صفحه 6 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 99

موضوع: مهاجرت و مشکل خواب

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : تحصیلات من در خارج!

علاوه بر پست های دوستان که دلایل مختلف رو ذکر کردند اختلال خواب تو کشورهایی که اختلاف ساعت با ایران زیاد دارند بیشتر می تونه باشه به نظر من دلیلش هم اینکه اکثرماها به سختی می تونیم از وابستگیهامون دل بکنیم. یعنی به واسطه ی دنبال کردن خبرها، چت کردن با دوستان، و اسکایپی حرفیدن با خانواده سعی میکنیم این خلا رو پر کنیم. تا اینجا قضیه برای همه صادقه ولی وقتی شما اختلاف ساعت زیادی با کشور دارید خوابتون رو با ایران تنظیم میکنید چون مثلا شبها دیر می خوابید تا تو ایران آفتاب طلوع کنه و با بر و بچ صحبت کنید یا برعکس.

البته می گم اگر بشه که کم کم این وابستگی ها رو متعادل کرد و وابستگی های جدیدی رو تو کشور استعمارگران پیدا کرد براحتی می شه این قضیه رو کنترل کرد.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

البته اختلاف ساعت و صحبت با خانواده بعد یه مدتی روال پیدا میکنه مثلا من معمولا ساعتی از صبح روزهای تعطیل با خانواده در تماس هستم پس برای خواب نمیتونه مشکل ساز بشه

روال بعدی سرعت بالای اینترنت هست که بعد چندماه به سرعت وسوسه برانگیز اینترنت عادت میکنید و اینقدر دانلود و آپلود میکنید که خسته میشید(البته همه خسته نمیشند و اگر اعتیاد بوجود بیاد قطعا خودش عامل خستگی و خواب میشه یا برعکس عامل بیخوابی و لاغری میشه)

به قول دوستمون
    کم کم این وابستگی ها رو متعادل کرد و وابستگی های جدیدی رو تو کشور استعمارگران پیدا کرد

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

یه نکته جدید و جالب اضافه کنم

اکثر پسرها پس از مهاجرت و رفتن به خارج از کاهش وزنشون حرف میزنند و در مقابل دخترها از افزایش وزن و چاقی میگویند حالا دلایلش چیه و چقدر این موضوع صحت داره را نمیدونم میشه تو این تاپیک ادامه داد یا نه!

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Artin Raad نمایش پست ها
    البته اختلاف ساعت و صحبت با خانواده بعد یه مدتی روال پیدا میکنه مثلا من معمولا ساعتی از صبح روزهای تعطیل با خانواده در تماس هستم پس برای خواب نمیتونه مشکل ساز بشه
    دقیقا همین طوره، من خودم مواقعی که با آشنایان، بستگان و دوستان تماس میگیرم همین طوره، یعنی اینکه قبلش با آنها هماهنگ می کنیم، که مثلا روز یکشنبه ساعت 5 بعد از ظهر به وقت ایران، تماس می گیریم، که میشه حدودا ساعت 9 صبح اونها...بنابراین شاید در مدت یک یا دو ماه اول کم خوابی فرد ناشی از این موضوع باشد ولی فکر نمیکنم بعد از آن، کسی (نه خانواده ها و نه دوستان غرب زده!) دچار این مشکل از این ناحیه بشوند

روال بعدی سرعت بالای اینترنت هست که بعد چندماه به سرعت وسوسه برانگیز اینترنت عادت میکنید و اینقدر دانلود و آپلود میکنید که خسته میشید (البته همه خسته نمیشند و اگر اعتیاد بوجود بیاد قطعا خودش عامل خستگی و خواب میشه یا برعکس عامل بیخوابی و لاغری میشه)
    سرعت بالای اینترنت هم همینطوره دقیقا، بعد از یک مدتی به موضوعی عادی تبدیل خواهد شد، مثل خیلی چیزهای (باز حرف این چیز اومد وسط! البته با اجازه عطاجان! ) دیگه ای که وقتی انسان وارد یک محیط جدید می شود برایش تازگی دارد، به عنوان مثال شبکه 3G تلفن های همراه، ولی باید احتیاط کرد که خدایی نکرده به اعتیاد تبدیل نشود

کم کم این وابستگی ها رو متعادل کرد و وابستگی های جدیدی رو تو کشور استعمارگران پیدا کرد
    بله، انسان به اعتدال زنده است، یعنی اگر تعادل فیزیکی، روحی، روانی و... در هر یک از امور زندگی اش از را دست بده، اونوقته که دچار مشکلات عدیده و فراوان میشه و به قولی باید خر بیاره و باقالی بار کنه!! حالا این وابستگی های جدید میتونه، دوست جدید، شغل جدید، فرصت های آموزشی جدید و ... باشه به نظر من.
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

نقل قول نوشته اصلی توسط Artin Raad نمایش پست ها
    روال بعدی سرعت بالای اینترنت هست که بعد چندماه به سرعت وسوسه برانگیز اینترنت عادت میکنید و اینقدر دانلود و آپلود میکنید که خسته میشید (البته همه خسته نمیشند و اگر اعتیاد بوجود بیاد قطعا خودش عامل خستگی و خواب میشه یا برعکس عامل بیخوابی و لاغری میشه)
    فرض کنیم که فرهیخته فرهنگ گریخته غرب زده ای (گلاب به روی همگی! ) به اینترنت اعتیاد پیدا کرد، با توجه به علائمی که برای اعتیاد به اینترنت می شمارند، این بنده خدا، چطور میتونه این اعتیاد (عادت ناپسند) رو کنار بگذاره؟ یا حداقل در مسیر کاهش اون قدم برداره؟

فکر کنم این هم میتونه یکی از مسائل مورد بحث در این تاپیک باشه، چون عملا همه دوستانی که به دانشگاه های خارج از ایران می پیوندند، با این موضوع کم و بیش سر و کار خواهند داشت...
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    فرض کنیم که فرهیخته فرهنگ گریخته غرب زده ای (گلاب به روی همگی! ) به اینترنت اعتیاد پیدا کرد، با توجه به علائمی که برای اعتیاد به اینترنت می شمارند، این بنده خدا، چطور میتونه این اعتیاد (عادت ناپسند) رو کنار بگذاره؟ یا حداقل در مسیر کاهش اون قدم برداره؟

فکر کنم این هم میتونه یکی از مسائل مورد بحث در این تاپیک باشه، چون عملا همه دوستانی که به دانشگاه های خارج از ایران می پیوندند، با این موضوع کم و بیش سر و کار خواهند داشت...
    یک مرد عاقلی یک زمانی می گفت: اعتیاد از بین نمی رود فقط از یک چیز به چیز دیگر تغییر می کند. شما تنها می تونید که با جایگزینی اون اعتیاد اول رو ترک کنید ولی تا بخودتون بجنبید دید معتاد یک چیز دیگه شدید. البته راهکارهای کتابوارانش به شرح زیر است:

* ورزش کنید، سعی کنید در برنامه تان حتما ورزش روزانه داشته باشید ( اکثر دانشگاهها امکانات خوب رایگان یا حداقل با تخفیف در اختیارتان قرار می دهند) شنیدید که می گن ورزش دشمن اعتیاد.
    * سعی کنید کمتر تو خونه تنها باشید، دوست و هم صحبتی پیدا کنید و دوره همی حال کنید.
    * دکمه اف 5 کامپیوتر یا لپتابتون رو از کار بیاندازید :
    - ساده ترین راهش کندش هست.
    - برق 2000 ولت وصل کنید تا شوکه شده و دیگه طرفش نرید.
    - فلفلی کنید که که تا دست به چشتون زدید درد بگیره دیگه دست نزنید.
    * سعی کنید سریالهای جذاب و چیز رو نگاه نکنید و اگر الان مشغولش هستید سریع همش رو تو یک شب نگاه کنید و اگه زنده موندید دیگه سریالی نمیمونه که نگاه کنید.
    * حتما روزهای تعطیل برید بیرون برای دوچرخه سواری، خرید، ... خونه نباشید.
    * اگه قرارداد تلفن می بنیید گوشی خفن که اینترنت داره نگیرید اگه گرفتید واگذار کنید.
    * از مکانهایی که اینرنت رایگان دارند مثل فروشگاهای اپل ، مکدونالد و... فراری باشید.

موفق باشید
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

دوستان یک سوال.
    یکی مثل من که کلا ایران زندگی کرده...بعد یه دفعه وارد یه فضای باز مثل کانادا میشه با امکانات خیـــــــــــــلی بیشتر از ایران روبرو میشه...این تغییر باعث نمیشه نسبت به هدفش (که همون درس خوندنه) بی رغبت بشه و کلا بره دنبال لهو و لعب؟ منظورم مثل این شخصه که کلا دنبال تفریحه و درس رو بیخیاله!
    ویرایش توسط salazar716 : March 3rd, 2012 در ساعت 09:40 PM

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط salazar716 نمایش پست ها
    دوستان یک سوال.
    یکی مثل من که کلا ایران زندگی کرده...بعد یه دفعه وارد یه فضای باز مثل کانادا میشه با امکانات خیـــــــــــــلی بیشتر از ایران روبرو میشه...این تغییر باعث نمیشه نسبت به هدفش (که همون درس خوندنه) بی رغبت بشه و کلا بره دنبال لهو و لعب؟ منظورم مثل این شخصه که کلا دنبال تفریحه و درس رو بیخیاله!

نه دوست خوبم

بعد اومدن شاید یه مدت کوتاهی جذب زرق و برق مستکبرین بشیم اما خیلی زود عادی میشه و از انصاف هم نگذریم,ایران ما نسبت به خیلی از کشورهایی که مهاجرت میکنند به اینجا,پیشرفته تره,مثلا دوست کلمبیاییم میگه اینجا مترو دیده اما ایرانی ها و چینی ها میگن مترو اینجا خیلی کهنه است!

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

در ضمن چندوقت پیش تو روزنامه دیدم یه عددی بالای 80 درصد دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه مونترال بود یا کنکوردیا(دقیق خاطرم نیست اگه کسی میدونه تصحیح کنه)ایرانی ها هستند

اکثرا هم نمره اول کلاس مال ایرانی هاست
    ویرایش توسط Artin Raad : March 3rd, 2012 در ساعت 10:58 PM دلیل: همینجوری!

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew نمایش پست ها
    یک مرد عاقلی یک زمانی می گفت: اعتیاد از بین نمی رود فقط از یک چیز به چیز دیگر تغییر می کند. شما تنها می تونید که با جایگزینی اون اعتیاد اول رو ترک کنید ولی تا بخودتون بجنبید دید معتاد یک چیز دیگه شدید.
    ممنونم عطاجان، با اینکه به بعضی هاش واقعا نمیشه عمل کرد (مثل دکمه F5 و 2000 ولت و فلفل؟!)
    دوستان دیگر نظری در مورد روش های ترک اعتیاد به اینترنت (چه در بلاد کفر و چه در بلد ام القراء) ندارند؟ به خدا این مشکل خیلی از دوستان میتونه باشه! جدی بگیرید، حالا از ما گفته شد...
    من خودم متاسفانه فکر می کنم که به این بلای خانمان سوز دچار شدم یا حداقل تو مراحل اولیه ابتلا هستم ...
    ویرایش توسط smonabav : March 3rd, 2012 در ساعت 11:48 PM دلیل: به تو چه!؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)