صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 99

موضوع: مهاجرت و مشکل خواب

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

پیش فرض مهاجرت و مشکل خواب

درود بر عزیزان

یه مشکلی که تو اکثر ایرانی های مونترال و بقیه شهرهای کانادا و امریکا برای ادامه تحصیلشون دیدم مشکل خواب آلودگیه! حس علاقه شدید به رخت خواب! خب قطعا خواب آلودگی راندمان تحصیل پایین میاره

نمیدونم شما هم این مشکل دارید یا نه؟

تو این تاپیک سعی میکنیم ریشه های این مشکل و راهکارهای پیش رو برای رفع آن را با هم بحث و بررسی کنیم

منتظر نظرات گرانبهای شما هستیم

422140_233789376710892_140751639348000_483239_1693077008_n.jpg

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

پیش فرض پاسخ : تحصیلات من در خارج!

تحقیقات اخیر پژوهشگران نشان داد بد خوابیدن و نامناسب بودن خواب در طی شب تنها عامل خواب‌آلودگی روزانه نیست. پزشکان معتقدند دلایل بسیار متفاوتی برای خواب آلود بودن فرد در طول روز وجود دارد همانند افسردگی و چاقی.
    افسردگی از مهمترین علل خواب آلودگی در طی روز است. افراد افسرده 3 برابر افراد عادی در طی روز خواب آلوده‌اند.

البته میشه افسردگی و مهاجرت بهم ربط داد و یکی از دلایل این موضوع را تنهایی و افسردگی دانست

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

خوب خواب که کلا لذت بخشه. ولی حالا چرا صرفا توی مونترال یا مثلا توی کانادا؟
    منظورتون اینه که مثلا شرایط محیطی باعث خواب آلودگی میشه؟ مثل آب و هوا رطوبت و سرما؟ (تداوم ماندن در رختخواب)

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand11_m27 نمایش پست ها
    خوب خواب که کلا لذت بخشه. ولی حالا چرا صرفا توی مونترال یا مثلا توی کانادا؟
    منظورتون اینه که مثلا شرایط محیطی باعث خواب آلودگی میشه؟ مثل آب و هوا رطوبت و سرما؟ (تداوم ماندن در رختخواب)

بله خواب خیلی خوبه

البته چون خودم ساکن مونترال هستم توی دوستهای ایرانیم اکثرا از این مشکل شکایت داشتند و نگران بودند دوستم امین هم از امریکا؛میگفت این مشکل در بین ایرانیها دیده احتمالا تو اروپا هم این قضیه صادقه

نقش آب و هوای سرد هم زیاده حالا اگر بچه های دانشجو تو کشورهای گرمسیر یا جاهایی مثل مالزی بیان نظر بدن میتونیم به نتایجی برسیم

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Artin Raad نمایش پست ها
    بله خواب خیلی خوبه

البته چون خودم ساکن مونترال هستم توی دوستهای ایرانیم اکثرا از این مشکل شکایت داشتند و نگران بودند دوستم امین هم از امریکا؛میگفت این مشکل در بین ایرانیها دیده احتمالا تو اروپا هم این قضیه صادقه

نقش آب و هوای سرد هم زیاده حالا اگر بچه های دانشجو تو کشورهای گرمسیر یا جاهایی مثل مالزی بیان نظر بدن میتونیم به نتایجی برسیم
    تاپیک جالبیه. من در هلند زندگی دانشجویی داشتم. وحشتناک خوش خواب شده بودم. البته این را هم بگویم که من بیشتر به رطوبت هوا(هلند کشوری با بارندگی های مداوم و رطوبت خیلی بالا(80 تا 90 درصد) و البته نه چندان گرمه) و همینطور ارتفاع از سطح دریا(که در هلند خیلی پایینه و حتی بعضی نقاط پایین تر از سطح دریا هستند) مشکوک بودم. ضمن اینکه در بین غیر ایرانی هم دیدم، مثلا در بین ترکیه ای ها هم دیدم که از زیاد شدن خوابشون می گفتند.
    نمی دونم بعضی ها می گویند سیر خوبه و خواب را کم می کنه.
    اما از دید حالت روانی نگاه کردن به قضیه هم جالبه. به خصوص که در ماه ها و سال اول فرد خیلی درگیر culture shock و تطابق با محیط هم هست.
    inactive account

Junior Member mahsa_88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Istanbul Technical University / chemistry

منم چند ماهی که ترکیه بودم (استانبول)خوابم خیلی زیاد شده بود. فکر میکردم واسه دلتنگیه مثلا بعضی روزا از ظهر میخوابیدم نصف شب پا میشدم )) نگو واسه هوا بودده !!! )

گلاب به روتون من که ایران تشریف دارم کلا خوابم...از هر فرصتی برای خوابیدن یا چرت زدن استفاده میکنم...چه تو کلاس باشم چه تو تاکسی...برم اونجا چی میخوام بشم!!
    دوستان اینم به خاطر آب و هوا هستش؟! من شمال زندگی میکنم.

ApplyAbroad Hero

در مورد من برعکس بود، خوابم کم شده بود!!! چرا؟ چون 16 مگابایت بر ثانیه اینترنت رو جارو می کردم... یعنی همین جوری سیو از رو می زدم تا صدای کامپیوترم در بیاد. برخی وقتها کابلها داغ می کردند تا بلاخره من کوتاه بیام.
    البته رفته رفته عادی شد هزار مرتبه شکر خوابمون نرمال شد البته طولش ولی یکم شیفت زمانی اونم نه زیاد 10 ساعت داشت یعنی شبها کار و زندگی و تلاش برای یک لقمه نون و روزها خواب .
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

تا اینجا میشه گفت ظاهرا تو مناطق سرد و مرطوب خواب زیاد میشه! البته نقش ژنتیک,عادات,فرهنگ,انگیزه و روحیه و تغذیه نباید نادیده گرفت

خودم یکماهی که برگشتم ایران اصلا خواب آلود نبودم و دقیقا مثل قبل از مهاجرتم با 8 ساعت خواب شب میزون بودم وقتی برگشتم کانادا هم تا یه مدتی خوب و سرحال بودم اما الان بازم خواب آلودم

اکثر دوست های دانشجو چون خودشون آشپزی میکنند و بعد یه مدتی دیگه حال و حوصله غذا درست کردن بخاطر وقتگیر بودن و تکراری شدن غذاها رو ندارند به همین دلیل انرژی مورد نیاز دریافت نمیشه و خستگی میاره

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew نمایش پست ها
    در مورد من برعکس بود، خوابم کم شده بود!!! چرا؟ چون 16 مگابایت بر ثانیه اینترنت رو جارو می کردم... یعنی همین جوری سیو از رو می زدم تا صدای کامپیوترم در بیاد. برخی وقتها کابلها داغ می کردند تا بلاخره من کوتاه بیام.
    البته رفته رفته عادی شد هزار مرتبه شکر خوابمون نرمال شد البته طولش ولی یکم شیفت زمانی اونم نه زیاد 10 ساعت داشت یعنی شبها کار و زندگی و تلاش برای یک لقمه نون و روزها خواب .
    دوست خوبم شما کدوم کشور بودید و بعد از عادی شدن شرایط باز هم کم خواب بودید؟

صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)