صفحه 1 از 77 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 764

موضوع: آرشیو شده : سوالات کلی و متداول گرفتن ویزا از سفارت هلند ( تا سال 2012 )

samira28
    Guest

پیش فرض آرشیو شده : سوالات کلی و متداول گرفتن ویزا از سفارت هلند ( تا سال 2012 )

من مدت 1 ماه که درخواست ویزا در سفارت هلند دادم. با توجه که ویزاها در این سفارت 15 روزه صادر می شوند ولی ویزای من هنوز نیامده و گفتن که وضعیت ویزام hold on هست. یعنی reject هم نشده. با توجه به اینکه فرصت زیادی ندارم چطور باید این مساله رو پیگیری کنم.
    با تشکر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن ویزا از سفارت هلند

خانم Samira سلام .
    میشه یه توضیحی در مورد روند اقدام برای دانشگاههای هلند بدین؟ و اینکه شما برای چه دانشگاهی الان اقدام کردین ؟

Junior Member

samira28 سلام.
    مشکله من برای دانشگاههای هلند اینه که اونجا فامیل زیاد دارم و خیلی از دوستام هم اونجا هستن . شاید اونا فکر میکنن که من با اومدنم جای اونا رو تنگ میکنم !!! ، به هر کسی میگم یه جورایی سربسته جواب میده . خانواده عمو و عمه من توی شهر Delft و یه عمه من توی The Hagh یا همون Denhaghهستن و دخترعمه هام یکیش TU Delft University و دیگری Laiden University و 2تا از همکلاسی هام هم Doctorateهمون TU Delft مشغولند .
    ولی تا حالا خبر جالبی ازشون نشنیدم که بتونه بهم کمک کنه ، مثلا کدوم استاد بهتر Fund میده و کی دستش باز تره ؟ همش آب و هوا رو تعریف میکنن و قیمت مرغ و گوشت !
    درخواسته من اینه که طبیعتا شما هنگامه اقدام به موارد تازه ای رسیدی که قبلا نمیدونستی و تجربه کردی ، این موارد رو میخواستم بگی که هر کدوم ما ، تک تک اونها رو تجربه نکنیم .

مرسی .

samira28
    Guest

اینکه یکی از دوستان گفته باید منتظر clear شدن باشم، آخه برای سفارتهای کشورهای اروپایی که یه همچین چیزی نداریم. یعنی حداقل تا 2 سال پیش نداشته. من از طرف یکی از اساتید برای interview دعوت شدم و تاریخ دعوت نامه ام هم 12 Nov. بوده با توجه به اینکه از تاریخ دعوت نامه گذشته و هنوز سفارت می گه وضیعت ویزا hold on هست، معنیش چیه؟ یعنی ممکنه بعد از تاریخ دعوتنامه ویزا بدن ؟ لطفا اگه کسی تو این زمینه تجزبه ایی داره برام توضیح بده. مرسی

Junior Member

in response to samira,
    the fact that you live in netherlands doesn't entitle you to any specific exceptions in comparison with other iranian citizens. as long as you have an iranian passport and hold your iranian citizenship you have to go through clearance procedure when you apply for the visa to the states. this didn't ahppen 2 years ago but it has been in place ever since 2001. thus, my only advice is to get a new invitation with a new date and wait for the clearance.

samira28
    Guest

من ویزام اومد

پیش فرض گرفتن ویزا دانشجویی و شرایط اقامت در هلند

سلام دوستان،

کسی در ارتباط با شرایط و وضعیت سفارت هلند برای ویزا دانشجویی اطلاعی داره؟ چه جوری ویزا میدن؟ سخت یا آسان؟ و اینکه حدوداً چقدر طول میکشه تا ویزا صادر بشه؟ آیا همین دردسرهای سفارت کانادا را داره؟
    سوال بعدی من در ارتباط با خود کشور هلند هست. کسی اطلاع داره که شرایط اقامت گرفتن از هلند چه جوریه؟ اگر کسی اونجا دانشجو باشه آیا امتیازی برای اقامت گرفتن داره؟ و پروسه گرفتن اقامتش چقدر طول میکشه حدوداً؟

ممنون از کمکتون.
    &quot;A person who never made a mistake never tried anything new&quot;<br />Albert Einstein

Member
    رشته و دانشگاه
    مطالعات خاورمیانه- دانشگاه کلمبیا- نیویورک

پیش فرض پاسخ : گرفتن ویزا دانشجویی و شرایط اقامت در هلند

بستگی داره به اینکه چطور دانشجویی باشید. اینجا اگه بتونید بورس دکترا از خود دولت هلند بگیرید. چون دکترا توی هلند شغل حساب میشه میتونید بعد از 5 سال تقاضای اقامت کنید. ولی اگه با فوق لیسانس بیاید احتمالا بعد از اینکه درستون تموم میشه باید برگردید مگر اینکه دکترا پذیرش بگیرید و یا اینکه کار پیدا کنید.
    درباره ویزای دانشجویی حداکثر 3 ماه طول میکشه. البته الان ظاهرا یه خرده هلند هم سخت گیری شروع کرده ولی فکر نکنم به سختی کانادا باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط femiran
    بستگی داره به اینکه چطور دانشجویی باشید. اینجا اگه بتونید بورس دکترا از خود دولت هلند بگیرید. چون دکترا توی هلند شغل حساب میشه میتونید بعد از 5 سال تقاضای اقامت کنید. ولی اگه با فوق لیسانس بیاید احتمالا بعد از اینکه درستون تموم میشه باید برگردید مگر اینکه دکترا پذیرش بگیرید و یا اینکه کار پیدا کنید.
    درباره ویزای دانشجویی حداکثر 3 ماه طول میکشه. البته الان ظاهرا یه خرده هلند هم سخت گیری شروع کرده ولی فکر نکنم به سختی کانادا باشه.
    سلام و ممنون از راهنماييتون.
    من براي دكتري دارم اقدام ميكنم براي دانشگاه Erasmus و جزو شرايطش هم نوشته كه از دانشگاه حقوق خواهم گرفت. فقط اينكه طول دوره دكتري را 4 سال اعلام كرده اين دانشگاه و شما گفتيد كه بعد از 5 سال ميشه براي اقامت اقدام كرد، لذا دو تا سوال برام پيش اومد:
    1. اون 1 سال اختلاف را چه بايد كرد به نظرتون؟ يعني ميشه به نوعي در اونجا موند؟
    2. كلاً فرآيند اقامت دادن هلند چقدر طول ميكشه؟ يعني از زمان درخواست تا زمان مقيم شدن چقدر زمان ميبره معمولاً؟

در ضمن من براي ويزاي كانادا زمان 6 هفته را شنيده بودم و با توجه به اينكه هلند جواب نهايي پذيرش را توي June اعلام ميكنه، 3 ماه كه ميتونه به ترم اول درسم ضربه جدي بزنه، نه؟

بازم از توجه و كمكتون ممنونم.
    &quot;A person who never made a mistake never tried anything new&quot;<br />Albert Einstein

Member
    رشته و دانشگاه
    مطالعات خاورمیانه- دانشگاه کلمبیا- نیویورک

من تا اونجایی که می دونم شما بعد از 5 سال اقامت اینجا وقتی حقوق می گیرید از اینجا و 5 سال مالیات پرداخت می کنید می تونید تقاضای شهروندی هلند رو کنید یعنی پاسپورت بگیرید. معمولا دانشجوهای دکترا 4 ساله تموم نمیکنن و به 5 سال می کشه ولی اگه نشد من دقیقا نمی دونم این اختلاف چی میشه. شاید باید با استاد یا دانشگاه صحبت کرد که یک سال دیگه به شما فرصت تحصیلی بده.
    اون 3 ماه که من گفتم حداکثر. هلند ویزای توریستیش رو یک ماه و نیم تا دوماه طول می کشه صادر کنه واسه همین طبیعیه این رو بیشتر طول میده. البته آدم هایی بودن که خوش شانس بودن و همش 2 ماه طول کشید. ولی شما راحت می‌تونید سفارت زنگ بزنید و شرایططون رو بگید اون ها راهنمایی میکنن.

صفحه 1 از 77 123456789101151 ... آخرینآخرین