صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 61

موضوع: وضعیت علوم پایه در خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : وضعیت علوم پایه در خارج از کشور

سلام دوستان. کسی میدونه واسه مستر ژنتیک کدوم کشورها بهترن؟ و کدوم کشورها در کل راحت تر ویزا میدن؟

Junior Member

سلام. میخام بدونم کدوم کشور یا حتی اگه دقیقتر باشه کدوم دانشگاه در ژنتیک قوی تر هست؟ برای دکتری مستقیم

Junior Member

نظرتون درباره کمریج یا آکسفورد چیه؟ برای ژنتیک. خوبن؟

Junior Member FaezehKa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bachelor's degree in Microbiology from Azad Uni

سلام دوستان

من حدود پنج سال پیش لیسانس بیولوژی سلولی مولکولی با گرایش میکروبیولوژی، از دانشگاه آزاد شهریار با معدل 17.78 گرفتم و حدود سه سال سابقه کار در شرکتهای مهندسی پزشکی و سه ماه کارآموزی در آزمایشگاه تشخیص طبی دارم. متاسفانه مقاله ای هم ندارم.
    دارم برای آیلتس میخونم و فکرکنم بتونم نمره 6.5 تا 7 بیارم. زبان فرانسه هم چند ترم خوندم و اگه لازم باشه میتونم ادامه بدم و مدرک بگیرم.
    مشتاقم از آمریکا یا کانادا و اگر نشد از اروپا، برای ارشد، فاند بگیرم. نیاز دارم که فاند بالایی بگیرم. نمیدونم چطور رزومه مو قوی تر کنم تا فاند بالایی بگیرم؟؟؟
    و نمیدونم که برای ارشد چه رشته ای رو انتخاب کنم.
    بنظرتون کدام رشته از نظر بازار کار و پیشرفت بهتره؟ میکروبیولوژی، بیوتکنولوژِی، بیولوژی سلولی مولکولی و یا ... ؟؟؟

والا تو نتایج پذیرش که اصلا رشته های علوم پایه مخصوصا فیزیک و ریاضی ک به حساب نیومد......

Cool پاسخ : وضعیت علوم پایه در خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط narges1369119 نمایش پست ها
    والا تو نتایج پذیرش که اصلا رشته های علوم پایه مخصوصا فیزیک و ریاضی ک به حساب نیومد......
    سلام دوست عزیز
    تو کدوم کشورا؟
    فکر میکنم یکی از دلایل کم بودن متقاضی تو رشته های پایه به خصووووص ریاضیه . من خودم ریاضی خوندم و اونجور که تو این مدت دیدم تعدا کساییکه برای مهندسی به خصوصل برق، مکانیک و کامپیوتر خیلی بیشتره. هم پرکاربردن، هم پر طرفدار تر و هم بازار کار مناسب تری دارن

Junior Member

سلام دوستان
    من 19 سالمه و تازه کنکور دادم
    به رشته ی زیست شناسی حیات وحش (wildlife biology) یا جانورشناسی(zoology) و تا حدودی هم دامپزشکی خیلی علاقه دارم ولی تو ایران بازار کارش اصلا خوب نیست ولی تا اونجایی که تحقیق کردم تو کشور هایی مثل کانادا وضعیت خیلی بهتره.
    اینه که به فکر تحصیل خارج از کشور افتادم (البته دلایل زیاد دیگه ای هم هست).
    قصد دارم اول برای تحصیل دامپزشکی یا لیسانس زیست شناسی برم ایتالیا. بعد اگه تونستم یه جای بهتر مثل کانادا برای مستر جانور شناسی اقدام کنم یا اینکه مستر رو تو همون ایتالیا بخونم بعد برای کار برم یه جای بهتر مثل کانادا (چون اینطور که فهمیدم بازار کار جانور شناسی یا دامپزشکی توی ایتالیا چندان بهتر از ایران نیست).
    این رو هم نمیدونم برای یه خارجی پیدا کردن کار مرتبط با جانور شناسی یا دامپزشکی تو کانادا چه قدر سخته؟
    از دوستانی که این مسیر یا مشابه اون رو رفتن واقعا ممنون میشم کمکم کنید (البته راجع به آزمون ورودی دانشگاه های ایتالیا و ... اطلاعاتی دارم و بیشتر آینده ی شغلی مد نظرم هست )

Junior Member

درود دوستان
    لطفا دوستانی که توی آمریکا هستند و اطلاعات خوبی دارند مخصوصا اونهایی که توی علوم کامپیوتر نظری، یا مهندسی برق مخابرات، یا نظریه اعداد محاسباتی و الگوریتمیک، یا ریاضیات رمزنگاری و کدگذاری درس خوندند یا دوستایی تو این رشته ها داشتند بسیار خوشحال میشم لطف بفرمایند، راهنمایی کنند.
    من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد ریاضی محض و کارشناسی مهندسی برق هستم و پایان نامه ارشدم رو روی موضوعی کار کردم که مربوط به رمزنگاری (pure cryptography) هست (البته توش کار برنامه نویسی انجام ندادم و بیشتر کار ریاضی و الگوریتمیک بوده) و ارتباط زیادی با شاخه نظری رشته علوم کامپیوتر (theoretical computer science) داره. سوالم این هست که باتوجه به اینکه رشته علوم کامپیوتر چندین شاخه اصلی داره که یکیش شاخه theory (نظری) هست:
    1. بازار کار شاخه theoretical computer science یا همون علوم کامپیوتر نظری توی آمریکا چه طوره؟
    2. من می خوام دکترا رو توی رشته ای ادامه بدم که مرتبط با پایان نامه ارشدم باشه که برای رسیدن به این هدف میتونم برای سه دانشکده (ریاضی)، (علوم کامپیوتر نظری)، (مهندسی برق مخابرات) ، اقدام کنم چون که اساتیدی که کارهای مورد علاقه من رو انجام میدن توی این سه دانشکده میشه پیداشون کرد. سوالم اینه که من برای این دانشکده ها به ترتیب اولویت، برای کدومشون اپلای کنم، تا پذیرشم احتمتالش بیشترباشه (با توجه به رزومم: البته من هیچ course‌ ای رو از رشته علوم کامپیوتر پاس نکردم مگر "رمزنگاری، کدگذاری" . منتها پایان نامم مربوط به algorithmic number theory و cryptography‌ هست که اشتراکی هست بین ریاضی محض و علوم کامپیوتر که در این بین به شاخه "علوم کامپیوتر نظری" بسیار مربوط میشه) ؟
    3. با توجه به اطلاعاتی که در بالا دادم ، برای بازارکار در آ مریکا آیا مهم هست که من در کدوم یک از این سه دانشکده، در آمریکا مدرک بگیرم؟ یعنی میخوام بدونم کدوم یک از این سه تا دانشکده را در صورت داشتن حق انتخاب، پیشنهاد میکنید که تو اولویت بذارم تا در صورت پذیرش، برای بازارکار در آمریکا شانسم بعدا بالاتر باشه؟
    (ضمنا من به ریاضیات بسیار زیاد علاقه دارم و اینکه توی برنامه نویسی فعلا در حد متوسط رو به بالا هستم ولی اگر نیاز کارم باشه "مخصوصا توی رشته علوم کامپیوتر و مهندسی برق" حتما برای بهتر یاد گرفتنش وقت خواهم گذاشت)
    پیشاپیش مرسی از پاسختون

Junior Member

سلام وقت بخیر
    همینجور که میدونید وقت انتخاب رشته هست می خوام چندتا سوال بپرسم ازتون...
    من سردر گمم نمیدونم چیکار کنم...هدفم مهاجرت هست...
    الان وضعیت شیمی و زیست چطوره خارج ایران؟ایا با رزومه خوب قبولی با فاند هست؟من چی انتخاب کنم؟زیست شناسی تو کدوم گرایش؟یا شیمی کدوم گرایش....کاربردی یا محض؟
    حدود رتبم 15هزاره...
    خواهش میکنم یکی راهنماییم کنه...نظر خودم شیمی کاربردی هست ممنون...

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط jlkhlh نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    همینجور که میدونید وقت انتخاب رشته هست می خوام چندتا سوال بپرسم ازتون...
    من سردر گمم نمیدونم چیکار کنم...هدفم مهاجرت هست...
    الان وضعیت شیمی و زیست چطوره خارج ایران؟ایا با رزومه خوب قبولی با فاند هست؟من چی انتخاب کنم؟زیست شناسی تو کدوم گرایش؟یا شیمی کدوم گرایش....کاربردی یا محض؟
    حدود رتبم 15هزاره...
    خواهش میکنم یکی راهنماییم کنه...نظر خودم شیمی کاربردی هست ممنون...
    سلام
    من نظری راجع به رتبه شما ندارم ولی علوم پایه در ایران که بی فایده هست. زیست شناسی سلولی مولکولی یا میکروبیولوجی یا زیست شناسی دریا (این رشته رو دارید؟) به نظر من بهتر هست. هر چند فکر می کنم در لیسانس خیلی واحدهای مشترک دارید. شیمی در مقطع لیسانس اطلاع ندارم .
    با رزومه خوب شانس فاند هست و آینده کاری بصورت محقق یا موقعیت های آکادمیک هست. میتونید وارد شرکت های فارما یا بیوتک بشید. انتخاب بین صنعت و اکادمی در دست خود شما هست. میتونید وارد رشته های بین رشته ای هم بشید. از نظرات سایر دوستان استفاده کنید. موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)