صفحه 7 از 18 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 177

موضوع: اهمیت معدل دو سال آخر (60 واحد)

Junior Member FDR آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

پیش فرض پاسخ : معدل دو سال آخر لیسانس !!!

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    ببینید جواب مک گیل و کالگاری هم عملا صحبت بقیه دوستان رو اینجا تائید کرده که معدل فقط یکی از شرایط است و حتی داشتن تمام مینیموم ها هم پذیرش شما رو تضمین نمیکنه. شما می فرمائید که معدل رو با مقاله جبران می کنید. البته خوب است ولی توجه داشته باشید که رقیب شما ممکنه هم معدل بالا از یک دانشگاه تاپ داشته باشه و هم مقاله. برای شانس بالاتر تلاشتون رو متمرکز کنید روی دانشگاههائی که مینیموم ها شو دارید، استادی پیداکنید در همون زمینه ای که بهش علاقه دارید و در موردش مقاله داده اید، و با استاد تماس بگیرید و impress اش کنید.
    متشکرم بابت جوابت. بازم میگم شاید این موضوع برای شما ملموس نباشه که کلی جواب میدید. ولی اگه در نظر بگیرید که معدل کلی یکی 16 باشه ولی معدل دو سال آخرش 19 و خورده ای باشه این موضوع براش یه دید دیگه داره. به هر حال بازم از شما ممنونم.

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

کسی جواب سوال منو نمیدونه؟
    من پزشکی خوندم و ریز نمراتم رو که دیدم تفکیک نشده بود. فقط درسه و نمره ها رو زده بودن. بدون اشاره به زمان و ترم و ..... مال شما هم اینجوریه؟
    حالا من واسه اون دانشگاههایی که معدل 2 سال آخر رو میخوان چه باید بکنم؟
    ضمنن دو سال اخر ما انترنی بوده. درس تئوری نداشتیم. اینها هم حسابه؟

INGWAY
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    کسی جواب سوال منو نمیدونه؟
    من پزشکی خوندم و ریز نمراتم رو که دیدم تفکیک نشده بود. فقط درسه و نمره ها رو زده بودن. بدون اشاره به زمان و ترم و ..... مال شما هم اینجوریه؟
    حالا من واسه اون دانشگاههایی که معدل 2 سال آخر رو میخوان چه باید بکنم؟
    ضمنن دو سال اخر ما انترنی بوده. درس تئوری نداشتیم. اینها هم حسابه؟
    راستش جواب شما رو کسی که تجربه شو داره باید بده. اینجا همه متاسفانه مهندسن ولی ریز نمره های اکثریت این طور نیست و به صورت ترم ترم درس ها توش اومده. حالا بسته به دانشگاه اطلاعات اضافی ممکنه درج بشه. ولی این حداقلشه. اول از دانشگاه تون بپرسین. بعد از بچه های آزادی اینجا بعد هم اگه نشد خودتون جداشون کنین و بدین ترجمه. این راه حل معقولی نیست و بسته به جایی که اپلای میکنین ممکنه به مشکل بخورین. همین رو بدونین که حق شماست که ریز نمره درست حسابی بهتون بدن. من فکر کنم به اندازه کافی پرس و جو نکردین. ظاهرا برای ریز نمره باید برین سازمان مرکزی دانشگاه آزاد یا همچین چیزی. این ریزی که دیدید رو از کجا گرفتید؟ شزمنده که اطلاعاتم ناقصه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط FDR نمایش پست ها
    متشکرم بابت جوابت. بازم میگم شاید این موضوع برای شما ملموس نباشه که کلی جواب میدید. ولی اگه در نظر بگیرید که معدل کلی یکی 16 باشه ولی معدل دو سال آخرش 19 و خورده ای باشه این موضوع براش یه دید دیگه داره. به هر حال بازم از شما ممنونم.
    منظور من و بقیه دوستان این بود که بهرحال شما که دیگه نمیتونید معدل دو سال اولتون عوض کنید! در نتیجه منطقی تره که تلاش عمده تون رو روی دانشگاههائی که معدل دو سال آخر رو در نظر میگیرن بگذارید. همونطور که بقیه گفتند شرط معدل برای اینه که admission officer ها راحت تر بتونند لیست متقاضیان رو ***** کنند. حالا اگر وسطش چند تا کاندیدای واقعا خوب رو هم از دست دادند براشون اهمیت نداره صدتا دیگه هستند. مثالش در یکی از دانشگاههای کانادا من در جریان بودم که شرط گذاشته بودن که SOP نباید کپی شده باشه و برای این با turnitin چک میکردند و هر اپلیکیشنی که SOPاش بالای 30 درصد score میزد ریجکت میشد. در یک مورد یک متقاضی (غیرایرانی) با معدل %91 ریجکت شده بود چون SOPاش 50% کپی بود! این شرطها توسط ادمیشن آفیسرها بصورت مستقل از بقیه پارامترها چک میشه. مزیت تماس گرفتن با استادها اینه که در بعضی دانشگاهها که استاد نقش محوری در پذیرش داره ممکنه بتونه پرونده تون رو از ***** اداره پذیرش رد کنه. در نتیجه اگر شرط معدل رو کاملا ندارید ولی یک پاسخ خیلی خوب از یک استاد گرفتید ممکنه شانسی باشه و در غیر این صورت خیر.

ApplyAbroad Guru

البته این جواب من برای کسی است که این شرایط مورد نظر مفروض رو داره، یعنی معدل کل اش پائینه ولی معدل دوسال آخرش بالاست.

Junior Member

سلام, برا اونایی که وسط ترم 7 لیسانس اپلای میکنن - مثل خیلیا که بلافاصله بعد ترم 8 می رن- دو سال آخر میشه سال 2و3، درسته؟ یعنی معدل سال آخر اصلا مهم نیس دیگه؟!

Junior Member FDR آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط poiuytrewq نمایش پست ها
    سلام, برا اونایی که وسط ترم 7 لیسانس اپلای میکنن - مثل خیلیا که بلافاصله بعد ترم 8 می رن- دو سال آخر میشه سال 2و3، درسته؟ یعنی معدل سال آخر اصلا مهم نیس دیگه؟!
    سلام دوست عزیز ؛ و البته هم رشته ای خودم!
    این موضوع یک مکانیزم مشخص داره. کسی که وسط درسش apply میکنه میان از ترمی که آخرین نمرهای رسمیش هست واحد میشمرن میان عقب تا حداقل 60 تا بشه و بعد کات میکنن . اگه مثلا تا ترم پنج مجموع واحداتون 51 واحد شده باشید و ترم چهار 20 واحد پاس کرده باشید کل ترم چهار رو در نظر میگیرن که مجموعا میشه 71 واحد و معدل دو سال آخرتون میشه معدل این 71 واحد آخر و اگر نه خود نفس دو سال براشوم مهم نیست کما اینکه کسی 9 ترمه یا 5ساله می کنه . مرخصی میگیره و ...
    در مورد دوستانی که درباره تاثیر درسای عمومی تو صفحات قبل این تاپیک سوال پرسیدن در مورد دانشگاه Mcmaster حداقل میدونم دروس عمومی شامل ادیان؛زبان های غیر انگلیسی؛ تربیت بدنی و ...در نظر گرفته نمیشه ولی نمیشه اینو به همه جا تعمیم داد. مثل خود همین معدل دو سال آخر که نمیشه به همه جا تعمیم داد.
    موفق باشید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط INGWAY نمایش پست ها
    راستش جواب شما رو کسی که تجربه شو داره باید بده. اینجا همه متاسفانه مهندسن ولی ریز نمره های اکثریت این طور نیست و به صورت ترم ترم درس ها توش اومده. حالا بسته به دانشگاه اطلاعات اضافی ممکنه درج بشه. ولی این حداقلشه. اول از دانشگاه تون بپرسین. بعد از بچه های آزادی اینجا بعد هم اگه نشد خودتون جداشون کنین و بدین ترجمه. این راه حل معقولی نیست و بسته به جایی که اپلای میکنین ممکنه به مشکل بخورین. همین رو بدونین که حق شماست که ریز نمره درست حسابی بهتون بدن. من فکر کنم به اندازه کافی پرس و جو نکردین. ظاهرا برای ریز نمره باید برین سازمان مرکزی دانشگاه آزاد یا همچین چیزی. این ریزی که دیدید رو از کجا گرفتید؟ شزمنده که اطلاعاتم ناقصه.
    اینو سازمان مرکزی بهم داده. آیا دوران کارورزی و کار اموزی هم توسط دانشگاه مقصد محاسبه میشه؟

INGWAY
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    اینو سازمان مرکزی بهم داده. آیا دوران کارورزی و کار اموزی هم توسط دانشگاه مقصد محاسبه میشه؟
    گفتم که من نمیدونم! ولی ما یه کارآموزی 2-3 ماهه داشتیم که اصلا "نمره" نداشت، عالی-خوب-متوسط بود حالا این دوره شما اگه نمره داشته باشه ممکنه حساب بشه. از Royal2009 بپرسی بهتر میدونه.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط poiuytrewq نمایش پست ها
    در تکمیل حرف سایر دوستان ، فقط در نظر داشته باشید که در این صورت بعضی جاها به شما پذیرش Conditional خواهند داد و شرطشم این خواهد بود که ترم 8 معدلتون فلان باشه .

موفق باشید .
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)