاييكه دفتر مركزي ارلاينز ها فروش بليت جزو الويت كاريشون نيست كاستومر ساپورت بسيار ضعيفي دارند طوري كه به سختي ممكنه با تلفن بتونيد اين كار رو انجام دهيد و نياز به مراجعه حضوري هست.
    من هر بار که از Qatar Airways بلیط گرفتم خوشبختانه با موارد تغییر تاریخ روبرو شدم (بیشتر از ۸ بار)، هم داخل ایران هم خارج و باید بگم Qatar Airways خدمات پس از فروش فوق العاده ای داره بطوری که با یه ایمیل ساده یا تماس تلفنی کارم راه میافتاد و نهایت همکاری رو با هم میکردند. لازم به ذکر هست من کشورهایی که بودم اصلا دفتر Airlines توی اون شهر نبود و نیازی هم به مراجعه ی حضوری نشد. یه نکته ای که هست Qatar Airways بین Fly Emirates و Turkish Airlines ارزانترین جریمه برای تغییر تاریخ رو داشت، مثلا من با چیزی حدود ۲۰ دلار در ۲۰۱۳ تاریخ بلیطم رو به ایران عوض کردم در حالی که دسامبر سال قبل با Turkish Airlines این قضیه برام دقیقا ۱۰۰ دلار آب خورد.
    6) در صورت كنسلي بليت و نياز به خريد بليت روي يك ارلاينز ديگه جايگزين امكان جابه جايي پول استرداد شما وجود نداره و ممكن هست چندين هفته صبر كنيد تا هزينه بليتتان استرداد شود.
    کاملا درست هست.
    7) موقع سرچ پرواز در سايت رسمی ارلاينز معناش اين نيست كه شما تمام پرواز هاي موجود اين ارلاينز رو چك كرده ايد.
    من چون Option هام برای ایران Turkish Airline و Fly Emirates و Qatar Airways بودند همیشه قیمت خود وب سایت Airline رو با وب سایت های دیگه چک میکردم و در این مورد زیاد به مشکلی بر نخوردم. در مجموع بین Airline های خاورمیانه Qatar Airways از نظر پرواز، برخورد خدمه ی هواپیما و راحتی بهترین بوده برام.

موفق باشین
    ویرایش توسط brad11alpha : May 2nd, 2015 در ساعت 09:59 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط Abasalt نمایش پست ها
    ممنون به خاطر لینک خوبتون. من یه سری تجربیات شخصی خودم رو میخواستم اینجا بذارم و دوست دارم اگر اشتباه میکنم شما زحمت Comment دادن رو بکیشن. من از Qatar Airways بیشتر از ۴ بار برای پروازهای بالای ۱۷ ساعت استفاده کردم. لینک شما بصورت زیره و تجربیات شخصی من با رنگ مشکی جلوش اومده:

1) ممكنه سايت رسمی ارلاينز كف قيمت بليت رو به شما نشان نده . اين مخصوصن روي ارلاينز هاي عربي كاملن مشهود هست.
    ممکنه ولی من با اینکه خیلی از Qatar Airways استفاده کردم و شده به مدت یک ماه هر روز چک کردم اما همچین مشکلی ندیدم.
    2) به هيچ عنوان نبايد نام دارنده كرديت كارت با مسافر مغايرت داشته باشه.
    من دوستم از آمریکا با Credit Card خودش برام بلیط گرفت و با اینکه من پروازم از یه کشور دیگه بود هیچ مشکلی پیش نیومد، درسته بعضی وقت ها دیدم یه چیزی مینویسن که Card holder باید passenger باشه اما من چند بار امتحان کردم و در فرودگاه مشکلی نبود.
    3) از آنجاييكه ارلاينز فقط فروش پروازهای آپريت شده خودش براش اهميت دارد ( يا پرواز هايي كه شماره پرواز خودش رو دارد) براي همين ممكنهست پرواز ها كانكشن دار با ارلاينز هاي ديگه رو به شما نشان ندهد.
    من هیچ وقت همچین مشکلی با Qatar Airways نداشتم و همه ی Connections رو نشون میده.
    4) با خريد آنلاين از مقدار جريمه كنسلي بليت ‌،‌ جريمه ثابت تغيير تاريخ و جريمه حاضر نشدن با پرواز آگاه نيستيد.
    اتفاقا من توی E-Ticket که برام ایمیل میشه همه ی این موارد ذکر شده.
    5) بعد از خريد از اين سايت ها در صورت نياز به خدمات پس از خريد بليت مثل تغيير تاريخ يا كنسلي نياز داريد كه مستقيم با خود دفتر مركزي ارلاينز تماس برقرار كنيد. از آنجاييكه دفتر مركزي ارلاينز ها فروش بليت جزو الويت كاريشون نيست كاستومر ساپورت بسيار ضعيفي دارند طوري كه به سختي ممكنه با تلفن بتونيد اين كار رو انجام دهيد و نياز به مراجعه حضوري هست.
    من هر بار که از Qatar Airways بلیط گرفتم خوشبختانه با موارد تغییر تاریخ روبرو شدم (بیشتر از ۸ بار)، هم داخل ایران هم خارج و باید بگم Qatar Airways خدمات پس از فروش فوق العاده ای داره بطوری که با یه ایمیل ساده یا تماس تلفنی کارم راه میافتاد و نهایت همکاری رو با هم میکردند. لازم به ذکر هست من کشورهایی که بودم اصلا دفتر Airlines توی اون شهر نبود و نیازی هم به مراجعه ی حضوری نشد.
    6) در صورت كنسلي بليت و نياز به خريد بليت روي يك ارلاينز ديگه جايگزين امكان جابه جايي پول استرداد شما وجود نداره و ممكن هست چندين هفته صبر كنيد تا هزينه بليتتان استرداد شود.
    کاملا درست هست.
    7) موقع سرچ پرواز در سايت رسمی ارلاينز معناش اين نيست كه شما تمام پرواز هاي موجود اين ارلاينز رو چك كرده ايد.
    من چون Option هام برای ایران Turkish Airline و Fly Emirates و Qatar Airways بودند همیشه قیمت خود وب سایت Airline رو با وب سایت های دیگه چک میکردم و در این مورد زیاد به مشکلی بر نخوردم. در مجموع بین Airline های خاورمیانه Qatar Airways از نظر پرواز، برخورد خدمه ی هواپیما و راحتی بهترین بوده برام.

موفق باشین
    خب كاشكه توي همون ترد نوشته بوديد كه موضوع مرتبط به اين بحث بود

1) اين مورد كه ميفرماييد موافق هستيد پس چرا بايد آدم بليت رو آنلاين بخره وقتي قيمت بليت ممكنه تفاوت فاحش داشته باشه! ما توي هايسيزن پارسال كه بليت قطري توي سايتش به قيمت حدود 4/200 ميليون تومان بود خيلي از بچه ها به قيمت 2/5 ميليون تومان همون بليت رو ميخريدند. همين الان هم اين موضوع تداوم داره. يعني سايت قطري كلاس هاي ارزون قيمت بليت رو به مسافر نشون نميده. البته اين موضوع براي همه تاريخ ها و به همه مقاصد نيست.
    2) روي قطري من هم موردي سراغ ندارم كه مسافر رو به دليل مغايرت نام مسافر با دارنده كارت سوار نكرده باشند. ولي همانطور كه قبلن هم بحث شد و توي همون ترد هم ميبينيد چون دوستان اين فروم از نظر تهيه بليت ممكنه وارد نباشند بهتره وقتي كرديت كارت به نام خودشان نيست به طور كلی از سايت ارلاينز بليت رو تهيه نكنند چون ميشه همين بليت رو آز آژانسهاي آنلاين بدون مشكل تهيه كرد مثل چيپ و ار و ريسك مغايرت نام دارنده كارت و مسافر رو هم نداشته باشند
    3) ما منظورمون POINT OF SALES ايران شون هست نه امريكا يا جاي ديگه
    4) يعني اين جريمه ها هم قيد شده ؟ NO SHOW PENALTY ، CANCELLATION PENALTY AFTER DEPARTURE, CANCELLATION PENALTY BEFORE DEPARTURE
    5) ما موارد زيادي بوده كه براي تغيير تاريخ بليت با دفتر مركزي شون به مشكل خورده اند از مسافر خواسته شده به صورت حضوري مراجعه كنند
    تماس تلفني واقعن به اين آساني با دفتر شون ميسر نيست. يه تجربه تلخي كه ما داريم راجع به ارلاينز قطري مربوط به چندين سال پيش بود كه ريال در عرض چندين روز ارزش خود رو حدود 300 درصد از دست داد. يكي از معدود ارلاينز هايي كه قيمت دلاري بليت رو به عنوان ريفرنس قبول نكرد ارلاينز قطري بود. يعني مثلن شما يك بليت يك ميليوني خريده بوديد به قيمت معادل 1000 دلار و ميخواستيد آنرا تغيير بديد به چند روز بعد كه اون هم قيمت 1000 دلاري داشت . قطري ازتون درخواست پرداخت دو ميليون اضافه ميكرد!
    البته اين مورد به اين بحث مرتب نميشه ولي واقعن كار غير حرفه اي در اون تاريخ انجام دادند . يكي از بچه ها به نشانه اعتراض بليت قطري رو آتيش زد و فيلمش رو توي يوتيوب گذاشت!!!؟! ترد "قاطر ارويز" هم در فروم تشكيل شد !!!

در مجموع بنده هم تصديق ميكنم كه ارلاينز قطري يكي از بهترين ارلاينز هاي دنيا هست
    تنها ارلاينز 5 ستاره خاورميانه و همينطور اين ارلاينز راحتترين SEAT هاي كلاس اكنومي رو در دنيا دارا ميباشد
    ویرایش توسط Pearson : May 2nd, 2015 در ساعت 10:36 PM

سلام پیرسون، امیدوارم حالت خوب باشه،
    من تمام صفحات این فروم رو خوندم. شما خوب و دقیق پاسخ میدید.

من برای فرصت مطالعاتی دارم میرم انگلستان (Student Visitor Visa less than 6 months) و ویزام یک نوع خاص از ویزتور میشه.

الان بخوام بیلیت بخرم باید رفت و برگشت بخرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_2015 نمایش پست ها
    سلام پیرسون، امیدوارم حالت خوب باشه،
    من تمام صفحات این فروم رو خوندم. شما خوب و دقیق پاسخ میدید.

من برای فرصت مطالعاتی دارم میرم انگلستان (Student Visitor Visa less than 6 months) و ویزام یک نوع خاص از ویزتور میشه.

الان بخوام بیلیت بخرم باید رفت و برگشت بخرم؟
    سلام
    بله بايد رفت و برگشت بگيريد
    حتي اگر مجبور هم نبوديد از نظر اقتصادي به صرفه هست براتون كه بليت رفت و برگشت بگيريد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)