صفحه 2 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 98

موضوع: ترخیص حین خدمت به منظور ادامه تحصیلی و مسائل مرتبط

Junior Member nimatrueway آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد نرم‌افزار - صنعتی شریف

پیش فرض پاسخ : مراحل ترخصی از خدمت سربازی به علت قبولی در مقطع بالاتر(فوق لیسانس)

سلام بچه‌ها، من خودم چند روز سر همین قضیه حسابی الاف شدم برای همین براتون بنویسم باید چیکار کنید : (برای دانشگاه‌های داخل با کنکور ارشد)

دقیقا همون روز که سازمان سنجش نتایج رو روی سایت می‌زنه؛ نتایج به دانشگاه‌ها هم ارسال شده.

۱. پس همون روز که نتیجه‌ی قبولی ارشدتون اومد؛ مستقیم می‌رید دانشگاهی که قبول شدید (مثلا شریف) بخش «آموزش کل - امور سربازی» به همراه شناسنامه و کارت ملی
    ۲. می‌گید یک معرفی‌نامه‌ی ترخیص به سازمان نظام وظیفه به من بدید
    ۳. معرفی نامه رو می‌برید میدان سپاه - سازمان نظام وظیفه، بخش امور تحصیلی؛
    ۴. اونجا معرفی‌نامه رو نگاه می‌کنند، بعد یک نامه‌ی رسمی از طرف سازمان نظام وظیفه بهتون می‌دن که ببرید یگان خدمتی - که در صورتی که سربازی فراری نباشید ترخیص بشید. (من خودم دو روز نرفتم پادگان تا این کارها رو انجام بدم، دو روز فراری یعنی، ولی گیر زیادی ندادند)
    ۵. نامه رو می‌برید پادگان «بخش امور وظیفه‌ها» و کارهای ترخیص‌تون در پادگان انجام می‌شه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مرخصی تحصیلی و انجام ما بقی خدمت

بنده 17 ماه خدمت کردم و بعد در دوره دکترا پذیرفته شدم. چون امریه هستم 7 ماه باقی میمونه :
    آیا راهی به جز انصراف یا معافیت تحصیلی وجود داره ؟ آیا میتوانم حین تحصیل مرخصی بگیرم؟

از هر گونه راهنمایی که در گرفتن کارت خدمت به من میکند، مضایقه نفرمایید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مراحل ترخصی از خدمت سربازی به علت قبولی در مقطع بالاتر(فوق لیسانس)

سلام
    دوستان اگر امریه باشیم معافیت تحصیلی برای ارشد میدن؟ من از نظام وظیفه که پرسیدم گفتن حتما باید مدت خدمتت تموم شه، برای امریه ها حین خدمتشون معافیت تحصیلی صادر نمی کنیم

Banned
    رشته و دانشگاه
    برق-کنترل

نقل قول نوشته اصلی توسط mrmjm نمایش پست ها
    بنده 17 ماه خدمت کردم و بعد در دوره دکترا پذیرفته شدم. چون امریه هستم 7 ماه باقی میمونه :
    آیا راهی به جز انصراف یا معافیت تحصیلی وجود داره ؟ آیا میتوانم حین تحصیل مرخصی بگیرم؟

از هر گونه راهنمایی که در گرفتن کارت خدمت به من میکند، مضایقه نفرمایید.
    بهترين راه واسه شما انجام پروژه كسر خدمت در طول زمان دكترا هست

Junior Member

با سلام
    بنده در حین خدمت سربازی برای ترم سپتامبر پذیرش گرفته و با انجام تمام مراحل در وزارت علوم ،نظام وظبفه و گذرنامه از خدمت معاف شده و اجازه خروجم رو گرفتم. اما بدلایلی میخوام انصراف بدم و دوباره برم خدمت. سوالم این بود که اگر دوباره پذیرش من از یک دانشگاه دیگه برای 6 ماه دیگه(ترم ژانویه) بیاد ، می تونم 2باره معافیت تحصیلی بگیرم و از خدمت معاف بشم؟ آیا نظام وظیفه بعد از 1بار انصراف 2باره معافیت تحصیلی رو صادر میکنه؟

Junior Member

سلام
    اقا کسی هست به ما جواب بده؟
    من 13ماه خدمت کردم نیروی انتظامی ، دوباره افتادم اموزشی اراک. امروز رفتم نظام وظیفه میگن باید دوباره اموزشی بری!!
    درسته؟

سلام به همه...دوستان ممنون می شم اگه کسی در این مورد اطلاعاتی داره به من بگه...خیلی خیلی حیاتی و مهمه...من امریه هستم و از 24 ماه، 21 ماه خدمت کردم. الان که برای من پذیرش اومده، برای اینکه این موقعیت رو از دست ندم، مجبورم که با معافیت تحصیلی بیام بیرون و از خدمت تصفیه کنم...با توجه به این که قانون امریه در حال حاضر 24 ماه هست، همین 21 ماه انجام شده رو در سیستم نظام وظیفه ثبت می کنن یا احتمال داره از ماه های خدمت من 3 ماه کم کنن و به جای 21 ماه 18 ماه ثبت کنن؟

سلام به همه...دوستان ممنون می شم اگه کسی در این مورد اطلاعاتی داره به من بگه...خیلی خیلی حیاتی و مهمه...من امریه هستم و از 24 ماه، 21 ماه خدمت کردم. الان که برای من پذیرش اومده، برای اینکه این موقعیت رو از دست ندم، مجبورم که با معافیت تحصیلی بیام بیرون و از خدمت تصفیه کنم...با توجه به این که قانون امریه در حال حاضر 24 ماه هست، همین 21 ماه انجام شده رو در سیستم نظام وظیفه ثبت می کنن یا احتمال داره از ماه های خدمت من 3 ماه کم کنن و به جای 21 ماه 18 ماه ثبت کنن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    SUT

سلام

من در تاریخ 17 دی ماه یک سال معافیتم تمام شد و چند روز قبل از این تاریخ برای معافیت پزشکی اقدام کردم. یکی می گفت اگر نتونی معافیت بگیری چون از تاریخ معافیت تحصیلی گذشته وارد غیبت می شی و نمی تونی تو مقطع بالاتر ادامه بدی و ترخیص بیشی از خدمت آیا این مطلب درست هست؟ لطفا راهنمایی کنید استرس گرفتم بد. برای تکمیل اطلاعات باید بگم که برای تاریخ 2 بهمن گفتند برم بیمارستان ارتش
    ویرایش توسط masoud2f : January 16th, 2014 در ساعت 11:39 AM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال درباره کسر خدمت سربازی (قانون جدید: تغيير مدت خدمت دوره ضرورت از سال 91)

دوستان سلام
    من دو تا سوال داشتم که ممنون میشم منو کمک کنید
    اول اینکه تو آموزشی مرخصی راحت میدن؟ مثلا اگه مجبور باشی برا مصاحبه دکتری بری یه دانشگاهی و تو دوره آموزشی باشی چکار باید کرد؟
    دوم اینکه اگه در حین خدمت دانشگاه قبول بشی اجازه ترخیص از خدمت و ثبت نام در دانشگاه بستگی به تعداد ماه باقی مانده از خدمتت داره یا نه؟
    ممنون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)