صفحه 1 از 18 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 177

موضوع: اهمیت معدل دو سال آخر (60 واحد)

Senior Member

پیش فرض اهمیت معدل دو سال آخر (60 واحد)

در یکی از دانشگاه هنگام پر کردن فرم این مورد رو می خواد: GPA for most recent two years of study
    من پزشکی خوندم و تموم کردم. آیا فقط باید معدل دو سال آخر پزشکی رو جساب کنم و وارد کنم؟ (با توجه به دوره 7 ساله پزشکی )

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : منظور از GPA for most recent two years of study چیست؟

فکر کنم همینطوره

برخی از دانشگاه ها درووس تخصصی گذرونده شده در دوسال آخر میخواند ولی ذکر میکنند خودشون

من که همینطور حساب کردم یعنی معدل دو سال آخر

Senior Member

کس دیگه ای تجربه ای در این مورد نداره؟؟؟

در یکی از دانشگاه هنگام پر کردن فرم این مورد رو می خواد: GPA for most recent two years of study
    من پزشکی خوندم و تموم کردم. آیا فقط باید معدل دو سال آخر پزشکی رو جساب کنم و وارد کنم؟ (با توجه به دوره 7 ساله پزشکی )

پاسخ:
    به نظر من هم همان دروس دو سال آخر را میخواهد. برای اطمینان بیشتر بهتر است با مسئول تحصیلات تکمیلی تماس بگیرید.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

بله دوستان درست مي گن .. اما عجبيه كه براي پزشكي هم اين شرط رو گذاشتن ... مخصوصآ اينكه دو سال آخر فوقش شما چندتا بخش خاص رو توي بيمارستان ها گذروندين .. معلوم نيست بقيه بخش ها چي مي شه

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض معدل دو سال آخر لیسانس

یه سوال در مورد این ساز دانشگاه های کانادایی داشتم که می گن last 2 year ! ... خیلی از جاها خوشبختانه دو سال آخر لیسانس رو می خوان ...

حالا یکی مثل من دو سال آخر لیسانس معدلم 16.70 شده ... اما دو سال اول لیسانس رو اگه حساب کنم معدلم می آد روی 13.98 ... :-\

حالا ما برای ترجمه و فرستادن کارنامه چطوری باید عمل کنم ؟؟ ...

1. توی رزومه کدومش رو بنویسم ؟!
    2. لیسانس ام تهران جنوب بوده و ارشدم دانشگاه تهران ... هر کدوم هم برای خودشون نمره هام رو می فرستند ... باید به دانشگاه آزاد بگم که دو سال آخرم رو با رنگ سبز فسفوری بفرسته که توی چشم بزنه ؟! ... چطوری می تونم این موضوع رو بیشتر پر رنگ کنم که دو سال آخرم از بازیگوشی در اومده بودم ؟!
    3. فکر نکنم بشه یه طوری دو سال اول رو اصلآ بگم نمی خواد بفرستند ، درسته !؟ ;D ...
    4. اصلآ باید امیدوار باشم به این پیشرفت معدل توی دو سال آخر لیسانس یا باید ناامید باشم که اینقدر واریانس و انحراف معیارش بالاست : !!!

راستش برام زیاد مهم نبود اما الان که دارم دانشگاه ها رو انتخاب می کنم تقریبآ هر 5 تا کانادایی ها این شرط رو دارن و من بخاطر تغییر رشته و تغییر دانشگاه موندم چطوری بهترین حالتشه ! ... اگه ریسکش بالاست اصلآ دانشگاه های کانادا رو به یکی دوتا محدود کنم که الکی application fee بی زبون رو هدر ندیم !! ...

پ . ن : معدل ارشدم رو حدود 18 فرض کنین ... البته از درسم مونده فعلآ ! ...

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : معدل دو سال آخر لیسانس !!!

من هم معدل 2 سال آخرم 17.35 است.ولی سال اول نمره های خوبی ندارم. آیا دانشگاه هایی که معدل دو سال آخر را می خواهند، بر روی نمرات ترم اول و دوم حساسیت دارند؟
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

saeede83
    Guest

معمولا معدل دو سال آخر برای دانشگاه ها مهم تره چون در دو سال اول معمولا دروس عموومی و پایه گذرانده می شه اما دو سال آخر بیشتر شامل دروس اصلی مربوط به رشته هست. مظمئن باشین که معدل خوب شما در دو سال آخر مورد توجه قرار می گیره. شاید بد نباشه در رزومه اونجایی که معدلتون رو می نویسین توی پرانتز بذارین (last two years GPA) و در SOP اونجایی که می خواین معدلتون رو توجیح کنین بگین که وقتی نوبت به دروس اصلی تون شده علاقه و پشتکار بیشتری از خودتون نشون دادین.

مبنای معدل دوسال آخر ،الزاما شامل همه درسهایی است که در دو سال آخر گذرانده میشه یا فقط درسهای تخصصی اون دو سال آخر است؟
    دانشجويان يا فارغ التحصيلان دانشكده فني دكتر شريعتي عضو شوند.

http://www.applyabroad.org/forum/group.php?groupid=14

نقل قول نوشته اصلی توسط hoda-computer
    مبنای معدل دوسال آخر ،الزاما شامل همه درسهایی است که در دو سال آخر گذرانده میشه یا فقط درسهای تخصصی اون دو سال آخر است؟
    فکر می کنم دروس تخصصی باشه
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

صفحه 1 از 18 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)