صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: بروکراسی اداری و نحوه ی تعامل با ارباب رجوع در مراکز دولتی/ خصوصی آمریکا

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض بروکراسی اداری و نحوه ی تعامل با ارباب رجوع در مراکز دولتی/ خصوصی آمریکا

خیلی خوشحال میشم کسانی که سر و کارشون با نظام اداری آمریکا افتاده و یا جایی دنبال مطالبات ( از هر نوعی ) و حق و حقوقشون بودن بگن که چطوری باهاشون برخورد میشه. بنده به شخصه تو این مدت که فقط با Admission Office ها و ETS سر و کار داشتم بعضا برخوردهای خوبی ندیدم و بخصوص از این آخری فیدبکهای خیلی خیلی بدی گرفتم که اینجا می تونید بخونید و کلا یه ذره مشکوک و بدبین شدم.

همه همیشه میگن اونجا شایسته سالاریه، رشوه معنی نداره، کسی به حق کسی تجاوز نمیکنه و جق و حقوق آدمیزاد محفوظه و .... اما من نرفته دارم نشانه های بدی می بینم. خودم هنوز وارد پروسه ی ویزا و کلیرنس و .. نشدم اما به شهادت پستهایی که بچه ها تو همین فروم گذاشتن اونجا هم اوضاع در حد و اندازه های اسم آمریکا نیست. البته گویا مشکل از خودم و القائیات اطرافیان هستش که باعث شده دچار توهم بشم چون به هر حال از مملکت امپریالیستی در سایز امریکا و با اون جمعیت کلان و مهاجر غیر قانونی و .... که همه به فکر نفع شخصی خودشون هستند ولو در چهاچوب قانون، نبایدم انتظار خیلی بالایی داشت.

لطفا اگه من دارم اشتباه می کنم و حقیقت این نیست روشن بفرمایید
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : بروکراسی اداری و نحوه ی تعامل با ارباب رجوع در مراکز دولتی/ خصوصی آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    خیلی خوشحال میشم کسانی که سر و کارشون با نظام اداری آمریکا افتاده و یا جایی دنبال مطالبات ( از هر نوعی ) و حق و حقوقشون بودن بگن که چطوری باهاشون برخورد میشه. بنده به شخصه تو این مدت که فقط با Admission Office ها و ETS سر و کار داشتم بعضا برخوردهای خوبی ندیدم و بخصوص از این آخری فیدبکهای خیلی خیلی بدی گرفتم که اینجا می تونید بخونید و کلا یه ذره مشکوک و بدبین شدم.

همه همیشه میگن اونجا شایسته سالاریه، رشوه معنی نداره، کسی به حق کسی تجاوز نمیکنه و جق و حقوق آدمیزاد محفوظه و .... اما من نرفته دارم نشانه های بدی می بینم. خودم هنوز وارد پروسه ی ویزا و کلیرنس و .. نشدم اما به شهادت پستهایی که بچه ها تو همین فروم گذاشتن اونجا هم اوضاع در حد و اندازه های اسم آمریکا نیست. البته گویا مشکل از خودم و القائیات اطرافیان هستش که باعث شده دچار توهم بشم چون به هر حال از مملکت امپریالیستی در سایز امریکا و با اون جمعیت کلان و مهاجر غیر قانونی و .... که همه به فکر نفع شخصی خودشون هستند ولو در چهاچوب قانون، نبایدم انتظار خیلی بالایی داشت.

خب بله، اما این مساله نسبی و مقایسه ای. در مقایسه با کشور هایی که پلیس به راحتی و علنی رشوه میگیره(مثلا از روسیه اینطور گزارش هایی دیدیم)،یا رشوه گیری خیلی چیز غریبی نیست یا شما ممکنه با فلان مدرک دانشگاهی به جای نه چندان خوبی برسی و ...، خب معلومه که آمریکا بهتره. اما اینطور هم نیست که مهد انسانیت و خوبی و خیر و کمال باشند و مو لای درز کارشون نره. البته اینطور مسائل همه جا هست، این که اون مملکت سیستم سرمایه داری داره خیلی مهم نیست، همه جای دنیا مردم به فکر خودشون هستند(عمدتا) یا به فکر خانواده و گروه و حزب و باند و دسته خودشون.
    ضمن اینکه خب در چنین سیستم های هوشمندی، پارتی بازی، یا تبعیض یا بی قانونی و ... هم به صورت هوشمندتری پیاده می شوند، اما جدا از اینها من فکر می کنم کمپانی ها و شرکت های بزرگ هم چون خودشون Terms and Conditions می گذارند موقع استفاده از خدمات اونها و در ضمن برای یک فرد هزینه خیلی بالایی داره تا بخواهد با اونها در بیفته و اونها وکیل ها و پول و ... بیشتری دارند، شاید، خیلی هم بعضی از رفتارهاشون مشتری مدار نباشه. به خصوص که مثلا مثل ETS یک انحصار نسبی هم داشته باشند.
    اما خب در عملکرد کلی سیستم اونها در مقایسه با خیلی سیستم ها(از جمله مملکت ما) در حد کلان بهتره، اما باز هم به این معنا نیست که ایده آل ه. ضمن اینکه شما از اینکه اونها با این وضعیت در مجموع اینقدر نسبت به سیستم ما بهتر هستند بخوان حدیث مفصل که وضع ما چیه!!
    اتفاقا این برداشت شما اگر چه ممکنه تا حدی شخصی باشه و عاملش بد شانسی(مثلا در مورد ETS) اما پر بیراه نیست. یعنی بیشتر از اینکه اسم آمریکا به شما ذهنیت بده، خود واقعیات آمریکا را ببینید و در واقع به نظرم یک مقداری از اون اتفاقاتی را که باید بعد از اونجا رفتن می دید و تجربه می کردید و قضاوت می کردید، الان تا حدی چشمتون باز شده نسبت به اونها، تبریک می گویم!
    (راستی این را هم بگویم من تجربه زندگی در آمریکا نداشتم)
    inactive account

پیش فرض پاسخ : بروکراسی اداری و نحوه ی تعامل با ارباب رجوع در مراکز دولتی/ خصوصی آمریکا

در مقام مقایسه حرف شما درسته. اما من تصور می کردم اونا وضعشون خیلی بهتر از اینا باشه هر چند هنوزم نمیشه قضاوت کرد چون خودم اونجا نبودم.... در واقع من اخیرا که چندین بار زنگ زدم ETS و اعتراض کردم دقیقا" همون احساسی بهم دست داد که تو ایران خودرو داشتم وقتی که سر مشکل گیربکس ماشین صفر کیلومترم جوابم رو نمی دادن و می گفتن به ما مربوط نیست!
    طرف خیلی ریلکس میگه به ما مربوط نیست و خصوصا" هم میدونه اینترنشنال هستی و دستت به جایی بند نیست...

ets فکر کنم برای دانشگاه پرینستون نیوجرسی هست و خصوصیه
    اما تجربه من اینه که به غیر از سفارت و پروسه صدور روادید سیستم تعامل با ارباب رجوع خیلی خوبه در امریکا
    مثلا من یه order داده بودم یه کالایی رو اما تو پست گیر کرده بود ولی من پرواز داشتم و باید بر میگشتم به اون شرکت زنگ زدم حاضر شد یه بار دیگه برام بفرسته با پست ویژه که حتما به دسته من برسه و ازم پول هم نخواستن
    من بار اول پول پست عادی رو دادم و اونها با پست عادی فرستادن اما حاضر شدن با پست ویژه به هزینه خودشون بفرستن حالا نمیدونم سرنوشت بسته اول چی شد و آیا بهشون بر گشت یا نه
    اما خالی از ایراد نیست کاراشون اما فکرنمیکنم کشور های خیلی بهتری باشن از امریکا
    شاید این آمار که در خصوص راحتی بیزینس نشون دهنده خوبی قوانین و پروسه اداری هم باشه
    http://en.wikipedia.org/wiki/Ease_of_doing_business

همونم خصوصیه. اما به هر حال ویزا کلیرنس، بعدها کارای مربوط به اقامت و سیتیزن شیپی و .... که جز اهداف اصلی بچه های اینجاست سر و کارش با دولته. حالا نمی خوام بحث کانادا رو پیش بکشم ولی مثلا وضع و حال اداره ی مهاجرت کانادا رو تو تاپیکهای بغلی به وضوح میشه دید.

البته اقتصاد رقابتی خود بخود فضا رو به نفع مشتری تلطیف می کنه اما باز ممکنه یه شرکت خلف وعده کنه یا حق کسی رو پایمال کنه. تکلیف چیه؟ مخصوصا وقتی کمپانی بزرگه و و تو هم پولی نداری که بخوای هزینه ی وکیل و ... بدی. این وسط کی از حقوق مصرف کننده حمایت میکنه؟ تعزیرات حکومتی ندارن اینا؟ من سیتمشون رو بلد نیستم....

بیین منم دقیق نمیدونم اما فکر کنم اگه از دسته کسی شکایت بکنی و حق با شما باشه اون باید هزینه های پرداختی شما به دادگاه رو بده.
    تعزیرات حکومتی که فقط ایران داره و هیچ کاری هم از دستش ساخته نیست
    اونجا FREE MARKET هست و اگه کسی بخواد گرون فروشی کنه و خدمات بد بده مشتریش رو از دست میده و برای اکثر خدمات شرکت های مختلف بزرگ هست البته به جز تافل
    شما سعی کن با قسمت نظارت و یا سوپروایزرشون تماس بگیری تو همون ETS

کلا من تصورم این بود که اینا باید خیلی وقت پیش از مرز این کاغذ بازیها و .... عبور کرده باشن و صاحب سیستمهای درست و حسابی تری باشن. گویا من اونجا رو با کره ی جنوبی اشتباه گرفتم، البته در حد شنیده هام! قصد مقایسه با ایران و جاهای دیگه هم نیست چون اینطور بسنجیم که آمریکا هرچی باشه از خیلی جاها بهتره و کسی نباید اعتراض کنه.

کلا من تصورم این بود که اینا باید خیلی وقت پیش از مرز این کاغذ بازیها و .... عبور کرده باشن و صاحب سیستمهای درست و حسابی تری باشن. گویا من اونجا رو با کره ی جنوبی اشتباه گرفتم، البته در حد شنیده هام! قصد مقایسه با ایران و جاهای دیگه هم نیست چون اینطور بسنجیم که آمریکا هرچی باشه از خیلی جاها بهتره و کسی نباید اعتراض کنه.
    منم خیلی تصورات داشتم راجع به امریکا و وقتی رسیدم کلا دیدم اشتباه فکر میکردم
    البته بعید میدونم که کشور دیگه ای بهتر باشه یا اگه باشه هم با اختلاف زیاد کره و ژاپن هم اونقدر متفاوت نیستن که میگن. اگرم فرقی باشه فرق بین 19 با 20 هست
    یه مورد دیگه هم هست اینه که طرز برخورد اونجا با ارباب رجوع خیلی بالاتر از انتظار ماست و مورد شما کاملا استثنا هست
    ویرایش توسط dental.persian : March 2nd, 2012 در ساعت 12:34 AM

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    منم خیلی تصورات داشتم راجع به امریکا و وقتی رسیدم کلا دیدم اشتباه فکر میکردم
    البته بعید میدونم که کشور دیگه ای بهتر باشه یا اگه باشه هم با اختلاف زیاد کره و ژاپن هم اونقدر متفاوت نیستن که میگن. اگرم فرقی باشه فرق بین 19 با 20 هست
    یه مورد دیگه هم هست اینه که طرز برخورد اونجا با ارباب رجوع خیلی بالاتر از انتظار ماست و مورد شما کاملا استثنا هست
    با حرف های دنتال عزیز موافقم. راستش من تا حالا برخوردهایی که با گرد آفیس و منشی ها داشتم خیلی محترمانه بوده و خیلی هم زود کارم رو راه انداختن. در صورتی که الان یک هفته است تو ایران دنبال یه تائیدیه پیش دانشگاهی هستم، آموزش پرورش، دبیرستان، پست خونه و هر جا که مربوط بوده رفتم ولی دریغ از اینکه یکی درست بدونه و بگه باید چیکار کنم.!!! آخرشم به جایی نرسیدم.
    مشکل اینجاست که اکثر بچه ها، آمریکا رو چون کشور اول هست واسش جایگاه بالایی از همه لحاظ در ذهن خودشون در نظر گرفتن، در صورتی که ایالت به ایالت، مردم با مردم فرق می کنن و همچنین قوانین متفاوتی هم وجود داره. به نظرم بهتره یخورده منطقی تر با قضایا برخورد کنیم، و حساب برخورد یکی دوتا کارمند رو از حساب سیستم اداری، جدا کنیم. بالاخره همه جا و در هر سیستمی آدم های خوب و کار راه انداز، و در مقابل آدم های بد و گره انداز هم وجود دارن. مهم اینه که سیستم چطوری رفتار کنه و بشه در برابر آدم سنگ انداز ایستاد و پدرش رو هم در آورد، نه اینکه مثله اینجا با یه اعتراض کوچیک به نحوه عملکرد، کارمنده بخواد پاشه بیاد از پشت میز بزنتت.!!!

Banned

دوست من بعد چند مدت که اومدی آمریکا نظرت همونه یا تغییر کرده نسبت به بروکراسی در آمریکا؟ یعنی اون حسی که داشتی درست بود یا غلط یا هنوز هم جا داره واسه تجربه؟!

ممنون

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)