صفحه 6 از 18 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 177

موضوع: اهمیت معدل دو سال آخر (60 واحد)

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

پیش فرض پاسخ : معدل دو سال آخر لیسانس !!!

سلام دوستان.
    نمیدونستم سوالم رو کجا باید بپرسم
    من تو یکی از امتحان هام شرکت نکردم. گواهی پزشکی (مصمومیت) بردم ولی قبول نکردن. برای صفر رد شده. من معدلم بالاست. یه صفر تو کارنامم خیلی داغون میکنتم!
    دوستان راهی چیزی سراغ ندارن که این صفر رو از کارنامم بکشم بیرون... لطفا دوستان کمک کنن. وقتی تاثیر معدل رو پذبرش میبینم بیشتر ناراحت میشم.
    کارشناسی - دانشگاه تهران

Senior Member emperial آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash_Mohebi7 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    نمیدونستم سوالم رو کجا باید بپرسم
    من تو یکی از امتحان هام شرکت نکردم. گواهی پزشکی (مصمومیت) بردم ولی قبول نکردن. برای صفر رد شده. من معدلم بالاست. یه صفر تو کارنامم خیلی داغون میکنتم!
    دوستان راهی چیزی سراغ ندارن که این صفر رو از کارنامم بکشم بیرون... لطفا دوستان کمک کنن. وقتی تاثیر معدل رو پذبرش میبینم بیشتر ناراحت میشم.
    کارشناسی - دانشگاه تهران
    مشکلی‌ نیست. تو SOP توضیح بده که مشکل چی‌ بوده. نمره رو از کارنامه نمی‌شه بیرون کشید ولی‌ اگر فقط یک دونه صفر مشخص که emergency بوده.

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

نقل قول نوشته اصلی توسط emperial نمایش پست ها
    مشکلی‌ نیست. تو SOP توضیح بده که مشکل چی‌ بوده. نمره رو از کارنامه نمی‌شه بیرون کشید ولی‌ اگر فقط یک دونه صفر مشخص که emergency بوده.
    آخه برای جاهایی که 0 و 1 هستن و براساس صدم معدل کل شانس پذیرش بالا و پایین میشه ... چی ؟؟ واقعا هیچ کاری نمیشه کرد؟؟
    رئیش آموزش دانشکده نمیتونه یه همچین کاری کنه که باهاش صحبت کنم ؟؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

سلام. من پزشکی خوندم و ریز نمراتم رو که دیدم تفکیک نشده بود. فقط درسه و نمره ها رو زده بودن. بدون اشاره به زمان و ترم و ..... مال شما هم اینجوریه؟
    حالا من واسه اون دانشگاههایی که معدل 2 سال اخر رو میخوان چه باید بکنم؟
    ضمنن دو سال اخر ما انترنی بوده. درس تئوری نداشتیم. اینها هم حسابه؟

Junior Member FDR آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

Post پاسخ : معدل دو سال آخر لیسانس برای دانشگاه های تاپ

سلام به همه. سوالم یکم تخصصیه. اگه کسی واقعا میدونه جواب بده. عجله هم ندارم چند ماهه بعدم شد مشکلی نداره [یکی دو سالی تا لیسانسم مونده...] .ببینید همش صحبت از کانادا میشه که بیشتر دانشگاهاش معدل دو سال آخریند. ولی من آمریکام حداقل 8 تا دانشگاه تو Top50 رشته خودم Mechanical Engمیشناسم که همین مکانیزم رو برای پذیرش دارن.
    (البته دانشگاه های آمریکا نمیگن last two years gpaو معمولا میگن last 60 semester hours ) .تا اینجا درست.
    سوال من اینه که یکی از اون دانشگاه ها یکی از بهترین های جهانه.
    University of Illinois Urbana-Champaign با رنک 6 تو مکانیک که بالاتر از بزرگانی مثل Cornell مثل Princeton مثل Carnegie Mellon یا Minnesota یا خیلی غول های دیگه هست. بحث رو مستند میکنم.

این شرط پذیرش Graduate College دانشگاه UIUC هست:
    • Applicants with at least a comparable bachelor's degree from an accredited college in the United States or a comparable degree from a recognized institution of higher learning abroad. A grade point average (GPA) of 3.0 (A=4.0), or comparable GPA for an international applicant, for last two years of undergraduate study is a minimum requirement for admission. If your undergraduate study is longer than 4 years, additional semesters may be used to calculate the admission GPA.
    اینم شرط MechSE Department:

The Department of Mechanical Science and Engineering has a minimum grade-point average requirement of 3.25/4.0 (or equivalent) for the last 60 semester hours or 90 quarter hours of undergraduate work completed. A minimum of 3.50/4.0 (or equivalent) is required for previous graduate work completed

یعنی واقعا دانشگاه تاپ آمریکا میاد نمره ی دو سال اول لیسانسو بی خیال میشه؟
    آخه اونا که n تا متقاضی توپ دارن و اتفاقا اگه معدل کل رو در نظر بگیرن شاید معیار قوی تری(شما بخوانید سخت گیرانه تری) تو انتخاب
    دانشجو نسبت به معدل دو سال آخر برا دانشجو گرفتنشون میتونن داشته باشن.

اخه علکی که نگذاشتن اینو؟ اگه واقعا معدل کل براشون مهمه میتونستن مثل استنفورد برکلی و اینا حرفی از last 60 semester hours و last two years of undergraduate study نزنن. آخه اونا که کار بیخود نمیکنن؟
    برا اینکه جوابا خیلی کلی نشه ببینید فرض کنیم شرایط applicant هایAو Bدر همه موارد مشابه است.نمره زبان یکسان مقاله ها ریکام ها خلاصه همه چیز یکسان به جز معدل
    A: معدل کل 17 دو سال آخرم 17
    B: معدل کل 16 دو سال آخر 18
    (اصلا هم بعید نیست همچین اتفاقی بین خیل عظیم اپلای کنندگان uiuc بین دو نفر بیفته)
    سوال اینه: اگه قرار باشه فقط یکی از دو نفر Aو Bتو UIUC پذیرش بگیره با این اطلاعات کی پذیرش میگیره؟ دانشجوی A یا B؟
    من فکر کنم اگه به سوال بالا که مربوط به خفن ترین دانشگاه امریکاست جواب داده بشه ؛ این قضیه برا سایر دانشگاه ها مثل UCLA مثل UW-Madison و یا خود U of Toronto خیلی راحتتر هضم میشه.دانشگاههای پایینتر که بماند.

البته مشکلی که تو جواب دادن بچه ها به این سوال و کلا سوالای این تاپیک هست اینه که خیلی بچه ها معدل کل و 2سال آخرشون با هم تفاوت محسوسی نداره و براشون هم این بحث مهم نیست و تمایلی به جواب دادن ندارن. ولی برا مایی که دو هزاریمون دیر جا افتاد خیلی هم مهم میشه و یا خیلی از دوستانی که الان سال دوم یا سوم لیسانس هستن با معدل 12-13 و تازه فرومو پیدا کردن و فهمیدن معدل چه اهمیتی داره ... در ضمن گزینه ایمیل زدن هم برا دانشگاه UIUCو طرح همچین سوالی هم خیلی جالب نیست[یعنی busy هستن و اصلا جواب نمیدن]. با تشکر و عذر خواهی که کمی طولانی شد.

Junior Member

سلام خدمت FDR عزیز؛ (و هم رشته ای خودم)
    راستش جواب سوالت باید بگم که تا اونجایی که من از دوستان و آشنایان پرسیدم اینجوریه. ببین اینقدر فرایند قبولی اونم در دانشگاه های تاپ پیچیدست که این شرایطت که گفتی اگر هم اتفاق بیفته تنها شانسه اون نفر کمکش میکنه. یه اشتباه رایج بین بچه ها اینه که فکر میکنن اپلای هم مثل کنکور که دوتا رزومه مشخص رو ببینی کجا قبول شه. چرا اینقدر راه دور رفتی؛ دو نفر که مثلا شرایط بالا رو هم داشته باشن و حتی یکی دو تا مقاله هم بیشتر داده باشه و به یه استاد درخواست بدن ممکنه بدون مقاله رو قبول کنن مثلا!
    کلا هیج کسی نمیتونه بگه حتی در شرایط خیلی متفاوت تر کدوم رو قبول میکنن تا برسه به اینی که گفتی!
    ولی برا اینکه خیلی اصرار داری جواب قطعی بشنوی یه دوستی به پیشنهاد داد هرجا به شرایطت نزدیکتره اپلای کن! یعنی اگه دو سال آخر خوبه اونجا که گفته دو سال آخر و اونی که کلش بهتره ...
    سال نو مبارک!

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

بلی دوست خوبم چنین شرایطی برای خیلی از دانشگاه ها وجود داره . اما این شرط های مینیمم فقط تضمین کننده ی این هستند که پرونده ی شما به Graduate Comitte ارجاع داده بشه .

یعنی مثلا اگر این شرایط رو نداشته باشید بالافاصله Case شما ریجکت میشه . از اینجا به بعد دیگه اوضاع فرق میکنه و شما عملا با اون n دانشجوی تاپ به طور Practical مقایسه خواهید شد و اگر روزمه ی تاپی

نداشته باشید ، ریجکت شدن شما حتمی خواهد بود .

البته عقل سلیم حکم میکنه که اگر شما معدل خوبی در دو سال آخر دارید حتما انتخاب هاتون رو معطوف به دانشگاه هایی بکنید که رسما در سایتشون اعلام کردند که دو سال آخر مینممشون هست .

در غیر این صورت هموطور که گفتم در دور اول حذف خواهید شد .

موفق باشید .
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

FDR محترم:
    به نظر من و با توجه به تجربه ای که از پذیرش دوستانم سراغ دارم،حرف Radian کاملا درسته.من نمونه هایی رو سراغ دارم که با وجود داشتن شرایط بسیار خوب در معدل و مقاله و زبان پذیرش نگرفتند که علت رو در یک ایمیل به اونها رقابت بسیار بالا در پذیرش اعلام کردند!!حالا شما خودت حساب کن با داشتن معدل خوب فقط در دو سال آخر اونم تو این رقابت بسیار بالا و خصوصا برای دانشگاه های رنک بالا وضعیت چه جوریه! شما با داشتن حداقل ها که در خود سایت دانشگاه ها معمولا با عنوان Requirement ها نام برده شده، نهایتا فقط از ***** اولیه عبور می کنی اما برای پذیرش نهایی شرایط شما با بقیه مقایسه شده و نهایتا بهترین ها انتخاب می شن...

Junior Member FDR آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

پیش فرض پاسخ : معدل دو سال آخر لیسانس برای دانشگاه های تاپ

University of California Los Angeles :
    Mech rank: 16 in U.S
    Graduate Admissions: Entering students are expected to have completed the B.S. degree requirements with at least a 3.0/4.0 grade-point average for the last 60 semester units or last 90 quarter units of undergraduate study.
    University of Wisconsin–Madison:
    Mech rank: 16 in U.S
    Graduate School Admission Requirements: Grades : A minimum undergraduate grade-point average (GPA) of 3.00 on the equivalent of the last 60 semester hours (approximately two years of work) or a master's degree with a minimum cumulative GPA of 3.00. Applicants from an international institution must have a strong academic performance comparable to a 3.00 for an undergraduate or master's degree...

Mech Department: ADMISSION BASICS...4. Students need a minimum grade point average of 3.00 based on the 4.00 point system or equivalent for the last 60(+) credits taken towards the undergraduate degree.
    Email of UWM to me for my question :
    Hello Farshad,
    This is a requirement of both the department and the Graduate School. We evaluate applications by the GPA in the last 60 credits.
    Univ of Toronto:
    Rank: Best in CA
    Graduate School: Master's Programs : an appropriate bachelor's degree with a final year average of at least mid-B from a recognized university
    Department of MIE: Master's program : a bachelor's degree with high academic standing from a recognized university, with at least a B+ (78-80%) in each of the final two years of undergraduate study.

McMaster University:
    Rank:Top 6 in CA
    Graduate Admissions: Minimum Requirements :Minimum of 4 - 5 years in length of post-secondary studies, with a minimum of 70 (B-) grade point average (in the last 2 years of study) for most Canadian institutions...applicants with undergraduate degrees in Egypt, Iran, Iraq, Syria ....with a minimum grade point average of 16 out of 20 in order to be considered for possible admission to our Master's program.
    Email of Mcmaster to me :
    Summary of my Q: ...My last two year (last 60 undergraduate credits) GPA is 3.92 out of 4,although overall GPA is rather disappointing 2.81/4... which one gpa is considered for me versus my other competitors in apply? 3.92 or 2.81?
    Answer : Dear Farshad
    In your case, admissions only look at your average for the last 2 years.
    They will be considering your “GPA of 3.92 out of 4”
    Janet Murphy, Graduate Administrator
    Mechanical Engineering Department
    McMaster University

University of Calgary:
    Rank: Top10 in CA
    Graduate Admissions : Minimum Requirements
    ...
    Email of Calgary to me :
    Your GPA in the last 2 years is used.
    However, please note that NO student is admitted unless there is a faculty member wanting to supervise the student.It is strongly suggested that students/applicants contact faculty members working in their areas of interest to find a supervisor.
    Thus, individual professors typically review the complete students records and select the student that they consider have the qualifications to work on their research projects.
    Thus, even though you might satisfy the minimal entrance requirements it might be difficult to compete with
    many other students with exceptional qualifications in their entire BSc degrees.
    FDR Says: i think for professors it can make up with papers and have no problem.
    Please compare answer of this Univ.s with two Univ.s that aren’t on last two years method. Mcgill and Waterloo
    Mcgill University:
    Rank: Top3 in CA
    MECHANICAL ENGINEERING Graduate Program:
    Eligibility: Students must have successfully completed an undergraduate degree, or the equivalent, in Engineering, with a minimum CGPA equivalent to 3.3 on a scale of 4.0.
    Email of Mcgillto me :
    I am unable to tell you how much of chance you would have to get into our program, since evaluation of application for graduate admission depends on many factors. However, please note that our Graduate Admissions Committee takes the GPA requirement one of the most important criteria. In addition, we usually receive over 300 applications for extremely limited positions, making the competition quite severe. Applicants with an overall CGPA of 3.0 or lower are very rarely accepted.
    That being said, I would still encourage you to apply to our program if you have good publication and research background. However, please note that, by saying this, I am by no means guaranteeing admission.
    Waterloo University:
    Rank:Top 5 in CA
    Department of Mechanical Engineering .Master's program: An honours Bachelor's degree (or equivalent) in an acceptable discipline, from a university of recognized standing, with at least a B (75%) standing
    Email of Waterlooto me :
    The minimum requirement for admission from Iran is 15/20. Your overall average will be taken into consideration if it is over 15. We will consider the last two years if your overall average does not meet the minimum requirement.

ApplyAbroad Guru

ببینید جواب مک گیل و کالگاری هم عملا صحبت بقیه دوستان رو اینجا تائید کرده که معدل فقط یکی از شرایط است و حتی داشتن تمام مینیموم ها هم پذیرش شما رو تضمین نمیکنه. شما می فرمائید که معدل رو با مقاله جبران می کنید. البته خوب است ولی توجه داشته باشید که رقیب شما ممکنه هم معدل بالا از یک دانشگاه تاپ داشته باشه و هم مقاله. برای شانس بالاتر تلاشتون رو متمرکز کنید روی دانشگاههائی که مینیموم ها شو دارید، استادی پیداکنید در همون زمینه ای که بهش علاقه دارید و در موردش مقاله داده اید، و با استاد تماس بگیرید و impress اش کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)