صفحه 6 از 77 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 764

موضوع: آرشیو شده : سوالات کلی و متداول گرفتن ویزا از سفارت هلند ( تا سال 2012 )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن ویزا دانشجویی و شرایط اقامت در هلند

نقل قول نوشته اصلی توسط Asman
    بی اجازتون من هم دنبال می کنم این چت روم رو. چون هنوز نمی دونم چی کار کنم.
    سلام جناب آسمان
    شما در چه مرحله ای هستید؟ از کدوم دانشگاه و برای چه مقطعی پذیرش دارید؟ fund دارید یا نه؟
    موفق باشید

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Asman
    بی اجازتون من هم دنبال می کنم این چت روم رو. چون هنوز نمی دونم چی کار کنم.
    اختيار داريد اگه شرايط خودتونم بنويسيد خوشحال ميشيم!من که منتظرم ببينم کی جواب خودم رو دانشگاه ميده که فکر کنم تا هفته اول تير بده و نيز منتظر جواب ويزا آزاده جان هم هستم که ميشه فهميد احتمال چقدر هست!
    البته بنده از اديت هايی که به پست ها کرده بودين متوجه حضور شما شده بودم اميدوارم موفق باشيد

Banned

اينجا مدير ها هم نظاره گر هستن!
    انگار نه انگار که گفتم شرايطتون رو بگيد!
    امتحان رياضی رو قبول شدم
    گفتن يک هفته ديگه بهت ميگيم بايد چيکار کنی!اين جمله وحشتناکه!يعنی نميخان بگن من اصلاً پذيرش گرفتم يا نه!هفته ديگه ميگن نخير شما رد شدين!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan
    اينجا مدير ها هم نظاره گر هستن!
    انگار نه انگار که گفتم شرايطتون رو بگيد!
    امتحان رياضی رو قبول شدم
    گفتن يک هفته ديگه بهت ميگيم بايد چيکار کنی!اين جمله وحشتناکه!يعنی نميخان بگن من اصلاً پذيرش گرفتم يا نه!هفته ديگه ميگن نخير شما رد شدين!
    سلام اردلان جان
    تبریک میگم، نگران نباش اصلاً ، مطمئنم که می گن پذیرش گرفتی مطمئن باش
    موفق باشی

Senior Member maryamf آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan

دوستان بنده ميخوام بدونم اگه ويزا دانشجويی گرفتم و رفتم هلند ميتونم پاسپورت بگيرم يا نه؟اگه ميشه چقدر طول ميکشه؟چند درصد احتمال اين هست که نتونم بگيرم؟
    من دوره تحصيليم 4 سال هست و مقطع ليسانس ممنون ميشم نظرات دوستان رو بدونم

نمی دونم تو چه مقطعی هستین ولی 4 سال دکتری کار محسوب می شه، می مونه 1 سال. ولی یه دانشجوی روسی تو هلند حرف می گفت که اونا بعد از تموم شدن دکتری، دیگه نگهت نمی دارن یعنی post doc باید بری یه جای دیگه، در حالیکه یه دانشجوی هلندی دیدم که دوره PhD اش رو اونجا بود و postdoc هم همونجا کار می کرد.

Banned

ممنون از توجه شما
    بنده برای دوره ليسانس که 3 سال هست اگه خدا بخواد دارم ميرم هلند!که فوق ليسانس هم ميشه يک سال و در کل ميشه 4 سال آيا ميتونم بعد از اين 4 سال تقاضا اقامت کنم؟

راستش من وب سایت سفارت هلند رو راجع به اقامت نخوندم، فقط یه همچین چیزی تو ذهنمه که برای اقامت 5 سال باید موند. و با یه دانشجوی روسی هم که صحبت می کردم می گفت بعد از دکتری(4 سال) دیگه نگهت نمی دارن و باید برگردی.. یعنی برای پست دکتری باید جای دیگه اقدام کنی.

یه استادی می گفت تز فوق 9 ماه تو زمینه رشته هست و 6 ماه تو هر زمینه ای که بخواید تو یه مرکز دیگه. حتی پیش اومده بعضیا با گرفتن موافقت دانشگاه این 6 ماه رو رفتن سراغ یه زمینه کاملا بی ربط مثلا موسیقی. ازش پرسیدم که واحد هم می گذرونند یا نه ولی یادم نیست چی جواب داد به نظرم گفت واحدها رو به صورت lecture می گذرونند. که بسته به پایه و نیاز علمی دانشجو داره. در مورد واحدهای دوره دکتری گفتن که به صورت سمینارهای فشرده هست که هر دانشجو یک روز ارائه می ده و به صورت دوره ای نوبت سمینار مجدد بهش می رسه به مدت 1 ماه تو تابستون هر روز از صبح تا عصر کلاس هستین و آخر هر روز باید مباحث اون روز رو امتحان بدین. ولی این خاص اون گروه بود . گویا هر جایی روش خودشو داره.

یه دانشجوی دیگه هم می گفت واحدهایی تو دانشگاهها و کشورهای دیگه ارائه می شوند که در صورتی که زرنگ باشین و بفهمین واحد چه استادی و کجا براتون مفیده می تونین از استاد بخواین بفرستدتون اونجا برای گذروندن اون واحدها. ولی همه اینها واقعا به خلقیات گروه بستگی داره و اون دانشجویی که این حرفو میزد منظورش این بود که استادای خوب این کار رو برای پیشرفت دانشجوشون می کنن نه اینکه هر استادی...

اطلاعات بیشتری ندارم.

موفق باشین

پیش فرض پاسخ : گرفتن ویزا از سفارت هلند

دوستانی که ویزای دانشجویی رو گرفتند می شه بگند چقدر طول کشید؟

ممنون

Junior Member

ویزای من که امروز آماده شد، حدود 8 هفته طول کشید، 4 هفته کاراش توسط دانشگاه انجام شد و 4 هفته هم در ایران کار داشته تا آماده بشه. البته من بد شانسی آوردم و کارم طول کشید وگرنه در ایران فکر نمی کنم بیش از 2 هفته معمولاً طول بکشه.

خیلی خیلی تبریک می گم

منظورتون چی هست که 4 هفته کاراتون تو دانشگاه طول کشید؟ چه کاری بوده؟ اگه چیزی هست که ممکنه از ما بخوان و اگه از قبل بدونیم کمک می کنه سریعتر ویزا بگیریم، لطفا بگین. مثلا میل زدند و گفتند همه صفحات پاسپورتت رو اسکن کن و بفرست. اونم اون موقع که چند روز تعطیل بود. منم صفحاتی که چیزی داشت اسکن کردم فرستادم بعد چند روز میل زدند گفتند نه همشو بفرست. برای شما هم همینجوری 4 هفته طول کشید یا پروسه خاصی باید طی بشه؟