صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 61

موضوع: وضعیت علوم پایه در خارج از کشور

ApplyAbroad Veteran
    m.arash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics , IUT

پیش فرض پاسخ : وضعیت علوم پایه در خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash82 نمایش پست ها
    درود

چون نمی تونم تاپیک تازه ای ایجاد کنم مجبور شدم اینجا سوالم رو بیان کنم! من امسال دوباره کنکور دادم و رتبه ام 5200 شد! وضعیتم جوریه که فقط می خوام تهران قبول بشم و با این حساب شانسم رو دروس فیزیک یا شیمی بالاست. می خواستم بدونم اگر برای مثال فیزیک پذیرفته بشم (علاقه هم دارم) شانسی برای ادامه تحصیل در خارج (آمریکا یا اروپا) دارم؟ سنم حدود 29 است و یک فوق دیپلم الکترونیک هواپیمایی هم دارم. در ضمن ممنون میشم در مورد وضعیت کار در خارج برای رشته فیزیک هم نظرتون رو بگید

با سپاس
    درود
    دوست عزیز واقعیت اینه که بدون در نظر داشتن شرایط شما در آینده در مقطع لیسانس کسی نمی تونه نظر بده !!
    شما اگر به این جمع بندی برسید که فیزیک رو به عنوان رشتتون انتخاب کنید مطمئن باشید با عملکرد خوب در مقطع لیسانس حتما شانس مناسبی برای خودتون ایجاد می کنید.
    وضعیت کار در خارج برای رشته فیزیک بیشتر به کارهای آکادمیکی و تحقیقاتی مرتبط هست!
    We are always getting ready to live but never living

وضعیت کار در آمریکا بد نیست. طبق آمار بنیاد ملی علوم آمریکا درصد کسانی که 3 سال بعد از گرفتن دکترا بیکار بودن 0.0% بوده. بسته به گرایش شانس برای گرفتن کار در موسسات مالی و سرمایه گذاری، بیمارستانها و مرکز پرتودرمانی، شرکتهای صنعتی، مراکز دانشگاهای و... هست.
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

Junior Member eye آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط m.arash نمایش پست ها
    درود
    دوست عزیز واقعیت اینه که بدون در نظر داشتن شرایط شما در آینده در مقطع لیسانس کسی نمی تونه نظر بده !!
    شما اگر به این جمع بندی برسید که فیزیک رو به عنوان رشتتون انتخاب کنید مطمئن باشید با عملکرد خوب در مقطع لیسانس حتما شانس مناسبی برای خودتون ایجاد می کنید.
    وضعیت کار در خارج برای رشته فیزیک بیشتر به کارهای آکادمیکی و تحقیقاتی مرتبط هست!
    آقای آرش عزیز میشه لطف کنید و توضیح بدید که عملکرد خوب در مقطع لیسانس چی هست(کامل بگید)
    ممنونم,شاد باشید.

ApplyAbroad Veteran
    m.arash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics , IUT

نقل قول نوشته اصلی توسط eye نمایش پست ها
    آقای آرش عزیز میشه لطف کنید و توضیح بدید که عملکرد خوب در مقطع لیسانس چی هست(کامل بگید)
    ممنونم,شاد باشید.
    عملکرد خوب در لیسانس بیشتر متوجه کسب معدل خوب هست. همچنین از دید من عملکرد خوب شامل داشتن رابطه خوب با اساتید برجسته دانشکده و گرفتن پروژه هایی که بتونید از پسش بربیایید و در رزومتون و ارتباط با اساتید خارج قید کنید. برخی از بچهای فعال علوم پایه مقاله هم می دند و رزومشون رو در سطح بالایی میارند ولی خوب برای علوم پایه مخصوصا فیزیک و ریاضی در مقطع لیسانس کار بزرگی هست و اصولا انتظاری هم نیست! و خیلی از بچهای لیسانس و حتی فوق لیسانس هم بدون داشتن مقاله اما با نمرات خوب زبان و GRE سابجکت و جنرال پذیرش های خوبی گرفتند و در همین سایت هم نتایجشون رو وارد کردند.
    We are always getting ready to live but never living

نقل قول نوشته اصلی توسط zos نمایش پست ها
    وضعیت ریاضیات کاربردی رو هم یکی از دوستان آگاه روشن کنه؟ تشکر
    سلام، سوال شما خیلی خیلی کلیست، اما تا اونجا که میدونم بسیار بسیار مطلوبه،اینجا عده کمی از اساتید با دانشجویانشون روی شاخه های مختلفی از ریاضی و بویژه آنالیز عددی کار میکنن. کشورهای مختلفی هم روی این گرایش کار میکنن، از جمله ایتالیا، امریکا، کانادا... البته تا اونجاییکه اطلاع دارم ریاضیات کاربرد بایست همون بحث آنالیز عددی، معادلات باشه
    DIM

Junior Member ultra_1 آواتار ها

سلام دوستان. کسی در مورد رشته technical physic اطلاعی داره؟از بازار کارش و اینکه شامل چه مباحثی میشه؟واینکه چه گرایشهایی در master داره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics - Sharif University

من تو دانشگاه شریف فیزیک نظری می‌خونم. می‌خواستم ببینم برای پذیرش گرفتن واسه مستر کدوم دانشگاه ها مناسبترن و بهتر فاند میدن؟ در ضمن به رشته فییزیک نظری ویزا میدان یا مثل هسته‌ای باید بیخیال آمریکا بشم؟

Junior Member

سلام
    من فیزیک پلاسما میخونم که البته پایان نامم راجع به امواج لیزر در پلاسماست. اکثر دانشگاههایی که دیدم تو قسمت پلاسما رو دیفیوژن و انرژی های بالا کار میکنن که میدونم نمیشه راحت ازشون پذیرش گرفت. دانشگاهی رو میشناسید که بهم پیشنهاد بدید؟

Junior Member eye آواتار ها

Smile پاسخ : وضعیت علوم پایه در خارج از کشور

سلام شرایط پذیرش در دانشگاه آکسفورد یا کمبریج چیه؟
    -مدرک زبان چی باید باشه و چند به بالا؟
    -معدل؟مقاله؟
    -دیگه چی میخواد؟
    مرسی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی

ای بابا ما که آخرش نفهمیدیم بالاخره خارج از کشور بیشتر به علوم پایه اهمیت می دن یا مهندسی؟! یعنی کدوم شانس پذیرش گیریش بالاتره؟! میدونم به خیلی چیزا ربط داره ولی به صورت آماری می خوام بدونم ...

تو بخش علوم پایه همه بچه ها میگن علوم پایه تو تاپیک های رشته های مهندسی همه می گن مهندسی...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)