صفحه 6 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 98

موضوع: ترخیص حین خدمت به منظور ادامه تحصیلی و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ترخیص حین خدمت به منظور ادامه تحصیلی و مسائل مرتبط

من یکبار سرباز بودم، کارشناسی قبول شدم بعد از ۴ ماه ترخیص شدم رفتم دانشگاه.کارشناسیم پارسال تموم شده. الان برا ارشد دارم اپلای میکنم. یک ماه دیگه دوباره سربازم. اگر پذیرشم بیاد و سرباز باشم تو اون موقع دوباره بهم ترخیص میدن که برم ارشد رو خارج از کشور بخونم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط heydary نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنده الان مشغول خدمت سربازی هستم . ارشد نتایج نهایی نیامده با توجه به رتبه ای ک اوردم احتمالا قبول بشم. مراحل ترخیض رو میگید؟ کارنامه رو ببرم پلیس 10+ کافیه؟
    سلام.بنده سال 92 به این ترتیب مراحل رو طی کردم:
    1-روز ثبت نام رفتم دانشگاه و اونجا مسئول نظام وظیفه در دانشگاه یه نامه با مهر تحصیلات تکمیلی به حوزه نظام وظیفه داد که من قبول شدم اونجا.
    2-نامه رو بردم نظام وظیفه اونا یه نامه دادن به پادگان که منو بعلت قبولی در دانشگاه ترخیص کنن
    3-مراحل تسویه در پادگان رو انجام دادم و با یک نامه از پادگان رفتم نظام وظیفه (مدت خدمت دقیقا تا تاریخ نامه ای که نظام وظیفه به پادگان میزنه محاسبه شد)
    4-نظام وظیفه یک نامه داد به دانشگاه که اسمش مجوز ثبت نام هست رو بهم داد.
    5-نامه رو بردم پلیس + 10 همون شهری که دانشگاهم بود و اونا معافیت تحصیلی 3ساله برام صادر کردند.
    6-معافیت تحصیلی رو بردم دانشگاه به آقای نظام وظیف تحویل دادم و تمام شد.
    *چندتا تجربه: 1-تا جایی که میتونید نامه ای که در مرحله اول دانشگاه میده بهتون رو دیرتر ببرید نظام وظیفه چون تاریخ ترخیص شما دقیقا همون روز توی سیستم نظام وظیفه و پادگان ثبت میشه و کاری ندارن که چند روز کارای تسویه و و و طول میکشه. 2-سعس کنید اگر مزخصی دارید بگیرید و بعد این مراحل رو طی کنید چون میسوزه مرخصیهاتون(من 10 روز مرخصیم سوخت). 3-به رشته و دانشگاهی که قبول میشید خوب دقت کنید و اگر ارزشش رو داشت بخاطرش از خدمت ترخیص کنید خودتون رو (هیجانی تصمیم نگیرید).
    موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Projeboniad نمایش پست ها
    سلام.بنده سال 92 به این ترتیب مراحل رو طی کردم:
    1-روز ثبت نام رفتم دانشگاه و اونجا مسئول نظام وظیفه در دانشگاه یه نامه با مهر تحصیلات تکمیلی به حوزه نظام وظیفه داد که من قبول شدم اونجا.
    2-نامه رو بردم نظام وظیفه اونا یه نامه دادن به پادگان که منو بعلت قبولی در دانشگاه ترخیص کنن
    3-مراحل تسویه در پادگان رو انجام دادم و با یک نامه از پادگان رفتم نظام وظیفه (مدت خدمت دقیقا تا تاریخ نامه ای که نظام وظیفه به پادگان میزنه محاسبه شد)
    4-نظام وظیفه یک نامه داد به دانشگاه که اسمش مجوز ثبت نام هست رو بهم داد.
    5-نامه رو بردم پلیس + 10 همون شهری که دانشگاهم بود و اونا معافیت تحصیلی 3ساله برام صادر کردند.
    6-معافیت تحصیلی رو بردم دانشگاه به آقای نظام وظیف تحویل دادم و تمام شد.
    *چندتا تجربه: 1-تا جایی که میتونید نامه ای که در مرحله اول دانشگاه میده بهتون رو دیرتر ببرید نظام وظیفه چون تاریخ ترخیص شما دقیقا همون روز توی سیستم نظام وظیفه و پادگان ثبت میشه و کاری ندارن که چند روز کارای تسویه و و و طول میکشه. 2-سعس کنید اگر مزخصی دارید بگیرید و بعد این مراحل رو طی کنید چون میسوزه مرخصیهاتون(من 10 روز مرخصیم سوخت). 3-به رشته و دانشگاهی که قبول میشید خوب دقت کنید و اگر ارزشش رو داشت بخاطرش از خدمت ترخیص کنید خودتون رو (هیجانی تصمیم نگیرید).
    موفق باشید.
    ممنون .پس سریع جمع و جور نمیشه یکی دوهفته ای طول میکشه

Junior Member

پروسه ترخیص از خدمت در مرحله آموزشی چطور هست؟
    از پادگان آموزشی شروع میشه یا از پلیس+10 ؟ چه مدارکی از پادگان باید برد ؟

Junior Member

از دانشگاه به پلیش +10 از پلیس +10 به پادگان از پادگان به پلیس +10 از پلیس +10 به دانشگاه .
    رفت و برگشت هست . مراحلش این است که ذکر شد . بنده دو روزه دارم کارها رو انجام میدم

Junior Member

سلام
    من سال 90 دو ماه آموزشی رو در شهریور ماه تمام کردم. بعد از اینکه اموزشیم تمام شد به من یک برگه دادند که رویش یگان خدمتی من رو بعد از اموزشی نوشته بود که از قضا افتاد همون پادگان اموزشی. بعد من به دلیل قبولی در دانشگاه از ادامه خدمت ترخیص شدم و حتی یک روز هم سر یگان خدمتی نرفتم. حالا دو سوال دارم:
    1. زمانی که من به خدمت اعزام شدم مدت خدمت 18 ماه بود. آیا الان با توجه به 2 ماه خدمت در اموزشی خدمت من 16 ماه است؟
    2. اگر بخوام بعد از لیسانس خدمتم رو ادامه بدم با توجه به اینکه یگان خدمتیم افتاده بود همونجا(البته من به دلیل معافیت تحصیلی یکروز هم سر یگان نرفتم) یگان خدمتی من دوباره اونجا(پادگان محمد رسول الله بیرجند) میفته؟ ایا این شانس دارم که تهران بیفتم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mohoqari نمایش پست ها
    سلام
    من سال 90 دو ماه آموزشی رو در شهریور ماه تمام کردم. بعد از اینکه اموزشیم تمام شد به من یک برگه دادند که رویش یگان خدمتی من رو بعد از اموزشی نوشته بود که از قضا افتاد همون پادگان اموزشی. بعد من به دلیل قبولی در دانشگاه از ادامه خدمت ترخیص شدم و حتی یک روز هم سر یگان خدمتی نرفتم. حالا دو سوال دارم:
    1. زمانی که من به خدمت اعزام شدم مدت خدمت 18 ماه بود. آیا الان با توجه به 2 ماه خدمت در اموزشی خدمت من 16 ماه است؟
    2. اگر بخوام بعد از لیسانس خدمتم رو ادامه بدم با توجه به اینکه یگان خدمتیم افتاده بود همونجا(البته من به دلیل معافیت تحصیلی یکروز هم سر یگان نرفتم) یگان خدمتی من دوباره اونجا(پادگان محمد رسول الله بیرجند) میفته؟ ایا این شانس دارم که تهران بیفتم؟
    خدمتتون ۲۱ ماه هست. معمولا کسایی که خدمت قبلی دارن شهر نزدیک به خونشون می ندازن. یگان خدمتی من تا حالا ندیدم کسی دوبار یه جا باشه و احتمالش کمه.

داوطلبان امریه توجه!!
    توجه!!1! توجه!!!!!
    سلام بر همه دانشجویان با انگیزه! وسلام بر داوطلبان خدمت به صورت امریه****
    بنده کسی هستم که 7ماه واسه ارشد خوندم ولی به خاطر عدم پرس و جوی کامل در باره شرایط امریه زحماتم تقریبا هدر رفته و دیگه نا امیدانه میرم سربازی!؟!؟ دقت کنید اگه دنبال امریه هستید باید به مدت 24ماه قید ادامه تحصیل روبزنید(ازتون تعهد میگیرن البته به صورت کاملا غیر مستقیم) جون درصورت قبولی به شما اجازه مرخصی نمیدن/ دانشگاه هم فقط یک ترم مرخصی میده. بنابر این یا بیخیال درس البته به مدت 24ماه بشین یا اینکه بی خیال امریه بشید. البته واسه درس خونا حالت دوم بهتره. من بعد از این که امریه گرفتم از این شرط مطلع شدم وهرکاری کردم تا امریم لغو بشه گفتن مدارکت رفته وزارت خونه امکان لغوش دست ما نیست و.....و خلاصه بنده 1 اسفند اعزام هستم
    از خدا میخام شما ها با مشکل بنده مواجه نشین
    شما هم در حق حقیر دعا کنید تا پس از اتمام خدمت مثل چند ماه پیش انگیزه بالایی داشته باشم.

من اینو از یه سایت دیگه اینجا کپی کردم تا بچه ها در جریان باشن که امریه چقدر در عین اینکه میتونه خوب باشه برا ادامه تحصیل میتونه بد باشه. اصلا چنین قانونی که شما 1.5 سال از فراغتت گذشته باشه نداریم فقط و فقط و فقط اگه امریه باشی امکان نداره که بتونی ترخیص بگیری. پس دوستان کلا راحت میتونن در صورت نداشتن غیبت به ادامه تحصیل توی هر جایی فکر کنن مگر اینکه امریه بگیرن.

موفق و پیروز
    ویرایش توسط alidavoodi : September 26th, 2016 در ساعت 12:45 PM دلیل: اصلاحات نگارشی

Junior Member

من امریه اموزش و پرورش بودم سال ۹۲ ارشد قبول شدم الان که دفترچه فرستادم کدام ارگان و کجا خواهم افتاد ؟

Junior Member

اول آبان اعزام هستم
    دانشگاه ارشد هم قبول شدم ولی هنوز ثبت نام نکردم
    میخام ببینم کد اعزام کجا میخورم بعد تصمیم بگیرم
    سوال من اینه بعد از صدور برگه سفید و قبل اعزام از دانشگاه نامه بگیرم نظام وظیفه قبول میکنه ؟
    چون دانشگا غیرانتفاعی هست بهم گفتن نامه میدیم بت بقیه با خودته

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)