صفحه 10 از 10 نخستنخست 12345678910
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 99 , از مجموع 99

موضوع: مهاجرت و مشکل خواب

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیلات من در خارج!

نقل قول نوشته اصلی توسط mfrad نمایش پست ها
    موافقم دوست عزیز، اما بعضی جاها دیگه واقعاً آبرو ریزی شده بخدا! اقامت یا کار به چه قیمتی؟ بعضی ها چنان آبروی دانشجوهای ایرانی رو می برن که جای سر بلند کردن واسه بقیه (که حالا می خوان 50 -50 هم درس بخونن و هم اقامت بگیرن) نمی ذارن! اینکه تو دانشگاهت همه دیدشون به دانشجوهای ایرانی این باشه که فقط دنبال اقامت هستن از همین رفتارها و ضعف بوجود میاد که متاسفانه جبرانش چندان آسون نیست. نمی دونم شاید من دور و برم اینجوری زیاد دیدم و جاهای دیگه اینطور نیست. موفق باشید همه تون
    به نظرم وقایع رو باید اونطور که هست دید و پذیرفت. به هر حال این یه واقعیته که نمیشه زیر سنگ قایمش کرد. حداقل جایی که من توش درس خوندم 90 درصد آدماش تو فکر رفتن هستن و اولین دلیلشون هم رهایی از وضعیتیه که توش گیر افتادن. حتی کسانی که وضع مالی بسیار خوبی تو ایران دارند.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mfrad نمایش پست ها
    موافقم دوست عزیز، اما بعضی جاها دیگه واقعاً آبرو ریزی شده بخدا! اقامت یا کار به چه قیمتی؟ بعضی ها چنان آبروی دانشجوهای ایرانی رو می برن که جای سر بلند کردن واسه بقیه (که حالا می خوان 50 -50 هم درس بخونن و هم اقامت بگیرن) نمی ذارن! اینکه تو دانشگاهت همه دیدشون به دانشجوهای ایرانی این باشه که فقط دنبال اقامت هستن از همین رفتارها و ضعف بوجود میاد که متاسفانه جبرانش چندان آسون نیست. نمی دونم شاید من دور و برم اینجوری زیاد دیدم و جاهای دیگه اینطور نیست. موفق باشید همه تون

دوست عزیز

همه ی دانشجویان خارج از کشور به عنوان یک سفیر فرهنگی و علمی عمل می کنند، شاید عده ای بنا به دلایلی که مطمئنا قابل دفاع نزد خودشان هست، رفتاری رو انجام بدهند که به نظر ما مناسب نباشد. به همان میزان ماها نیز می توانیم با رفتار مناسب تاثیرات مثبتی رو بزاریم.

البته تنها خود اون اشخاص رو نمیشه ملامت کرد ( اگه ملامتی باشه که بشخصه ملامت رو قبول ندارم) باید هم شرایط و سختی های دیگر رو بعد از اتمام ویزای تحصیلی نیز در نظر گرفت.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Member mfrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc. Ecotechnology & Sustainable Development - MidSweden University

بله صحیح می فرمائید. اما وقتی در جنگ تاثیر گذاری روی اساتید (که دیدشون به دانشجوهای ایرانی کمی بد شده) شما تقریباً تنها باشید دیگه کمتر کاری از دستتون بر میاد. جسارت خدمت هیچ کسی نمی کنم و هر کسی مختاره واسه زندگیش راهی انتخاب کنه اما همون جمله شما رو هم باید در نظر داشت همیشه ... "همه ی دانشجویان خارج از کشور به عنوان یک سفیر فرهنگی و علمی عمل می کنند،" نمی گم بیاین به خاطر من درس بخونین. اما یه سری کارها و رفتارها ... رو که میتونین کنار بذارین که آدم از ایرانی بودنش خجالت نکشه اینجا!

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew نمایش پست ها
    دوست عزیز

همه ی دانشجویان خارج از کشور به عنوان یک سفیر فرهنگی و علمی عمل می کنند، شاید عده ای بنا به دلایلی که مطمئنا قابل دفاع نزد خودشان هست، رفتاری رو انجام بدهند که به نظر ما مناسب نباشد. به همان میزان ماها نیز می توانیم با رفتار مناسب تاثیرات مثبتی رو بزاریم.

البته تنها خود اون اشخاص رو نمیشه ملامت کرد ( اگه ملامتی باشه که بشخصه ملامت رو قبول ندارم) باید هم شرایط و سختی های دیگر رو بعد از اتمام ویزای تحصیلی نیز در نظر گرفت.
    دکتری در سوئد = نه تنها هزینه نداره، بلکه حقوق هم میگیرید (در صورت پذیرش: فول فاند، 5 ساله، هر سال هم افزایش پیدا میکنه)!!!
    از پاسخ گویی به سوالات عمومی و سوالاتی که در این سایت قبلاً پاسخ داده شده از طریق "پیام خصوصی" معذورم

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

متاسفانه این تاپیک عنوانش خیلی کلی هست و از شرق و غرب تا شمال و جنوب درش گفته شده؛ بیشتر به چت روم تبدیل شده تا اینکه کمکی به کسی بکنه؛ در عین حال مدیران هم برای کنترلش دچار مشکل میشند؛ لطفا قبل از ادامه این بحث مدتی صبر کنید تا من با آرتین (بازکننده تاپیک) صحبت کنم و عنوان تاپیک رو واضح تر کنیم و از این گستردگی که باعث هرج و مرج میشه خارجش کنیم.
    ممنونم از همکاری عزیزانی که قصدشون کمک به ساماندهی و نظم فروم هست.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : مهاجرت و مشکل خواب

ممنونم از همگی با آرتین صحبت کردم و عنوان تاپیک تغییر کرد.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

Question پاسخ : مهاجرت و مشکل خواب

ممنون از هلندون عزیز بخاطر تغییرنام تاپیک چون واقعا از مسیرش منحرف شده بود و از اول باید اینکار میکردم.

در هرحال هدف از ایجاد این تاپیک به اشتراک گذاشتن تجربیات دوستان بود

نظر من این بود که مهاجرت به کشورهایی اروپایی و امریکای شمالی خواب بیشتر میکنه به دلایلی که بر شمردم برخی موافق بودند و برخی مخالف.

پرخوابى مانند بى‏خوابى، يكى از اختلالات خواب است و براى حل اين مشكل بايد علل آن كاملاً بررسى شود. علل احتمالى پرخوابى ممكن است مشكلات روحى (مانند افسردگى، نامنظم بودن چرخه خواب، رژيم غذايى نامناسب، آب و هوا، مشكلات جسمانى و داروها و سوء مصرف داروهاى مؤثر بر روان باشد) بنابراين براى حل اساسى اين مشكل، بايد به روان شناس يا روان‏پزشك مراجعه كنيد تا دقيقاً وضعيت جسمى و روانى شما مورد بررسى قرار گيرد و علل آن مشخص گردد. اما قبل از مراجعه به متخصص، عمل به راه كارهاى زير نقش مؤثرى در كنترل پر خوابى دارد.

1. پرخورى در شب از مهم‏ترين عوامل پرخوابى است؛ لذا بكوشيد شب‏ها به حداقل غذا اكتفا كنيد.

2. اگر طبع شما سرد است، از خوردن بعضى غذاها (مثل ماست، بادمجان، ترشى و...) طبيعتاً سرد بوده و موجب تشديد خواب‏آلودگى مى‏شوند، بپرهيزيد. اگر طبيعت شما گرم است، از غذايى كه طبيعت گرم دارند نيز اجتناب كنيد براى اين كه موجب پرخوابى مى‏گردد.

3. غذا را سرشب ميل كنيد كه تا موقع خواب هضم شده باشد.

4. در صورت امكان از خواب قيلوله (قبل از ظهر) يا خواب بعد از ظهر، بهره‏مند باشيد (بين نيم تا يك ساعت).

5. فعاليت‏هاى شديد بدنى در روز، با خواب‏آلودگى و افزايش خواب همراه است و گريزى از آنها نيست. اگر اين نوع فعاليت‏هاى شما زياد است، آنها را تعديل كنيد.

6. با برنامه‏ريزى دقيق بكوشيد به تدريج از ميزان خواب خود بكاهيد. در اين رابطه جدولى تنظيم كنيد كه به مدت يك ماه از خواب خود، يك ساعت كم كنيد. هر 5 روز 10 دقيقه (5 دقيقه از ابتدا و 5 دقيقه از انتها)، از خواب خود بكاهيد و در 5 روز بعد، اين مقدار را دوبرابر كنيد تا ظرف 30 روز 60 دقيقه از خواب شما كاسته شود و به اصطلاح عادت شكنى تدريجى داشته باشيد. بعد از يك ماه اگر باز هم مدت خواب شما زياد بود، به همين ترتيب از طول آن بكاهيد. در عين حال ميزان كاهش نبايد از حد مورد نياز بدن افزون‏تر شود.

7. توجه داشته باشيد كه براى انسان‏هايى مانند شما 6 تا 7 ساعت خواب، ضرورى است و اگر كاستن از خواب موجب افت كارآيى روزانه شما مى‏شود، هرگز در صدد كاهش ميزان خواب خود برنياييد.

8. براى پس از نماز صبح يك برنامه مفيد و الزام‏آور، تنظيم كنيد؛ به طور مثال يك برنامه مرتب مطالعه‏اى يا عبادى و يا ورزشى داشته باشيد.

در پايان بايد دانست كه گاهى پرخوابى، ناشى از يك مشكل روحى است. همان طور كه خودتان نيز فرموده‏ايد، تا حدودى دچار افسردگى شده‏ايد. يكى از عوارض افسردگى، پرخوابى است. البته تشخيص افسرده بودن نيازمند دقّت و بررسى بيشترى است و به محض غمگين بودن فرد، نمى‏توان به كسى برچسب افسردگى زد. بنابراين براى مقابله با اين وضعيت روحى علاوه بر رعايت نكات ياد شده، بايد به روان‏پزشك يا روان شناس مراجعه كنيد.

براى مطالعه بيشتر ر.ك: كاپلان سادووك، خلاصه روانپزشكى، ترجمه نصرت‏اللَّه پورافكارى، انتشارات آزاده، چاپ دوم،

کسی میتونه "2" رو توضیح بده؟ این طبع سرد و گرم یعنی چی؟

Member farhooood آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc in Information Security

نقل قول نوشته اصلی توسط salazar716 نمایش پست ها
    کسی میتونه "2" رو توضیح بده؟ این طبع سرد و گرم یعنی چی؟
    دوست عزیزم من یه سری مطلب در این مورد تو سیستمم دارم که خلاصه اش رو براتون مینویسم :
    یکی از مهم‌ترین بحث‌ها در ارتباط با طب سنتی که می‌تونیم به نوعی اون رو در طب چینی و ملل مختلف نیز پیدا کنیم سیستم گرمی و سردی غذاهاست.
    در این مبحث برای هر ماده غذایی طبعی در نظر گرفته شده که در واقع مفهوم گرمی و سردی اون غذا هست که اون غذا ، گرم‌تر یا سردتر از بدن انسانه و بسته به مزاج مصرف‌کننده، تأثیراتی را در بدن فرد ایجاد می‌کنه از اونجایی که حفظ تعادل مزاج ضامن سلامتیه دریافت غذاهای سرد و گرم باید متناسب با مزاج افراد صورت بگیره ، به عنوان مثال مزاج سرد با دریافت غذاهای گرم به تعادل خود نزدیک می‌شه

مزاج‌های چندگانه افراد

طبق نظر رازی اگه مقداری خون رو در ظرفی شیشه‌ای بریزیم و اون رو به حال خودش بزاریم، بعد از مدتی چهار لایه در اون قابل تشخیص هست:

الف -‌ لایه اول (پایین ظرف) تیره‌ترین بخش است و از گلبول‌های قرمز رسوب یافته تشکیل شده است.

ب -‌ لایه دوم حالتی شبیه به سفیده تخم مرغ دارد و از تجمع گلبول‌های سفید و پلاکت‌ها حاصل شده است.

ج -‌ لایه سوم رنگ قرمز دارد و محل تجمع هموگلوبین است.

د‌ - لایه آخر (بالای ظرف) به رنگ زرد بوده و حالت کف دارد.

حکمای قدیم لایه اول (سنگین‌ترین) را سودا، لایه دوم را بلغم و سومی را خون و لایه آخر را صفرا نامیده‌اند.

نظر مشترک همه دانشمندان طب قدیم بر این بوده که هر یک از این لایه‌ها با یکی از چهار عنصر اصلی موجود در طبیعت هم‌خوانی داشته و خاصیت اون رو دارا هست. می‌تونیم اون‌ها رو به صورت زیر دسته‌بندی کرد:

آتش ~ صفرا. خصوصیات: گرم و خشک
    هوا ~ خون. خصوصیات: گرم و تر
    آب ~ بلغم. خصوصیات: سرد و تر
    خاک ~ سودا. خصوصیات: سرد و خشک

اهمیت گرمی و سردی غذاها

در واقع اخلاط چهارگانه شامل سودا، بلغم، خون و صفرا هستند و خصوصیات آن‌ها مزاج افراد رو می‌سازه. چهار مزاج مرکب داریم که دو صفت گرمی و سردی در اون ها غالب و دو صفت دیگر یعنی خشکی و تری مغلوب هست، اما در کل 9 نوع مزاج داریم ( 4 مزاج ساده شامل گرمی، سردی، خشکی، تری، و 4 مزاج مرکب که ذکر شد). اگر اخلاط چهارگانه به تعادل در بدن وجود داشته باشه و هیچ‌کدام بر دیگری غلبه نکنه مزاج نهم یعنی مزاج معتدل حاصل میشه . اهمیت گرمی و سردی غذا در اینجا مشخص می‌شه که میشه با هماهنگ نمودن گرمی و سردی غذا به طور معکوس با مزاج افراد، تعادل را برای رسیدن به مزاج معتدل برقرار نمود.

امیدوارم مفید باشه .
    گشتم بود ، ، ، بگرد هست

توصیه میکنم اگه به این کتاب دسترسی دارید حتما بخونید.

نظم و تعادل در سبک زندگی نوشته دکتر عباس اسماعیلی

http://www.mrvisitor.ir/%D9%86%D8%B8...C%D8%A7%D8%A8/
    ویرایش توسط ILU : February 9th, 2016 در ساعت 06:26 PM

صفحه 10 از 10 نخستنخست 12345678910

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)