صفحه 7 از 27 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 265

موضوع: مشکل در فرودگاه امام

پیش فرض پاسخ : مشکل در فرودگاه امام

نقل قول نوشته اصلی توسط mariaa
    داخل فرودگاه آیا غیر از پاسپورت مدرک دیگری چک میشد؟مثلا شناسنامه مخصوصا برای خانم ها...
    خیر- شناسنامه چک نمیشه.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Genetics Lund University

پرداخت عوارض برای همه کسایی‌ که برا تحصیل می‌رن از ایران اجباری است؟برا دخترا چطور؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arezoo2008
    پرداخت عوارض برای همه کسایی‌ که برا تحصیل می‌رن از ایران اجباری است؟برا دخترا چطور؟
    اگه نامه دانشجویی مورد تایید وزارت علوم داشته باشید از پرداخت عوارض خروجی معاف هستید.
    جنسیت ارتباطی با عوارض خروجی ندارد.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vaghefi
    بچه ها من هم يه سوال دارم. من بليط يه سره دارم براي آمريكا. از طرفي ويزام f1 هست. پروازم هم iran air و turkish هست. اما تو پاسم فقط يه بار اجازه خروج دارم آخه اينجا دانشجو هستم و معافيت تحصيلي دازم و به هوا يه كنفرانس دازم مي رم. تو فرودگاه بهم گير نمي دن چرا ويرات دايمه ولي پاسپورتت يه ماهست؟ با بليط دو سر كار درست ميشه يا نه
    سئوال سختی پرسیدی و مشکل بتونی کسی رو پیدا کنی که تجربه این کار رو در مورد آمریکا داشته باشه. به نظر من به مشکل بر نمی خوری. چون افسر اداره گذرنامه که اجازه خروج رو چک می کنه به ویزات کاری نداره معمولا. مسئول هواپیمایی هم که قبل از سوار هواپیما شدن پاسپورتها رو برای ویزا چک می کنه به اجازه خروجت کاری نداره.

به علاوه کار شما از این هم آسونتره. چون پرواز اولت به ترکیه است و ترکیه هم که ویزا نمی خواد، پس در فرودگاه ایران (هر شهری که هستی) اصلا کسی پاسپورتت رو به قصد چک کردن ویزا نگاه نمی کنه. در فرودگاه استانبول هم که پاسپورتت رو برای ویزای آمریکا چک می کنن دیگه برادران سپاه و اداره گذرنامه ایران نیستن که به اجازه خروجت گیر بدن!

تنها بدشانسی که اونم احتمالش خیلی خیلی خیلی کمه اینه که افسر گذرنامه دقت کنه و ببینه که بلیطتت ادامه اش برای آمریکا است (که خودش احتمالش زیاد نیست) و بعد تصمیم بگیره ویزای آمریکات رو نگاه کنه (احتمال خیلی کم) و بعد دقت کنه که ویزا دانشجوییه (احتمال متوسط) و بعد مغزش جرقه بزنه که پس این اجازه خروج موقت گرفته که بره بمونه (احتمال کم) و بعد دلش بخواد به این موضوع با وجودی که وظیفه اش هم نیست گیر بده (احتمال کم). حالا اگه این احتمالات رو ضرب کنی به عدد خیلی کوچکی میرسی به نظر من منطقی اینه که فرض کنی هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.

نقل قول نوشته اصلی توسط vaghefi
    بچه ها من هم يه سوال دارم. من بليط يه سره دارم براي آمريكا. از طرفي ويزام f1 هست. پروازم هم iran air و turkish هست. اما تو پاسم فقط يه بار اجازه خروج دارم آخه اينجا دانشجو هستم و معافيت تحصيلي دازم و به هوا يه كنفرانس دازم مي رم. تو فرودگاه بهم گير نمي دن چرا ويرات دايمه ولي پاسپورتت يه ماهست؟ با بليط دو سر كار درست ميشه يا نه
    دوست عزیز هیچ مشکلی برات پیش نمی آید.
    مامورین اداره گذرنامه مستقر در فرودگاه کاری با ویزا ندارند که اون ها فقط گذرنامه را چک میکنند که شما ممنوع خروج هستید یا نه؟ این گذرنامه برای شما هست یا نه؟ عوارض خروجی دادی یا نه؟ اون ها انواع و اقسام ویزا ها نه می شناسند و نه کاری دارند باهاش.

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل
    تنها بدشانسی که اونم احتمالش خیلی خیلی خیلی کمه اینه که افسر گذرنامه دقت کنه و ببینه که بلیطتت ادامه اش برای آمریکا است (که خودش احتمالش زیاد نیست) و بعد تصمیم بگیره ویزای آمریکات رو نگاه کنه (احتمال خیلی کم) و بعد دقت کنه که ویزا دانشجوییه (احتمال متوسط) و بعد مغزش جرقه بزنه که پس این اجازه خروج موقت گرفته که بره بمونه (احتمال کم) و بعد دلش بخواد به این موضوع با وجودی که وظیفه اش هم نیست گیر بده (احتمال کم). حالا اگه این احتمالات رو ضرب کنی به عدد خیلی کوچکی میرسی به نظر من منطقی اینه که فرض کنی هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.
    دوست عزیز
    افسر گذرنامه نه براش مهمه و نه به اون ربطی داره که شما مثلاً داری میری امریکا یا نیکاراگوآ، ویزات K1 هست یا F1 ! نه اسمش رو قبلاً شنیده نه می دونه چیه؟
    شما دارید از مرز هوایی ایران خارج می شوید، اون هم فقط وظایف امنیتیش را داره انجام می ده که ممنوع الخروج نباشی و یا گذرنامه، گذرنامه خودت است.
    وظیفه کنترل ویزا با ایرلاینز است، اون هم هیچ نوع وظیفه امنیتی نداره و اگر سوالی هم می کنند قصد فضولی و یا کنکاش توی مسایل خصوصیتون را ندارند، فقط و فقط می خوان مطمئن شن شما رسیدید به فرودگاه مقصد دیپورت نمی شین، حالا نه اینکه دلش برای شما می سوزه که دیپورت میشن، بلکه بخاطر جریمه 3000 دلاری خود ایر لاینز هست.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان
    دوست عزیز
    افسر گذرنامه نه براش مهمه و نه به اون ربطی داره که شما مثلاً داری میری امریکا یا نیکاراگوآ، ویزات K1 هست یا F1 ! نه اسمش رو قبلاً شنیده نه می دونه چیه؟
    شما دارید از مرز هوایی ایران خارج می شوید، اون هم فقط وظایف امنیتیش را داره انجام می ده که ممنوع الخروج نباشی و یا گذرنامه، گذرنامه خودت است.
    وظیفه کنترل ویزا با ایرلاینز است، اون هم هیچ نوع وظیفه امنیتی نداره و اگر سوالی هم می کنند قصد فضولی و یا کنکاش توی مسایل خصوصیتون را ندارند، فقط و فقط می خوان مطمئن شن شما رسیدید به فرودگاه مقصد دیپورت نمی شین، حالا نه اینکه دلش برای شما می سوزه که دیپورت میشن، بلکه بخاطر جریمه 3000 دلاری خود ایر لاینز هست.
    خب این توضیحات همون حرفاییه که من خودم گفتم که!

Senior Member

البته هم شما (vaghefi) و هم پیمان این رو بدونید که افسر گذرنامه اگر بخواد به این موضوع یا هر موضوع دیگه ای که به نظر شما بسیار بی ربط به ایشون بیاد گیر بده، از نظر قانونی کاملا مختاره و میتونه. اما همونظور که گفتم و پیمان هم در پاسخ من همون حرفا رو دوباره تکرار کرده، این کار جزء چهارچوب وظایف افسر گذرنامه نیست و احتمالش تقریبا صفره که گیر بده.

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل
    البته هم شما (vaghefi) و هم پیمان این رو بدونید که افسر گذرنامه اگر بخواد به این موضوع یا هر موضوع دیگه ای که به نظر شما بسیار بی ربط به ایشون بیاد گیر بده، از نظر قانونی کاملا مختاره و میتونه. اما همونظور که گفتم و پیمان هم در پاسخ من همون حرفا رو دوباره تکرار کرده، این کار جزء چهارچوب وظایف افسر گذرنامه نیست و احتمالش تقریبا صفره که گیر بده.
    بله افسر گذرنامه حق داره هر سوالی از شما بکنه. نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا اینطور است. حتی سوالهایی ممکنه بپرسه که خیلی بی ربط به نظر برسه. اون این سوال را برای کار امنیتش انجام میده. حتی ممکنه از شما بپرسه شما ماست دوست دارید؟؟؟؟؟؟ مثلاً می خواد ببینه شما اصلاٌ فارسی بلد هستید که گذرنامه ایرانی دارید. توی کیس هایی که شک می کنند و یا مواردی که دنبال کیسی می گردند. و یا می خواهند ببینند مسافر در هنگام پاسخ چه قدر هل و دست پاچه می شود.
    نکته دیگه ای که می خواستم خدمتتان بگم، اینه که، همانجور که مطلع هستید ایرانیهایی که داری تبعیت دیگر کشور ها هستند و پاسپورت خارجی دارند، توی پاسپورت ایرانیشون هیچ چیزی ندارند، یعنی پاسپورت ایرانیشون خالی خالی هست و هیچ ویزا و مهری در آن نیست. چون با پاسپورت خارجیشون همیشه سفر می کنند. البته به استثنای ایران که هنگام ورود باید با گذرنامه ایرانی وارد شوند. این افراد در هنگام خروج، افسر مهاجرت اصلاٌ کاری ندارد با هاشون که این بابا که داره مسافرت میکنه چرا هیچ روادیدی توی پاسش نیست پس؟
    این نکته را گفتم تا بیشتر متوجه شوید اداره گذرنامه کاری با ویزای مسافر ندارد اصلاً.
    اگه مفید بود بزن اون دکمه تشکر رو دیگه! ;D
    سهیل خان بهت بر نخوره اطلاعات شما هم خوب بود! ;D

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

من فکر می‌کنم حرقهای پیمان صحیح باشه من یک بار بدون visa و فقط با یک نامه که امضا الکترونیکی‌ داشت و یک جوری نقش ویزا را داشت سفر کردم ضمنا بعضیها ویزاشون در فرودگاه مقصد آماده است و فقط ممکن یک کپی‌ از آن را آنهم شاید داشته باشند و به راحتی‌ خارج میشوند البته افسر میتواند حالتون رو بگیره ولی‌ معمولا به شخص هم نگاه میکنند.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)