صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 61

موضوع: وضعیت علوم پایه در خارج از کشور

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

پیش فرض پاسخ : وضعیت علوم پایه در خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط jlkhlh نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    همینجور که میدونید وقت انتخاب رشته هست می خوام چندتا سوال بپرسم ازتون...
    من سردر گمم نمیدونم چیکار کنم...هدفم مهاجرت هست...
    الان وضعیت شیمی و زیست چطوره خارج ایران؟ایا با رزومه خوب قبولی با فاند هست؟من چی انتخاب کنم؟زیست شناسی تو کدوم گرایش؟یا شیمی کدوم گرایش....کاربردی یا محض؟
    حدود رتبم 15هزاره...
    خواهش میکنم یکی راهنماییم کنه...نظر خودم شیمی کاربردی هست ممنون...
    سلام عزیز من
    بین شیمی کاربردی و محض تو خارج از ایران کسی تفاوتی قائل نمیشه.
    تو ایران ولی اگه بخواین سر کار برین، هر چقدر هم شیمی تون عالی باشه ولی اگه محض باشه، ممکنه موقع مصاحبه (با اینکه میدونن کاندیدی بهتر از شما ندارن و دارن شما رو استخدام میکنن) سرتون منت بذارن که آقا جان تو محض خوندی محض بازار کار نداره! و مثلا به جای هفتصد هزار تومن، ششصد تومن قرارداد ببندن (من این جانداران رو خودم موقع مصاحبه مشاهده کردم و تجربه شخصیمه). در حالی که هممون میدونیم اونی که کاربردی خونده و اونی که محض خونده زیاد کوله بار علم و دانششون فرق نداره چون تو 90 درصد (بیشتر حتی) دانشگاههای ما نفری یه جزوه دستشون میگیرن و درسو پاس میکنن، کاربردیا یکی دو واحد کاراموزی دارن و محض ها به جاش فیزیک کوانتوم و شیمی کوانتوم و طیف سنجی مولکولی پاس میکنن. اونیم که میره کاراموزی تمام تلاشش معمولا (اقوام و دوستای من) اینه که بلاخره بپیچونه کارو و اونی هم بالادستی اینه تو شرکتی جایی، میخواد هرچه سریعتر از شر این آدم راحت شه.
    خلاصه قضیه win-win میشه برای هر دو
    شما اگه یه روزی بخوای بیای خارج از ایران Theoretical chemistry or quantum or simulation کار کنی بله این درسای محض به دردت خواهد خورد وگرنه اونجوری که باید به درد نخواهد خورد (ولی بلاخره دیدت رو به دنیای ساینس عمیق تر و زیباتر خواهد کرد).
    الان اون چیزی که برات مهمه اینه که به جای دقت به محض و کاربردی و زیست دریا و شوره زار و نمیدونم جنگل و اینا، اولا سعی کن ژنتیک یا بیوشیمی یا سلولی مولکولی یا مایکروبایالوجی رو انتخاب کنی (اگه واقعا زیست و بیوشیمی رو دوست داری) و اگه از زیست و حفظ کردن لایه لایه برگهای درختان و یا جانداران ته اقیانوس و اعماق جنگل رو دوست نداری سعی کن به همون ژنتیک بسنده کنی (که بعید میدونم با رتبه شما بشه قبول شد) و بری سراغ شیمی. شیمی دانشگاه با شیمی دبیرستان خیلی فرق داره. تقریبا 80 درصد بچه های ورودی ما ترم یک از شیمی کلا متنفر شدن و پنجاه درصد ورودی ما تغییر رشته داد به مهندسی و سایر رشته ها و یا رفتن مثلا هنر و معماری و ادبیات انگلیسی خوندن. سعی کن به ترتیب از دانشگاه تهران یا بهشتی شروع کنی (یا اگه شریف چیزی داره برای این رشته ها) و بری دانشگاههای دیگه. چرا؟ چون بیشتر دانشجوهای دانشگاه تهران و بهشتی و (همینطور شریف که البته رشته ایوشن رو شرف نداره احتمالا) تو فاز مهاجرتن و اتوماتیک شما حس میکنی "باید بری". س خیلی در اون راستا تلاش خواهی کرد.
    اگه میخوای ته این 4 سال (بعد لیسانس) مهاجرت کنی، باید:
    1. تافل یا ایلتس بگیری / ایلتس بالای 6.5 و تافلم نمره خوب دیگه.
    2. امریکا جی ار ای سابجکت و جنرال میخواد برای علوم پایه
    3. معدل بالای هفده.
    4. تو باغ باشی، یعنی، همش دانشگاههای مهم کشور مورد نظر رو رصد کنی تا وقتی داری اپلای میکنی تازه ماهها وقت نذاری استاد پیدا نکنی.
    5. سعی کنی یه پروژه ای چیزی برداری تو سال سوم و اخرت که بتونی تهش ازش مقاله ای چیزی بدی (یا استادن بنویسه) حتی اگه اسم سومم باشی اکی هست. چون لیسانسی کسی از لیسانس توقع نداره زیاد.
    6. به هر قیمتی نخوای که از کشور بری بیرون. من قبل از کانادا اومدنم (چون کانادا رو ندیده بودم) فکر میکردم که کانادا که کلا سرده. خب هر جاش بری همون آشه همون کاسه! (سرده!) ولی وقتی اومدم اینجا خدا رو صد هزار مرتبه شکر میکنم هر روز که دور خیلی از استانها رو خط کشیدم و با هیچ کدوم از استاداشون مکاتبه نکردم چون هم سرده هم جمعیت شهر مثلا 20000 نفره ته تهش دور میدون اصلی شهر دو تا سوپر مارکت هست و هزار تا مسئله دیگه که اینجا جای نوشتنش نیست. اره وقتی 3 سال اپلای میکنی و میبینی دیگه هیچ جا برت نمیدارن چرا که نه، بیا همین قطب زندگی کن و درس بخون ولی وقتی هنوز فرصت هست چرا ادم خودشو محدود کنه؟
    اینا تجربه چندین ساله من در این مسیر هست که به صورت خلاصه برات نوشتم و امیدوارم به دردت بخوره دوست من.
    موفق باشی

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member

Post پاسخ : وضعیت علوم پایه در خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    سلام عزیز من
    بین شیمی کاربردی و محض تو خارج از ایران کسی تفاوتی قائل نمیشه.
    تو ایران ولی اگه بخواین سر کار برین، هر چقدر هم شیمی تون عالی باشه ولی اگه محض باشه، ممکنه موقع مصاحبه (با اینکه میدونن کاندیدی بهتر از شما ندارن و دارن شما رو استخدام میکنن) سرتون منت بذارن که آقا جان تو محض خوندی محض بازار کار نداره! و مثلا به جای هفتصد هزار تومن، ششصد تومن قرارداد ببندن (من این جانداران رو خودم موقع مصاحبه مشاهده کردم و تجربه شخصیمه). در حالی که هممون میدونیم اونی که کاربردی خونده و اونی که محض خونده زیاد کوله بار علم و دانششون فرق نداره چون تو 90 درصد (بیشتر حتی) دانشگاههای ما نفری یه جزوه دستشون میگیرن و درسو پاس میکنن، کاربردیا یکی دو واحد کاراموزی دارن و محض ها به جاش فیزیک کوانتوم و شیمی کوانتوم و طیف سنجی مولکولی پاس میکنن. اونیم که میره کاراموزی تمام تلاشش معمولا (اقوام و دوستای من) اینه که بلاخره بپیچونه کارو و اونی هم بالادستی اینه تو شرکتی جایی، میخواد هرچه سریعتر از شر این آدم راحت شه.
    خلاصه قضیه win-win میشه برای هر دو
    شما اگه یه روزی بخوای بیای خارج از ایران Theoretical chemistry or quantum or simulation کار کنی بله این درسای محض به دردت خواهد خورد وگرنه اونجوری که باید به درد نخواهد خورد (ولی بلاخره دیدت رو به دنیای ساینس عمیق تر و زیباتر خواهد کرد).
    الان اون چیزی که برات مهمه اینه که به جای دقت به محض و کاربردی و زیست دریا و شوره زار و نمیدونم جنگل و اینا، اولا سعی کن ژنتیک یا بیوشیمی یا سلولی مولکولی یا مایکروبایالوجی رو انتخاب کنی (اگه واقعا زیست و بیوشیمی رو دوست داری) و اگه از زیست و حفظ کردن لایه لایه برگهای درختان و یا جانداران ته اقیانوس و اعماق جنگل رو دوست نداری سعی کن به همون ژنتیک بسنده کنی (که بعید میدونم با رتبه شما بشه قبول شد) و بری سراغ شیمی. شیمی دانشگاه با شیمی دبیرستان خیلی فرق داره. تقریبا 80 درصد بچه های ورودی ما ترم یک از شیمی کلا متنفر شدن و پنجاه درصد ورودی ما تغییر رشته داد به مهندسی و سایر رشته ها و یا رفتن مثلا هنر و معماری و ادبیات انگلیسی خوندن. سعی کن به ترتیب از دانشگاه تهران یا بهشتی شروع کنی (یا اگه شریف چیزی داره برای این رشته ها) و بری دانشگاههای دیگه. چرا؟ چون بیشتر دانشجوهای دانشگاه تهران و بهشتی و (همینطور شریف که البته رشته ایوشن رو شرف نداره احتمالا) تو فاز مهاجرتن و اتوماتیک شما حس میکنی "باید بری". س خیلی در اون راستا تلاش خواهی کرد.
    اگه میخوای ته این 4 سال (بعد لیسانس) مهاجرت کنی، باید:
    1. تافل یا ایلتس بگیری / ایلتس بالای 6.5 و تافلم نمره خوب دیگه.
    2. امریکا جی ار ای سابجکت و جنرال میخواد برای علوم پایه
    3. معدل بالای هفده.
    4. تو باغ باشی، یعنی، همش دانشگاههای مهم کشور مورد نظر رو رصد کنی تا وقتی داری اپلای میکنی تازه ماهها وقت نذاری استاد پیدا نکنی.
    5. سعی کنی یه پروژه ای چیزی برداری تو سال سوم و اخرت که بتونی تهش ازش مقاله ای چیزی بدی (یا استادن بنویسه) حتی اگه اسم سومم باشی اکی هست. چون لیسانسی کسی از لیسانس توقع نداره زیاد.
    6. به هر قیمتی نخوای که از کشور بری بیرون. من قبل از کانادا اومدنم (چون کانادا رو ندیده بودم) فکر میکردم که کانادا که کلا سرده. خب هر جاش بری همون آشه همون کاسه! (سرده!) ولی وقتی اومدم اینجا خدا رو صد هزار مرتبه شکر میکنم هر روز که دور خیلی از استانها رو خط کشیدم و با هیچ کدوم از استاداشون مکاتبه نکردم چون هم سرده هم جمعیت شهر مثلا 20000 نفره ته تهش دور میدون اصلی شهر دو تا سوپر مارکت هست و هزار تا مسئله دیگه که اینجا جای نوشتنش نیست. اره وقتی 3 سال اپلای میکنی و میبینی دیگه هیچ جا برت نمیدارن چرا که نه، بیا همین قطب زندگی کن و درس بخون ولی وقتی هنوز فرصت هست چرا ادم خودشو محدود کنه؟
    اینا تجربه چندین ساله من در این مسیر هست که به صورت خلاصه برات نوشتم و امیدوارم به دردت بخوره دوست من.
    موفق باشی
    ممنون واقعا از حرفاتون استفاده کردم خیلی مفید و عالی.خداروشکر انتخاب رشته کردم و احتمالا تهران میارم...
    اما چند روزیه با هرکی حرف میزنم سردم میکنه از این رشته...همه میگن توی این شانس پذیرش کمه و باید خیلی درس خوند تا به هدف رسید...من واقعا به کمک شما نیاز دارم...میگن که اگه بری مهندسی شیمی دانشگاه ازاد بدون کنکور بخونی و بعد ارشد دولتی دانشگاه خوب بگیری خیلی بهتر و راحت تر به هدف میرسی...من واقعا به کمک شما نیاز دارم چون ایندم به این وابسته هست...خیلی سردرگمم
    نظرتون راجب این پیشنهاد چیه؟من چارت درسی شیمی و کتاباشم نگا کردم به علاقم میخورد هرچند کمی ریاضی محوره...من ادم سخت کوشی هستم و حاضرم از تمام سرگرمی هام بزنم تا درس بخونم...اما کنکور به علت فوت اقوام نزدیک 20 روز قبلش داغون شد...
    بازهم ممنون

Junior Member

با سلام من می خوام واسه رشته علوم هوا شناسی از اتریش اقدام کنم به نظرتون بازار کار داره در اتریش یا نه ؟و این که حقوق یا باستان شناسی چه طور ؟

سلام .رشته من شیمی آزمایشگاهی هست ، آیا ارزش داره که لیسانسشو بگیرم و برای ویزای دانشجویی اقدام کنم ؟ یعنی بازار کارش خوبه ؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط fadavyrazdabyr نمایش پست ها
    سلام .رشته من شیمی آزمایشگاهی هست ، آیا ارزش داره که لیسانسشو بگیرم و برای ویزای دانشجویی اقدام کنم ؟ یعنی بازار کارش خوبه ؟
    سلام دوست خوبم
    یه سوالی
    شیمی آزمایشگاهی جدیدا اومده توی لیست رشته ها؟ دوره ما نبود. از روی کنجکاوی میپرسم.

توی چارت کورس هاش چی هست (چه درس هایی رو باید پاس کنین) اگه بهم بگی میتونم بگم که چقدر آینده داره اینجا.
    و اینکه
    چرا میخواین لیسانس بگیرین؟ میخواین برای فوق تشریف بیارین اینجا؟ برای اینکار
    اول رشته خودتونو به انگلیسی گوگل کنین، و ببینین فوق لیسانس مرتبط با اون هست توی کشوری؟

Junior Member

1.من می خوام برم بیوشیمی با رزومه قوی میشه از این طریق وارد بیومدیکال انجینرینگ شد یا رشته دیگه ای می خواد؟
    2.من بحث وضعیت مالیمم هست که تو ارشد چقدر امکان فول فاند شدن هست؟
    3. دانشگاه مدنظرم باید کجا باشه تا پروسه پزیرش و فاند راحت تر بشه؟
    بعد پروسه ورود به کانادا بعد فارغ تحصیلی چقدر چون من مشمول سربازی هستم اگر بیشتر از یک سال طول بکشه دیگه قادر نیستم از کشور برم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    سلام دوست خوبم
    یه سوالی
    شیمی آزمایشگاهی جدیدا اومده توی لیست رشته ها؟ دوره ما نبود. از روی کنجکاوی میپرسم.

توی چارت کورس هاش چی هست (چه درس هایی رو باید پاس کنین) اگه بهم بگی میتونم بگم که چقدر آینده داره اینجا.
    و اینکه
    چرا میخواین لیسانس بگیرین؟ میخواین برای فوق تشریف بیارین اینجا؟ برای اینکار
    اول رشته خودتونو به انگلیسی گوگل کنین، و ببینین فوق لیسانس مرتبط با اون هست توی کشوری؟
    ممنون میشم شما پاسخ بدین

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Eisenberg نمایش پست ها
    ممنون میشم شما پاسخ بدین
    نقل قول نوشته اصلی توسط Eisenberg نمایش پست ها
    1.من می خوام برم بیوشیمی با رزومه قوی میشه از این طریق وارد بیومدیکال انجینرینگ شد یا رشته دیگه ای می خواد؟
    2.من بحث وضعیت مالیمم هست که تو ارشد چقدر امکان فول فاند شدن هست؟
    3. دانشگاه مدنظرم باید کجا باشه تا پروسه پزیرش و فاند راحت تر بشه؟
    بعد پروسه ورود به کانادا بعد فارغ تحصیلی چقدر چون من مشمول سربازی هستم اگر بیشتر از یک سال طول بکشه دیگه قادر نیستم از کشور برم.

سه سوال اول شما را در تاپیک دیگری پاسخ دادم.
    والا بستگی به کار و میزان ترافیک در سفارت داره.
    معمولا ویزا حدودی (حدودی) بعد از دو ماه میاد.
    شما باید ضمن تحصیل پذیرش بگیرین که وقتتان تلف نشه.

سلام دوستان

دوستان من دنبال یه کتاب یا انتشاراتی داخلی میگردم که حل المسائل کتابای درسی ریاضیات سوم و پیش دانشگاهی رشته ریاضی فیزیک رو با پاسخ تشریحی داشته باشه. مثلا حسابان 1و 2 هندسه تحلیلی و گسسته و...
    بیشتر کتابای بازار، تمرینات خودشونو دارن و طبیعتا پاسخ تمرینات خودشونو دارن و نه پاسخ تمرینات کتاب درسی رو. اما کتاب حل مسائل خود کتاب درسی دبیرستان رو پیدا نکردم. خارج از کشور هم هستم دسترسی زیادی به بازار کتاب و اطلاعات مربوط به کتابهای درسی ندارم. همچین کتابی وجود داره یا ممنوعه؟؟

ممنون از راهنماییتون

Junior Member

سلام وقتتون بخیر... من واقعا عاشق دندون پزشکب هستم ولی بخاطر مشکلاتی که پیش اومده نتونستم کنمور بدم و الان مجلورم به انتخاب رشته واسه ی دانشکاه رشته هایی که میتونم انتخاب کنم میکروبیولوژی و زیست مولکولی هست... میخواستم بدونم این رشته بازار کارش در امریکا و خارج کشور چطوره؟ و در امد این رشته چقدره؟؟ ایا درامد بالایی داره؟ چون بهم پیشنهاد دادن بخونم معدل بالا لیسانس و تافل اقدام کنم واسه ادامه تحصیل در امریکا... من بیشتر نظرم ابنکه بخونم و در نهایت تغییر رشته بدم اونجا برای دندان پزشکی... ایا امکانش هست؟؟ لهترین راه برای ادامه تحصیل دنذان پزشکی اینکه ایران بمونم و کنکور بدم واسه ی تخصصی اقدادم کنم یا رشته ی زیست مولکولی رو بخونم و اقدام کنم بعد اونجا تغییر رشته بدم؟ میشه لژفا جواب بدین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)