صفحه 5 از 51 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 506

موضوع: دانشگاه خصوصی بیلکنت ( Bilkent University ) و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید )

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی امیرکبیر

پیش فرض پاسخ : دانشگاه خصوصی بیلکنت ( Bilkent University ) و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید

از دوستایی که تونستن تو این دانشگاه پذیرش بگیرن لطفاً خلاصه رزومه شون رو بزارن تا بقیه هم استفاده کنن.
    با تشکر

پیش فرض پاسخ : Bilkent University

نقل قول نوشته اصلی توسط homa_mousavi نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    برای مقطع کارشناسی معماری داخلی یا هنر
    پاییز 92
    معدل دبیرستان و پیش دانشگاهی 19
    مدرک گرافیک و معماری دارم.پورتفولیو دارم. زبان هنوز شرکت نکردم ولی زبانم خوبه.اونم میگیرم تا بهار امسال.همینطور مدرک زبان ترکی.
    سوالم هم اینه که با این شرایط چقدر احتمال داره از Bilkent بورس بگیرم؟ چه باید کرد اصولا که بشه ازین دانشگاه بسیار گرون بورس گرفت؟
    دوست عزیز به دوره کارشناسی بورس نمی دن.به من هم ندادن درسته که گرینشو تو فرم اپلیکیشن آنلاین گذاشتن ولی من زنگ زدم پرسیدم گفتن که متاسفانه به دوره کارشناسی بورس نمی دیم.ولی من قبول شده بودم این دانشگاه موقع ثبت نام نرفتم.بهم میل زدن که چرا نیومدی؟گفتم من فکر کردم شما منو بورسیه می کنید چون معدلم بالا بوده، بهشون گفتم هزینه شهریه برای من و خیلی های دیگه مثل من خیلی بالاس.ولی جواب ایمیلمو ندادن.امیدوارم از سال دیگه یا اون گزینه رو بردارن که اصلن دل آدم به بورسیه خوش نشه یا هم اینکه تصمیم بگیرن معدلای بالا رو بورسیه کنن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیریک

پیش فرض پاسخ : دانشگاه خصوصی بیلکنت ( Bilkent University ) و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید

من میخوام واسه مستر فیزیک bilkent , koc,sabanci اپلای کنم و هدفم بورس کامل هست یعنی نمی خوام هزینه ای بدم البته اولویت اولم bilkent هست می دونم بورس گرفتن از این دانشگاه به این راحتی ها هم نیست دانشگاه واسه GRE حداقل 295 رو زده و تافل 82 به نظر شما gre و TOEFL نمراتش در چه حدی باشه تا آدم از بورس مطمئن باشه در ضمن من معدل کارشناسیم خیلی کمه 12.80 این شانس منو واسه بورس پایین نمیاره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidpg نمایش پست ها
    من میخوام واسه مستر فیزیک bilkent , koc,sabanci اپلای کنم و هدفم بورس کامل هست یعنی نمی خوام هزینه ای بدم البته اولویت اولم bilkent هست می دونم بورس گرفتن از این دانشگاه به این راحتی ها هم نیست دانشگاه واسه GRE حداقل 295 رو زده و تافل 82 به نظر شما gre و TOEFL نمراتش در چه حدی باشه تا آدم از بورس مطمئن باشه در ضمن من معدل کارشناسیم خیلی کمه 12.80 این شانس منو واسه بورس پایین نمیاره؟
    معدلت خیلی پایینه و دانشگاه بیلکنت خیلی بالاست ، اگه می خوای جایی پذیرش با فاند بگیری باید اینو جبرانش کنی ، مثلا تو ایران ارشدتو با معدل خوب بگیری یا اینکه یه مقاله بدی ( تو فیزیک مقاله کنفرانسم یکی بدی خوبه ) یا اینکه GRE سابجکتم بدیو نمره خوبی بیاری . زبان خوب معدلت رو فکر نکنم جبران کنه . حالا بازم شانستو امسال امتحان کن ولی قبلش با یه استاد هماهنگ کن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیریک

نقل قول نوشته اصلی توسط aria8111 نمایش پست ها
    معدلت خیلی پایینه و دانشگاه بیلکنت خیلی بالاست ، اگه می خوای جایی پذیرش با فاند بگیری باید اینو جبرانش کنی ، مثلا تو ایران ارشدتو با معدل خوب بگیری یا اینکه یه مقاله بدی ( تو فیزیک مقاله کنفرانسم یکی بدی خوبه ) یا اینکه GRE سابجکتم بدیو نمره خوبی بیاری . زبان خوب معدلت رو فکر نکنم جبران کنه . حالا بازم شانستو امسال امتحان کن ولی قبلش با یه استاد هماهنگ کن.
    بله قبول می کنم معدلم خیلی پایین هست به نظر شما با چه نمره gre و تافل می تونم این کمبود معدل رو جبران کنم؟
    راستی چطور میشه با مدرک لیسانس تو کنفرانس فیزیک مقاله داد؟؟

بله قبول می کنم معدلم خیلی پایین هست به نظر شما با چه نمره gre و تافل می تونم این کمبود معدل رو جبران کنم؟
    راستی چطور میشه با مدرک لیسانس تو کنفرانس فیزیک مقاله داد؟؟
    برادر مقاله، مقاله هستش. فرقی نمیکنه که فوق باشی یا لیسانس، ولی اگر سوالت این باشه که مقاله رو چجوری مینویسن و این حرفها که بهتره کی نفر فوق لیسانس پیدا کنی دو سه ساعت با هم صحبت کنین

Junior Member

Normally, those people who are accepted have nice TOEFL and GRE scores. So, having a good score in those two exams cannot compensate your GPA. GPA is a requirement not a marginal criterion. For example, I receive only tuition waiver( TOEFL 103, GRE 311 and GPA = 16.05) x

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیریک

Oh its sad so .What should I do??? I can't get fund from bilkent and make up for my terrible GPA even with good GRE and TOEFL scores? I heard Bilket university is more flexible about physics and they grant even full fund to physics applicants more easily than other majors, Is it right?

Junior Member

.Misunderstanding! As you said, it is easier, but it does not mean it is piece of cake. I know some international students from Physics department but their BSc GPAs are not too horrible
    When I was applying to Bilkent, I had the same view about Bilkent; however, they rejected me in the winter semester and then I reapplied for Fall.
    Note that there are around nine students from Iran. If getting admission was easy, then you would have expected more people.
    Where have you received your BSc?
    !You will pay no application fee. So, give it a shot without hesitation.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیریک

نقل قول نوشته اصلی توسط EmirR نمایش پست ها
    .Misunderstanding! As you said, it is easier, but it does not mean it is piece of cake. I know some international students from Physics department but their BSc GPAs are not too horrible
    When I was applying to Bilkent, I had the same view about Bilkent; however, they rejected me in the winter semester and then I reapplied for Fall.
    Note that there are around nine students from Iran. If getting admission was easy, then you would have expected more people.
    Where have you received your BSc?
    !You will pay no application fee. So, give it a shot without hesitation.
    I have received my BSc degree from Urmia Universiy. Yes you are right I have misunderstandings about how to convert my GPA from our scale to CGPA so I had divided it directly .however now I know its wrong
    Its really sad I had dreams about Bilkent